Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?

elitemadzone.org :: Video igre :: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?

[ Pregleda: 6733 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
62.108.117.*



+2 Profil

icon Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?13.01.2006. u 19:49 - pre 221 meseci
Moze li se intalirati HLGuard na Non-Steam Counter Strike serveru?
Jer ovaj novi Cheating-Death nicemu ne sluzi... osim da bespotrebno opterecuje klijent racunare.
Znaci pitanje je dali HLGuard moze da radi sa nasim "originalnim krekovanim ruskim verzijama Countera"... i dali moze da se instalira na Non-Steam server?

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 14.01.2006. u 18:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: HLGuard na Non-Steam CS serveru.. moze li?13.01.2006. u 20:34 - pre 221 meseci
Da li si probao?

I šta fali CD-u kada ga koriste svi NON Steam serveri.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
62.108.117.*



+2 Profil

icon Re: HLGuard na Non-Steam CS serveru.. moze li?13.01.2006. u 21:05 - pre 221 meseci
Citat:
Corey: I šta fali CD-u kada ga koriste svi NON Steam serveri.

Fale mu sredina i krajevi.... CD stavljaju na servere cisto rekretivno. Vec sada postoji jedno 5-6 citeva kojima CD ne moze nista. A cak postoji i emulator CDa.. sa kojim mozes da se konektujes na server koji koristi CD zastitu. Normalno sa tim emulatorom mozes da koristis i bilo koji cit :(

Cak i ja koristim taj emulator (normalno bez cita) jer mi mnogo manje opterecuje racunar, za razliku od Cheating-Deatha.

Inace je nisam probao HLGuard jer nisam administrator na serveru (server je inace u nekomercijalne svrhe - dzabe je igranje). Mene jedino interesuje koje resenje da serviram administratorima..

Uglavnom do sada problem se resava sa 5 admina koji banuju kretene... ali uvek visi u vazduhu ono pitanje "dali neko cituje".

Znam da ni HLGuard nije savrseno resenje ali barem da probamo da uradimo nesto.

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 13.01.2006. u 22:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
62.108.117.*



+2 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?14.01.2006. u 17:32 - pre 221 meseci
A dali moze softverski da se odradi sledeca stvar:

Dali se moze napraviti da svako za svoj nik ima password. I da serveru jedino mogu pristupiti samo igraci koji imaju registrovan nik i password. A ko nema nik sa passwordom, ce da poljubi vrata. Na taj nacin nebi bilo zezancije, i citeri bi debelo razmislili hoce li poceti da cituju.
Tada nebi bilo onog sistema sada cu da igram sa drugim nikom sa citom i da palim masu... Svako bi imao jedan nik i normalno vremenom stecenu reputaciju za taj nik. A ako citujes ko stoka BAN pa ako treba i mesec dana i vise.

Regisraciju nikova i passworda bi inace lako resili....

Znam da moze da se stavi password na ulazak u server, ali to nije to. I da se mogu hvatati citeri na osnovu IP adrese ali to je cirkus i vecito izigravanje policajca..


[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 14.01.2006. u 18:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 12:33 - pre 221 meseci
Sprećiti tako što ćeš da navataš nekog lika da stalno bleji u spektorsima i gleda svakog igrača i ako je citer ne kick nego ban.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
62.108.117.*



+2 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 17:47 - pre 221 meseci
Vec ima 5 likova koji bleje :) Ali to nije resenje... Vise bi mi se svideo ako moze ovaj sistem pristupa pomocu registrovanog NIKA i passworda, a ko nije registrovan dzada...
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 17:57 - pre 221 meseci
Pa što nisi rekao ranije da ti nisi admin.
Kontaktiraj njih u vezi svega ovoga,HLGuard bi trebalo da radi i što se tiče usera i passa to se nekada praktikovalo pa može doći do opada popularnosti servera ili čak njegovim umiranjem ako nije ništa posebno.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 17:58 - pre 221 meseci
btw o kom se serveru radi? (daj IP možda znam admine)
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
62.108.117.*



+2 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 19:09 - pre 221 meseci
U pitanju je komercijalni Suboticki provajder, ali je igranje dzabe zato sto se preko wirelessa konektujes u GAME modu. Inace server je zatvorenog tipa pa se moze pristupiti serveru samo preko njegovih ulaznih linija.
Ali opet ne kosta te nista igranje COUNTERA, jer mozes da na primer zakupis 100 MB za 120din kod njih (na taj nacin ti otvore nalog, licna karta itd...) .. i posle samo sibas username/GAME mod... jer tih 100 mb nemaju "rok trajanja". Uglavnom posto su dosta povoljni ja ih koristim i za internet... i trosim oko 500Mb kod njih...

E sad posto je dzabe COUNTER normalno da se bas i ne trude da srede server... i zavedu neki red. Cak do pre par meseci nismo ni imali administratore nego sam ja pokrenuo kampanju, pa ih sad imamo 5 administratora koji BANUJU kretene.

Inace ja admin mogu dobiti ako budem trazio... ali provodim mozda 2 sata na serveru pa nisam bio nesto raspolozen da trazim admin... A i stanujem 30Km od Subotice (u mom mestu samo ima njihov wireless AP)

Ali opet to sa izigravanjem policajca je smaranje... jer kreteni po isteku BANa promene nik i pilaju po starom...

A na serveru nas stvarno ima puno (navece su sva 24 mesta popunjena) i vecina su ozbiljni ljudi koji uvek igraju sa istim nikom i igraju posteno... tako da se ne brinem da ce server izgubiti na popularnosti..

Ali uvek se nadju neki napaljeni klinci koji prepodne i preko dana kada obicno nema admina, i "dresiraju" sve ostale. Ovako nebi bilo zezancije imas regisrovan NIK, a sazna se da si pravi cirkus prepodne, odma BAN jedno mesec dana da se smiris malo. A drugi NIK ne mozes tek tako lako dobiti jer bi to onda bilo povezano sa korisnickim nalogom kod provajdera...

Jedino je pitanje dali to moze softverski da se uradi. Znaci dali Counter server moze da prima samo igrace sa registrovanim nikom koji imaju svoj password (password bi bio onaj sa kojim se konektujes kod provajdera)?


 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 20:31 - pre 221 meseci
Pa ako nije public server vec samo za korisnike provajdera, koga na'vataju da cheat-uje nek mu iskljuce nalog za Internet na jedno nedelju dana pa da vidis kad ce ponovo da cheat-uje. A i u mrezi samog provajdera verovatno (ako je wifi) svi imate staticke IP tako da moze da se izvali ko se krije iza kog username-a (da ne bi neko smestio nekome )
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 21:01 - pre 221 meseci
@zveckoo Cek malo nije to mozda tippnetov server za counter strike??
Poz.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?15.01.2006. u 21:51 - pre 221 meseci
Jeste....

Ali njima je Counter poslednja rupa na svirali... tako da im ne pada na pamet da nekome iskljuce nalog zato sto pravi cirkus na Counter serveru.... A mi korisnici smo sretni sto imamo i ovo jer je Dz.
Samo jedina kazna je BAN na par sati i to je to...
Zato sam i postavio ovaj post ove u nadi na da neko ima neko resenje....

Najednostavnija bi varijanta bila staviti HLGuard, ali neko mi rece da to radi samo sa Steam verzijom...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Kako spreciti varanje u Counter-Strik-u?

[ Pregleda: 6733 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.