Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42247 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?30.10.2005. u 01:34 - pre 224 meseci
Hvala vam mnogo, ljudi, na savetima. E sad, da se vratimo malo pitanju kapaciteta akumulatora. Žena u jednoj prodavnici koja prodaje akumulatore, mi je rekla da za Golf 2 bolje leži akumulator kapaciteta 66 Ah, kao 55 Ah je nedovoljno za Golf 2 benzinac. Pitanje je: koliko i da li kapacitet utice na kvalitet vožnje, tj. kako se veći kapacitet odražava na automobil? Naravno, znam da su akumulatori od 66 Ah bitno veći od onih od 55 Ah. Da li bi taj od 66 Ah bez problema mogao da se smesti u moj automobil?

Dalje, objasnite mi i osnovne tipove akumulatora.Znam da postoje dve-tri vrste.Olovni i ..... ne znam koji. Koliko sam čuo, olovni akumulatori su najkvalitetniji i najduže traju, da li je to tačno.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?30.10.2005. u 13:19 - pre 224 meseci
Ja ti rekoh u nekom od prethodnih postova da uzmeš akumulator od 65Ah (ili je 66, nije važno). Na vožnju svakako neće uticati, glavna uloga akumulatora je paljenje a za vreeme vožnje akumulator se puni. Ono što je sigurno, kao što rekoh, auto će bolje/lepše/lakše da pali zimi, a sam akumulator će duže trajati.

E sad, da li može da stane - pogledaj da li oko sadašnjeg akumulatora ima po par centimetara mesta sa svake strane, otprilike je toliko dovoljno. Ako nisi siguran svrati do nekog električara da pogleda i da ti kaže.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?30.10.2005. u 15:12 - pre 224 meseci
Akumlatori se razlikuju po tome kako su punjeni(i čime) i od čega su lamele u ćelijama.
Suvo punjene akumlatore u fabrici napune elektrolitom (kiselinom),napune.Posle punjenja isuše lamele i negativne lamele zaštite od vazduha.Nakon toga sastave akumlator,napune ga elektrolitom i napune strujom.
Akumlatore bez održavanja (mada bih ja ove nazvao sa malo održavanja)u fabrici su smanjili antimon u olovnim lamelama da bi smanjili isparenje elektrolita i stvaranje gasova.Ipak,povremeno treba sipati destilovanu vodu.Ovi su najučestaliji kod nas.
Akumlatore bez održavanja,punjene gelom,ne treba održavati.Hermetički je zatvoren.Najčešće imate neku vrstu "vizira" na poklopcu.Ako se mehur miče u viziru,akumlator je ok.Ako se i tamo stvorio žele,možete ga baciti.No,moj priljatelj izbuši odozgo te akumlatore,napravi neku vrstu čepa i sipa destilovanu vodu i voala,akumlator ponovo radi!
"Srebrne" akumlatore
su obogatili sa srebrom,da bi povećali maksimalnu sruju i odagnali starenje tj. sulfatizaciju.
Najnoviji akumlatori su na gasnoj(!) bazi.Jako su skupi.Zasad ih samo NASA koristi...

cicika je lepo opisala kapacitet.Zato uzimamo akumlator većeg kapaciteta,da bih smo zimi lakše palili auto,naime zimi tj.u minus stepenima kapacitet akumlatora opadne!!!
Ono što čitamo na akumlatoru,55 Ah ili xx Ah označuje samo sledeće: jednu sijalicu od 12 volti i 12 vati možemo koristiti 55 sati sa akumlatora od 55 Ah.Ovo i nije toliko važno,osim ako nismo zaboravili farove na automobilu...Tu moram ponovo da napomenem,da ne smete dozvoliti veći pad napona od 9volti,jer se akumlator oštećuje.
Ono što je nama smrtnicima važno,koliko ampera može izdrži bez trajnog oštećenja.
Citat:
miljan nis: Ja imam odlicna iskustva sa Black Horse akumulatorima.
Imao sam Black Horse 55 Ah, nazivna struja 255 A kupljen 1996. koji je trajao do 2003.
Mozda je mogao i duze, ali ja cim prvi put nece da upali, odmah kupujem nov.
Prvi, fabricki (Trepca-Sombor) 34 Ah trajao je od 1991.-1996.
Sada imam Black Horse Ag-Silver Power series 45 Ah, nazivna struja 400 A !!! kupljen marta 2003. i radi bez greske.

Naime,kada palimo auto,anlaser povuče ogromnu struju.Npr. ako je anlaser 1500 vati,vuče otp 125 ampera!Sada zamislite ovo na minus 15,kada je kapacitet opao...
Ja više volim akumlatore sa malo održavanja,jer ih mogu čačkati,održavati.Vek trajanja zavisi uglavnom od mene...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?02.11.2005. u 23:23 - pre 224 meseci
@ RexBlanco

Hvala ti na iscrpnom odgovoru.Ne bih da budem dosadan, ali niko mi nije dao link do tih Bocsh Silver akumulatora,moram da pogledam koje sve modele imaju pre nego što se odlučim za kupovinu novog akumulatora.

E sad,da kažem zašto sam pitao za punjače akumulatora.Pa zbog toga što će mi trebati u slučaju da se isprazni, jer ja nemam običaj da vozim auto zimi, vozim ga u tom periodu veoma retko.

Tako da bih molio nekoga ko je upućen u tu problematiku punjača za akumulator, jer ovaj koji trenutno imam je dosta star, pitanje je koliko će još raditi.Dakle, meni treba neki baš vrhunski model, koji neće dozvoliti prepunjavanje akumulatora, već da se punjenje automatski prekine kad se akumulator sasvim napuni.

Da li tako nešto uopšte ima da se kupi kod nas?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?03.11.2005. u 09:52 - pre 224 meseci
Nemoj da bacas pare na punjace jer kad akumulator jednom krene da zeza, zezace te stalno ;)

I nemoj mnogo da se uzbudjujes za vrhunski kvalitet ipak je to samo golf 2 ;) uzmi obican blackhorse posto je benzinac i nema brines ;)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?03.11.2005. u 11:11 - pre 224 meseci
Citat:
E sad,da kažem zašto sam pitao za punjače akumulatora.Pa zbog toga što će mi trebati u slučaju da se isprazni, jer ja nemam običaj da vozim auto zimi, vozim ga u tom periodu veoma retko.


I opet - ne treba ti punjač :) Zameni akumulator novim i jednom nedeljno upali auto da radi 10ak minuta. To će biti dovoljno da se ne isprazni. I sipaj antifriz iako ne voziš auto zimi.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.53.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?04.11.2005. u 23:04 - pre 223 meseci
Ako zimi auto upališ jednom nedeljno , neće biti dovoljno da radi 10tak minuta da se akumulator dopuni , jer će ga anlaser puno više iscrpeti dok ga upališ.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 03:03 - pre 223 meseci
Evo baš juče sam ga palio, ali imam u vidu da je vreme još uvek relativno toplo.Punio sam ga pre 4 dana i začudo auto je upalio iz prve??? Prošli put kad sam ga punio, a to je bilo pre 10-12 dana, akumulator je izdržao samo tri dana, ali tada nisam ostavljao auto da malo radi, već sam ga samo nakratko upalio.

Međutim, evo već juče drugi put pali bez problema, a prethodno sam ga palio u ponedeljak i turirao motor jedno 12 minuta, a isto sam ponovio i danas.


A sad stvarno, ne mogu više da molim za linkove, da li će neko konačno da mi da neki link do tih famoznih Bocsh Silver akumulatora, da bih mogao da pričitam njegove specifikacije.
Citat:
cicika: I opet - ne treba ti punjač.Zameni akumulator novim i jednom nedeljno upali auto da radi 10ak minuta.


Izvini, ali nisi me dobro razumela. Rekao sam da je onaj prastari punjač pri kraju i ko zna kad će da crkne, zato sam i tražio savet koji je najbolji punjač na našem tržištu koji postoji a da obavezno ima zaštitu od prepunjavanja u sebi. Molim nekoga ko stvarno hoće da mi pomogne, da mi da lokaciju gde se takvi punjači prodaju i koliko oni koštaju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 06:06 - pre 223 meseci
Ukoliko auto ne voziš često zimi ,dobro rešenje je da akumulator skineš iz auta i čuvaš na sobnoj temperaturi.Kada ti zatreba namontiraš ga u auto i voziš.

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.11.2005. u 07:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 07:52 - pre 223 meseci
Kosta ******um Rex Persia - trenutno nezaposlen


Nemoj da se vredjas, ali vidi se ;)

Opusti se covek, ti trazis superakumulator koji ce trajati sto godina a pri tom neces voziti auto zimi, i neki superpunjac koji ce vaskrsnuti stari akumulator za dva sata i bice kao nov. Tako nesto, jednostavno, ne moze, i nepostoji ;)



 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 13:50 - pre 223 meseci
Citat:
stil: Ukoliko auto ne voziš često zimi ,dobro rešenje je da akumulator skineš iz auta i čuvaš na sobnoj temperaturi.Kada ti zatreba namontiraš ga u auto i voziš.

[Ovu poruku je menjao stil dana 05.11.2005. u 07:07 GMT+1]

Baš tako.Povremeno puniti,da akumlator drži napon od 14 (!) volti.
Sa radom motora od desetak minuta ništa ne postižemo.Motor mora da radi min na 1500 obrtaja,plus alternator treba da postigne termostabilizaciju-tek onda puni...
"Superpunjač" sam morao sebi da napravim,jer u Srbiji nisam našao.U inostranstvu je jako skupo.
Link "hiper-super" akumlatora:
Code:
http://www.bosch.co.yu/akumulatori.asp

Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 14:21 - pre 223 meseci
Svaki punjac prestaje sa punjenjem kad se akumulator napuni. Ako punjac daje napon od npr. 13.5V, akumulator ce se puniti sve dok ne dostigne napon od 13.5V. Kad se naponi izjednace prestaje proticanje struje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 15:34 - pre 223 meseci
Zaboravio sam da kažem da postoji još jedna prednost skidanja akumulatora iz auta ukoliko ga duže ne vozimo.Lopovi ne mogu da ga maznu jer motor ne može da se startuje
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 15:44 - pre 223 meseci
Citat:
pctel: Svaki punjac prestaje sa punjenjem kad se akumulator napuni. Ako punjac daje napon od npr. 13.5V, akumulator ce se puniti sve dok ne dostigne napon od 13.5V. Kad se naponi izjednace prestaje proticanje struje.


Čekaj malo, nije mi jasno? Pominješ napon od 13.5 V, a zna se da akumulator radi na 12 V i na toliko se puni.Kako onda može da se puni na 13.5 V. Izvini ako je pitanje debilno, ali moram da pitam.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 16:04 - pre 223 meseci
Odgovor na to pitanje je previse opsiran. Totalno pojednostavljeno, shvati to kao da je napon u proseku 12V, a varira izmedju 10 i 14.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?05.11.2005. u 18:58 - pre 223 meseci
Nominalni napon akumulatora je 12 V. Kada pri paljenju motora anlaser povuce struju, napon padne na 8-9 V, a pri dodavanju gasa raste do 14 - 15 V.
Nominalni napon alternatora je 14 V (Iskra 14 V 45 A sa elektronskim regulatorom napona).
Napon je 14 V da bi bolje punio akumulator.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Posavetujte me, akumulator još malo pa mrtav, kako da izaberem novi akumulator za Golf 2?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42247 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.