Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spisak vozila sa EKO3 motorom ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 82709 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 12:07 - pre 222 meseci
Citat:
bibby: da olaksaju gradjanima kupovinu kola?!

Ocigledno nisi shvatio poentu - u interesu drzave je da se uveze sto manje vozila, sto dalje dovodi do situacije da se gradjanima ne treba olaksava, vec sto vise otezavati i komplikovati proceduru.

Inace, koliko vas se interesuje oko ovoga, da je svako otisao na google i pronasao 2 modela automobila sa EURO3 motorom, do sada bismo vec imali solidan spisak.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 06.12.2005. u 13:09 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
217.26.75.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 12:26 - pre 222 meseci
Ja se ne rezumem u ovo uopste, ali imam astru G, 99. godiste, 1.4 16v i kad se otvori hauba pise lepo na motoru ekotek, jel bi to trebalo da bude euro3?
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 13:03 - pre 222 meseci
Citat:
Mladen: Ja se ne rezumem u ovo uopste, ali imam astru G, 99. godiste, 1.4 16v i kad se otvori hauba pise lepo na motoru ekotek, jel bi to trebalo da bude euro3?


EcoTec ti je TIP motora (krstili ga tako) a da li ispunjava Euro3 standard je druga stvar. I odgovor je: NE.

od '98 ili cak '97 (mozda i ranije) GM proizvodi i ugradjuje motore EcoTec ali oni su prvo bili Euro1, pa kada je usvojen Euro2, pa posle Euro3 itd.. itd...

Znaci EcoTec i EuroXX nisu direktno vezani. EcoTec bi trebalo da manje zagadjuje nego obican motor (marketing je cudo) ali EuroXX norme odredjuju tacno koliko je to po kojem standardu.

I, jos jednom, ova uredba nema veze sa ekologijom. Da bi neki motor ispustao gasove po Euro3 normi mora igorivo da bude po Euro3 normi.
Da li nase gorivo to ispunjava????


Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 14:19 - pre 222 meseci
Potpuno ispravno, ekotec je naziv za seriju motora i ništa drugo. Teško da naše gorivo koje je na nivou evropskog s kraja osamdesetih može to da ispoštuje, ali ne znam ni koliko je to bitno~ako će vozila da se proveravaju na carini, onda će to verovatno biti pre nego što stignu da natankaju naše izvrsno gorivo. Šta će posle biti kad se jednom registruju sigurno se nikog više neće ticati, jer ako bude i policija standardno proveravala emisiju izduvnih gasova, onda mogu da isključe iz saobraćaja 95% voznog parka SCG :P
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 14:49 - pre 222 meseci
Evo jednog zanimljivog teksta sa B92:

http://www.b92.net/info/zivot/...181837&yyyy=2005&mm=12

i jos jedan: http://www.b92.net/info/vesti/...12&dd=05&nav_id=181839

Obavezno procitajte komentare. Oni su tu najznacajniji...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

magnat
Član broj: 55338
Poruke: 418
*.adsl.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 16:12 - pre 222 meseci
A sta ce biti ako uvezem auto koji ide na plin, kolika su onda zagadjenja?
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.215.eunet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 16:27 - pre 222 meseci
Evo, veceras u Dnevniku na Pinku u pola osam, bice objasnjenja oko toga, koliko su najavili.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 17:35 - pre 222 meseci
Citat:
Šta će posle biti kad se jednom registruju sigurno se nikog više neće ticati, jer ako bude i policija standardno proveravala emisiju izduvnih gasova, onda mogu da isključe iz saobraćaja 95% voznog parka SCG :P

To uopste nije poenta.Poenta je spreciti uvoz i dalje gomilanje takvih vozila.
Citat:
Teško da naše gorivo koje je na nivou evropskog s kraja osamdesetih može to da ispoštuje, ali ne znam ni koliko je to bitno~ako će vozila da se proveravaju na carini, onda će to verovatno biti pre nego što stignu da natankaju naše izvrsno gorivo.

Sto se resava proverom broja sasije tj.godine proizvodnje.Ako je proizveden nakon 1.1.2001 sigurno zadovoljava Euro3 i cao djaci.Gorivo je nebitno u tom smislu.

Inace gorivo iz rafinerije izlazi potpuno u skladu sa svim standardima.Sta se dalje desava u distribuciji i odsustvu kontrole u distribuciji je druga prica(svojstvena nasoj drzavi)...
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 18:07 - pre 222 meseci
Citat:
luka.l:
@Storm (Euro3 (ne eko3) kao standard postoji od '98 godine, tako da NE postoji ni jedno vozilo starije od toga, a da fabrički ispunjava taj standard.)

Netacno. Opel je u neke modele kola (calibra recimo, sa motorom x20xe odnosno 2.0i 16V 136ks) ugradjivao ECOTEC motore koji su ispunjavali euro3 normu i pre nego sto je uvedena kao obavezna.


Mogao si barem da se informišeš pre nego što si krenuo sa repliciranjem.
Euro3 je IZMIŠLJEN '98. godine BRE!

I objasni mi onda sa koje je to planete Opel sišao, kad su oni znali za Euro3 pre svih ostalih? Uostalom, imaš par postova gore konkretnije odgovore o tome šta Ecotec zapravo znači (a ne znači ništa što konkretno ima veze baš sa Euro3 standardom).

Rezime: NE POSTOJI NI JEDAN JEDINI primerak automobila koji je serijski proizveden po Euro3 specifikacijama pre '98. godine.

Takođe, kada su modifikacije u pitanju, i tu je manevarski prostor prilično ograničen. Nikako se ne mogu modifikovati SVI automobili, a još manje svi od 1990. na ovamo, kako je neko pomenuo. Štaviše, samo manji broj modela se može modifikovati.

Koristan link: http://www.twintec.de/ (obratite pažnju za koliko ukupno modela raspolažu mod kitovima, a važe za jedne od poznatijih u toj sferi)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 18:20 - pre 222 meseci
Izgleda da spiskova nece biti:

Citat:
Na primer, isti motor namenjen plasmanu na azijsko tržište ima jednu lambda sondu (senzor kiseonika u izduvu), dok za evropsko može imati dve ili čak četiri....

Shodno tome, liste motora koji su proizvedeni pre 2000. godine a zadovoljavaju Euro 3 regulative teško je očekivati. Ono što je moguće, mada ni izbliza toliko komforno, jeste varijanta konsultacije ovlašćenih servisa koji preko broja šasije vozila mogu da dobiju podatke o motoru koji je ugrađen u svako pojedinačno vozilo

Preneto sa sajta b92.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 18:40 - pre 222 meseci
Citat:
Kakve veze ima broj shasije sa euro3 motorom ?

Ima.
Ne znam za druge prozivodjace, ali kod Ford-a u broju sasije se sadrzi i broj motora, a jedan od tih brojeva je upravo taj da li auto zadovoljava euro 3 norme izduvnih gasova.

[Ovu poruku je menjao HoT_Steppa dana 06.12.2005. u 19:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 18:55 - pre 222 meseci
Motor je potrošna roba, možeš da ga zameniš kad god hoćeš...
I valjda je za euro3 standard značajniji katalizator od motora.

Ali u zemlji Srbiji se provera euro3 standarda vrši čitanjem broja šasije...



[Ovu poruku je menjao mitar1982 dana 06.12.2005. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 20:36 - pre 222 meseci
Citat:
Downforce: Sto se resava proverom broja sasije tj.godine proizvodnje.Ako je proizveden nakon 1.1.2001 sigurno zadovoljava Euro3 i cao djaci.Gorivo je nebitno u tom smislu.


Nije baš tako. Kao što kaže prethodni post, motor je potrošna roba i ako se samo proverava broj šasije, to još uvek ne znači da je motor ok. Šta ako je katalizator izgoreo? Emisija izduvnih gasova se teško može odrediti sa ugašenim motorom :))))

Citat:
Inace gorivo iz rafinerije izlazi potpuno u skladu sa svim standardima.Sta se dalje desava u distribuciji i odsustvu kontrole u distribuciji je druga prica(svojstvena nasoj drzavi)...


U skladu sa standardima iz 1989 možda. Naravno, u transportu to bude još gore, ali ne može me niko ubediti da su ove naše rafinerije u stanju da proizvedu identično gorivo kao one iz EU.
 
Odgovor na temu

jonny70

Član broj: 69186
Poruke: 28
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 20:49 - pre 222 meseci
Gde moze da se downloaduje uredba, nema je na sajtu vlade?
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 20:50 - pre 222 meseci
Ja se izvinjavam pojedincima ali ucesnici u ovoj temi se ponasaju i razmisljaju ko da su 13-godisnjaci..jos malo fali pa da cujem da je moj tata jaci od tvog tate...
Elem,ova uredba je doneta zbog pritiska EU oko liberalizacije uvoza njihovog djubreta na nase trziste jer njima svakako netreba a ne zbog toga sto se eU brine kakve ce Srbi aute da voze...
Elem posto mi Srbi (skoro) svemu znamo da doskocimo Tj nasa pametna vlada dozvolila je uvoz vozila bez obzira na godiste ali sa malom zackoljicom da mora auto da ispunjava Euro 3 standard(Ne ekotek ili eko 3 i ostale gluposti kakvih sam ovde dosta procitao).

Sto bi za Vas koji se u ovo ne razumete znacilo:
Mozete uvesti auto i '77 gosiste ali da je fabricki ugradjen Euro 3 motor a to jelda nemere pre '98 godiste(sto inace ima Mecka S klase) pa ko voli nek izvoli.Svi auto proizvedeni posle 1.1 2001.su sa Eko 3 motorima(bar oni modeli koje mi ocemo da uvezeno(neracunam zastavu i kineze itd...))
A ti auti i napolju kostaju jos uvek veoma puno tako da za sada ova velikodusna uredba nece nesto Vise za nas znaciti osim da se umesto 3 godine prag uvoza spusta na 5 godina...Naravno ako neko ima love za S klasu i jos ponesto....

Passat '98 1.9 TDI koji napolje moze da se nadje za 4500 do 5000 nama za sada nista neznaci...
Toliko...

[Ovu poruku je menjao Mobtel dana 06.12.2005. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ??? HITNO !!!06.12.2005. u 21:03 - pre 222 meseci
Ali posto ko sto rekoh Mi Srbi svemu doskocimo Valjda ce se neko od Nasih Postenih Carenika sa Horgosa ili Kelebije naci da progleda malo kroz prste za koju sitnu kintu...inace auti koji imaju Euro 3 motore imaju i jedan sertifikat o tome koji se moze na licni zahtev i izdati za oodredjeno vozilo u TUV-u ali se za euro 3 dobija tako da nije ga ni potrebno traziti....
ako ovaj sertifikat bude merilo Euro 3 onda ni passat '98 iz mog prethodnog posta nece biti problem jer ce se taj sertifikat dobijati ko sto se dobijaju servisne knjizice od aute...

[Ovu poruku je menjao Mobtel dana 06.12.2005. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

deki45
Član broj: 6236
Poruke: 298
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?06.12.2005. u 21:49 - pre 222 meseci
Mala dopuna za Forda...Ne pise u broju sasije ali pise na plocici na kojoj se nalazi broj sasije...Npr na Ka,fiesti,focusu,mondeu i sl. u levom donjem uglu plocice(na nekima u desnom)postoji polje obelezeno sa emmision(ili slicna skracenica)i tu se nalazi slovo ili broj tipa Q,S,6,7,8 i slicno.Dovoljno je u bilo kom Fordovom servisu pogledati u malu Fordovu servisnu knjizicu(na zadnjoj strani)i u rubrici pronaci tip vozila i navedeno slovo i procitati koji standard konkretno vozilo zadovoljava.
Ne obecavam ali pokusacu sutra da skeniram pa da pokazem...

Pozdrav Dejan
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.27.EUnet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?07.12.2005. u 00:26 - pre 222 meseci
Na vestima je bilo da EURO3 postoje od '97., ili je planirano, sta ja znam, nisam ni slusao sta pricaju, ali su pominjali tu godinu. Ma nema nista od tog uvoza. Ja sam mislio, moci ce bar od '93. pa nadalje, ali ovo... to je isti "boban", drugo pakovanje, bar za nas nebudzevane. Mada, kada prodje par godina, pa dodje '07., 08.,.... cene ce pasti i onda ce u principu biti isto kao kada bi u sadasnje vreme pustili vozila od '95, tj naci ce se i za Rajka kapa. :) Samo sto moramo da cekamo ko poslednji slepci. Brmmm!!!!

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?07.12.2005. u 00:53 - pre 222 meseci
Citat:
Mobtel: Ali posto ko sto rekoh Mi Srbi svemu doskocimo Valjda ce se neko od Nasih Postenih Carenika sa Horgosa ili Kelebije naci da progleda malo kroz prste...

E, upravo da ne bi bilo ovoga mi se svidja potez vlade da se uvoz dozvoljava na osnovu broja sasije a ne na osnovu necega sto neko ocita sa nekog instrumenta, a ako mu se ubaci 100 EUR-a u dzep moze malo drugacije da ocita. Nemojte me pogresno razumeti, ja bih kao i svi voleo da nema nikakvih ogranicenja, a kad ih vec ima onda je bolje da se spreci uticaj ljudskog faktora - ajd nek neki carinik bude hrabar pa propusti vozilo kad se ta greska bilo kad kasnije moze otkriti za minut. Mislim, zamisli, propusti te carinik a onda jednog dana, posle 5 godina, zaustavi te policajac, uzme motorolu i kaze "alo, vrabac, proveri broj AXCDE12345 da li ispunjava EURO3... sta kazes ne ispunjava... vidi ko je to carinio i otkucaj jedan nalog za hapsenje..." Znam ja da bi pojedinci voleli da nesto tu moze da se muva, ali to bi bilo lose iz 2 razloga, prvo sto zakon ne bi bio isti za sve, drugo sto bi neko nezasluzeno punio dzepove. Ma koje dzepove, slamarice, sefove i racune po svajcarskim bankama.
Citat:
H@usto®: Mada, kada prodje par godina, pa dodje '07., 08.,.... cene ce pasti i onda ce u principu biti isto kao kada bi u sadasnje vreme pustili vozila od '95, tj naci ce se i za Rajka kapa.

Sve si ti to lepo smislio, samo me cudi da nisi predvideo da ce ovi nasi da se sete pa da traze EUROO4 kad EU uvede EURO5 :-(
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
195.252.113.*



+266 Profil

icon Re: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?07.12.2005. u 07:20 - pre 222 meseci
Cekaj, polako, dali sam shvatio ...

Nadjem neki slupani krs u Germaniji, kupim novu skoljku - decembar 2005, prepakujem i .... to moze da se uveze ??? Zadovoljava nase zakonodavce !!!


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Spisak vozila sa EKO3 motorom ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 82709 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.