Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa upload-om funkcijom>radi pod Apache, a ne radi pod IIS

[es] :: PHP :: problem sa upload-om funkcijom>radi pod Apache, a ne radi pod IIS

[ Pregleda: 2475 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abraxas
Ivan Sofronic
Sabac,Beograd

Član broj: 109
Poruke: 61
*.gromnet.net.

ICQ: 35803706
Sajt: www.SabacOnlineStudios.co..


Profil

icon problem sa upload-om funkcijom>radi pod Apache, a ne radi pod IIS26.11.2005. u 14:53 - pre 224 meseci
Prvo kod funkcije:
Code:

function upload_file(){
  global $userfile, $userfile_name, $userfile_size, $userfile_type, $archive_dir, $WINDIR;
  $archive_dir = "../images";
  
  for ($counter=0;$counter<3;$counter++){
    if (isset($WINDIR)) $_FILES['userfile']['tmp_name'][$counter] = str_replace("\\\\","\\", $_FILES['userfile']['tmp_name'][$counter]);
    $filename="ponuda-test_" . $_POST['ponudaID'] . "-" . $counter . ".jpg";
    if ($_FILES['userfile']['size'][$counter]<=0) die ("Fajl $filename je prazan!<br>");
    echo "$archive_dir/$filename";
    if (!copy($_FILES['userfile']['tmp_name'][$counter], "$archive_dir/$filename")) die ("Ne mogu da kopiram");
    if (!isset($WINDIR) && !@unlink($_FILES['userfile']['tmp_name'][$counter])) die ("Ne mogu da obrišem");
    resizepics("$archive_dir/$filename", 133, 100);
  }  
}//kraj funkcije upload_file()

Napomena: resizepics je f-ja za promenu velicine slike.

Ovu funkciju sam vec koristio i ranije je sve bilo ok. Sada mi ne radi u lokalu gde koristim IIS, ali sve odlicno radi na serveru gde se hostuje sajt gde je Apache.

Greska koju dobijam je: Warning: copy(../images/ponuda-test_3-0.jpg): failed to open stream: Permission denied. U IIS-u sam podesio "Write" permission za ovaj direktorijum i nemam vise ideju sta bi moglo da bude problem. :(
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: problem sa upload-om funkcijom>radi pod Apache, a ne radi pod IIS

[ Pregleda: 2475 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.