Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup

[es] :: E-Marketing :: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30685 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 07:44 - pre 224 meseci
To se uklapa u neke pretpostavke koje sam ovde već izneo...
Citat:
noviKorisnik: Jedino ukoliko bi dilovali imena za koja nisu direktno zainteresovani - a to ćemo još videti . . .


 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 07:51 - pre 224 meseci
Ne verujem da iza toga stoji neki plan, verovatno je "covek iznutra" - dakle: ajde dok je guzva da se malo i ja ogrebem, niko nece primetiti. Ne zelim da sirim paranoju, ovim sam hteo samo da prijavim moj slucaj i da vidim da li se to jos nekom desilo.

E da, pade mi na pamet - da li se zna ko su clanovi "nezavisne komisije"?

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 14.11.2005. u 10:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vp2005

Član broj: 49544
Poruke: 48
*.divona.net.



Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 09:13 - pre 224 meseci
Izbor imena je cista sramota. Moji predlozi su za 10 kopalja ispred ovih nagradjenih.
I sa mojim predlogom se desilo isto sto prijavljuje Goran, sramota!!!!

Registrant:
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro

Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: LEPEZA.COM
Created on: 09-Nov-05
Expires on: 09-Nov-06
Last Updated on: 09-Nov-05

Administrative Contact:
Cejovic, Branko
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030 Fax --
Technical Contact:
Cejovic, Branko
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030 Fax --

Domain servers in listed order:
PARK15.SECURESERVER.NET
PARK16.SECURESERVER.NET
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup - PREVARA!!!14.11.2005. u 09:15 - pre 224 meseci
Pa to onda nije slucajnost! Isti lik nam je uzeo predloge u periodu kada se glasalo. BRUKA i SRAMOTA!!!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 09:47 - pre 224 meseci
Ja zaista ne znam sta vam je tu cudno... pa to je bilo jasno cim ste videli konkurs, cak se i komentarisalo bas to na ovoj temi (jos na prvoj strani...)

I sad kao svi iznenadjeni sto je neko registrovao domene, onako na tacni :) heh, deco moja, pa u kojoj zemlji vi zivite :)

Te domene nije registrovao Telekom, nego Pera Peric, jer Telekom po pravilima konkursa ne bi smeo da ih registruje. How convinient... Meni zaista nije jasno sto se iscudjavate, pa meni bi bilo cudnije da to nisu uradili.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 09:50 - pre 224 meseci
Mislite li da ste zasluzili bolje? Npr. lepeza.com je izuzetan domen, i, da je meni pao na pamet, nikako ne bih rekao drugom vec bih ga registrovao za sopstveni projekt, a vi ste ucestvovali u nekoj tamo nagradnoj igri i... Ovo vrlo iskreno kazem, i necu se ljutiti ni ako mi zamerite, ali, recimo, da ste dozvolili da vas prevare.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Zanimljivo - Daj mi ime pristup14.11.2005. u 09:54 - pre 224 meseci
Zanimljivo je da to odlazi u Crnu Goru :-)

Naravno, brže-bolje su se potrudili da maknu dajmiime, htedoh da pogledam još jednom pravila učestvovanja, jer čini mi se da su se i formalno ogradili da mogu da koriste i preostale predloge, što verovatno znači i dilovanje trećim licima.

Naravno, mutno u celoj priči je pitanje ko ima pristup bazi predloga... ali s ovom formulacijom samo i možeš da vičeš "bruka i sramota", ništa više.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup - PREVARA!!!14.11.2005. u 09:55 - pre 224 meseci
Nemam ja sa tim problem sto me je neko iskoristio, ali ima nas 10.000, a iza cele price stoji jedna drzavna institucija - zar ne mislis da se tamo neko previse "zeza" sa obicnim ljudima i drzavnim institucijama, puno njih se verovatno nadalo da ce mozda dobiti nagradu i pretpostavljalo da ucestvuje u FER takmicenju, a ispada da su obicne ovce. Ozbiljna je stvar kada toliki broj ljudi pravis budalama!!

I naravno, ono sto je najbezobraznije u celoj prici: DOMENI SU REGISTROVANI DOK JE IGRA JOS ZVANICNO TRAJALA!!!

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 14.11.2005. u 10:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:04 - pre 224 meseci
Ajd' dokazi da je dBO imao insajdera u Telekomu, a da se sami nisu setili tih par (mozda nije samo par?) imena.

Ja sam detaljno procitao pravila, i ne, nisu se formalno ogradili da mogu da koriste i preostale predloge, bilo je reci samo o nagradjenima, da ih mogu koristiti u bilo koje svrhe.

Zato se cudim kako ljudi smeju da naglas kazu potencijalno dobra imena koja su jos slobodna :)

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:12 - pre 224 meseci
Gorane, rekao je ime domena tj. dopustio da drugi registruje. To sto dobar domen vredi i $3000, nemoj da se pravis da ne znas. Ja sam se ogradio, i ocekivao sam da moj komentar uzmete k srcu, ali u tome je i bila poenta ;)
 
Odgovor na temu

vp2005

Član broj: 49544
Poruke: 48
*.divona.net.



Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:13 - pre 224 meseci
Naravno da je moj predlog LEPEZA izuzetan, imao sam jos 4 predloga podjednako dobra koji su jos slobodni i necu da ih navodim. Meni licno ti domeni ne trebaju, nek ih uzme ko hoce....sa jedne strane to sto su mi uzeli domen je satisfakcija da sam izabrao pravo ime. Ali mislim da nije fer, u ovoj drzavi ama bas nista ne moze da se uradi legalno i bez prevare. O tome se radi.... Ej, od 10000 predloga izabrati kapetanweb ili netbulevar je sr... nad sr...ima. Ono NADLANU jos kako tako ali je LEPEZA ipak bolja, sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:24 - pre 224 meseci
Citava prica je bila sumnjiva od pocetka, zbog pravila nagradne igre. Ali, ne vidim gde se telekom nije pridrzavao propozicija, sa te strane je sve legalno :)

Dobar domen (cak i samo ime!) vredi nekada i mnogo vise od $3000 ... Licno znam coveka koji je registrovao domen i prodao ga za 2 nedelje za $10.000 .... nije lose ulaganje od $4 koliko je kostala registracija domena :)

 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Zanimljivo - Daj mi ime pristup14.11.2005. u 10:27 - pre 224 meseci
OK - sad neka me tuže za klevetu, whatever, samo da sumiram nagađanje o tome šta se dešava "iza zavese"...

- Kampanju u stvari sponzorišu nekolicina agencija koji se zaista bave internetom. Pre žirija... licitacija za zanimljive predloge, potom registracija izabranih od strane agencije... automatski diskvalifikacija predloga, itd.

Ako lepeza nije jači predlog od nadlanu, ne znam koji jeste...

Ipak, teško da je moguć prethodni scenario, ali zato insajder varijanta stoji... dakle - ko je sve imao pristup bazi predloga, da li samo komisija ili je to po domaćoj bahatosti mogao da vidi svako iz Telekoma...???
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:37 - pre 224 meseci
Ma to je sve cista "slucajnost".

Sto se i moje naivnosti tice, pa recimo da sam proverio ko je registrant domena dajmiime.com pre nego sto sam poslao svoj predlog, sto vecina, siguran sam, nije. Registrant je Telekom Srbija, Direkcija za usluge, Bulevar kralja Aleksandra 84, Belgrade, Serbia 11000 CS, sto se moze videti:

http://www.dnsstuff.com/tools/...whois.opensrs.net&email=on


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:51 - pre 224 meseci
Citat:
Ako lepeza nije jači predlog od nadlanu, ne znam koji jeste...


jebemvammajku.com

:)))
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:53 - pre 224 meseci
Inace i KRADJA.COM je trenutno slobodan!!!
 
Odgovor na temu

vp2005

Član broj: 49544
Poruke: 48
*.divona.net.



Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 10:58 - pre 224 meseci
Obratite paznju da je doticna agencija istog dana registrovala i moj i Goranov predlog (i ko zna ciji jos!).
Sve bi ovo bilo smesno da nije zalosno. U jednom trenutku pomislim izabrani predlozi su toliko glupi da je portal mogao da se zove i g****.com. I odem ja i proverim, necete verovati sve je zauzeto GOVNO.COM, GOVNO.NET, GOVNO.ORG ...ha, ha....
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 11:06 - pre 224 meseci
Ajde da rezimiramo slucaj:

DRZAVNO JAVNO PREDUZECE ulozi milione dinara u reklamnu kampanju (TV, casopisi, billboard-i) za nagradnu igru u kojoj ucestvuje 10000 GRADJANA SRBIJE, a onda se ispostavi da NEKO to iskoristi za svoje licne potrebe i iskompromituje i doticno JAVNO PREDUZECE i 10000 GRADJANA nase nam mile drzave. Mi mozemo da se salimo koliko hocemo, ali ponavljam - OVO JE OZBILJNA STVAR!!!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Zanimljivo - Daj mi ime pristup14.11.2005. u 11:53 - pre 224 meseci
Pa sad može da se naklapa do sutra (jer je sutra grande finale, sudeći po citiranom pismu s prethodne stranice).

Činjenica je da je trenutno sajt zatvoren.

I teško da je u kampanju uloženo nešto izuzetno - jer mediji bi u tom slučaju to mnogo jače preneli - ovako ima tekst od 23. 10. u Glasu Javnosti (http://arhiva.glas-javnosti.co...5/10/23/srpski/Z05102202.shtml)
i praktično ništa bolje i svežije (na b92 ima vest s pogrešnim linkom) - dakle - ostaje mi samo da verujem da citirano pismo nije falsifikat pošto nigde javno nisu objavljeni rezultati prvog kruga (hajde ispravite me za ovo, bilo bi mi drago), kao ni ko su članovi nezavisne komisije (javne ličnosti, pa naravno da će ih guknuti ako zaista to jesu, osim ako nema razlog da ćuti)...

Na kraju, neka neko prenese i kompletna pravila učestvovanja da se vidi šta smeju da rade s preostalim predlozima.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup 14.11.2005. u 12:04 - pre 224 meseci
Ja sam video reklamu u svim racunarskim casopisima, kao i nekim dnevnim i nedeljnim novinama (ne mogu da ih navedem jer ne pamtim takve sitnice - stigle me godine), a u Novom Sadu ima nekoliko velikih billboard-a - verujem da sve to nije bas jeftino - dakle, organizacija jeste kostala "milione". Ako su u Novom Sadu stavljeni billboard-i (jedan ispred Delta banke, preko puta od Bazara) onda su verovatno postavljeni i u drugim vecim gradovima, tako da je iznos koji je namenjen ucesnicima konkursa samo delic troskova cele kampanje. U krajnjem slucaju Telecom je Javno Preduzece, podnosi svoje finansijske planove odgovarajucim organima, pa bi informacija o troskovima ove kampanje trebala biti dostupna.

Da ne davim, oni to sebi nisu smeli dozvoliti i ne verujem da iza ove zloupotrebe stoji sam Telecom, vec neki pojedinac/ci. Mene samo interesuje obim ove zloupotrebe...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Zanimljivo - "Daj mi ime" pristup

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30685 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.