Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skidanje blokade "kineskih" skutera

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 694397 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.02.2012. u 19:23 - pre 147 meseci
Za te pare nemas bolje ja garantujemm 100%
Ako neko zna za sprint basic nek javi, za boation samo sraf skinuti ima na forumu.
UNAPRED HVALAA!!!!!!
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.02.2012. u 22:18 - pre 147 meseci
Pozdrav, upravo kupujem od druga polovnog Sprint Falcona ali stariji model 2t.
Ja sam ga samo jednom provozao i ustanovio da je to za mene. Ja sam svojih 100Kg plus moja supruga sa njenih 50Kg smo kretali uz uzbrdicu iz stanja mirovanja bez problema. Ovih dana idemo da prevedemo na mene, da se ja uverim da u saobracajnoj pise da je za dvoje i na novim tablama kao sto je bio i na starim, pa da mogu da vratim svoju B kategoriju na 6 meseci SUP-u :(

Dve stvari me zanimaju:
prvo, da vidim da li je ostala neka blokada ali izgleda da nije (to mogu lako naci kada procesljam celu ovu temu);
i drugo, sta kasnije da uradim da dobijem malo na starnosti motora.

Znaci ne treba mi povecanje maksimalne brzine jer ga ama bas nikada ne bih vozio preko 60Km/h ali mi treba malo vise snage za ubrzanje pod opterecenjem. Da li je u ovu namenu prava stvar kit od 70ccm, jer inace planiram da uradim kompletan servis na njemu pa mozda ne bi bilo lose da zamenim i klip za neki veci kada vec radim.

Saveti i iskustva su dobrodosli...

P.S. Ne planiram da budzim po cenu da mi posle skuter trosi kao auto ili po cenu pouzdanosti.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera03.08.2012. u 17:05 - pre 142 meseci
Imam skuter kymco agility 50 4t 2006 i imam problem sto mi ide jako sporo, pokazuje da ide 45 ali ustvari sam merio gps-om i ide 35.
Nosio sam ga kod jednog majstora koji je skidao blokade sa kymca i pogledao je na variator-u i tamo je blokada vec skinuta, a probao je da stavi i cdi sa skinutom blokadom i isao je 60.
Gledao sam na internetu gomilu tema snimaka kako se sece neka zica u donjem delu blokade ali nemam hrabrosti da to secnem, zato sto mi je i on rekao da je to pokusavao i da je pokvario jedan cdi tako, ali rekao je da je taj kymco agility bio 2005 god.
Za skidanje blokade u novom sadu mi traze 50e sto mi je mnogo da dajem za skuter koji je prosao 25000km, ali jos uvek radi dobro.
Ja imam staru blokadu koja mi je pregoreli ili nesto pa sam ja bio kupio novu.
Pa ako ima neko resenje ili da mi to neko uradi jeftinije ili da kupim jeftinije odblokiran cdi neka mi kaze
0
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera03.08.2012. u 19:54 - pre 142 meseci
4T je inace trom za razliku od 2T.Da li si gledao rolnice,debljinu kaisa (koji ako je 1mm tanji gubi krajnju brzinu)
,da nije auspuh zapusen,membrana na karburatoru.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera05.08.2012. u 18:53 - pre 142 meseci
Rolnice je proverio majstor.
Za ovo ostalo nisam proverio ali verujem da nije do toga posto se cuje da vrti taj broj obrtaja i ne moze vise.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera08.08.2012. u 21:14 - pre 142 meseci
aj molim te pojasni oko skidanja tog zavrtnja
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera15.08.2012. u 21:26 - pre 142 meseci
Ponovo se javljam u vezi kymco agility 50cc 4t 2006 sa slicnim pitanjem.
Nasao sam na internetu nekoliko cdi-ja ali nisam siguran da li ce da rade na ovaj skuter:

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/ELEKTRONIKE/CDI/ELEKTRONIKA-CDI-SA-6-4-2-IZLAZA/prod_8710.html
http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/ELEKTRONIKE/CDI/ELEKTRONIKA-CDI-GY6-50CC-SA-6-IZLAZA-4-2-RACING-NARAKU/prod_2488.html
http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/ELEKTRONIKE/CDI/ELEKTRONIKA-CDI-GY6-50CC-SA-6-IZLAZA-4-2-NARAKU/prod_2487.html

Znaci bitno mi je samo da nema tu blokadu obrtaja.
I naravno ne mogu da dajem puno para za taj cdi posto vidim da je original odblokiran 8700din sto je mnogo.

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PALJENJA/ELEKTRONIKE/CDI/ELEKTRONIKA-CDI-KYMCO-4T-SA-6-IZLAZA-4-2-RACING-NARAKU/prod_2485.html

Voljan sam da probam ono sa secenjem moje elektronike ako budem nasao neku sigurno elektroniku da kupim da ne bih ostao bez skutera....
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera06.11.2012. u 19:48 - pre 139 meseci
Zameni rolnice mnogo su ti teske,i zato ne moze da se zalumfa odjednom u startu mozda ide oko 75 km/h ali bice brzi u startu pozz
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera05.03.2013. u 23:24 - pre 135 meseci
Zdravo drustvo, nisam vec dugo bio na forumu (goggyfalcon) i zaboravio passw. naravno. Jesmo svi na broju? Elem, da se ispovedim u vezi mog kineza Falcona, svasta sam mu radio u medjuvremenu, auspuh je sad Bullet rezona i stvari su se drasticno promenile, ubrzanje je neuporedivo bolje nego sa onim fabrickim "bojlerom" hahaha, no ni to mi nije bilo dovoljno pa su pale rolnice, opruge, kais, dizne... sad lepo zakucava 80km/h uz zadivljujuce ubrzanje. E ni to nije bilo dovoljno posle nekog vremena tj sezone pa sam jesenas nabacio kit 70ccm i pocela je igranka ispocetka, opet rolnice, opruge.. i na kraju karbos, tj dizna 90 i KN filter. E sad je to mashina, prosto kida, cupa, leti...i trosi ko ruski tenk, hahahaha. Sve bi to bilo zavrsena prica da nisam letos isao u Grcku malo na more i tamo iznajmim "neki mali skutercic" cisto da se vozikamo po okolini. Nisam ni skontao sta sam iznajmio, samo sam odmah primetio da je instrument tabla pretrpana kazaljkama, tj. pored km sata i tanka tu je obrtaljka i nesto novo-temperatura rashladne tecnosti!! Lepo, pomislih, al cemu jos i ta komplikacija. E a onda je dosao trenutak upoznavanja sa omalenim prdavcem, kljuc u bravu, start..tisina iz auspuha, jedva da se cuje, i lepo radi, kao da nije dvotaktas vec 4T, sto sam i pomislio u prvom momentu, i vec se razocarao kako cemo se vuci po vrelom grckom asfaltu pun gas-jurimo 30...hahahaha. Ali onda je sledio vreo tus, malac se ocas zavrtio na 6500o/min a jos stoji, zblanut blejim u obrtaljku pa u grka sve se pitajuci sta se desava kad ne mrda s mesta, a grk se nasmeja i pokaze rukom-GAAS!!! Dodade ja jos malo, kad je malac poleteo umalo ne izgubih zenu, ona vristi "BUDALO STA DIVLJAS" a ja u soku ko neki pocetnik, nista mi nije jasno. Kad smo se nekako sinhronizovali sa ubrzanjem, ja se okurazio i odvalim gas a malac OOOOP pa 95km/h ocas posla. Kakav sam kez nabacio to samo bog zna.Usput, na satu samo 36000km predjenih. Stigosmo u Olimpic Beatch iz Paralije u sekundi. Onda sam stao, sidjosmo s malca a ja bacio sline blejuci u malca pitajuci se STA JE OVO? Jedva sam skontao, posto je sav izuljan od padavina, da se radi o PIAGGIO NRG-u MC3 po jedinoj preostaloj nalepnici na prednjoj masci. Malac me je osvojio u sekundi, iako je daleko ruzniji od mog Falcona, i manji, ali IDEEEEEEEEEEEE. Sad sam postao ponosni vlasnik jednog takvog malca, sve original, i auspuh, i ocas oderem burazera na mom Falconu sa sve 70ccm, a malac celih 49ccm pa jos sve fabricki, naravno sa vodenim hladjenjem. Mislim da reci vise nemaju sta da kazu osim: Svaka cast Falconu al Pjadjo je mashina, i nema potrebe da se bilo sta budza jer ide ko budala a trosi 3l pod torturom, i bas ga briga sto je napolju +43C u ladu, on ide pa ide. Toliko o kineskim skuterima.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera05.03.2013. u 23:39 - pre 135 meseci
@o roku saki
hahahahahahaha, ti si car covece, slatko me nasmeja, .."lesevi 4t" i u pravu si, a i 2T kineski su takodje lesevi posle Piaggio NRG kog sam slucajno iznajmio na moru u Grckoj i sad konacno kupio jednog takvog, a moj ljubljeni Falcon skuplja prasinu u garazi, sa sve kitom 70ccm, ne moze ni da prismrdi malenom zabaru sa 49ccm pa jos sve fabricki na njemu. Ima li koga od starog drustva na forumu, nisam dugo bio prisutan (goggyfalcon)? Bilo bi lepo da se jave pa da malo procaskamo...
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera05.03.2013. u 23:44 - pre 135 meseci
Jel jos prisutan yu1ny i boki4yu, ima li kogaaaaaa?
 
Odgovor na temu

ckomi123
mitar pajovic
ne radim
ne radim
crna gora,podgorica

Član broj: 312925
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera08.03.2013. u 19:33 - pre 135 meseci
Pozdrav imam kineski skuter spyder 50cc 07 godiste.Interesuje me koje sve blokade ima???
m.pajovic
 
Odgovor na temu

ckomi123
mitar pajovic
ne radim
ne radim
crna gora,podgorica

Član broj: 312925
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera08.03.2013. u 22:54 - pre 135 meseci
imam kineza Spyder 50cc...nasao sam mu samo jednu blokadu na gas i bez te blokade ide 70 km/h bez problema interesuje ima li jos koja blokada osim te na gasu?
m.pajovic
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera09.03.2013. u 04:32 - pre 135 meseci
Mislim da i ta brzina je prevelika za tog kineza.Ostalo ti je do stelovanja rolnica,karburatora i naravno
veceg kita,ali ti to ne bi preporucio.Treba to i zaustaviti.
 
Odgovor na temu

ckomi123
mitar pajovic
ne radim
ne radim
crna gora,podgorica

Član broj: 312925
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera09.03.2013. u 19:26 - pre 135 meseci
nije mi normalno da ima samo jednu blokadu jer kako vidim vecina drugih kineza imaju nekoliko blokada dok sam kod mene nasao samo na gasu,nisam gledao da li ima onaj prsten kod varijatora koji sluzi kao blokada...koje bi rolnice trebao staviti za bolje ubrzanje i kako mogu provjeriti koliko su mi teske ove koje imam?
m.pajovic
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera11.03.2013. u 15:42 - pre 135 meseci
Baki, nerealno je da trazis od Kineza sa 50ccm da ide vise od 60. Tvoj ide 70, i jos hoces blokade da skines... Pa koliko hoces ti da ide?
 
Odgovor na temu

ckomi123
mitar pajovic
ne radim
ne radim
crna gora,podgorica

Član broj: 312925
Poruke: 4
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera11.03.2013. u 17:47 - pre 135 meseci
pa sto vise moze da ide to bolje :D
m.pajovic
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera19.03.2013. u 21:01 - pre 134 meseci
uopce ne moras mjenjat elektroniku da bi iso brze... mozes prespajat zice samo pazi da ne spalis tu elektroniku...
kod mene na mom kinezu ispod sjedala im pun k... zica jedna od tih ti mora bit od klapne bar je kod mene el. klapna.. sam moras otkrit koja zica ide u karburator i sam ju odspois. tu dobivas start. i na variomatu skines prsten. i ne moras stavljat lakse rolnice bezvrijedno je samo skini 2 do 3 ove i to ti je to.. moj je iso sa blokadom i svim tim 50 km/h sad ide i do 75 km/h vec me strah da ce mi klip izletit hahaha.. i ima fora neka sa motorom mehanicka blokada motora u motoru.. rastavljo jesam cjeli motor al nisam naso sta bi moglo bit. ugl to se skida nakon 10.000 km nadam se da sam vam pomogo
 
Odgovor na temu

ogi02
Banja Luka

Član broj: 321487
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade \"kineskih\" skutera05.04.2014. u 20:58 - pre 122 meseci
Citat:
SprinT_max:
koje vi modele imate??? ja imam max-a i ne znam kako se zowe na kineskom!al ga nemogu ni naci medju onim ostalim modelima



Tvoj je Sprint Max
ja imam sprint exactly
 
Odgovor na temu

LazaRS4
Lazar Stakic
Beograd

Član broj: 323008
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera07.05.2014. u 22:09 - pre 121 meseci
POzdrav, imam Sprint Basic skuter 4t i interesuje me sta se moze uraditi da ide brze, tipa blokade, posto trenutno ide 40-45, nizbrdo moze i vise naravno :) ? hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 694397 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.