Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa mreznom karticom molim za pomoc

[es] :: Ostali hardver :: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 16:53 - pre 224 meseci
Imam bezicni net koji naravno ide preko mrezne kartice!Pre mi je na mreznoj kartici svetlela zelena lampica,sada mi svetli na narandzasta!Raspitivao sam se kod nekih ljudi i svima svetli zelena,zanima ma u cemu je stvar?Da se nije nesto pokvarila kartica ili da nije los signal izmedju antene i kompa,inacenet mi radi solidno pa mogu reci cak i dobro!Pomoc molim vas!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 18:05 - pre 224 meseci
ovisno o kartici; jedna ledica signalizira prijenos podatka na 100Mbps a druga na 10MBps a jedna da je mreza "dignuta". Negdje ima samo dvije, jedna da je mreza uspostavljena a jedna da je "u prometu"...ovisno o kartici, jel na ploči i to.U principu dok radi, ne brini :) uostalom, postavke možeš vidjeti na
desni klik na my computer -> properties -> hardware -> device manager -> network adapters pa desni klik na mreznu pa na karticu advanced. Ako je pod media type podeseno samo na 10MBps onda stavi na 100 ili makar na auto sense.
koja je kartica?


 
Odgovor na temu

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 18:21 - pre 224 meseci
imam neky realtek family... nesto tako to je opcija koja je podesena na auto mode!
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 19:45 - pre 224 meseci
Pozdrav,

najpre je da signalizuje prenos podataka zavisno od brzine.
 
Odgovor na temu

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 20:56 - pre 224 meseci
Sada mi i net radi lose provajder kaze da je sve kod njih u redu dobar je i signal i sve!Jel mozda moja mrezna kartica pokvarena?
 
Odgovor na temu

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc12.11.2005. u 21:15 - pre 224 meseci
jel postoji neki program koji bi mi prikazao gresku na mreznoj kartici ?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.119.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc13.11.2005. u 07:43 - pre 224 meseci
Mrezna kartica je verovatno dobra pa na to nemoj da obracas mnogo paznje.

Sa bezicnim provajderom si mnogo "otvoren" pa moze da upadne sve i svasta s neta. Zato lepo pokreni antivirus i neki adware/spyware program.

Pre neki dan su me zvali, instaliran bezicni internet. Kod provajdera kazu da je kod njih sve u redu, prijavis se a skoro ni surfovanje ne radi. Pustium ad-adware i pronadje nekoiko smetala. Posle toga je lepo radilo.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc13.11.2005. u 09:18 - pre 224 meseci
ma nije instalirao sam novi win. i ponovo ista stvar!
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc13.11.2005. u 09:26 - pre 224 meseci
Citat:
veseli_car:  ma nije instalirao sam novi win. i ponovo ista stvar!

Imas li instaliran neki firewall? Pregledaj sve iskljuci pa probaj, ukljucis pa probas. Napravis par kombinacija pa nam javis rezultat.
Citat:
veseli_car:  Imam bezicni net koji naravno ide preko mrezne kartice!Pre mi je na mreznoj kartici svetlela zelena lampica,sada mi svetli na narandzasta!Raspitivao sam se kod nekih ljudi i svima svetli zelena,zanima ma u cemu je stvar?Da se nije nesto pokvarila kartica ili da nije los signal izmedju antene i kompa,inacenet mi radi solidno pa mogu reci cak i dobro!Pomoc molim vas!

Imas bezicni net i ides preko mrezne karte? Kuda i kako? Malo nam daj vise informacija pa cemo da resimo problem.
 
Odgovor na temu

veseli_car

Član broj: 73419
Poruke: 8
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc13.11.2005. u 11:45 - pre 224 meseci
ma nije do firewall probao sam i bez njega obrisao sam ga ista stvar,pa brate bezicni net net ide preko mrezne kartice,kako mislis kuda idem?pa idem na internet!
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.240.EUnet.yu.



+73 Profil

icon Re: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc13.11.2005. u 21:19 - pre 224 meseci
Ako ti nije tesko daj malo vise podataka, koja je ploca i ostala mrezna oprema.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: problemi sa mreznom karticom molim za pomoc

[ Pregleda: 3439 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.