Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem nakon ugradnje novog hard diska

[es] :: Storage :: Problem nakon ugradnje novog hard diska

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan_Xy
NS

Član broj: 78427
Poruke: 7
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem nakon ugradnje novog hard diska21.12.2005. u 17:38 - pre 223 meseci
Pre nekih nedelju-dve sam ugradio novi hard disk u kompjuter s tim shto mi je i stari ostao u njemu...E sad, taj lik shto mi je ugradjivao je imao nekih problema jer kolko se ja secam "nisam imao kabl za povezivanje u kompu" pa sam mu ostavio komp preko noci da obavi sve kako treba (formatira, prebaci podatke itd...). Naravno, osim chinjenice da podatke nije prebacio kako treba (posle sam morao ipak sam da se njakam sa formatiranjem i menjanjem particija...) posle odredjenog vremena kompjuter je pocheo da mi pishti. Znam da ovo glupo zvuchi, ali jako iritira! Na svakih pet-deset minuta ispushta slichan zvuk kao kad se stisne vishe dugmica na tastaturi samo mnogo jachi....


Ja naravno, debil kakav sam, nisam zvao tada da pitam njih u chemu je problem, pa rek'o prvo ovde da postavim da vidim da li mozda neko zna u chemu je problem, pa ako bude neshto "ozbiljnije" da ga nosim opet na "generalku"...

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska22.12.2005. u 11:33 - pre 223 meseci
Pišti, radi.... Ok.... Meni liči ovo na pregrijavanje CPU-a..ili otkazivanja ventilatora...A i ne mora..... :).......Da ti neko nije nešto zamijenio u kompu...Ili je overclock.........que sera, sera!
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

Dejan_Xy
NS

Član broj: 78427
Poruke: 7
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska22.12.2005. u 13:00 - pre 223 meseci
Hm, overclock sigurno nije, a za zagrejavanje nisam siguran... Mislim, radi mi na cca 60 stepeni procesor (amd athlon xp 2500+) a kuler je zamenjen pre nekih godinu dana i trebalo bi da radi (spyre ukoliko se dobro secam...)


Josh jednom, znam da jako glupo zvuchi problem, ali stvarno iritira... :(
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska22.12.2005. u 13:15 - pre 223 meseci
Kako to nije imao kabl?
Ako si na jednom kablu imao HDD i neki CD RW ili DVD onda je to u startu greska jer se nikad na isti kabl ne stavlja HDD i optika
a svaki IDE kabl ima mesta za 2 uredjaja
Preporucujem ti da otvoris kuciste i da vizuelnom metodom utvrdis sta je gde zakaceno.
Da skratim, Na jednom IDE kablu moraju biti oba HDD-a a na drugom kablu CD, DVD ili sta vec imas.
I ono najbitnije, proveri kako je sve to utaknuto. Proveri kablove da li su klimavi, i kako su utaknute kartice (modem, grafika, zvuk ...)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska22.12.2005. u 13:33 - pre 223 meseci
Mislim da je to dosta velika temperatura procesora...
POgledaj u BIOS na koliko se pali alarm i pregledaj malko to hlađenje, pastu...tralala

 
Odgovor na temu

Dejan_Xy
NS

Član broj: 78427
Poruke: 7
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska22.12.2005. u 20:22 - pre 223 meseci
@alkion: Hvala za predlog, pogledacu... Ako ti ovo neshto znachi, prilichno sam siguran da mi je "majstor" rekao da mora neshto da se zalemi... Meni je to zvuchalo jako chudno ali eto poshto nemam tri chuke sa tim "unutrashnjim hardverom" a i trebao mi je novi HD, olako sam to prihvatio...

@jojo847: Alarm se pali na 70 a na netu sam nashao da je za ovaj procesor max. temperatura nekih 80 stepeni ako se dobro secam, tako da verovatno nije do toga...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska23.12.2005. u 10:36 - pre 223 meseci
Pitaj ga sta ti je to lemio .
Ako jeste onda zaista ima revolucionarne metode ugradnje diskova.
Zaista nemam komentar.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska23.12.2005. u 10:48 - pre 223 meseci
zaboravih ti reći...ako koji ventilator uspori, zabrljavi jer je pun prašine poneke ploče hoće svirati kao što je već mladen napomenuo pa obrati pažnju i na to.
koju matičnu imaš?

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 23.12.2005. u 11:51 GMT+1]

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska23.12.2005. u 13:12 - pre 223 meseci
Koji ventilator?
1. na napajanju
2. Na procesoru (OPASNO - pregreva se procesor, sto moze biti uzrok restarta, pistanja i sto je najgore, spaljivanja istog)
3. Na grafickoj (isto ume biti gadno, koce se igrice, dobijas blesave boje na ekranu, restartuje se masina ...)
Ako na nemas kuler na grafickoj nemoj se brinuti, jer onda imas graficku sa pasivnim hladnjakom.

Uglavnom da ne tupim, ventilatori su tu da bi se okretali i fabricki su stavljeni jer su potrebni. Svako riknjavanje ventilatora treba na vreme sanirati.

PS
Otvori kuciste, ocisti finom cetkom unutrasnjost (kao da farbas radijator) i koristi usisivac usput. narocito obrati paznju na kulere. To je redovan servis kao da cistis svecice na kolima
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Dejan_Xy
NS

Član broj: 78427
Poruke: 7
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem nakon ugradnje novog hard diska23.12.2005. u 20:58 - pre 223 meseci
Citat:
2. Na procesoru (OPASNO - pregreva se procesor, sto moze biti uzrok restarta, pistanja i sto je najgore, spaljivanja istog)



Ovo me najvishe brine, jer mi se deshava i da mi se komp restartuje sam od sebe...

Sve u svemu, hvala na predlozima, pogledacu na koliko bi trebalo da se vrti kuler i probacu da ochistim...

p.s. Matichna je gigabyte ako se dobro secam sa nforce2 chipom...Ne znam tachnu oznaku...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem nakon ugradnje novog hard diska

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.