Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11296 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.214.eunet.yu.



+1 Profil

icon Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 11:13 - pre 224 meseci
Pre pola godine zove me kolega sa posla telefonom i pita me kako njegovog sina boli stomak da nije mozda presao virus sa kompjutera na njegovog sina. Ja BLOKIRAO prvo sto sam pomislio da me z****ava, smirim se nista mu ne odgovorih ajd da vidim sta je u pitanju i iz price ja skontam da on potpuno veruje da je to moguce,da se smejem nije fer, inace coveka znam i nije sklon salama.
Ja sam mu na kraju odgovorio da je malo verovatno da to moze da se desi jer nisam cuo da je izmisljen takav virus i da je najbolje da sina odvede kod doktora.

A nekad davno jedan komsija sa portirskog mesta dobije mesto operatera u AOP-u neke drzavne firme bez dana sedenja za kompjuterom ( to samo moze u drzavnoj firmi ). Ja onako pitah koji kompjuter ima na poslu a on kao iz topa "Pa FILIPS", ja pitam koji je procesor, a on da nezna, da samo na ekranu pise PHILIPS. Skontam ja da je monitor PHILIPS
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 12:29 - pre 224 meseci
E, pa ovo je neverovatno. Ta pitanja su za Ginisovu knjigu gluposti.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 16:04 - pre 224 meseci
A zna li neko gde CD-Rom baca otpatke kad nareze disk? :)
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

sharpshooter
Kiev

sharpshooter
Član broj: 14299
Poruke: 167
*.ukrtel.net.



Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 16:51 - pre 224 meseci
U mali reciklator odakle se posle isparavaju preko IDE kabla
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 17:14 - pre 224 meseci
ja i drug napalili decka da ne mogu da mu rezem diskove ,jer mi crrw pun otpadaka od rezanja ,i on mene ,pa kad ces da ocistis ,ja reko znash zajebano je to i onda sam poceo da se cepam ko lud ,sa drugom...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 18:21 - pre 224 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ta pitanja su za Ginisovu knjigu gluposti.
Nisu pitanja za Ginisovu knjigu gluposti, i nisu uopste glupa. Samo nama izgledaju banalna jer smo odgovor odavno naucili. Eto, bas prosle nedelje sam pitao komsiju vulkanizera kad moze da mi namontira nove gume i mrtav ozbiljan pitao "treba li da kupim i unutrasnje ili samo spoljne". I, sta, covek se pocepao od smeha, nije mogao da veruje da neko ne zna da se unutrasnje gume ne koriste jos od 80-ih godina proslog veka... A kako sam ja to mogao da znam, kad guma pusta, ja odnesem kod njega i ostavim, kad bude gotovo platim i odnesem i tako godinama, nikad nisam zavirivao sta ima unutra. On verovatno jos uvek prepricava kolegama to moje "glupo" pitanje a ja jos uvek ne vidim zasto bi se podrazumevalo da to znam. Tako je i sa kompjuterskim virusima, nama je godinama jasno da je to samo software, ali zasto bi to svako morao da zna?
Evo, secam se kao da je bilo jutros mojih prvih kontakata sa PC racunarima. Tada nije bilo google-a da "pitam" sta mi nije jasno, nije bilo ni interneta, nije bilo CD-ova ni DVD-ova, hard-disk je bio prilicno retka pojava, samo poneki ekstra jak i skup racunar je imao ugradjen hard disk od 0.05 Gb :-), ovi jeftiniji od 2000$ uopste nisu imali hard disc, vec samo disketnu jedinicu. I tako, mi onda kupimo jednu disketu od 1.44Mb i pravac kod nekog ko duze ima kompjuter, da nam na nju snimi nekoliko najnovijih igrica (ovo nije smesno, stvarno je moglo da stane nekoliko na flopi disketu od 1.44Mb). Windows-a naravno nije bilo, nego lepo kucas a:\ copy *.* a: pa onda jedno 50 puta naizmenicno ubaci "source disk" pa ubaci "destination disc" dok se to sve ne iskopira :-) E, onda cujemo nekom sistem pronasao da je disketa zarazena virusima pa brze bolje krenemo svi da pomeramo onu plocicu na disketi i da virimo unutra moze li se ikako zakljuciti da je disketa zarazena. Ja sam odmah bio malo sumnicav, kakva masina bi mogla da pravi tako male sklopove koji mogu da se zakace za onu tanku plocu u disketi i posumnjao sam da bi virusi mogli biti softverska a ne hardverska pojava, ali sam hteo da mi to neko sa sigurnoscu potvrdi, ali niko to tada nije znao, pola godine je trebalo dok sam ansao nekog ko je znao da mi sa sigurnoscu kaze da su virusi nista drugo nego mali programcici. U to vreme, to nije znalo preko 99% ljudi, znaci li to da smo tada svi bili glupi?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.208.199.*



+679 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 18:22 - pre 224 meseci
Užas... Koliko neko zna da uplaši ljude sa takvim pričama, pa to je neverovatno!

Evo moj slučaj:

Nabavio drug tel. kabl, pa ajd da mu ja to sve povežem sa modemom, namestim konekciju itd. Naravno, ništa ne radi... Problem je bio u pokvarenom kraju kabla koji sam morao odseći i ručno zalemiti na unutrašnjost zidnog utikača... Proradi net, sve OK, pokažem mu kako da gleda mail, kako da pretražuje web itd. On me naravno pitao "A neće mi virus ući u kompjuter?". Pogledam ja u updateovani Norton Antivirus 2005 u system tray-u i otvoreni Firefox, i kažem - "neće".

Zove me lik sledeći dan i kaže da dođem da mu sve ponovo namestim... Pitam zašto, kako itd. Kad ono:

"Pa išao sam na internet, i skidao sam neku sliku, i ugasio se kompjuter pa sam ja hitno otišao da počupam kablove za telefon!"

Pitao sam ga da li mu se ugasilo svetlo u sobi, a on ladno kaže "Pa jeste i to, ja mislio virus! Ali je ipak bio osigurač, jer nije bilo struje u ostalim sobama...".

Ma... Za sve su krivi ti debilni filmovi gde virusi izazivaju system error-e i smetnje na slici ekrana, a posebno u vanzemaljskim letelicama i ruskim podmornicama!
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
212.200.125.*



+26 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 20:21 - pre 224 meseci
Citat:
dr.NPN: A zna li neko gde CD-Rom baca otpatke kad nareze disk? :)


CD-ROM ne reze, on samo cita, o sto se ostalog tice, PCtel je ovu temu odmah zakljucio, odnosno obrazlozio na najbolji moguci nacin.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.ptt.yu.



+33 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??26.10.2005. u 22:36 - pre 224 meseci
Pa svi Cacani,vrlo dobro znaju (istinitu) pricu, za "cuvenog" Koleta,uvoznika "Skodinih" automobila.U vreme kada je modernizovao firmu,tj. uvodio racunare,ljude koji su mu to radili ,pitao je:"Je li to sada sve zavrseno,hoce li sve da radi kako treba i o cemu bi trebalo da se povede racuna"?Oni su odgovorili da je sve u redu i da jedino treba povesti racuna da ne udje nekakav virus u sistem. Kole sazove "zbor radnih ljudi" i kaze:"Slusajte me dobro,odsada ko je bolestan ne mora da dolazi na posao,samo neka se javi telefonom".
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 01:23 - pre 224 meseci
A najgora stvar je sto takve likove u drzavnim firmama postavljaju na takva kljucna radna mesta gde mu je racunar osnovno sredstvo za rad. A ljudi koji se razumeju ili su na birou, ili ih postave na primer u magacin itd...

U principu obicno nauce posle 6 meseci kako da koriste svoj program i to je to, ostalo ih ne zanima.
I za svaku glupost zovu telefonom i urlaju iskocilo mi je nesto na ekranu sta sad da radim.

Imao sam i ja slicnih bisera:
Slucajno sam navratio u jednu takvu drzavnu firmu, i dok sam cekao shvatio sam da posao koji moze racunarom da se uradi za dan dva oni i dalje rade nedeljama rucno posto nemaju "program koji ce da im to izbaci".
Problem je bio krajnje jednostavan i na to im kazem da to moze da se odradi i sa Excelom bez problema....

"A gde da nadjemo te eksere" ima li ih kod Tuvica (lokalna gvozdjara)....
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 12:52 - pre 224 meseci
Drzavne firme su pravi rasadnici bisera Letos dobijem poziv iz jedne takve firme da im se racunari gase i da ne mogu da se ukljuce jedno par minuta.Rcunare tek dobili iz neke donacije novi Athloni sa Ati 9800 karticama i kukaju do neba da se hitno dodje jer ne znaju sta ce.Ja pretpostavim da je doslo do pregervanja jer je tih dana bio pakao napolju i predlozim im da za prvu pomoc samo odtvore kucista ,dok ne dodjem da vidim sta je u pitanju .Odmah po dolasku jos u hodiniku svi cestitaju svaka cast majstore nisi moro ni dolaziti to je bilo u pitanju.Kazu da se zamenik direktora jos mudro dosetio da jos dodatno rashladi masine pa je i to pomoglo.Reko ajd kad sam vec tu da vidim racunare i tu imam sta da vidim.Oba racunar sabijena jedan do drugog ispod stola skroz do zida tako da su se kablovi od napajanja skroz deformisali.Dole neki deblji etison a neki tanji na zidu nema gde da izduva vreli vazduh a ni da uvuce nesto drugo osim prasine sa poda.Sad ide ono ko slag na torti , zaista su sikinuli stranice sa racunara kao bi malo vazduha uslo ali je dodatno rashladjivanje (ja pomislio da su dodali neki ventilator da duva) bilo u vidu zaledjenih kiselih voda i sokova koje su poredjali po kucistima i oko njih Onako sve prisunte i vesele samo sam ih pitao sta cemo sa kondezom ??
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 15:32 - pre 224 meseci
Citat:
Dalibor81: CD-ROM ne reze, on samo cita, o sto se ostalog tice, PCtel je ovu temu odmah zakljucio, odnosno obrazlozio na najbolji moguci nacin.
Pozdrav

To pitanje je bilo od reci do reci bilo postavljeno meni od strane jedne devojke, tako da ja samo prenosim.
Mislim da ima veze sa temom.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 17:11 - pre 224 meseci
Nista, izvini onda. Nema ljutnje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 18:26 - pre 224 meseci
PCtel bez uvrede mislim da je to malo foliranje.... mozda nisi znao da li je hardver ili softver ali si sigurno znao da ne moze komp da se razboli od tebe niti obrnuto/
takodje cak i da jeste tako sam si rekao da ti se mehanicare smejao pa nema nikakvog razloga da se mi ne smejemo ovim ljudima bili oni glupi ili ne!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
Pogresno si skontao. To bi bilo kao kada bi rekao "onaj tip je pucao na mene zato sto sam pogledao u njegovom pravcu, sto bi bilo pogresno da ja pucam u svakog ko pogleda u mom pravcu".

Poenta pctel-ovog posta je da ni mi ne trebamo da se smejemo ovima kao sto ni taj mehanicar nije trebao da se smeje njemu.

Al' sta ces kad je smesno... :)
 
Odgovor na temu

salico
Apatin

Član broj: 42524
Poruke: 99
195.252.85.*



Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 18:53 - pre 224 meseci
NIje virus ali.. neki ljudi nisu imuni na igrice. Kad se neko dobro navuce, overdozira,(30+) sati neprekdnog igranja moze biti vrlo opasno. Bilo je par slucajeva da su ljudi kolabrirali ili sta vec.. U kini i americi valjda. Mislim da se to pominjalo negde na es-u.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 19:05 - pre 224 meseci
Zovne mene drugarica da joj sredim internet vezu jer nešto ima problema. Ja ajde odem do nje a ona kaže sedi prvo da ti objasnim šta nije u redu, (a tek dobila računar, a do tada ga je gledala samo na filmovima) ja reko ajde! Kaže on gledam ja reklamu za Sezam i piše pozovite 3020234 i bićete povezani brzo i efikasno na internet. Ja reko dobro i??
kaže on još piše da treba da se kupi kartica od 850 dinara! Ja reko dobro i?? kaže on kupim ti ja tako karticu dodjem kuci, izgrebem onu sigurnosnu foliju, uzmem mobilni u ruke (???) i ukucam serijski broj u sms poruku sa sezam kartice! ja je pitam: I šta si uradila? kaže ona, pa poslala sms poruku na 3020234 (fiksni još...) i piše mi posle poruka poslata. Onda ja uzmem i pozovem sa mobilnim 3020234 i čujem onako krčenje preko telefona, ostavim ja tako vezu upaljenu brzo uključim računar i...... onda shvatim da sam izgleda pogrešno ukucala serijski broj jer neće da mi ide na internet!?!?! I onda sam zvala tebe....

Ja pod sto Mislim šta da joj kažem
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??27.10.2005. u 19:25 - pre 224 meseci
tako je mene jedan ortak iz srednje skole pitao kako se to peru pare?jel to ono kad nove novcanice zguzvaju da ne izgledaju tako nove :-)
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??28.10.2005. u 00:36 - pre 224 meseci
Lele,lele, pa ovo je za neverovati, kakva sve ljudi pitanja postavljaju. Najsmešnije od svega mi je ta drugarica što na fiksni broj šalje SMS poruku.

Mislim, valjam se od smeha, jedva sam se prestao smejati posle 3 minuta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??28.10.2005. u 00:42 - pre 224 meseci
Šta misliš kako je meni bilo? Ja to live geldao i slušao....hehehehe

Ćuti pre neki dan me je pitala kako da kablovsku iz tv uključi u komp jer je čula da je brži od dial-up-a
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li su i vama nekad postavljali ovakvo ili slicno pitanje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11296 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.