Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Psiholog i psihijatar za policiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Psiholog i psihijatar za policiju?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13429 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:00 - pre 224 meseci
Koliko puta da vam kazem da kod nas (u Srbiji) nepostoji zvanje klinicki pshiholog, to su gluposti koje neki dodaju na svoje zvanje a preuzete sa zapada da bi zvucali vaznije.
Bas me interesuje sta bi vam taj samozvani klinicki psiholog reako kada bi ga pitali gde je zavrsio klinicku psihologiju :D
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:02 - pre 224 meseci
Citat:

Postoje razni treninzi koji veze nemaju sa onim sto pricamo a to je da li psiholog moze da da dijagnozu o bolesti neke osobe. Psiholog nema nikakav nacin da dà dijagnozu, jer nepostoji nikakva pravna vaznost toga sto napise, on moze samo da kaze da je primetio poremecaj a on nemora da bude automatski bolest.


@Slobodan - obrati paznju na ovo par ekrana gore:

Citat:
Ivan Dimkovic
Mnogi psihijatrijski poremecaji imaju manifestaciju i u psiholoskom profilu coveka - tako da psiholog zaista moze da primeti prisustvo nekog poremecaja cak i u mnogim psihijatrijskim ili neuroloskoim slucajevima.

Naravno, posto psiholog nije ni psihijatar a ni neurolog - sledeca stepenica je naravno uput lekaru specijalisti koji moze poceti lecenje.


Oko cega se tacno mi raspravljamo? ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:03 - pre 224 meseci
Ako je posle druge godine studija odabrao smer koji se zove klinicka psihologija, svrsen student dobija zvanje klinickog psihologa. Tako to ovde funkcionise. Mozda je na zapadu drugacije, ali to i nije bitno, mi pricamo kako je ovde.
Reci mi, jesi li svojevremeno isao na regrutaciju?

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.11.2005. u 19:09 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:04 - pre 224 meseci
Uzgred,

http://www.psihoterapija.co.yu/cv.html

Citat:

Mr. sci. med. Mladjan Kudra
specijalista psihologije

Zavrsio klinicku psihologiju i specijalizaciju
psihologije ;
Magistrirao na grupi za psihoterapiju Medicinskog fakulteta u Beogradu ;


Gde li je ovaj zavrsio tvoju nepostojecu klinicku psihologiju... to ce ostati misterija ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:10 - pre 224 meseci
Citat:
Gde li je ovaj zavrsio tvoju nepostojecu klinicku psihologiju... to ce ostati misterija ;)


Kod nas (u Srbiji) nije zavrsio, lepo sam rekao da klinicki psiholog nema kao usmerenje na filozofskom fakultetu, odseku za psihologiju.

Postoji samo predmet, Uvod u klinicku psihologiju.

http://www.psihologija.edu.yu

Eto malo da pogledas ;)

[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 15.11.2005. u 19:12 GMT+1]
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:29 - pre 224 meseci
@Slobodan Mišković: Ranije je postojao smer klinicki psiholog, i student je sticao takvo zvanje po zavrsetku studija. Moja profesorka iz srednje skole je bila na tom smeru. Moguce da se nastavni plan menjao par godina unazad.
Nisi mi odgovorio da li si bio na regrutaciji.

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.11.2005. u 19:32 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:34 - pre 224 meseci
Vec sam vise puta (cak i u drustvu policajaca :-) ) izneo zakljucak da se kod nas poslednjih godina primenjuje veoma cudan nacin prevencije protivzakonitih radnji - problematicni ljudi se prime da rade u policiji i imamo dvostruku korist:
1) ti ljudi rade jedini legalan posao koji bi pristali da rade
2) sprecavaju druge da vrse prekrsaje i krivicna dela
Najvisi krugovi policije su svakako svesni u sta su se upustili i svakodnevno kontrolisu i strpljivo doteruju u red nove kadrove, ali, ni u jednom poslu nije moguca stopostotna efikasnost, tako da im se ipak ponekad desi da se neko otrgne kontroli. Znam da je svaki izgubljen ljudski zivot tragedija, ali pokusavam da imam razumevanja za ovu kadrovsku politiku policije, da su ti ljudi ostali van zakonskih okvira imali bismo daleko vise krivicnih dela, pa i izgubljenih ljudskih zivota.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 18:56 - pre 224 meseci
@Slobodan Mišković: evo sta je nas predsednik po zanimanju



Preuzeto sa sajta DS-a.

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.11.2005. u 20:19 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
Prikačeni fajlovi
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 19:28 - pre 224 meseci
Ne znam kakve koristi za diskusiju ima informacija da li sam bio na regrutaciji.
Ako ti nesto znaci, da, bio sam.

To sto je nesto bilo ne znaci da je jos uvek tako. Takav smer vise nepostoji. bar ne na kadetri Filozofskog fakulteta.
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 19:53 - pre 224 meseci
Pretpostavljam da si na regrutaciji imao prilike da popunjavas upitnik/test licnosti, gde imas ponudjene tvrdnje na koje imas ili 2 (samo da ili ne) ili 5 mogucih odgovora. Pitanja su povezana (ne svako sa svakim) i potvrdni odgovori na odredjenu grupaciju pitanja ukazuju na neku anomaliju. Npr. ako neko da potvrdne odgovore na tvrdnje tipa "u kafani za drugim stolom stalno pricaju o meni" ili "na ulici svi prolaznici gledaju samo u mene" ili "svi me mrze" i sl. to onda ukazuje na paranoidnu strukturu licnosti te osobe.
Ovo sve ti govorim da bih ti dokazao koliko si glupu stvar rekao tvrdeci da psiholog ne moze da uoci poremecaj ili oboljenje. On to itekako moze. Mozda nece moci da uspostavi tacnu dijagnozu kao sto ce to uraditi psihijatar, ali ce moci da kaze da li je neko zdrav ili ne. Da li je poremecen ili ne. Da li je psihotican ili ne. Neurotican ili ne. Sasvim dovoljno da vidis kome smes dati oruzje u ruke, a kome ne. Kapiras?

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.11.2005. u 21:11 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
Citat:
On ne moze ni da primeti bolest niti da je izleci, moze samo da konstatuje da je neko drugacijeg ponasanja i shvatanja od vecine.


Ja sam to vec rekao :)
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 20:33 - pre 224 meseci
Ovo si rekao:
Citat:
Slobodan Mišković ....psiholog ne moze da kaze da je neko bolestan ili da neko ima neki poremecaj....

a to je glupost, kao i ovo:
Citat:
On ne moze ni da primeti bolest niti da je izleci, moze samo da konstatuje da je neko drugacijeg ponasanja i shvatanja od vecine.

sto je jos veca glupost, jer "drugacije ponasanje" nije isto sto i "bolest" ili "poremecaj", a takodje moze da leci one bolesti koje se lece psihoterapijom, jer to ovde rade psiholozi, a ne psihijatri.
A ako psiholog kaze da je neko psihotican ili neurotican, sta je on rekao za tu osobu? Pazi, psihoza je bolest, isto kao i neuroza ;)

[Ovu poruku je menjao commissar dana 15.11.2005. u 21:36 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 20:36 - pre 224 meseci
Dosta je bilo, vratite se na temu.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 20:39 - pre 224 meseci
Citat:
sto je jos veca glupost, jer "drugacije ponasanje" nije isto sto i "bolest" ili "poremecaj", a takodje moze da leci one bolesti koje se lece psihoterapijom, jer to ovde rade psiholozi, a ne psihijatri.
A ako psiholog kaze da je neko psihotican ili neurotican, sta je on rekao za tu osobu? Pazi, psihoza je bolest, isto kao i neuroza ;)


Pa ja sam i rekao da drugacije ponasanje ne znaci bolest, psiholog nije kvalifikovan da konstatuje bolest.
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 20:42 - pre 224 meseci
Da. Isto kao sto si rekao da kod nas postoji zanimanje klinicki psiholog ;)
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 23:35 - pre 224 meseci
A ne, ja to nisam rekao, izvrces. Ja sam samo rekao da nepostoji smer na Filozofskom fakultetu za klinickog psihologa.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 23:42 - pre 224 meseci
zadnji put, vratite se na temu
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.vdial.verat.net.



+15 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?15.11.2005. u 23:45 - pre 224 meseci
@fanfon
Jeli je pogodio u glavu ili u rame, jeli on bio policajac ili njegov otac?
Jer sam tako nesto procitao.
 
0

k0nj!na
Dzowadin Konjosav
Novi Sad

Član broj: 2137
Poruke: 39
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?16.11.2005. u 03:49 - pre 224 meseci
Copy/Paste sa www.blic.co.yu
APATIN - Maloletna učenica Srednje građevinske škole Branka Guslov (17), koju je juče sa dva metka ispred toaleta na prvom spratu škole pogodio Nenad Padežanin, nalazi se u šok-sobi posle četvoročasovne operacije u Zdravstvenom centru „Dr Radivoj Simonović“ u Somboru. Njeno stanje je stabilno, a Padežaninu je istražni sudija zbog pokušaja ubistva odredio pritvor do mesec dana.
- Jedan metak je prošao kroz gornju vilicu i povredio jezik, a drugi kroz levu stranu grudnog koša. Stanje je stabilno i devojka se nalazi na odeljenju intenzivne nege - rekao je dežurni hirurg dr Čedomir Simin koji je učenicu operisao.
U građevinskoj školi, koja se nalazi u zgradi Gimnazije „Nikola Tesla“, kažu da do sada nije bilo ekscesa bilo koje vrste, pa ni nalaženja alkohola i droge, a kamoli oružja.
- Za 30 godina, koliko sam zaposlen, osim jednog slučaja kada je učenik alkoholisan pravio nered, nije zabeležen eksces zbog kojeg je trebalo da zovemo policiju - kaže direktor Građevinske škole Milovan Blanuša. On dodaje da zbog toga nije bilo naročite potrebe za posebnim merama.
Majka ranjene devojčice Ljubica Guslov je izjavila da je Nenad bio veliki problem za njih.
- Pretio je, slao poruke meni i njenim drugaricama. Kada je mojoj ćerki razbio arkadu, slučaj smo prijavili policiji koja je bila na uviđaju. Podnosili smo ranije prijave, ali se nije reagovalo - rekla je ona.
Nezvanično smo saznali da u poslednjih nekoliko meseci u policiji ipak nije bilo prijava protiv Nenada Padežanina. Njegov otac Predrag, koji je policajac, žalio se kolegama da ima problema sa ponašanjem sina. Čak je i svoj privatni pištolj predao policiji ne želeći da ga drži u kući.
Prijateljice ranjene devojčice tvrde da je Nenad bio više od problema.
- Mislim da su se dugo zabavljali, a onda raskinuli. Pratio ju je u stopu. Pravio je problem i dečacima koji bi je samo pogledali. Nije mogla da ga se oslobodi nijednog trenutka u gradu ili kafiću - priča učenica B.M.
Juče je u školi vladala tišina neprimerena mladosti. Direktor je zakazao školski odbor i savet roditelja.

(OT)
Poetski završava svoj tužni izveštaj Blicu, večito-pijana-i-jedina-novinarka u Apatinu- Sofija Pualić Špero. Ova žena je zaista "neverovatna". Prvo je navela puno ime i prezime devojke, iako je maloletna. Drugo, nije uspela zvanično da proveri da li je bilo prijava protiv Nenada Padežanina, već je nametnula "nezvaničnu policijsku verziju" kao jedino tačnu ("ipak nije bilo prijava..."). Treće, uspela je da "ispusti" godište Nenada Padežanina. Kako sam čuo i on je učenik Građevinske škole, verovatno maloletan.
(/OT)

Na sreću, devojka će preživeti.
Ne mogu da verujem da svi pokušavaju da minimizuju svoju odgovornost. Počevši od direktora, koji nije angažovao školskog policajca (iako je morao, po nalogu ministarstva), preko policije do Predraga Padežanina koji je tako "lepo" vaspitao sina. Verovatno ćemo biti počastvovani i izjavom Nenada Padežanina kada mu istekne pritvor i bude pušten da se brani sa slobode. Verovatno će i on pokušati da minimizuje svoju odgovornost.

~ k0nj!na ~
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: Psiholog i psihijatar za policiju?16.11.2005. u 08:29 - pre 224 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: A ne, ja to nisam rekao, izvrces. Ja sam samo rekao da nepostoji smer na Filozofskom fakultetu za klinickog psihologa.

Pa naravno da nisi rekao, moj post je bio ironican, mislio sam da je ocigledno i da ne treba da naglasavam, ali pogresio sam ;)
Citat:
....clinical psychologists , to kod nas nepostoji kao zanimanje.....

(pogledati par postova ranije, slika predsednika i par redova iz njegove biografije)
Citat:
....kod nas (u Srbiji) nepostoji zvanje klinicki pshiholog, to su gluposti koje neki dodaju na svoje zvanje a preuzete sa zapada da bi zvucali vaznije....

(isto kao i za prethodni citat)
Smer ne postoji sad, ali je postojao. Ljudi koji su se skolovali po tom planu i programu imaju zvanje klinicki psiholog, tako da to zvanje ovde postoji, steceno je skolovanjem i nije "budzeno" iz hira, kao sto ti tvrdis ;)
P.S. Negacija se uvek pise odvojeno od glagola.

[Ovu poruku je menjao commissar dana 16.11.2005. u 09:36 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Psiholog i psihijatar za policiju?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 13429 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.