Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta izaziva kasnjenje mail-a???

[es] :: Linux :: Sta izaziva kasnjenje mail-a???

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Sta izaziva kasnjenje mail-a???23.01.2006. u 09:29 - pre 222 meseci
Pozdrav ljudi.
Susrecem se sa velikim problemom, na mail serveru dolazi mi do velikog kasnjenja poste. U pocetku je to bilo podnosljivo od 2 - 8 sati, ali sada se to kasnjenje popelo do citavih 7 dana. Jednostavno ne mogu da odgonetnem sta je razlog.
Nekada je potrebno server iskljuciti iz mreze dok ne procesira sav mail.
Operativni sistem je Fedora.

Da li se neko susreo sa slicnim problemom i ima li iko ideju kako da ovo rijesim?

Hvala unaprijed!
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.252.126.*



+257 Profil

icon Re: Sta izaziva kasnjenje mail-a???23.01.2006. u 10:45 - pre 222 meseci
Koji MTA (Mail transport agent, tj. koji mail server) je u pitanju?
KOliki je obim mailova? KOliki su mailovi? Kakvu vezu imas? Malo vise detalja moze?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Re: Sta izaziva kasnjenje mail-a???23.01.2006. u 11:40 - pre 222 meseci
Poz!

radi se o qmailu.imamo negdje oko 3000 korisnika maila, dosta spama, na masini se vrti kaspersky antivirus i antispam. za mail je dodijeljeno 1MBit. madjutim, pretpostavljam da mi disk umire. pokusali smo sa ghostom da prebacimo na novi disk medjutim ghost ne kopiram MBR pa ne ide. pomocu Paragon HD sam iskopirao disk kako treba ali je sad problem sto nece da ga podigne jer je ovaj novi disk SATA 200 GB. usput, i na onom starom disku od 80GB sam gledao i ima prostora u direktorijima pa to nije problem. jos nesto?
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.252.126.*



+257 Profil

icon Re: Sta izaziva kasnjenje mail-a???23.01.2006. u 11:58 - pre 222 meseci
Iz ovih podataka - ne. Mozda ti pravi porblem kaspersky ili antispam? Mozda prepuni neku tmp lokaciju pa onda ne moze da zapisuje? Mozda je podesen da ako ne uspe da posalje mailove da ih i dalje salje, ali sa ogranicenjem od recimo 10 konekcija, pa tih 10 driz konekciju i ne uspeva ostale da posalje? Ne koristim qmail pa ne znam kako se on konfigurise...

Uostalom, da li si pogledao sta pise u /var/log/mail i /var/log/messages, mozda tu ima nesto oko gresaka? Mozda imas i /var/log/mail.err file?

Sto se tice drugog diska - verovatno ces morati da podignes instalacionidisk i uradis repair (ne znam da li ce to da ti funkcionise, meni jeste kod SuSE-a jednom...). Sto se tice mbr-a, to je ok, samo instaliras ponovo samo bootloader, i smestis ga u mbr, i imas novi mbr...


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Sta izaziva kasnjenje mail-a???

[ Pregleda: 2116 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.