Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???

[ Pregleda: 12795 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

crnibombarder
Član broj: 23704
Poruke: 988
*.vdial.verat.net.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???14.11.2005. u 09:19 - pre 223 meseci
Pozdrav,
zamolio bi' sve koji su upuceni u temu (preprodavci kola,mehanicari...) da mi iznesu svoj predlog sta bi bilo najbolje da kupim od ponudjenih modela automobila.Prioritet je cena koju bi realno trebalo platiti za ove modele,ekonomicnost ,mala potrosnja ,jeftino odrzavanje,izdrzljivost,znaci naci "zlatnu sredinu"-najbolji odnos onog sto auto nudi i cene.U obzir dolaze automobili 1999.-2001. godista,sa kompletnom orpemom.

Opel Corsa 1.2 - 1.4 8V (koliko je pogodna za ugradnju plina i kako to sve funkcionise?)
Peugeot 406 HDI (potrosnja,odrzavanje,servis...)
Renault Laguna (sa fabrickim plinom !!! , potrosnja,odrzavanje,servis...)

p.s. komentari tipa:"Koliko para-toliko muzike" ; "Ako ne znas sta valja,uzmi skuplje" i sl. nek preskoce ovaj put ovu temu.

Hvala unapred svima.
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 09:29 - pre 223 meseci
Pa po meni ti je najbolji izbor Laguna,mada konkretno taj pezo 406 HDi bas pouzdano znam za njega da je presao oho ho kilometara i radi kao sat,naravno redovno odrzavanje,ali doduse nije bio na plin,ali to ne utice toliko!?
Ali tu mi Opel Corsa nikako ne moze da parira!?
Pozdrav
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 10:18 - pre 223 meseci
Nisam mehaničar ni diler, ali ipak da kažem šta mislim :)
Malo mi je čudno upoređivati korsu sa ova druga dva automobila koji su za dve klase iznad nje - naravno da će korsa imati najjeftinije troškove održavanja i najmanju cenu i potrošnju. Ako ti je to dovoljno i ako ti ne treba veliki automobil, svakako da je corsa najekonomičnije rešenje. Ne znam kako ide plin u nju, ali je činjenica da ti neće ostati mnogo prostora u prtljažniku ako bi stavio plin u nju (što opet ne mora biti problem ako retko koristiš taj prostor u prtljažniku :)
E sad, ako ti treba veći automobil onda samo druga dva dolaze u obzir. Verovatno su obadva prešla ohoho kao što neko reče, jer obično ko uzima dizela ili fabrički plin 'ne izlazi iz kola'. Jednom prilikom sam pročitao da je Laguna I (znači onaj stariji model) imala problema sa fabričkim plinom tipa čestih kvarova i sl. ali me nemoj držati za reč, samo sam načuo. Ako je u pitanju Laguna II mislim da ne bi trebalo da bude ikakvih problema i ja bih pre uzeo nju nego Pežoa bez mnogo razmišljanja (puno moderniji automobil, sigurniji, a i lepši ;) Ne verujem da ima velike razlike u troškovima održavanja pošto su oba iz Francuske, iz iste klase i više-manje slično popularna. Ako je u pitanju Laguna I, onda ipak bolje pežo 406. Pozdrav~

[Ovu poruku je menjao Bryan Fury dana 15.11.2005. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 14:10 - pre 223 meseci
Uz vezi Opela, ne zalazeći u detalje (jer su ipak u pitanju automobili različite klase), mogu da kažem da je održavanje najjeftinije od pomenuta tri. Uzgred, Opelova servisna mreža spada u najbolje kod nas.

Nasuprot tome, Pežo je (što se tiče servisa) totalna katastrofa - priučeni ljudi (čast izuzecima), mali broj servisa i katastrofalno spora usluga. Elektronika mi liči na blagi užaš - stalno se nešto kvarucka i (premda nikada nisu u pitanju kapitalni kvarovi, već sitnice) izuzetno nervira. Ova su iskustva su lična, iz prve ruke (Pežo 307 2.0HDI, 2002god.)

Za renoa ne mogu da tvrdim, jer nikada nisam imao neke konkretne dodire sa njihovim automobilima.

Ako već pričamo o francuzima, moje mišljenje je da ih Citroen šije, pošteno.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.11.2005. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 14:41 - pre 223 meseci
Pozdrav,

mislim da nije realno porediti corsu i lagunu jer da bi kupio recimo 2001 za corsu ti je dovoljno oko 6000 eura dok za lagunu ti treba sigurno preko 7500 eura a to je velika razlika. Imam lagunu i auto je stvarno "mrak" ali mislim da ti je corsa puno rentabilnije rješenje ako ti ne treba veliko auto odnosno prostor.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 15:15 - pre 223 meseci
Ja bih ti preporucio 406 HDI.Moj komsija je sa njim od 2000-te godine presao 300000 km i auto idalje radi perfektno,ni jedan jedini kvar nije imao.Doduse sada kad ima ovoliko km,kad je hladno malo duze traje verglanje pri paljenju ujutru,ali nikad mu se nije desilo da ne moze da upali tj.uvek upali iz prvog puta,ali recimo umesto 1 sekunde verglanje traje 3-4 sekunde.

Unutra je iako je sa 300K km skoro kao nov,jedino mu je volan izguljen zbog sugave lavlje kandze.Inace njegov je full oprema bez koze,a to ti izmedju ostalog podrzazumeva 4X elelektro podizaci(serijski samo 2X),kvake i retrovizori u boji karoserije(serijski mat crne),maglenke,tamna stakla,automatska klima(serijski nema klimu),bord kompjuter(serijski samo indikacija spoljasnje temperature i sat),fabricki radio sistem koji verovao ili ne zvuci odlicno(bez preterivanja),xenon farovi(dusu dalo za nocnu voznju),metalik farba...i jos po nesto.

Imam ja negde katalog 406 ali ne mogu da ga nadjem u kutiji je,secam se da postoje 3 niva opreme i da je glavna razlika medju njima kvalitet stofa,i neke sitnice u detaljima.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 15:28 - pre 223 meseci
Ma Pežo je dobar samo ako Ti se zalomi dobar primerak. Baš tako. I 307-ica koju vozim je isto "mrak", ali dok ne počneš da je voziš. Isto je "full bez kože" (kako to većina voli da kaže). Čak ima i drvene aplikacije (drvene malo morgen, šugava plastika ofarbana u drvo)... ali uočeni problemi su sledeći (prešao je dosad samo 124500) - podešavanje retrovizora, crklo. Mehanizam automatskog zaklapanja retrovizora, čas radi, čas ne radi - uglavnom neće da se otvori kako treba kad zahladni. Muzika... hmm... osim radija, 5x charger je totalni shit! Riknuo je u rekordnom roku, a da maltene nije ni korišćen! Sirena radi kad hoće.... a sezori za temperaturu su veći lažovi od političara!

Ne kažem da ne postoje bolji primerci, ali ovo je kao "top opremljen" model.

I još jednom, servisi postoje... ali dobri - slabo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
195.222.50.*



Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???15.11.2005. u 17:20 - pre 223 meseci
Svako polovno auto je mačak u vreči osim ako ne kupuješ od poznanika ili prijateljevog prijatelja i slično, koji ga je vozio par godina pa se zna o njemu nešto pouzdano. Ako imaš u blizini kakvih rabljenih autosalona raspitaj se da li daju garanciju i na koliko jer ima i toga. Koliko planiraš da potrošiš (vrlo je bitno)?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

crnibombarder
Član broj: 23704
Poruke: 988
*.ptt.yu.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???17.11.2005. u 08:03 - pre 223 meseci
Hvala vam svima jos jednom.
Preneli ste mi neka svoja iskustva.Trebalo bi da mi pomogne.
Ako jos neko ima neku sugestiju,vozio je neki od ovih autica-nek' se javi.
Pozdrav ;-)
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???17.11.2005. u 09:32 - pre 223 meseci
Najbolja solucija bi ti bila Toyota Corolla ili Honda Civic.
Japanci koji su stari do 5-6 godina se jako retko kvare, pa ti odrzavanje ne predstavlja veliku stavku, a znatno su bolji i po performansama od evropskih automobilia (tu ne mislim na Mercedes, BMW, Porse i sl.).
Pogledaj sajt www.automarket.co.yu pod rublikom Pitali ste. Mislim da ces naci odgovor na svoje pitanje.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Sta je po vama najbolja kupovina od ovih automobila ???

[ Pregleda: 12795 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.