Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maloprodaja Robe

[es] :: Access :: Maloprodaja Robe
(Zaključana tema (lock), by Zidar)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46275 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe16.11.2005. u 13:28 - pre 224 meseci
Hvala na brzom odgovoru :-)

Sto se tice PK u tabelama ProdajaStavke i kalkulacijaStavke, teorijski prica je ista. ne bi trebalo da se koristi Autonumber za PK, nego kombinacija polaj. Ali, i ako se koristi Autonumber, ne smeta ukuliko imas UNIQUE INDEX po poljima (prodajaID,ArtiklID), odnosno (KalkulacijaID,ArtiklID). To bi bilo kao da imas dva kljuca, jedan po Autonumber polju, a drugi po dva polja.

Razumem da bi hteo to da zadrzis u kalkulaciji, zato sto zelis da se na ulazu piva razvrstavaju po proizvodjacu (Jelen nije isto sto i Tuborg), a na izlazu da idu kao jedno te isto, pod imenom "Pivo Razno". Tu vec imamo malcice problem. Nisi ga uocio jer u primeru koji si poslao imas samo artikle Cola, Juice i Kava. I u kalkulaciji i u prodaji mozes da iams samo ono sto pise u tabeli Roba za svaki pojedinacni ArtiklID. Ako imas razlicite ArtiklID za svaku vrstu piva u tabeli Roba, to ces dobiti i u kalkulaciji i u prodaji. Ne moze na ulazu odvojeno a na izlazu svi zajedno. Ako hoces da ipak se sve prodaje pod imanom "Pivo razno", "Skovi razni","Cola razna", onda ti treba u tabei Roba dva polja, ImeNaKalkulaciji i ImeZaProdaji. Onda bi ImeNaUlazu bilo razlicito za svako pivo/kolu/sok, a sva piva, svi sokovi (ili bar neki) imali bi isto ImeNaIzlazu. Onda ti se naravno menjaju kveriji za brojanje, i sve se komplikuje. Da li si siguran da je to ono sto zelis?

Molim te da nove verzije attachmenta oznacis brojevima. U prvoj poruci bio je Caffe.ZIP. U drugoj treba da bude Caffe_02.ZIP. na taj nacin kad ih downloadujem nece jedan drugoga prebrisati i imamo uvid u to kako je dizajn evoluirao kroz vreme.

Sad nesto konkretno:
Citat:

3. Vezano uz zadnju poruku:
Polje cijena trebalo bi se uzimati iz Prodaje prema onom datumu za koji se izvjestaj radi.

Ovo moze da se resi na dva nacina:
1) da se cena prikaze samo za one artuikle koji su imali prodaju u datom danu, a ostali artikli imaju ili 0 (nula, nistica) ili NULL (prazno). Meni ovo izgleda razumno
2) da se cena cuva iz dana u dan za SVE artikle pa da se prikaze za SVE artikle, imali prodaju ili ne. I ovo mi izgleda razumno, ali je mnogo vise posla i komplikovanije nego 1)
Molim te za komentar.
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe16.11.2005. u 16:31 - pre 224 meseci
Evo da sve pojednostavimo! :-)

Neka za sad bude ulaz pivo razno i izlaz pivo razno, tj. istovrsni ulaz za istovrsni izlaz!

Vazi za attachmente u buduce.

Moze ovo jednostavnije pod 1!

Eto, ne moze jednostavnije! :-)
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe16.11.2005. u 16:55 - pre 224 meseci
Dobro, probaj ovo.
Prikačeni fajlovi
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe17.11.2005. u 10:21 - pre 224 meseci
Evo na prvi pogled to je to, no budem ja sad to proucavao preko vikenda, pa se javim drugi tjedan.
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe17.11.2005. u 13:27 - pre 224 meseci
Imaces vise od nedelju dana za testiranje. :-)
Ja iduce nedelje nisam tu, pa necu moci da odgovaram na poruke.
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe24.11.2005. u 13:57 - pre 224 meseci
Vidim da se Zidar vratio pa da podnesem "izvjestaj". :-)

Prilazem bazu, pa ce ti sve biti jasno.

Uradio sam ipak report za dnevni izvjestaj bez oni tablica i bez koda. Prvo mi je bacalo poruku da ne moze subquery, no onda sam napravio kombinaciju tablice i query-a.

El to uredu?

Dodao sam par sitnica - porez na potrošnju (PP) u izračunu kalkulacije i to su sad svi mogući porezi koji meni trebaju, zatim da nudi iznos kod uplata prema broju racuna, kojeg mozemo prihvatiti ili ne i jos neke sitnice oko informacija na samoj formi potrebnih za korisnika.

Kako ti se za sad cini? Mogu dalje, dok ne zapnem :-)?
Prikačeni fajlovi
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe29.11.2005. u 13:02 - pre 224 meseci
Evo me nazad, ali sad moram duplo da radim da nadoknadim sto sam bio otsurtan. Nezgodan ovaj kapitalizam mnogo, mora da se odradi sto se propusti. Nisam zaboravio na temu, ali nemam vremena da detaljno pogledam sta si napravio. U svakom slucaju, ako radi ono sto ti treba, dobro je, barem radi. valjda cu do kraja nedelje imati vis e vremena pa cu pogledati, pa onda mozemo na spricere.

:-)
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe29.11.2005. u 13:30 - pre 224 meseci
Da, mnogo je nezgodan ovaj kapitalizam. :)

Nema veze, i ja sam bio dosta zaposlen ovih dana pa nisam nista dalje radio, bacim samo povremeno pogled na forum.

Nastavljamo onda za kojih tjedan dana ili kad se uzmogne vremena!
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe30.11.2005. u 08:44 - pre 224 meseci
Evo opet problema.

U formu frmProdajaStavkeAdd, koja je subforma frmProdajaAdd pokušavam ubaciti kolonu stanje robe kako bi imao uvid kod prodaje, no to mi baš i ne uspijeva poći za rukom. :(

Dobio sam samo neka polovična rješenja. :(

Pa kad bude vremena, ako nije problem da se to vidi.
 
0

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe30.11.2005. u 11:41 - pre 224 meseci

Pogledao sam malo bazu. Ako hoćeš da vidiš stanje prilikom unosa prodaje, mislim da je dobro sledeće rešenje. U upitu qryPrimljenoProdano treba dodati kolonu stanje:[primljeno]-[prodano]. Zatim iymeniti record source za frmProdajaStavkeAdd tako što će record source biti upit sastavljen od tabele tblprodajastavke i upita qryPrimljenoProdano povezanih preko artiklID. Onda jednostavno dodaš polje Stanje na formu.

Nadam se da sam jasan.
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe01.12.2005. u 10:34 - pre 224 meseci
Bas to ne moze tako kako si ti zamislio ili ja ne znam odraditi.

Evo prilazem bazu u kojoj imam to svoje polovicno rjesenje.

Sve ce ti biti jasno kad otvoris frmProdajaAdd.

I to tako sad radi, vidi se zadnje stanje, no trebalo bi popraviti 2 stvari:

1. Da se ubaci neki filter koji bi prikazivao samo stanje od onog datuma na kojem se nalazimo u frmProdajaAdd.

2. Ja bi radije ako moze da frmProdajaStavke bude datasheet i da vidim sto unosim redak po redak, a u koloni stanje da bude stvarno stanje robe na taj datum? Jer kada prebacim iz singlform u datasheet javlja error. Pretpostavljam da isto treba neki filter koji ce tocno reci Access koji podatak da uzme?

Ako imas sretnije sveukupno rjesenje rado cu ga poslusati.
Prikačeni fajlovi
 
0

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe01.12.2005. u 12:59 - pre 224 meseci


Evo, dodao sam upite QueryStanje, QueryPrimljeno i QueryProdato kao i FormProdaja i SubformProdajaStavke. To je jedan mogući način kako može da funkcioniše praćenje stanja robe. Naravno može i drugačije u zavisnosti od zahteva korisnika.
Prikačeni fajlovi
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe02.12.2005. u 06:41 - pre 224 meseci
Ma, mi se cijelo vrijeme ne razumijemo. :)

Jasno je meni kako dobiti pregled stanja. To već i imamo u queryu i izvjestaju.

No kako na formi za unos podataka imati stanje?

Forma za unos prodaje moze ovako izgledati kako si napravio, no na njoj nemas mogucnost unosa stavaka, samo pregled.

No, dao si mi jednu ideju sa svojim rjesenjem.

Tako da sad prilazem bazu.

U odnosu na verziju caffe04 promijenio sam slijedece:

U qryPrimljenoProdanoUkupno u polje datum sam dodao kriterij [Forms]![frmProdajaAdd]![Datum]

Tako da sad kad se pokrene forma za prodaju ili frmProdajaAdd to radi OK, no ja bi samo ako je ikako moguce da subforma frmProdajaStavkeAdd bude datasheet?

Probaj promijeniti frmProdajaStavkeAdd u datasheet i vidjet ces u cemu je problem.

[Ovu poruku je menjao vmatoic dana 02.12.2005. u 08:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vmatoic dana 02.12.2005. u 08:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.nspoint.net.



+156 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe05.12.2005. u 20:56 - pre 223 meseci
Da je ova tema gotova ili je ponestalo ideja, posto ja cekam izlazni racun u maloprodaji.
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe08.12.2005. u 06:15 - pre 223 meseci
Nije gotova, no malo se oduzilo jer nije bilo vremena ovih dana.

Ja cu probati raditi na daljnjem dodavanju pojednih opcija na bazu, dok Zidar malo ne baci oko da vidi u cemu je greska sa ovim stanjem koje smo spominjali u par prijasnjih postova.

A izlazni racun u maloprodaji ti je zapravo nedoradena do kraja forma Prodaja. Tu se moze dodati jos samo veza na formu Konobari ili Blagajne i iz toga se radi izvjestaj i to je to.

E, tu cemo dodati jos samo onu pricu sa normativima, tako da u prodaji mozemo imati gemist (0,10 vino + 0,10 voda) ili neki koktel i sl.

 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe08.12.2005. u 15:41 - pre 223 meseci
Priznajem da nisam ni pogledao sta je novo. Ucinilo mi se da se uz zahvaljujuci BiloKoje sasvim lepo snalazite. Pogledacu pa cu se javiti, sad se lakse dise. Imao sam vremena samo za kratke odgovore tu i tamo. Sva sreca da nisam ni jedini ni najpametniji na forumu, pa su ljudi dobijali odgovore od drugih majstora.
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe09.12.2005. u 19:52 - pre 223 meseci
Pogledao sam Cafef_03 i dopada mi se.

Lepo si resio otvaranje reporta, bez forme i pomocne tabele. Ja licno ne volim u kveri da stavljam kriterij "Form!ImeForm!Polje" ali u ovom slucaju to ispada najbolje resenje, svakako bolje nego akrobacije sa temp tabelom. Svaka cast.

Lepo si resio i prenosenje cene iz tabele tblRoba u tabely ProdajaStavke. u ranijim postovima doa sma negde funkciju koja kopira cenu, a ovde smo to pokupili iz combo boxa. (ili je ovo bilo i pre?)

Dopada mi se i unos, uz neke male dodatke. Zasto ti treba uvid u stanje pri unosu?
Ako zelis da sprecis da se unese vise nego sto imas, sam uvid nije dovoljan. Uvid u stanje moze da kaze imas 3 piva na lageru, a ti ipak mozes da uneses 6 za prodaju.
To moze na drugi nacin (i treba), da program odbije unos ako hoces da prodas vise nego sto imas.

Zakacio sam modifikovanu tvoju verziju 03.

Izmena 1: Stavio sam u formi frmProdajaStavkeAdd na BeforeUpdate kod da spreci unos nedozvoljenih vrednosti (prodato vise nego sto ima). Ako je sve u redu, nema poruka, samo unesi i sibaj. Ako pokusas da prodas vise nego sto imas, dobices poruku (probaj) koja ti kaze i stanje i kolicinu koju pokusavas da uneses.
Stavio sam i uvid u stanje, ali na veom los nacin pa preporucujem da izbacis DLookup iz kverije za frmProdajaStavkeAdd. Vrlo ruzan nacin, quick and dirty. Quick samo za programiranje, a ne i za izvrsavanje. Zapazi da postoji novi kveri qryStanje, baziran na dva isto tako nova kverija. Sve slicno onome sto si imao i ranije, ali malcice razlicito.

Izmena 2: Uklonio sam tabelu Datum iz relacije sa Prodajom. U tblProdaja ionako dozvoljavas vise prodaja po danu (sto je OK). Mozes da vratis tblDatumi ako hoces, vidi sta ti odgovara. Ako je imas u reklaciji, imas punu kontrolu, ali moras da dodajes datume u tabelu ako ih zelis upotrebiti.


Moze li ovim da okoncamo prodaju i kalkulacije, generalno, pa da se posvetimo spricerima?
Prikačeni fajlovi
 
0

mandic
Goran Mandic
Gradiska

Član broj: 57361
Poruke: 10
*.dialup.rskoming.net.



Profil

icon Re: Maloprodaja Robe12.12.2005. u 14:21 - pre 223 meseci
Dobar dan !
Sve pohvale od strane mene za ovoj rad za maloprodaja

Skino sam ovaj zadnji fajl " BAZA " ali ne radi , kad otovrim i idem na start ono javi neku gresku i nece da mi radi kako treba .
Da li moze neko od vas da popravi to pa da okaci ispravnu bazu ovde na forum

Unapred HVALA !
gmandic
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Maloprodaja Robe12.12.2005. u 16:01 - pre 223 meseci
Izmjene mi se sviđaju!

I ovime možemo za sad okončati ovu priču, mada bi ja nastavio kasnije sa razvojem aplikacije ako ste za. Ja bi sam razrađivao bazu, a u slučaju problema zatražio bih pomoć? Dodao bih kao prvo više izvještaja, zatim u relaciju ubacio troškove i konta i sl.

No, to ćemo kasnije ako ste za i ako bude vremena?

A sad se možemo prebaciti na špricere i predlažem da to nastavimo u temi Caffe.

El možemo uzeti ovu zadnju priloženu bazu i nastaviti na njoj promjene vezane uz "špricere"?

Za kolega Mandic: ja sam skinuo zadnju prilozenu bazu Caffe03_Z.zip i nema nikakvih problema.

P.S. Ako izbacimo tbl_datumi iz relacije tada kad unesem nevezani datum u prodaju report dnevni izvjestaj nece da izlista, tako da je bolje da ostane.

[Ovu poruku je menjao vmatoic dana 12.12.2005. u 17:04 GMT+1]
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Maloprodaja Robe12.12.2005. u 16:02 - pre 223 meseci
Poslednji ispravan fajl na ovoj temi je Cafe_03_Z.MDB i izgleda da radi, barem kod mene. Ako neko ima problem, molim javite koju to gresku javlja, 'neku gresku' ne umemo da popravimo, osim d aupotrebimo 'neki nacin' a vi cik pogodite koji je nacin.
 
0

[es] :: Access :: Maloprodaja Robe
(Zaključana tema (lock), by Zidar)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46275 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.