Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.

[es] :: Advocacy :: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8225 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.23.11.2005. u 19:30 - pre 224 meseci
Opa miki..

Microsoft Windows captured the lead for the first time in server operating systems during the third quarter, boosted by continued demand for inexpensive servers selling for less than $25,000, according to a new report.

http://news.com.com/Low+prices...10_3-5969041.html?tag=nefd.top



[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.11.2005. u 20:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.23.11.2005. u 19:40 - pre 224 meseci
Lažu dušmani, sve je to zavera protiv Unixa
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.24.11.2005. u 03:47 - pre 224 meseci
Sa IDC-jevog sajta, a bez C/Net-ovih zaključaka:

Worldwide Server Market Shows Strongest Growth in the Volume and Midrange Server Segments, According to IDC

Citat:
Linux servers posted their thirteenth consecutive quarter of double-digit growth, with year-over-year revenue growth of 34.3% and unit shipments up 20.5%. Although, both factory revenue growth and unit growth have cooled from 2Q05 levels, it is clear that customers continue to expand the role of Linux servers into a broader range of workloads in both the commercial and technical segments of the market.


Što znam, zlobnici bi vjerovatno zaključili da su male šanse da će se Microsoft dugo baškariti na tom mjestu. ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.24.11.2005. u 14:26 - pre 224 meseci
Citat:
Apatrid: Što znam, zlobnici bi vjerovatno zaključili da su male šanse da će se Microsoft dugo baškariti na tom mjestu. ;)


Definiši "dugo". Slušamo istu pesmu i za desktop od 1999 pa nikako da se "razbaškare".
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.25.11.2005. u 12:35 - pre 224 meseci
DJIHAAAAA BILLLYYYY, DJIHAAAAA......(citaj "svaki m$CIGA svog konja hvali")
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.25.11.2005. u 17:29 - pre 224 meseci
Citat:
Dragi Tata: Definiši "dugo". Slušamo istu pesmu i za desktop od 1999 pa nikako da se "razbaškare".


Eh, da mogu precizno da definisem, vjerovatno bih bio zaposlen ili u Gartneru ili u IDC-u i pisao ove i ovakve izvjestaje.

Koliko ja vidim, to "koliko dugo" malo zavisi od poteza koje moze da izvede Microsoft. Rast Linux trzista je prevashodno posljedica migracije Unix->Linux, kad se obnavlja postojeca hardverska infrastruktura a (Unix) aplikacije zadrze uz minimalne izmjene. Microsoft je u igri kad je klijentela ili voljna da baci stari sistem i predje i na nov server i na nov hardver ("forklift upgrade"), sto mi se ne cini da je bas cest slucaj, ili kad se pravi potpuno novi sistem, koji prije nije postojao. E sad, Microsoftu dobro ide, jer njegovi procenti rasta jesu veci od prosjeka industrije. Ili njihova klijentela cesce mijenja servere i kupuje softver (sto nesto sumnjam da je slucaj), ili oni povecavaju svoj udio na trzistu. Ja mislim da je mjesto gdje im dobro ide "nov sistem, potpuno nova aplikacija, koja dosad nije postojala, nema legacy-ja".

Koliko dugo tradicionalni Unix-i mogu da izdrze nalet Linux-a? Kako u kom segmentu. U onom "ispod $25000" je cupavo, sto je veca kinta koja se daje, to je Unix vitalniji i interesantniji.

Ako cemo da gledamo u "kristalne kugle", a na osnovu projekcija koje IDC daje a koje oni baziraju na ovakvim procentima, izgleda da ce proc maksimum 4-5 godina.

Mislim da je gomili tradicionalnih Unix-a vrijeme odbrojano, vjerovatno ce svi veliki vrlo brzo preci na koncept "Linux/neki_OSS_BSD, plus moji zacini i specijalni middleware". Pare ce praviti iste korporacije, ali ce se novac pojaviti pod drugom kolonom u ovakvim izvjestajima.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.25.11.2005. u 18:15 - pre 224 meseci
Citat:
Apatrid:
Koliko ja vidim, to "koliko dugo" malo zavisi od poteza koje moze da izvede Microsoft.


Misliš?

"I can confirm that the next-generation of several components of Services for Unix are being integrated into Windows Server 2003 R2. The Network File System (NFS) client, NFS Server, User/Name Mapping, Telnet Server & Client, Password Sync and NIS Server components of Services for Unix are all present in the Windows Server 2003 R2 builds," said Hilf, in response to one of the Slashdot questioners.

"In addition, a revamped POSIX subsystem, the 'Subsystem for Unix-based Applications' or 'SUA' is also available as an optional install in R2.

"Integrating this functionality in Windows Server 2003 R2 provides native support of cross-platform management tools, Windows/Unix interoperability and Unix to Windows application portability. This is a big help for many of the customers I talk to and something I will demonstrate at my LinuxWorld session this week."

Malo više vidi i ovde.
...

A ako se XAML i ostale novotarije "prime".. tek će da bude belaja sa prodajom Windowsa :)


Videćemo, možda Windows već sledeći kvartal neće biti #1, ali daleko od tog da im ide loše na tom polju, pogotovo kad se u obzir uzmu uobičajene gluposti Linuxovaca o Windowsu :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.11.2005. u 19:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.25.11.2005. u 19:52 - pre 224 meseci
Osta' sam bez teksta, stvarno. "GNU Components" na MS stranici ... wow. :)

Imas li ti prakticnih iskustava sa ovime (kako radi, i tako to)?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.26.11.2005. u 01:33 - pre 224 meseci
Ma jok, onomad sam skinuo taj besplatni SFU 3.5 čisto da pogledam, ali ništa više od instaliranja i malo zezanja.. Koliko mi je poznato Nemanja (Dragi Tata) se zanimao sa tim malo više, pa možda da njega pitaš - koliko se sećam kasnije je komentarisao da je stvar odlična.

Pazi, neće oni da ubace u svoj glavni server proizvod neku glupost.. biće tu svašta :)

Koliko znam, ljudi su već portovali dosta softvera na taj SFU: od basha do Apache i GIMP-a. Naravno, besmisleno je terati Apache i GIMP pod SFU kad imaš i verzije za Windows, kontam da je to više kao demonstracija portovanja kompleksnijeg softvera ili baš ako trebaš..

Vidi sam: http://www.interopsystems.com/tools/warehouse.htm

To "održava" moj komšo ovde u Waterloo-u :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.11.2005. u 03:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.26.11.2005. u 01:45 - pre 224 meseci
E da, ne znam primećuješ li koliko se po novinama priča o virtuelnim serverima i slično. MS je "nedavno" kupio potrebnu tehnologiju i sad nudi Virtual Server.. slučajno? Kao što će slučajno i SFU da bude deo Win 2003 R2.

A to bi opet moglo da pomogne tranziciju Unix->Windows, itd, itd.. Videćemo.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.11.2005. u 03:30 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.26.11.2005. u 11:50 - pre 224 meseci
Citat:
degojs: Opa miki..

Microsoft Windows captured the lead for the first time in server operating systems during the third quarter, boosted by continued demand for inexpensive servers selling for less than $25,000, according to a new report.


OK, I'll bite... As usual ;)

- Softver : MS ce, sasvim logicno, nastaviti da preuzima najveci deo trzista Server operativnih sistema. Razlozi su prosti : AIX skoro niko ne kupuje - svi ga uzimaju uz hardver, i placaju podrsku sa kojom posle dobijaju upgrades, a Solaris i Linux su uglavnom DZABE!

Razlog zasto CentOS ili Fedora nikad nece uzeti ni jedan jedini procenat prodaje serverskih OS-ova nema veze sa kvalitetom :) - vec sa cenom. Dvaput nista je nista, sto bi rekao Sofronije ;) . Sad je i Sun presao na tu cenu, sto verovatno smanjuje procenat Unix-a. Logicno. To cak smanjuje i procentualno ucesce u ceni celog servera - mnogo je jevtinije kupiti Enterparadajz RedHat ili Novell SuSE, nego 200 CAL-ova za Windows i Exchange.

- Hardver : IBM najvise para, HP (a ne Dell) najvise komada, Sun ispod Dell-a. Za Sun i HP sve je peachy, mada za HP pre svega kao PC vendor. Ipak, nemaju oni mnogo brige. Sun je otisao dole, videcemo da li je u pitanju hype sto su svi cekali Galaxy masine, ili stvarni trend. Ovaj kvartal svi cekamo nove Sparc-ove da vidimo, pa me ne bi cudilo i da njima opadne prodaja ovog kvartala.

Onaj ko bi trebalo da brine je Dell, ipak vise nego Sun. Prvo zato sto Sun izgleda pocinje da gura Software, a ne hardware pricu, a drugo sto kad Dell izgubi volume - to boli. To je ono sto bi najvise moglo da boli - jer intel masine vec postaju nepopularne i u low-end ISP DC-jevima, zbog racuna za hladjenje, a Dell je jedini vendor koji nema AMD u ponudi. S'druge strane ako Dell predje na AMD izgubice ono sto je imao sa Intelom... Godine rapsleta - u najavi ;)

Zivimo, ocigledno, u zanimljiva vremena :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.26.11.2005. u 19:00 - pre 224 meseci
Evo još malo zanimljivog čitanja, doduše nisam siguran koliko je izvor pouzdan:


The Linux community was left stunned when Windows Server software outsold Linux in the server market. Gartner, Inc. recently reported that sales of Windows systems accounted for nearly 37 percent of all server revenue in the last quarter while Linux accounted for 31.7 percent. Windows has a 5+ percent lead over Linux, which should be the cause for celebration at Microsoft.
....

The most important reason that Windows based servers are doing so well could be that programmers find it extremely easy to work on .Net and other related technologies (seamless integration). Plus, you have hassle free and rapid support from Microsoft, which is a comforting feature for corporate customers. When Windows Live comes in, we will see further integration between the server and online technical support areas, thereby making the troubleshooting process easier for in-house administrators and reducing overhead costs for the company.
....

How long can Windows maintain its lead remains a mystery, but one thing is certain, if the Linux community (enterprise) thought of Microsoft as a tough competitor up until this point, wait till it unleashes its upcoming technologies, and they will face even tougher competition from the world’s largest software maker.

http://www.cooltechzone.com/in...tent&task=view&id=2026

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.11.2005. u 15:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.26.11.2005. u 19:26 - pre 224 meseci
nkrgovic: nije Linux ovaj Q počeo da se koristi na serverima, isto kao ni Windows. Dakle, zašto onda Windows i pre nije bio #1 po prodaji, ako je sve tako prosto kako ti kažeš (Linux besplatan, a Windows nije, pa je logično da Windows ima bolje rezultate)?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 14:38 - pre 224 meseci
Code:

IDC Worldwide Server Revenues, 3Q 2005      

                    Q3 2004     Q3 2004 Q3 2005     Q3 2005 Revenue
Vendor              Revenue     Share   Revenue     Share   Growth
IBM                 $3,656 M    31.6%   $4,032 M    32.3%   10.3%
Hewlett-Packard     $3,089 M    26.7%   $3,473 M    27.8%   12.4%
Dell                $1,169 M    10.1%   $1,308 M    10.5%   11.8%
Sun Microsystems    $1,176 M    10.2%   $1,087 M    8.7%    -7.6%
Fujitsu-Siemens     $714 M      6.2%    $756 M      6.1%    5.9%
Others              $1,751 M    15.2%   $1,834 M    14.7%   4.7%
All Vendors         $11,555 M   100.0%  $12,490 M   100.0%  8.1%


Kao što se lepo vidi, Sun razvaljuje: jedina kompanija gde je rast negativan.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.11.2005. u 15:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 14:53 - pre 224 meseci
"For the first time, you could say that Microsoft has its own legacy, and that legacy is NT," Eastwood said. How much of Windows' gain will be permanent is hard to say, he added. However, just two years ago, Windows servers were only 31.5 percent of the market, according to IDC. Gartner's figures showed Windows servers with more than 37 percent of the market, also in first place, according to analyst Joseph Gonzalez.


"Sun was slow to react to momentum around the x86 servers. They're reacting now ... but it's going to take them a few quarters to get their story out," Eastwood said.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 15:38 - pre 224 meseci
da li ti je i inace zabavno kada diskutujes sam sa sobom? :)

elem, pored brojki, koje su tacne (da podsetimo - u klasi do $25k, dakle low-end), mislim da je izostavljen detalj da je sun jedini na listi koji je napravio ozbiljno i potpuno restruktuiranje same firme, koje ima i prilicne posledice. sa druge strane, da nije bilo istog - pomenuta razlika u revenue-u bi bila daleko veca.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 27.11.2005. u 16:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 19:51 - pre 224 meseci
Citat:
da nije bilo istog


LOL

Da nije bilo.. kad bi bilo..

A u restrukturiranje su ušli verovatno zato jer im je išlo super.

Nisu imali šta pametnije da rade..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.11.2005. u 21:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 20:55 - pre 224 meseci
... ke?

degojs, nisam dovoljno dokon da prepisujem stvari N puta. vec sam pokusao da ti objasnim zasto je gartner dao pozitivnu studiju o sun-u nakon 4-5 godina (risky -> promising), ali ocigledno nisam imao uspeha.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.27.11.2005. u 21:39 - pre 224 meseci
Velika pamet -- "Sun će se izvući jednog dana". Pa ili će se izvući ili će nestati (postati beznačajna kompanija).

Ostaje samo da vidimo koliko će tržišta izgubiti dok ne počnu da ostvaruju pozitivne rezultate i rast, a i kad počnu.. koliko će više da imaju uticaja na celo tržište.

Ti pronalaziš takve glupe priče za Sunove loše rezultate da je to smešno: restrukturiranje. Kao da je neko drugi za njih doneo odluku o restrukturiranju, te im tako nametnuo bespotrebne probleme.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.11.2005. u 22:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.28.11.2005. u 10:21 - pre 224 meseci
da nisi ti malko malo izvadio moje postove van konteksta? sorry, ali nemam vremena za ovo nadglasavanje - kao sto sam ti vec rekao, nemam nameru da trosim svoje vreme da po N-ti put obrazlazem istu stvar, a koliko vidim diskusija sa samim sobom ti ionako dobro ide.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Prodaja servera: Windows po prvi put najbolji, a Dell pretekao Sun.. oh, well.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8225 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.