Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja automobila "na CG table" ?!

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja automobila "na CG table" ?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22486 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Voznja automobila "na CG table" ?!17.11.2005. u 18:10 - pre 224 meseci
S'obzirom da sa ovom varijantom "posedovanja" automobila uopste nemam iskustva (a varijanta je "zanimljiva" zbog mogucnosti registrovanja automobila i preko 3, odnosno 6 godina starosti), interesuje me misljenje onih koji imaju iskustva sa ovim (a i svih drugih, naravno), koliko bi se trebalo upustati u ovu avanturu, ukoliko zelite zapravo da VOZITE auto (dakle, na duze staze jedan auto, bez onoga, "radim sa tim, pusticu ga na oglas za 2-3 meseca...moze zamena, bla bla...")!
Moj neki info kaze da se u Srbiji vozi nekih 70.000 vozila sa CG tablicama. Uz pretpostavku da se "nadje" neki "stranac", potpuno legalan (koliko se to u trenutku kupovine uopste moze znati...?!?!), npr. i dalje registrovan na strane table, zatrazi se odjava sa osiguranja...kada odjava stigne, registruje se auto na CG (preko "tamo nekog") i onda se sa punomocjem, odnosno ovlascenjem vozi po Bg-u (ili bilo gde po Srbiji). Ono sto mene interesuje je koliko je zapravo "pametno" ovo raditi, u kojoj meri se moze uleteti u probleme... Za sve one koji voze ovako registrovan auto, pitanje, u kojoj meri trpite "maltretiranje" od strane policije (ne BUKVALNO maltretiranje, vec ono, cesta ili precesta zaustavljanja, gubljenje vremena dok oni proveravaju broj motora, broj sasije...ili sta vec rade, odnosno sta vec TREBA da rade...), "kakvim ocima" vas generalno gleda policija...da li kao da radite nesto polu-legalno, ili kao potpuno normalnu stvar (sto bi valjda i trebalo da bude)...ili se a priori uzima da "sa tim autom nesto nije u redu"....
I uopsteno, koja su ogranicenja ovog nacina posedovanja vozila, na sta treba obratiti paznju pri kupovini "stranca" (da bi na kraju sve ispalo potpuno legalno)...svaki savet mi je dobrodosao! Hvala najlepse....
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
80.93.238.*



+1 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 00:11 - pre 224 meseci
Pridruzujem se pitanju :) i mene interesuje.

Hoces da kupis neki bmw predpostavljam? Ja bih alfu 156 :(
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 01:28 - pre 224 meseci
Citat:
daki_bmw: Za sve one koji voze ovako registrovan auto, pitanje, u kojoj meri trpite "maltretiranje" od strane policije (ne BUKVALNO maltretiranje, vec ono, cesta ili precesta zaustavljanja, gubljenje vremena....

Sigurno ce te tretirati kao nekog ko voli da se pravi pametan trazeci rupe u zakonu, jedni nece reagovati jer su se vec smorili od "maltretiranja" slicnih tebi, drugi ce biti veoma raspolozeni za "maltretiranje", sve zavisi na kakve naletis, u principu ako imas jake zivce i ne nerviras se, ne mogu ti nista.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 02:06 - pre 224 meseci
uzmi i slobodno vozi jedan moj dobar drug vozi tako vec 3 godina promenio ih je 3-4 do sada, malo ga milicija ono ispituje ali na kraju pusti
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 10:26 - pre 224 meseci
Ja vec imam jednog passata , izuzetan .... samo 10 godina star .. jel ima neko informacija iz prve ruke ?

poz
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 10:40 - pre 224 meseci
Ja sam bas mislio da nabavim neki tkav ali mi je skup golf 2 izadje me oko 2000 eu a za te pare ga mogu naci i na nase table.isplati se samo za mladja vozila
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 14:12 - pre 224 meseci
evo,da ti ja dam info iz prve ruke,posto se upravo tim bavim...ti dobijas ovlascenje sa potpisom vlasnika i ovjereno od strane suda-da mozes da raspolazes sa vozilom kao da je tvoje,znaci osiguranje,prodaja...bla bla...Policija ne bi trebala da te maltretira nista vise nego da imas samo saobracajnu na tvoje ime-jer je to 100% legalno-kako bi ga inace ovjerio sud. I da,to nije rupa u zakonu,to je dozvoljeno kako kod nas tako i u svim drugim zemljama.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 14:18 - pre 224 meseci
Citat:
Mobtel: Ja sam bas mislio da nabavim neki tkav ali mi je skup golf 2 izadje me oko 2000 eu a za te pare ga mogu naci i na nase table.isplati se samo za mladja vozila


za jos 500 evra mozes da kupis Golf 3...Tako da te je neko vjerovatno pokusao da odere sa tom cijenom.(Naravno,ukoliko je u pitanju 'standardni' Golf)
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 15:38 - pre 224 meseci
Koliko kosta prenos sa stranih na CG otprilike za automobil 1.6-1.8 benzin 10 godina star?

[Ovu poruku je menjao DrJekyll dana 18.11.2005. u 16:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 16:29 - pre 224 meseci
Za tu info mi posalji PM sa kompletnim podacima o automobilu,posto je to bitno za registraciju.Znaci:

Marka/Tip
kW/KS
kubikaza
Godiste
benzin/dizel
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 17:08 - pre 224 meseci
Citat:
Lappy: ... Hoces da kupis neki bmw predpostavljam? Ja bih alfu 156 :(

Evo, Lappy je pitao...a i slika ce biti kompletnija, pa da odgovorim: da, trazim bmw-a, 325 93.-94.-95. god (dakle E36), uz jedan dodatni "problem" - da bude full, ili eventualno bez koze! Sta se desava, i zasto sam uopste poceo da razmisljam o "strancima": ponuda ovih modela je u Srbiji, najblaze receno, ocajna! 316 i 318 se jos i moze naci...ima ih dosta vise na Bg (ili bilo koje druge SER) table, pa samim tim se i moze naci nesto sto je u malo boljem stanju! 325/328 ima dosta manje u samoj ponudi, i gotovo po pravilu su u ocajnom stanju! Ja jos gledam da bude i coupe (po mogucstvu), i tek sa tim mi mogucnost izbora (evo, vec mesecima pratim oglase...) pada prakticno na NULU! Sto se stranaca tice, tu sam cak i naleteo na 2-3 komada "koje bih rado posedovao"...moje, mozda i onako naivno razmisljanje, je da ti automobili ipak nikada nisu vozeni po nasim putevima (ili, ako i jesu, to je vrlo malo...), a i finansijski bi se malo i ustedelo (bar mi se tako cini)... Evo jednog proverenog primera: 320i '96. (dakle 2000 ccm, 110 kW), se u prilicno "kulturnom" stanju (i u totalnom full-u) kupuje za oko 3000€ na strane table... Da bi se odradila cela procedura oko registracije (dakle, i da se onome ko to radi i plati za uslugu) treba jos 2000€...dolazimo na cifru 5000€ ... Za 5000€ se u Srbiji NE MOZE naci takav auto na SER table...nije cak ni cifra problem, jednostavno u full-u, u takvom stanju, '96. god., 320i ne moze cak ni za 6000€ npr. (ok, ovde je rec o 320i, necemu sto se malo razlikuje od onoga sto ja trazim, ali navodim kao PROVEREN primer).

Verovatno ja trazim malo nezgodan auto...i siguran sam da situacija nije ista sa razlicitim markama/modelima, ali E36 sestak (320/325/328) deluje kao bolji "deal" u varijanti "stranac, pa na CG"....ali meni samo to DELUJE...ne znam, nisam siguran, nemam iskustva, zato sam i postavio ovu temu ovde! Hvala svima na odgovorima!
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
213.149.120.*



+3 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 17:16 - pre 224 meseci
Evo vesti iz prve ruke. Upravo mi dovoze jedan golf 2 veceras.

Prvo da prokomentarisem ovo sto je par poruka iznad rekao Mobtel. Znaci druze ne da nisi u pravu nego si promasio temu totalno. Cak i da jeste ista cena kako si rekao (2000 i kod nas i u cg), znas li ti koja je razlika izmedju automobila koji je sad uvezen iz nemacke, i tog na BG koji je uvezen pre par godina? hahaha pa to je krsh totalni, pogotovo za 2000.

Ovaj koji sam uzeo kostao me je 1500, 89', 1600 benzinac, 5 brzina, 3 vrata, metalik boja. Na to sam platio registraciju 167 eura i 2.5 eura punomoc. Kraj.

Stanje je savrseno, tvrd, sve plastike unutra na mestu, nista ne bruji ne zuji ne tandrce, ide kao metak. Cak su i ruckice u bravi na vratima sto je dvojci slaba tacka, savrsene kao juce ugradjene.
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 17:19 - pre 224 meseci
Ne znam da li se zakon promenio, ali ja sam pre tri godine vozio automobil na punomocje koje je glasilo da mogu upravljati vozilom, registovati, da svu pricinjenu stetu ja snosim, itd. Punomocje je bilo overeno u sudu u prisustvu davaoca i primaoca.
Vozilo je bilo na nasim tablama (mislim Srbija).

Zaustavi me pandur i pise mi prjavu za pokretanje prekrsajnog postupka:

Dana...zatecen je da upravlja vozilom...a kontrolom je uvrdjeno da nije u zakonskom roku izvrsio prenos vlasnistva vozila.

I kod sudije za prekrsaj, on mi predoci da je zakonski rok za prenos vlasnistva vozila samo 15 dana, toliko mogu da vozim na punomocje.
čl.226.st.1.tač.34.ZOBS-a
Posto mi je bio to prvi prekrsaj rebne me nekih 600din.

[Ovu poruku je menjao bamboocha dana 18.11.2005. u 18:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 17:28 - pre 224 meseci
Pazi...taj zakon vise ne postoji,to je rezultat nekog deal-a izmedju vlada Srbije i Crne Gore...za otprilike 5-6 mjeseci se ocekuje donosenje zakona koji bi dozvolio svima da prebace na Srbijanske table automobile koji su ubaceni na CG table,koji se sada voze 'na ovlascenje'. E tada mogu da zezaju ako ne prebacis auto,ali mislim da niko nece propustiti da sto prije to uradi...
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 18:02 - pre 224 meseci
Ma ono za 2000 eu sam reko jer sam se ja raspitivao za cene golfovau cg kad sam bio ...otprilike oni koji ih prodaju traze oko 200o i vise Eu..zbog toga sam i naveo tu cenu..Jos nesto.ako uzmem stranca ovde kod mene u Subotici da li ja moram da ga vozim u Cg ili je dovoljno da odem sa papirima i da se to resi jer ipak mislim da bi bio problem voziti auto 500km bez tablica?
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 18:03 - pre 224 meseci
Mislim da znam da bi trebalo da idem sa autom ali da je to nekaaaaaako moguce?
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.13.eunet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 18:35 - pre 224 meseci
@spartak

Pa sta mislis kakav ce tvoj biti za godinu, eventualno dve? :D

Inace, to je javna tajna, i to svi rade. I ja sam planirao to, ali ipak cekam posle Nove, da vidimo da li ce se izglasati taj zakon da mogu svi slobodno da uvoze. Bas njih zabole da zaustavljaju takve na CG, pre ce strance koji su puni para i kojima mogu da izvuku neki evro.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 19:21 - pre 224 meseci
@MOBTEL: automobil mora da dodje u CG...to mozes da izvedes tako sto ili ces dati nekom policajcu da ga doveze do medjugranicne zone,ili tako sto ces iznajmiti slepu AMS-a ili neku privatnu i dovesti automobil do granice.
poz
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!18.11.2005. u 22:53 - pre 224 meseci
ili stavis na autovoz
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.apalink.co.yu.



Profil

icon Re: Voznja automobila "na CG table" ?!19.11.2005. u 13:25 - pre 224 meseci
Evo mog iskustva sa vozilom na PG table. Kupio sam ga u Podgorici 2002 i vozio u Srbiji 2.5 godine na punomoc bez ikakvih problema. Znaci pravi vlasnik je u Podgorici a ja sam vozio na punomoc. Nekada se desilo da saobracajci vole da se prave pametni i da nesto prigovaraju, ali s obzirom da je to pitanje izmedju Srbije i Crne Gore do dan danas nereseno, nema tu sta da se prave pametni. I obicno prigovaraju panduri po selima gde su PG table "trn u oku". A u BG, NS, Nisu i ostalim vecim gradovima (kao i na autoputu) apsolutno nisam imao nikakvih problema. Desi se da uzmu saobracajnu i provere preko kompjutera da li je auto kraden, ali posto nije samo mi pozele "srecan put".

Sada vozim drugo auto na nase domace table, i sto mi je vrlo zao, za te 2.5 godine sam pokusavao na razne nacine da ga "preregistrujem" na nase domace, ali na zalost nisam uspeo.

ps: dobra stvar kad istekne registracija autu na crnogorskim tablama ne moras da ides u CG na tehnicki nego samo posaljes "izvesnu sumu" pravom vlasniku da ti progledaju kroz prste, posto nisam siguran da li Crnogorci priznaju nase uverenje o tehnickom pregledu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Voznja automobila "na CG table" ?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22486 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.