Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NERO savet molim

[es] :: Windows aplikacije :: NERO savet molim

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4808 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon NERO savet molim20.11.2005. u 21:20 - pre 224 meseci
Zna li neko kako da na disk koji sam sama narezala ubacim sličicu koja bi se pojavila kad ubacim CD?
Osim toga interesuje me kako se podešava mogućnost da CD ima AUTORUN.
Hvala na odgovorima
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: NERO savet molim20.11.2005. u 22:00 - pre 224 meseci
Da bi se CD pokretao automatski, treba da se omoguci "Autorun" opcija za taj CD uredjaj u koji ubacujes CD, ne znam sada tacno da ti objasnim kako to ide pod XP-om, mrzi me da restartujem komp iz starog dobrog Win98, ali potrazi u My Computer - desni klik - Properties - Hardware - Device manager - CD-Rom - Autorun ili nesto slicno, sve ovo je samo savet po secanju, snaci ces se vec. E,sad, da bi CD koji si narezala mogao da se pokrene kako si napisala da hoces, mora da ima fajl autorun.inf (ovo je primer sa Mikro CD-a,on mi je pri ruci:)
Citat:
[autorun]
OPEN=Autorun\mikro index.html

Ti u tu putanju mozes da upises sta zelis, recimo OPEN=Moje slike\Lane.jpg i pri ubacivanju CD-a otvorice ti se u programu koji ti je po defaultu namesten za pregled slika, slika Lane.jpg. Takodje, mozes da namestis da ti se automatski pokrece film, Wordov dokument, Pdf fajl...
Sto se tice slike za koju pitas, to ide ovako:
Citat:
[autorun]
open=mikrocd.exe
icon=mikro-ikonica.gif

Razume se, mozes da namestis ikonu koju zelis, i putanju do fajla koji zelis.
Jos jednom, malo procackaj po Properties u My Computer, naci ces kako da ukljucis Autorun za CD.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 20.11.2005. u 23:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: NERO savet molim20.11.2005. u 22:34 - pre 224 meseci
Treba ti ovaj mali besplatni program: 1st AutoRun Express na stranici http://www.autoruntools.com/express/
Pomoću njega praviš autoran i postavljaš ikonicu.
Autoran se prvo napravi pa tek onda sve zajedno snimaš na disk.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim21.11.2005. u 05:58 - pre 224 meseci
Ako je multisession disk moze da nareze i naknadno.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim21.11.2005. u 12:41 - pre 224 meseci
Hvala svima, preuzela sam 1st AutoRun Express pa ću vam se javiti da li sam uspela
Pozdrav
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim24.11.2005. u 12:26 - pre 224 meseci
Ok isprobala sam program 1st AutoRun Express, ali me buni činjenica da moram da izaberem i fajl koji će se otvoriti pri pokretanju CD-a Ja bih želela da to bude u vidu Explorera ceo sadržaj CD-a, ako su na primer snimljeni neki programi na njemu ili više filmova DiVX na DVD medij. Ne znam kako to da podesim.
Ako neko zna molim objašnjenje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim24.11.2005. u 12:53 - pre 224 meseci
Probaj da u aurotun.inf stavis "c:\windows\explorer.exe d:" ili ako nece onda napravi .bat fajl u koji ces upisati to isto i staviti ga na CD kao npr. autorun.bat pa upis njega u autorun.inf.

Nadam se da ti je bar delimicno jasno sta sam hteo reci jer meni vise nije kad pogledam ovu recenicu :).
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim24.11.2005. u 16:27 - pre 224 meseci
Hoće ovo "c:\windows\explorer.exe d:" ali se ja pitam kako će neko kome je drive na drugom slovu (E: F: ....) da otvori disk autorun. Da li postoji univerzalna putanja za CD drive?
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim24.11.2005. u 20:49 - pre 224 meseci
Hvala Shadowed-u
Molim za pojašnjenje u vezi dole postavljeno potpitanja, ako neko zna.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim25.11.2005. u 09:10 - pre 224 meseci
Paa, ne postoji, pogotovo sto mozes imati vise CD drive-ova. Stavi samo tacku umesto d:
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: NERO savet molim27.11.2005. u 22:10 - pre 224 meseci
Probaj da stavis %CD% ILI $CD$, to se zove Environment Variables, i obicno radi radnju.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim27.11.2005. u 22:46 - pre 224 meseci
Posto . (tacka) ukazuje na trenutni direktorijum svakako ce raditi.
A reci mi kako ce ta promenljiva ukazivati bas na pravi CD drive ukoliko ih ima 2?
Inace, sistemske promenljive svakako rade radnju ukoliko postoji takva promenljiva.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim27.11.2005. u 23:37 - pre 224 meseci
Hvala Shadowed-
Sve radi osim ikonice.


Evo šta sam ja pokušala:
Ubacila sam u .inf fajl putanju za ikonicu, neku svoju sliku podesila na 32X32 pixela i preimenovala je u .ico ali kad narežem disk i ubacim ga u Cd drajv nje nema!!!!!!!
Radi samo ako se ubaci neka ikonica koju sam na primer snimila sa nekog diska koji ima tu opciju. Moja kreacija nećeee.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim28.11.2005. u 11:27 - pre 224 meseci
To sa preimenovanjem ne funkcionise bas sjajno. Koji je format te slicice bio? jpg, bmp...? Probaj da tu sliku 32x32px snimis kao bmp pa onda primenujes.
Ako nece, onda uzmi neki program koji ima podrsku za snimanje .ico fajlova. A ima raznih programa koji sluze bas za pravljenje ikona. Microangelo je jedan od njih ali nije besplatan. Pokusaj da pronadjes, verovatno ima i besplatnih.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim28.11.2005. u 19:12 - pre 224 meseci
Pozdrav Shadowed,

Sve slike koje sam probala su bile .jpg naravno.

Pa shvatam i ja da preimenovanje ne donosi rezultate pogotovu što takva sličica ima na kraju svega nekoliko bajtova (3-5) a originalne .ico imaju preko 700 bajtova. Ne znam kako se to postiže da sličica ima 32x32 pixela a toliko bajtova!!!!!

Sad sam se baš zainatila i hoću da osvojim ovo, pa ti puno zahvaljujem na svim ovim savetima, bez kojih ne bih mogla dalje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim29.11.2005. u 06:41 - pre 224 meseci
Kao sto rekoh, probaj sa .bmp.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim30.11.2005. u 17:07 - pre 224 meseci
Citat:
Shadowed: Paa, ne postoji, pogotovo sto mozes imati vise CD drive-ova. Stavi samo tacku umesto d:


Ovo ne funkcioniše jer se u tom slučaju kad ubacim disk pokreće ceo windows explorer a ne sadržaj diska.

Fantastično funkcioniše kad stavim opciju c:\windows\explorer.exe f: jer meni je DVD-RW na f:, ali ne znam kako će ići kod ljudi kojima su ti uređaji na nekom drugom slovu.

Što se tiče ikonica lepo ide sa ikonicama koje sam preuzela sa nekih adresa koje ih imaju na gomile.

Hvala na dosadašnjim savetima a nadam se da ćete mi naći rešenje i za ovu poslednju sitnicu oko otvaranja. Tada bih bila potpuno zadovoljna. Ubuduće ću sve svoje CD da personalizujem tj. narezujem sa autorun opcijom i ikonicama.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: NERO savet molim01.12.2005. u 01:37 - pre 224 meseci
Pokušaj preko DOS-a
U Notepadu napravi fajl start.bat u kome ces da upišeš

start explorer.exe %cd%

(kad snimaš iz notepada za filename upiši "start.bat", sa znacima navoda, deo naziva 'start' mozeš da zameniš čime hoćeš, a navodnice i .bat su obavezan deo)

a zatim u autorun.inf

ubaciš

OPEN=start.bat

(normalo možeš da dodaš putanju ako taj fajl staviš u neki folder)

Mada mislim da je lepše da napraviš HTML stranu, na kojoj možeš da ubaciš i opis/e i slike o sadrzaju CD-a, koja bi se otvarala pri ubacivanju CD-a (nešto slično onim cd-ovima koji dolaze uz neke časopise).
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: NERO savet molim01.12.2005. u 06:36 - pre 224 meseci
Vrlo mi je cudno da tacka ne radi. Za svaki slucaj, ukoliko nije bilo razumljivo, korak po korak:
1. Notepad, kucas "explorer.exe ."
2. Snimis u autorun.bat
3. autorun.bat kopiras na CD (u root, tj. ne u neki poddirektorijum).
4. U autorun.inf stavis da se pokrece autorun.bat

Ako si ovako uradila i ne radi, napravicu ti program koji ce ti otvoriti to kako treba.
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: NERO savet molim01.12.2005. u 12:17 - pre 224 meseci
Ovako radi, jedino mi nema sličice, ja sam stavila putanju za nju u autorun.inf fajl. Da li možda treba u autorun.bat fajl? Sve sam snimila u root naravno

Inače desilo se nešto veoma čudno. Naime sličicu koju sam izabrala da mi stoji na Cd-u kao i sve fajlove za autorun na CD-u, sačuvala sam u D: i sada kad otvorim My Computer imam C:, D: i E:; na D: se pojavljuje ta sličica čak i kad je premestim u neki drugi local disk!!!!

Brz_na_tastaturi :

Mada mislim da je lepše da napraviš HTML stranu, na kojoj možeš da ubaciš i opis/e i slike o sadrzaju CD-a, koja bi se otvarala pri ubacivanju CD-a (nešto slično onim cd-ovima koji dolaze uz neke časopise).

Ideja je fantastična i volela bih da to mogu da imam samo što ja ne umem da pravim HTML stranice (žensko šta ćeš!!!)
Hvala na savetima



[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 01.12.2005. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: NERO savet molim

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4808 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.