Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradnja kuce pored trafoa?!

elitemadzone.org :: TechZone :: Gradnja kuce pored trafoa?!

[ Pregleda: 14545 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.beotel.net.



+2 Profil

icon Gradnja kuce pored trafoa?!02.11.2005. u 21:07 - pre 224 meseci
Interesuje me misljenje (ako moze i uze strucno),da li je moguce graditi kucu bez nekih posledica ako se u blizini nalazi trafo?Jedan trafo se nalazi blizu mog placa,na 7-8 metara od mesta gde je planirana gradnja.Naravno,u raznim upravama za dobijanje dozvole nema problema,jer je njima bitno da uzmu pare i dace dozvolu.Zato me interesuje kako se odrazava na ljude to sto se trafo nalazi blizu potencijalne kuce?
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!02.11.2005. u 23:01 - pre 224 meseci
Na ljude se posebno ne odrazava, ali nije dobro za male kucne aparate, narocito one slabijeg kvaliteta. Imali smo bas u firmi slucaj da coveku crkavaju kompjuterski zvucnici tri puta za mesec dana. Zainteresovali smo se oko tog problema i otkrili da mu je kuca odmah pored trafo stanice. Preporucili smo mu da doplati razliku za najkvalitetniji model zvucnika i za sada sve radi perfektno vec par meseci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.nspoint.net.



+110 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!03.11.2005. u 06:59 - pre 224 meseci
Reci mi samo da li je rac o distributivnioj TS ili o visokonaponskoj (da li imas dalekovode u blizini?). U drugom slucaju nemoj da gradis tu nista. Vise ti to govorim zbog dalekovoda nego zbog trafoa. Cak mislim da je i zakonom zabranjeno ali opet sam video masu slucajeva kuca ispod same trase dalekovoda.
Za slucaj br.1 ne bi trebalo da imas bilo kakve probleme (verovatno ces imati najbolji napon u kraju).


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!03.11.2005. u 09:11 - pre 224 meseci
Citat:
Black_eyed: (verovatno ces imati najbolji napon u kraju).

Nije najjaci napon najbolji, najbolji je napon od tacno 220V. E, sad, zbog Omovog i Kirhofovih zakona nije moguce napraviti da svima napon bude tacno 220V, vec je kod onih na pocetku niskonaponske mreze npr. 5% visi a kod onih na kraju je 5% nizi. Za elektricne uredjaje je cak bolji nizi nego visi napon. Tako ako kod coveka napon bude 230V, kvalitetniji uredjaji ciji su proizvodjaci takvu mogucnost predvideli ce raditi perfektno dok ce oni manje kvalitetni izdrzati samo nekoliko dana. Zbog ovoga covek ne treba da odustane od gradnje kuce, samo mora da zna da od elektricnih uredjaja bira one najkvalitetnije i one sto imaju najduzu garanciju. U svakom garantnom listu pise da garancija ne vazi ako je kvar nanstao zbog viseg/nizeg napona iz mreze ali se ipak takvi slucajevi obicno tolerisu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!03.11.2005. u 09:18 - pre 224 meseci
Citat:

Cak mislim da je i zakonom zabranjeno ali opet sam video masu slucajeva kuca ispod same trase dalekovoda.


To bas i nije najpametnija ideja - secam se umetnicke izlozbe gde je lik ispod dalekovoda "posadio" gomilu neonki koje su nocu svetlele (posle ga je elektricna kompanija tuzila za kradju struje - pa je nastao citav problem dokazivanjem sta je kradja - posto lik nije bio prikljucen zicom za mrezu ;-)

Ako ti je blizu veliki dalekovod, verovatno ces moci da indukujes struju i bez zice :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.nspoint.net.



+110 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 10:01 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To bas i nije najpametnija ideja


Stekao sam utisak da sam rekao da moze da gradi ispod dalekovoda. Ako se pazljivo procita poruka to sigurno nisam tvrdio cak naprotiv, naveo sam primer da ljudi grade kuce i pored toga sto je zakonom zabranjeno.

Citat:
pctel: Nije najjaci napon najbolji, najbolji je napon od tacno 220V. E, sad, zbog Omovog i Kirhofovih zakona nije moguce napraviti da svima napon bude tacno 220V, vec je kod onih na pocetku niskonaponske mreze npr. 5% visi a kod onih na kraju je 5% nizi. Za elektricne uredjaje je cak bolji nizi nego visi napon. .


Distribucija "garantuje" 220 +/- 10%. U TS je obicno 232,233 V zavisno od duzine izvoda i jos nekih stvari.

Zasto je bolji nizi nego visi napon? Kada bih birao vise bih voleo da imam 230V nego na 200V. Svaki motor u kuci koji imas mnogo bolje startuje pri vecim naponima a elektronika kod ispravljaca moce bez problema da ispegla ovaj visak.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 13:15 - pre 223 meseci
Pored trafoa i od njega ne polaze nikakvi dalekovodi ni zice.Na dvadesetak metara se nalazi bandera od koje polaze dalekovodi ,tj.zice za kuce u blizini.Trafo je otpr.velicine 2mx2m,ne znam tacno.
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 13:31 - pre 223 meseci
To ti je najverovatnije distributivna TS 10/0,4 KV i ne bi trebalo da stvara probleme.
-
Kod mene je napon uglavnom 225-230 V.
Najnizi koji sam izmerio je bio 210 V to po najvecoj zimi kad su svi ukljucivali grejalice.
-
POZDRAV
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 15:29 - pre 223 meseci
Samo,da li tu u TS postoje i neke hemikalije koje bi mogle ,usled nekog nekontrolisanog,izlivanja da naprave problem?Kakva je situacija sa elektro -magnetnim poljem ,koje se tu ,eventualno,stvara?Pitanje je sad sve to znati i savetovati nekoga ?
 
Odgovor na temu

vladoj
Podgorica

Član broj: 25306
Poruke: 91
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 17:12 - pre 223 meseci
Imas trafo ulje tzv. piralen koji sluzi sa hladjenje trafo stanica. Evo procitaj malo koliko je to ulje "dobro" za ljude:


http://www.vreme.com/arhiva_html/466/14.html
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 18:32 - pre 223 meseci
Ispravak:
trafo ulje u distributivnim stanicama (10/04kv) i piralen nije isto.

Mozes da gradis kucu u blizini takve stanice. Po ovome sto pises rekao bih da se trafo nalazi na stubu (betonskom ili metalnom) sto znaci da trafo nije veci od 630kVA.

Napon mreze na konzumu EDB bi trebao biti 230V
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!04.11.2005. u 18:47 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To bas i nije najpametnija ideja - secam se umetnicke izlozbe gde je lik ispod dalekovoda "posadio" gomilu neonki koje su nocu svetlele (posle ga je elektricna kompanija tuzila za kradju struje - pa je nastao citav problem dokazivanjem sta je kradja - posto lik nije bio prikljucen zicom za mrezu ;-)


Ovo je bilo kod nas ili negde u inostranstvu?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!05.11.2005. u 00:08 - pre 223 meseci
Citat:
Black_eyed: Zasto je bolji nizi nego visi napon? Kada bih birao vise bih voleo da imam 230V nego na 200V.
Pa, po omovom zakonu, 10% veci napon znaci 21% vise snage, sto znaci da se uredjaji koji se zagrevaju zagrevaju za 21% vise. Ako to konstruktor uredjaja nije predvideo, uredjaj nece dugo izdrzati. Nasuprot tome, nizi napon znaci manje grejanja pa ce uredjaj sluziti godinama.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!05.11.2005. u 12:58 - pre 223 meseci
Piralen je zamenjen odgovarajućim mineralnim trafo uljem u celoj Srbiji pre 4-5 godina.
Nemojte da me pitate odakle mi informacija.

I, da, piralen jeste korišćen kao trafo ulje.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!05.11.2005. u 15:48 - pre 223 meseci
Uhh. dobra vest Cicika, Piralen je bio stvarno toksičan za ljude. Koliko znam, ovde kad su bombardovali trafo stanicu u Rudarsko-topioničarskom basenu u Boru, iscurelo je skoro sva količina tog ulja, a bar desetak ljudi koji su raščišćavali kasnije to ulje, izgleda da su teško oboleli od raka. Daj bože da su uopšte među živima danas.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!05.11.2005. u 20:21 - pre 223 meseci
Veliki transformatori imaju ispod sebe rezervoar od betona ispunjen šljunkom u koji se u slučaju havarije izliva ulje.Tako da se to sanira relativno lako.Druga je stvar ukoliko nisu koristili HTZ.
 
Odgovor na temu

zei
bgd

Član broj: 40123
Poruke: 196
195.250.120.*



Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!06.11.2005. u 08:16 - pre 223 meseci
Veliki transformatori (35/10kV 110/10kV...) starije generacije su punjeni piralenom!
male trafo-stanice nemaju piralen. Piralen se koristio u TS Ralja (izmedju Avale i Kosmaja) gde je doslo do curenja jednog transformatora. Tacno je da se ispod transformatora nalazi jama za ulje (pitanje je samo u kakvom je stanju).
Pouzdano znam da je pre par godina bila samo jedna TS 10/o4kV u Beogradu sa piralenom ali mislim da su je zamenili do sad (kao sto kaze cicika)
Sve kondezatorske baterije (sluze za MTK) u velikim TS su zamenjene i tu vise nema piralena.
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!07.11.2005. u 00:24 - pre 223 meseci
Ja bih se tu više bojao od magnetnog polja...
Tačno je odredjeno,na koliko miliTesle funkcioniše ljudski organizam(posebno organi).Ako se poremeti ovo polje,dolazi do dehidracije ćelija,čak dolazi do teških bolesti.Tu su posebno istakli kancerogena oboljenja
Ovo sam slušao na jednom seminaru u Budimpešti.Konkretne podatke i istraživanja sam zapisao negde,ali najverovatnije,ove podatke možete naći i na netu (preko Google-a)...


Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.nspoint.net.



+110 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!07.11.2005. u 06:57 - pre 223 meseci
Citat:
pctel: Pa, po omovom zakonu, 10% veci napon znaci 21% vise snage, sto znaci da se uredjaji koji se zagrevaju zagrevaju za 21% vise. Ako to konstruktor uredjaja nije predvideo, uredjaj nece dugo izdrzati. Nasuprot tome, nizi napon znaci manje grejanja pa ce uredjaj sluziti godinama.


Ovo vazi samo za cisto R potrosace a i za njih taj porast nije kritican. Zamisli ringlu na sporetu i razliku vremena koju treba cekati da se ista zagreje na -10% od nominalnog napona.....ali ako to tebi ne smeta ;) Ja dalje glasam za 230V.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Gradnja kuce pored trafoa?!20.11.2005. u 14:32 - pre 223 meseci
Ovako:
Taj trafo(mislim da je trafo) nalazi se na zemlji,cvrste je konstrukcije i ima ona vrata od rebrastog lima.Velicine je 1.5m puta 2.5m otprilike a visine 2m ili malo vise.Od njega ne polaze nikakvi kablovi,dalekovodi nadzemni.Verovatno ide to pod zemljom.Mene interesuje upravo da li postoji nekakvo negativno dejstvo na zdravlje ljudi,zracenje i slicno?
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Gradnja kuce pored trafoa?!

[ Pregleda: 14545 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.