Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja automobila "na CG table" ?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja automobila "na CG table" ?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22528 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!24.11.2005. u 10:22 - pre 224 meseci
Ajde mi reci koliko bi me izaslo da mi se registruje auto ovaj pretodni post....I na cije ime on ide?
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!24.11.2005. u 15:01 - pre 224 meseci
Kao prvo Filipe ja ne optuzujem nikog nego iznosim moja saznanja, ali ako neko tu pronalazi optuzbe na svoj racun, onda je to njegov licni problem. Za astru carina i pdv i ostale takse su bili oko 180 eura mozda koji euro + -. Registracija za doticni auto nije 250 nego 180 eura sa tablicama, polisa lovcen osiguranja, registrovano u agenciji, znaci nisam ja petljao nista oko toga. Papiri spedicije 30 eura,slepa 30, certifikat 200, zavrsio mi jedan poznanik iz PG, tako da nisam ja morao da se cimam da idem tamo. Jos nekih extra troskova oko 50-60 eura(gorivo,punomocje,kafice u medjuvremenu,itd..) i to je sve i tu nema nikakve magije i petljancija. Posto si iz Pljevalja reci mi znas li izvesnog Radivoja, koji se bavi istim poslom kao ti? Eh da, da ne zaboravim, meni su za tu istu astru koju sam ja registrovao trazili 1200-1300! I to gde sam god zvao, po celoj CG, jedino mi je jedan momak iz Tivta trazio 1100 i na kraju spustio cenu na 1000, priznaces velika je razlika izmedju 1300 i 1000, a tek od 680 da ne pominjem!
Jos jedna stvar: NIJE ISTINA da auto ne moze biti procenjeno na manje od 700 eura, znaci ne postoji donji limit!!!
Imam prijatelja koji radi na proceni auta u Bijelom Polju i pricao sam sa njim, malopre i rekao mi je da je to notorna neistina, da ne kazem sta grublje!
Carina, pdv, takse i ostale gluposti su 21% od procenjene vrednosti auta a ne OKO 26%, znaci da budemo nacisto!
Ako bilo koga nesto interesuje, tu sam da pomognem.


When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!24.11.2005. u 15:35 - pre 224 meseci
pazi,ne znam za carinu u podgorici,ali bilo ko moze da dodje ovde u carinu i da pita koja je minimalna vrijednost procjene...takodje,i cijena registracije moze da se provjeri,zar ne?znaci bilo ko ko ne vjeruje,neka dodje i provjeri.
i sto se tice 26%,i to se da provjeriti.Posto ti je zavrsio poznanik,iz toga moze da se zakljuci da je vjerovatno mogao da utice na cijene...
jos jednom ponavljam:ovde je takva situacija,cijene su tolike,ja ne mogu da uticem na njih. Pozdrav

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 24.11.2005. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!25.11.2005. u 16:19 - pre 224 meseci
Filipe, mozda tebe neko "klepa" po usima ali sumnjam jer si rekao da si vec zavrsio preko 3000 auta, nije to malo, pa da te neko pravi ludim. Carina, PDV, takse i ostalo su tacno 21% i tu nema ni tamo ni ovamo, toliko je po ZAKONU, ne odredjuju to ni carinici ni policajci. Cena registracije moze da varira ali to zavisi samo koje osiguranje je u pitanju, mada ni to ne moze da bude razlika veca od 15-20 eura max. To za minimalnu vrednost automobila koje se carini uopste ne pije vodu, NE POSTOJI MINIMALNA VREDNOST! Na cene moj prijatelj nije mogao da utice jer mi je on samo zavrsio certifikat i nista drugo, a auto je carinjeno u Beranama, a ne u BP.
Ne rece mi poznajes li Radivoja koji se bavi istim poslom kao ti? Mislim da ga znas, nisu Pljevlja velegrad, svi se i onako znaju, narocito ako su konkurencija.
Znaci, da rezimiramo, cifre koje posrednici traze za registraciju nekog auta su min 50% pa i preko 100% od cene koja je stvarna, ali dok je ovaca bice i sisanja....
Jos nesto, da ne bi bilo da ja pricam gluposti optuzujem nekog, evo par slucaja: Auto Citroen XM, god 95, 2.5 turbo dizel,100 KW Sve ukupno kostalo oko 950 eura i to jos sam castio neke momake sto su trcarali umesto mene.Za tog citroena su mi SVUGDE trazili 1650-1800 eura, a za volva 440,95 god, 2000 benz, 80KW su mi trazili 1500-1600, a sve ce kostati oko 900 eura, tako da price kako se malo zaradjuje su smesne, stvarno...
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!25.11.2005. u 17:14 - pre 224 meseci
slusaj me pazljivo...ja radim pod tim uslovima,sve sto sam rekao je tacno,i molim te da me ne ubjedjujes da nije,kao sto rekoh SVI MOGU DA PROVJERE. E sad,mislis da bi neko bio lud da mi povjeri automobil da zna da cu ga odrati toliko???to dokazuje broj registrovanih automobila,i niko se nije zalio,ko je sumnjao je otisao i provjerio... i sto se tice minimalne vrijednosti jos jednom ponavljam-minimalna vrijednost POSTOJI!,kako mi se cini da si i ti imao dosta posla sa carinom,znas kako su oni svojeglavi,svi tumace zakon na svoj nacin,ali u ovo sam siguran,pise i u predzadnjem sluzbenom listu RCG.i da,osobu koju ti pominjes poznajem,ali sa njom nisam nikada imao nikakvih kontakata.jos nesto,da sam uzimao po 50% od cijene,sta mislis gdje bi mi bio kraj posle 3000 automobila??? Meni nije stalo nekolika automobila manje vise,posto i onako imam posla preko glave,stoga ko hoce nek izvoli,ko nece,nema problema.

P.S. Ovim je moja diskusija sa tobom zavrsena,rekao sam sve sto imam,stoga te molim da me vise ne pominjes i prozivas u ovoj temi-ni posredno ni neposredno.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja automobila "na CG table" ?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22528 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.