Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lajsne za laminat?

elitemadzone.org :: TechZone :: Lajsne za laminat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35086 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miki88

Član broj: 34063
Poruke: 99
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Lajsne za laminat?28.12.2005. u 00:20 - pre 222 meseci
Koji je najbolji nacin za ugradnju lajsni za laminatni pod.
Cuo sam da mogu da se zalepe silikonom, da li ovaj nacin ima neke mane?
pozdrav
 
Odgovor na temu

Bane Telekom
beograd

Član broj: 32303
Poruke: 91
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?28.12.2005. u 11:48 - pre 222 meseci
nemoj da stavljas laminat jer nije pogodan za ljudski organizam. Isparavanja od laminata su stetna. Raspitivao sam se malo jer sam i ja hteo da ga postavim kod sebe, medjutim kazu da se pravi po principu presovanje lepka, plastike i sl. sto utice na coveka.
 
Odgovor na temu

gorcilo

Član broj: 46707
Poruke: 266
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?29.12.2005. u 19:53 - pre 222 meseci
Mozes da zalepis silikonom,samo moras kad namazes silikon da lajsnu pritisnes ka zidu sa nekom dascicom ili slicno da bi ostala tako pritisnuta neko( vreme po uputstvu proizvodjaca silikona).Inace za lajsne ti treba i ger, koji je testerica stavljena u metalno postolje kojim mozes da seces po uglovima.

.
Citat:
Bane Telekom: nemoj da stavljas laminat jer nije pogodan za ljudski organizam. Isparavanja od laminata su stetna. Raspitivao sam se malo jer sam i ja hteo da ga postavim kod sebe, medjutim kazu da se pravi po principu presovanje lepka, plastike i sl. sto utice na coveka.

Kazi mi zbog cega je laminat toliko stetan,ja ga imam vec 3-4 godina u stanu i prezadovoljan sam njim
 
Odgovor na temu

Miki88

Član broj: 34063
Poruke: 99
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?29.12.2005. u 23:36 - pre 222 meseci
Ok,
imam ger.
da li si i ti koristio silikon, da li si imao nekih problema posle, da se neka odlepila i slicno?

ono sto mi se ne svidja je da ako budem trebao nekad neku lajsnu privremeno da sklonim, (zbog nekog kabla ili nesto slicno), ako budem probao da odlepim da li bi se u tom slucaju ostetio laminat...?

da li bi bio dobar nacin da probusim tankom burgijom kroz lajsnu i laminat pa da zasrafim? hteo bih da izbegnem busenje zida
pozdrav
 
Odgovor na temu

gorcilo

Član broj: 46707
Poruke: 266
213.244.197.*



+1 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?30.12.2005. u 08:23 - pre 222 meseci
Koristio sam silikon ,i do sada mi se ni jedna nije odlepila.Pokusao sam kada sam ih postavljao da pomerim jednu posle 5-6 sati i tom prilikom sam odvalio komad maltera,toliko je silikon dobro prihvatio.Samo je potrebno dobro pritisnuti lajsnu.A i ono sa tiplovanjem nije losa ideja, ali trebas busiti zid,lajsnu ...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342
Via: [es] mailing liste



+2920 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?01.01.2006. u 02:51 - pre 222 meseci
Pa u principu nema, mada ih vecina srafi, (to je ipak cvrsce), ali ja bih
ti preporucio da se odlucis za one siroke lajsne koje se montiraju na
zabice, malo su skuplje, ali vrede...

--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?18.01.2006. u 20:47 - pre 221 meseci
Lajsne je najbolje srafiti (tipl 6) da bi ih kasnije kada treba postaviti neki kabl ili kada krecis lakse skinuo i kasnije lako vratio.
Na silikon moze ali ako su zidovi ravni, mada u zadnje vreme se kod nas prodaju lajsne koje su pravljene od medijapana malo losijeg kvaliteta pa se zna desiti da povuku vlagu i krenu da se odvajaju od zida.
Zabice su najbolje resenje ali na krivim zidovima i one nisu najbolje, plus sto vecina lajsni koje se prodaju kod nas vise ne mogu na zabice.

Inace u Srbiji maloj siromasnoj zemlji se proda blizu 3 000 000 (tri miliona) m2 laminata godisnje. O stetnim isparenjima, zracenjima, radioaktivnosti stvarno nebih pricao jer se vecina tih stvari prodaje po zapadnoj evropi a tamo se vodi racuna o tome. Inace univer, obican medijapan(MDF) i ovaj od koga se pravi laminat(HDF) su u principu iste stvari samo je razlika u presovanju i laminatnoj zastiti od 0.2 milimetra kojim je taj HDF zasticen.

Kod nas se uglavnom prodaje laminat najlosijeg kvaliteta, prodavci uvaljuju klasu 23 kao klasu 31 (klasa 23 za stambenu upotrebu, klasa 31 za laksu poslovnu) tako sto falsiraju pakovanja, majstori ga lose postavljaju i zato kad udjete u lokal u Knezu i vidite poluraspadnut laminat pomislite kako to nista ne valja a ustvari je stavljen u visokofrekventno prostor laminat koji ide u spavace sobe i normalno je da se ishaba za godinu dana.

Inace ove godine ce doci do poskupljenja istog za oko 20% pa onaj ko ima pare a treba mu neka pozuri sa kupovinom...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?18.01.2006. u 21:17 - pre 221 meseci
Najvaznija stvar:

ŠRAFI/LEPI DIREKTNO U ZID, A NE U LAMINAT.

Treba pustiti pod da bude slobodan, da u svim pravcima može da se pomeri ta 1-2
cm. To važi i za delove oko pragova. U suprotnom, laminat ce ti se podići/odvojiti
za par meseci/godinu.
 
Odgovor na temu

Stanic Dragisa
Bor

Član broj: 25972
Poruke: 18
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.01.2006. u 11:44 - pre 221 meseci
Inace ove godine ce doci do poskupljenja istog za oko 20% pa onaj ko ima pare a treba mu neka pozuri sa kupovinom...[/quote]

Jel to sto posto provereno oko poskupljenja
Gile champion
 
Odgovor na temu

sasadjak
sasa djakovic
Beograd

Član broj: 7826
Poruke: 153
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.01.2006. u 13:45 - pre 221 meseci
Prvo je poskupeo pred novu godinu 0.33 euro centa po m2 zbog licence na klik. Jedan sad jako bogat covek je smislio taj famozni klik2klik ili kako se kod nas pogresno zove dupli klik, zastitio ga patentom i na sudu dobio da mu sve fabrike moraju isplatiti odstetu za godine koriscenja istog. Fabrike su to odmah pocele racunati na cenu +0.33 euro centa po m2. To se jos ne oseca kod nas jel uglavnom svi jos prodaju zalihe a i mrtva sezona je.

A pre dva dana je stiglo obavestenje iz fabrike da ce usled poskupljenja metanola, melamina, i ocekivanog poskupljenja nafte i transporta doci do jos jednog skoka cena od otprilike 10%. To je sve ukupno oko 0.8 eura po m2 sto sa carinom i PDV izadje oko 90 dinara po kvadratu vise. Osim toga puno firmi u Srbiji se prestalo baviti uvozom laminata jer je konkurencija bila zestoka prosle godine pa ne vide vise zaradu u tome. Samim tim ce ovi sto su ostali na trzistu podici marze pa ce i zbog toga dodatno poskupeti...
Naravno to su samo moja predvidjanja...:)
 
Odgovor na temu

ballapeter

Član broj: 234251
Poruke: 14
*.parabolanet.com.



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?13.10.2009. u 10:37 - pre 176 meseci
Skoro u svakoj prodavnici mozete kupiti vec lajsne koji se fiksiraju pomocu klik sistema... ,dobijate sa lajsnom plasticni kontraprofil (koji se zasrafjuje na zid) i na to treba da pritisnite lajsnu. Brzo i lako se montira, a prava prednost je ta da bilo kad moze da se skine i da se ponovo vrati (naprimer ako farbate zidove).
 
Odgovor na temu

Dragan1981
Dragan Stojanovic
dip. inz. saobracaja
Transportna firma
Nis

Član broj: 341476
Poruke: 39
109.245.225.*



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?18.02.2020. u 19:58 - pre 49 meseci
Koji je najbolji silikon za lajsne da bi se ucvrsrile uz zid. Sta predlazete?
Dragan Stojanovic
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.02.2020. u 06:11 - pre 49 meseci
Ne ide tu silikon.
Treba ti montažni lepak. Najbolji je Henkelov Moment FIX
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.02.2020. u 06:21 - pre 49 meseci
ja sam lepio najjeftinijim silikonom od 1€/tuba i drzi vec nekoliko godina.

kod lajsni je veci problem ukrajanje nego lepljenje. kupio sam bio ovakvu alatku, ali sam se i sa njom bas namucio da to lepo uklopim.



verovatno ko to radi profi koristi nesto ovako, ali mi je bilo tada skupo da kupujem samo za jednokratnu upotrebu.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.02.2020. u 06:54 - pre 49 meseci
Ma može sve. Moj ortak je koristio eksere za parket lajsne. I lajsne i dalje drže.

Ali, silikonu treba bar jedan sat da očvrsne, možda i dva. Problematika je u fiksiranju lajsne za to vreme.
Montažni lepak, koji je baš za takve i slične namene i napravljen, lepi i drži posle par minuta. A drži, bar 10x jače. Al' jes' i skuplji.


Ja sam koristio specijalne "žabice", i žešće sam se za*ebao. Nikako ne preporučujem.

Što se ukrajanje tiče, uglovi ne moraju da se seku, postoje posebni plastični nastavci za te namene. Sad, nekome se sviđaju, nekome ne, stvar je izbora.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.02.2020. u 07:14 - pre 49 meseci
skupi su mi bili ti nastavci… ako se dobro secam skoro 2-3e/kom je kostao, a u stanu ima dosta coskova/ivica, zato sam ukrajao.
video sam kasnije na jednom mestu zanimljivo resenje… ljudi su na svakom tom uglu i unutrasnjem i spoljnom zalepili aluminijumski L-profil (u duzini lajsne) od mozda 5x5mm. ne izleda lose, a krajnje jednostavno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?19.02.2020. u 16:04 - pre 49 meseci
Ima sad i plasticnih lajsni za laminat, jako lako s emontiraju imaju plasticne uglove i lako se srafe
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

2020

Član broj: 341301
Poruke: 56



Profil

icon Re: Lajsne za laminat?13.10.2022. u 16:41 - pre 17 meseci
Kad kazete silikon mislite bas na silikon ili akril?
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?13.10.2022. u 17:00 - pre 17 meseci
Ako ispod laminata imaš ravnu podlogu i ne giba laminat,dovoljno je da lajsne zalepiš na laminat, ne mora na zid. A tu može bilo koji bezbojni silikon.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 353



+541 Profil

icon Re: Lajsne za laminat?13.10.2022. u 17:22 - pre 17 meseci
Citat:
2020:
Kad kazete silikon mislite bas na silikon ili akril?


Ni jedno ni drugo, nego pročitaj šta je Java gore napisao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Lajsne za laminat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 35086 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.