Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

strip&muhamed&danska

elitemadzone.org :: MadZone :: strip&muhamed&danska
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31168 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 18:33 - pre 220 meseci
Karikatura = uvreda, OK.

Sta je onda kad u Avganistanu uzmu rucne bacace i uniste neke tamo statue Bude, izuzetne gradjevinske vrednosti, neke druge religije? To nije uvreda?

Onda, marame. U arapskim zemljama su obavezne, OK. U Francuskoj su zabranjene u DRZAVNIM skolama. E, nije OK za muslimane. NEMUSLIMANSKOJ DRZAVI namecu svoja religiozna pravila? Kad Evropljanka / Amerikanka (razne novinarke) ode u neku arapsku zemlju, mora da nosi maramu. Kad Arapkinja dodje u Evropu - ne skida maramu - "Tako mi nalaze religija".

Islam je religija, ali je i nacin zivota, u tome je problem. Onda se to zloupotrebljava kad je kome i kako potrebno. Zasto ovih dana ne protestvuju muslimani sa Kosmeta ("Kosovari" - Albanci / Siptari)? Zato sto nece da kvare odnose za Zapadom pred razgovore o dobijanju nezavisnosti! Albanija izdala zvanicno saopstenje kojim osudjuje - proteste u muslimanskim zemljama, ne one karikature!!! E, pa sad....

Mislim takodje da se Zapad zesce zezno oko Kosova. U dilemi "komunizam vs. islam" stali su na pogresnu stranu - komunizam se urusava sam od sebe, samo mu das malo vremena, a islam boga mi ne i postaje sve militantniji (Iran).

Svojevremeno sam bio svedok tragikomicne situacije na granicnom prelazu izmedju tada Jugoslavije i Austrije, sada Slovenije i Austrije - Ljubelju. Neki musliman, sa velikim brkovima, sliku u pasosu ima kao obrijan. Policija ga ne pusta napred, a on nece da se obrije, jer kad za dan,dva stigne kuci, mora da ima brkove. Prica on nesto policajcu a onaj mu kratkim, energicnim pokretom ruke preko obraza pokazuje sta treba da uradi. Nisam sacekao rasplet, moj bus je otisao dalje.

@Elect: na b92 su se javili ljudi koji zive u arapskim zemljama, govore arapski i tvrde da se po arapskim novinama vrlo cesto objavljuje prilicno velike uvrede na racun hirscanstva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 19:13 - pre 220 meseci
Citat:

Mislim takodje da se Zapad zesce zezno oko Kosova. U dilemi "komunizam vs. islam" stali su na pogresnu stranu - komunizam se urusava sam od sebe, samo mu das malo vremena, a islam boga mi ne i postaje sve militantniji (Iran).


@Tdjokic - Mislim da Kosovo ipak blage veze nema sa verskim konfliktom (iako bi to Srbiji odgovaralo); konflikt je cisto etnicke prirode (etnicki Albanci vs. etnicki Srbi), kao sto i sam znas 25-30% Albanaca i nisu muslimani, tako da molim sve da ne pocinju off-topic sa tim.

Citat:

@Elect: na b92 su se javili ljudi koji zive u arapskim zemljama, govore arapski i tvrde da se po arapskim novinama vrlo cesto objavljuje prilicno velike uvrede na racun hirscanstva.


Ne bih se bas slozio sa tim - uvreda ima, ali su obicno usmerene protiv USA, Izraela ili pak Jevreja kao naroda - kako muslimani priznaju Isusa kao proroka, obicno nema smisla na taj nacin napadati drugu religiju.

Problem uopste nisu muslimani per se - vec taj siromasni sloj drustva po tim zemljama koji je zadojen mrznjom koju imaju prema zapadu, a religija je samo alatka da se ta mrznja kanalise - a inace sve to je jedan veliki kompleks nize vrednosti, jer misle da im je zapad kriv sto vise nisu gospodari sveta (kalifati) i da ih navodno ceo svet iskoriscava.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

xspeed

Član broj: 49090
Poruke: 110
*.gromnet.net.



+1 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 19:57 - pre 220 meseci
zar je to moguce da se toliko loze zbog karikature pa koji su to primitivci a kad kolju zapadnjake to im ne smeta
 
0

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 20:27 - pre 220 meseci
Citat:
simonzec: eeee bas bi voleo da vidim u kojoj bi to muslimanskoj zemlji moglo da se objave karikature Muhameda??bas si me nasmejao sa konstatacijom
Propustio si sustinu... Ako ce neka zemlja da ismijava svoju religiju, kulturu, obicaje, proroka, to ostaje unutar nje same, ali ako se jedna zemlja k**** u drugu onda to poprima sire razmjere, u ovom slucaju takve kakve je poprimilo.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 21:01 - pre 220 meseci
Citat:
Elect: Propustio si sustinu... Ako ce neka zemlja da ismijava svoju religiju, kulturu, obicaje, proroka, to ostaje unutar nje same

Hoces da kazes da postoji samo jedna hriscanska zemlja? Kada Monti Pajtonovci naprave film ipak se za to sazna i u drugim hriscanskim zemljama a siguran sam da postoje mnogi vernici koje to vredja.

Citat:
ali ako se jedna zemlja k**** u drugu onda to poprima sire razmjere, u ovom slucaju takve kakve je poprimilo.


Ima i u Danskoj muslimana i uopste nisu pominjali nikakvu drugu zemlju. Isto stvar kao i sa filmovima Pajtonovaca. Takodje u mnogim muslimanskim zemljama u novinama izbacuju karkature Amerike, Busa, Izraela itd... Da li sada u Americi Amerikanci treba da se pobune i spale ambasade tih zemalja?

Ja bih inace to resavao tako sto bih u svojim novinama na naslovnoj strani stavio: "ovo izdanje nije za muslimane" ili "muslimani se mogu osetiti uvredjenim fotografijama koje se nalaze u ovom izdanju te se mole da ne kupuju ovo izdanje". Tako ne bi imali nikakvo pravo da se bune jer bi bili na vreme upozoreni.

[Ovu poruku je menjao srki dana 07.02.2006. u 00:11 GMT+1]
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 22:15 - pre 220 meseci
Ja sam bio ubedjen da zapadno-evropljani
Citat:
xspeed: zar je to moguce da se toliko loze zbog karikature ...

Naprotiv, ovo nije ono cemu treba da se cudimo - treba se cuditi cinjenici da je moderna evropa u 21. veku raspolozena da udje u treci svetski rat zbog nekog glupog crteza u novinama. Da me je neko pre par meseci hipoteticki pitao kako bi se prevazisao ovakav eventualni incident, rekao bih mu bez trunke razmisljanja da bi Danska nasla nacina za odrzavanje mira i tolerancije.
Medjutim, kad citam ovo sto pisete, ja se pitam "da li je moguce"... Sta reci o dostignucima civilizacije kad se u 21. veku jos uvek vode krstaski ratovi sa ciljem nametanja "boljeg" nacina razmisljanja odredjenom delu svetske populacije. Sta su ratovi u Iraki i Avganistanu nego krstaski ratovi 21. veka? I koliko je onda savremeno covecanstvo stvarno savremenije od onog u sredjem veku? Ako mene pitate, podjednako je podmuklo, netolerantno i ratoborno samo sto se maksimalno trudi da sve te svoje mane koliko god je moguce prikrije i predstavi se kao "moderno civilizovano drustvo".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
82.208.234.*



+1 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 22:50 - pre 220 meseci
Citat:
Elect: Propustio si sustinu... Ako ce neka zemlja da ismijava svoju religiju, kulturu, obicaje, proroka, to ostaje unutar nje same, ali ako se jedna zemlja k**** u drugu onda to poprima sire razmjere, u ovom slucaju takve kakve je poprimilo.


pa i nije neki sistem.sad znaci ameri treba da izbombarduju pola sveta jer su se svi zezali kako je nepismen Bush mladji?? znaci moze lider najjace zemlje na svetu da se zajebava (pogledaj na miniclips kakve flesh igre imaju u repertoaru) i nikom nista zar ne? ili hajde da mi palimo USA i UK ambasade jer se u south parku Isus prikazuje kao prevarant i sta ja znam? Koliko nas sa razvijenom svescu je spremno to da uradi? Ja sam vernik ali ako nesto mi smeta,ja jednostavno ugasim tv,promenim stanicu,zatvorim novine i to je to.Evo ovde na ES-u ima gomila ateista i drugih vera i cesto se samnom ne slazu oko nekih verskih stvari,ima tu i zestokih "sukoba",verbalnih naravno ali treba cuti i drugu stranu prijatelji moji,kaze stara izreka...


Citat:
pctel:  Sta su ratovi u Iraki i Avganistanu nego krstaski ratovi 21. veka?


Svima za informaciju,krstaski ratovi i u srednjem veku nisu bili vodjeni samo u ime vere,vec iz materijalizma,koristi,prevage interesa itd.Ko malo bolje zna istoriju poznata mu je cinjenica da je u srednjem veku samo na Bosnu u periodu od 12 do sredine 13 veka pokretano nekoliko krstaskih pohoda katolicke crkve! A tada nisu bili Turci tamo! Ako tako gledate onda mozemo da se slozimo da su slicni svi ratovi. A ako nazivate krstaski rat - rat hriscana i muslimana onda je to smesno.ko ratuje? muslimani i baptisti (amerikanci) i anglikanci (englezi). Gde su tu katolici kao najveca verska zajednica? Ili recimo budisti i pravoslavic? Ja pre mislim da je rat u Avganistanu pre stavljanje puteva droge u kontrole USA a Irak,zna se,nafta je u opticaju.Ali to je vec off topic

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 22:59 - pre 220 meseci
Ova rasprava se baš zahuktala, nema šta. Ima ovde dobrih argumenata, ali ja se stvarno čudim Danskoj šta čeka i što se ne izvini već jednom, kad zbog tog jednog stripa imaju milionske gubitke u prodaji u nekoliko desetina arapskih država, a da ne govorim da Danci sad ne smeju da putuju tamo.

Samo nek mi neko objasni, zašto sad i Norvežani, pa oni nisu objavili strip, nego samo Danci, pa potom i Francuzi.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 23:08 - pre 220 meseci
Citat:
tdjokic: Karikatura = uvreda, OK.
Sta je onda kad u Avganistanu uzmu rucne bacace i uniste neke tamo statue Bude, izuzetne gradjevinske vrednosti, neke druge religije? To nije uvreda?

Ko je rekao da nije? Bili su protesti u Indiji ali mislim da nisu bili nasilni (ne secam se).

Citat:
Onda, marame. U arapskim zemljama su obavezne, OK. U Francuskoj su zabranjene u DRZAVNIM skolama. E, nije OK za muslimane.

Nije ok ni jedno ni drugo. Drzava treba da bude nezavisna od religije i da omoguci ljudima da se ponasaju u skladu sa svojom religijom i obicajima. Ovde na Novom Zelandu ima par njih na univerzitetu koji nose marame preko lica pa nikome to ne smeta. Isto tako mislim da nije uredu ni nametati marame ali muslimani su u pravu ako se bune sto im neko ne dozvoljava da ih nose. Isto tako i drugi bi bili u pravu da se tamo bune sto im ne dozvoljavaju da ih ne nose.

Citat:
NEMUSLIMANSKOJ DRZAVI namecu svoja religiozna pravila?

Drzava ne bi trebalo da bude ni muslimanska, ni hriscanska, ni budisticka vec bez zvanicne vere.

Citat:
Kad Evropljanka / Amerikanka (razne novinarke) ode u neku arapsku zemlju, mora da nosi maramu. Kad Arapkinja dodje u Evropu - ne skida maramu - "Tako mi nalaze religija".

Ne nose sve muslimanke marame ali neki tako tumace veru i jednostavno zasto bi to nekom smetalo. Ja znam mnoge Srpkinje koje bi se bunile da im neko zabrani da nose lancic sa krstom. Naravno krst je lakse sakriti ispod majice pa se niko ne buni u vezi sa tim.

Citat:
Mislim takodje da se Zapad zesce zezno oko Kosova. U dilemi "komunizam vs. islam" stali su na pogresnu stranu - komunizam se urusava sam od sebe, samo mu das malo vremena, a islam boga mi ne i postaje sve militantniji (Iran).

Ne slazem se. Islam postaje militantniji bas zahvaljujuci nasilnom uvodjenju demokratije i zapadnih sistema vrednosti. U Iranu su vojnim putem smenili demokratski izabranog predsednika sto je samo pojacalo radikalizam koji je dostigao vrhunac u vidu islamske revolucije sto je samo pogorsalo polozaj nemuslimana. Toga ne bi bilo da se zapadne sile nisu vojno mesale. Da su mirno cekale pa do sada bi se promenilo nekoliko predsednika i siguran sam da bi mnogi uvideli da dobri diplomatski odnosi ipak znace...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska06.02.2006. u 23:29 - pre 220 meseci
Citat:
Srki
Ne slazem se. Islam postaje militantniji bas zahvaljujuci nasilnom uvodjenju demokratije i zapadnih sistema vrednosti. U Iranu su vojnim putem smenili demokratski izabranog predsednika sto je samo pojacalo radikalizam koji je dostigao vrhunac u vidu islamske revolucije sto je samo pogorsalo polozaj nemuslimana. Toga ne bi bilo da se zapadne sile nisu vojno mesale. Da su mirno cekale pa do sada bi se promenilo nekoliko predsednika i siguran sam da bi mnogi uvideli da dobri diplomatski odnosi ipak znace...


Ne slazem se bas sa ovim, misljenja sam da je Homeinijeva revolucija u Iranu revolucija radnicke klase usled zesceg nezadovoljstva korumpiranim sistemom vrednosti i opstim siromastvom - tacno je da su puc i postavljanje Saha Reze Pahlavija od strane Britanaca i Amerikanaca doprineli svemu tome (taj puc je jedna od besmislenijih akcija Britanaca i Amera), ali sam misljenja i da bi drugaciji redosled dogadjanja imao isti epilog, samo mozda malo kasnije -

Muhamed Mozadeh (predhodnik, demokratski izabran, koga su svrgnuli CIA i MI6 zbog svoje paranoje) je i ovako i onako surovao sa komunistickom partijom i poceo da nacionalizuje preduzeca - nedostajalo je samo malo do "radnicke revolucije" na crveni, umesto na zeleni nacin :)

Tj.. Iran bi verovatno dobio komunisticku partiju pre ili kasnije - a ona bi propala krajem 80-tih kad i sve ostale, a onda bi opet na vlast dosle Ajatole ;)

Tj. mozda bi se to desilo i ranije, u toku rata sa Irakom (mada... mozda bi komunisticki Iran dobio otvorenu podrsku SSSR-a i... brrr, danas bi svet mozda bio skroz drugaciji ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 00:34 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

nekoko

Član broj: 82755
Poruke: 53
*.dial-up.arnes.si.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 01:29 - pre 220 meseci
Ovde se ne radi o tome da li je zabranjeno crtati lik Muhameda vec o pravu slobodnog medija u suvernim drzavama.Karikaturistu i jeste namera da nekoga isprovocira ali on ima to pravo i takvo delo nije kazneno u evropskim drzavam koje temelje na slobodi govora.To sto muslimanima smeta je njihov problem, nemaju pravo nametati svoje zakone i obicaje nama.Onda mozemo i da zabranimo svinjetinu da ne bi uvredili muslimane u Iranu.Pale i ruse zbog par slicica.Pa zar nije uvreda to sto oni kolju i seku glave i salju te video snimke nama da ih gledamo? Zar nije uvreda meni da jedan musliman tamo pljuje i pali zastavu moje drzave i naziva me nevernim psom te poziva na ubijanje? Za mene kao Hriscana je uvredljivo gledali stripove 'It's Jesus LOL', slike Djeve Marije sa stakorom u narucju, citati kolumne 'Fuck the Skull of Jesus', ili gledali provokativne South Park ili Madonu.Pa da li zato palim ambasade i trazim strance po hotelima? I glupo je zahtevati izvinjenje vlade Danske zbog jednog medija.A i dobili su to izvinjenje od urednika ali su ga odbili, oni hoce krv i osvetu.Da nije Danska, bila bi neka druga drzava.Oni su tamo neobrazovani zatucani divljaci koji nemaju leba da jedu pa moraju necim da se zabavljaju kako bih zaboravili na svoje probleme.Mozda satiricno ali istinito.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 01:40 - pre 220 meseci
Vidis to mi tako gledamo ali postavi se u njihov polozaj.
MI (evropljani i zapadni svet) im zameramo da krse ljudska prava, prava koja smo MI propisali. Odakle nama prava da namecemo neke svoje zakone njima? Oni kameniju ljude i seku im udove za neke prekrsaje a mi se bunimo. Zbog cega? Kakve veze ima zapadni svet za njima i njihovim zakonima? Zasto zapadni svet izigrava Boga i namece svoje obicaje i pravila? Koliko god ovo zvucalo cudno tacno je. Pa prvi bi trebali da se pobune gradjani tih zemalja ako se osecaju ugrozeno. Ko smo mi da im govorimo da su ugrozeni. Koliko ja znam nijedna islamska zemlja nije zvanicno napala nijednu zemlju zapadnog sveta. Cemu svo to opeterecivanje islamom i muslimanima i nepostovanjem nekih ljudskih prava koje, da podsetim, propoveda zapadni svet, pa ti ljudi zive vekovima tako, zasto se mesati u njihov zivot i obicaje...
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 06:55 - pre 220 meseci
Gotovo je izvestan civilizacijski sukob između onih koji dupe brišu i onih koji ga peru!

Paradoksalno je samo što će povod za sve to biti par satiričnih karikatura...
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 08:13 - pre 220 meseci
Citat:
Takodje u mnogim muslimanskim zemljama u novinama izbacuju karkature Amerike, Busa, Izraela itd... Da li sada u Americi Amerikanci treba da se pobune i spale ambasade tih zemalja?


Hahaha, Buš NIJE PROROK, niti verski vođa, a i ima "putera" na glavi!

A da li Ameri spaljuju, spaljuju nego šta!! Samo, ne onako primitivno kao oni fanatici, nego organizovano i uz pomoć međunarodne zajednice. Mada, običan narod u USA se tu nešto i ne pita...
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 08:28 - pre 220 meseci
Citat:
simonzec: ili hajde da mi palimo USA i UK ambasade jer se u south parku Isus prikazuje kao prevarant i sta ja znam?

Just for the record: Isus se u South Parku ne prikazuje kao prevarant. SP ismeva crkve (pre svega katoličku), ali se samo hrišćanstvo ne ismeva. Obnovi gradivo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 08:43 - pre 220 meseci
Citat:

Koliko ja znam nijedna islamska zemlja nije zvanicno napala nijednu zemlju zapadnog sveta


Reci to Izraelu ;) Mislim da dosta islamskih zemalja u okruzenju ima agendu da ih kad tad sravni sa zemljom ;)

Citat:

Cemu svo to opeterecivanje islamom i muslimanima i nepostovanjem nekih ljudskih prava koje, da podsetim, propoveda zapadni svet, pa ti ljudi zive vekovima tako, zasto se mesati u njihov zivot i obicaje...


Zato sto to nije izum "zapadnih zemalja" vec je to nezaobilazni element razvoja civilizacije - dominantne civilzacije namecu svoj "way of life" onima koje to nisu, finansijski, vojno, kulturno... Nije se tu nista promenilo u poslednjih 50 godina, pre ce biti da je oduvek bilo tako od kada Homo Sapiens koraca ovom zemljom.

Po toj istoj logici bi mogli da pitamo muslimane odakle im pravo da se sire van granica Saudi Arabije - a svi znamo da se kultura/civilizacija ne siri pravom, vec uticajem (influence). U doba kada su se sirili, i muslimani su nazadnijim civilizacijama donosili dosta toga dobrog - pismenost, naucna otkrica i sl....

No, da ne glumimo mi Gandije ovde, posto to nismo - a i Gandi je neslavno zavrsio ipak.

Citat:

Cemu svo to opeterecivanje islamom i muslimanima i nepostovanjem nekih ljudskih prava koje, da podsetim, propoveda zapadni svet, pa ti ljudi zive vekovima tako, zasto se mesati u njihov zivot i obicaje...


Dobro da Cirilo i Metodije nisu mislili isto - danas bi verovatno par ljudi iz naseg plemena znalo da napise nesto na slikovnom pismu a zakon bi bio na vrlo zavidnom nivou 700-te godine Nove Ere :) Al eto, Vizantija bi postovala nasa ljudska prava da ostanemo zatucani ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 10:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 12:02 - pre 220 meseci
Citat:
Zato sto to nije izum "zapadnih zemalja" vec je to nezaobilazni element razvoja civilizacije - dominantne civilzacije namecu svoj "way of life" onima koje to nisu, finansijski, vojno, kulturno...

Da, onda "oni koji to nisu" pokazuju otpor prema nametanju onako kako trenutno znaju i umeju - protestima, paljenjem ambasada, bombama, obrusavanjem aviona na zgrade. Potpuno se slazem sa Dimkovicem, nista to nije od juce vec "od kada Homo Sapiens koraca ovom zemljom", drugim recima glupo je sto se mi uopste nesto cudimo i sto toliko diskutujemo o tome. I jedna i druga strana radi ono sto je sasvim logicno da radi, sto mi onda toliko dizemo prasinu oko toga?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 12:31 - pre 220 meseci
Zasto dizemo prasinu? Pa tesko je reci, obicnog coveka na "zapadnoj hemisferi" (iako su ti pojmovi "istok" i "zapad" skroz besmisleni, a ima i razvijenih i nerazvijenih zemalja svuda) valjda uvek iznenadi nazadnost neke regije jer tamo nije boravio cesto, niti ga ista previse zanima.

Sticajem okolnosti, imao sam prilike da putujem i boravim po mnogim slabo razvijenim zemljama (Egipat, Indonezija, itd ...) pa me takve stvari uopste nesto preterano ne cude - mnogi ljudi tamo mahom zive u opstem siromastvu, imaju problem da sastave kraj sa krajem radi elementarnih zivotnih potreba, a njihove teritorije su dugi niz vekova bile tlo raznih osvajaca i ratova i razvile su duboko kompleks da je neko drugi kriv zato sto je njima lose (koliko tu ima istine, ne bih da ulazim - moglo bi se svasta reci) - ovo se posebno odnosi na region bliskog istoka, mnoge druge zemlje, recimo Sri Lanka, nisu bas toliko nezadovoljne cinjenicom da su bile deo engleske imperije.

Interesantno je da su sve 3 "abrahamske" religije nastale na toj najekstremnijoj teritoriji bliskogistoka, valjda je kolicina potlacenih i siromasnih tu uvek bila pozamasna - Islam, kao najmladja religija od te 3, na zalost ima i najvise izlozen "elaborat" koji se moze koristiti u propagandne svrhe pa i one ratne - zato se tako dobro i primio po tim teritorijama, jer agresivne vojskovodje mogu savrseno da ga iskoriste za svoj cilj.

U svakom slucaju, razvoj civilizacije je uvek nosio i neki kompromis sa sobom - potpuno je besmisleno ocekivati da ce nekakav prosveceni sekularni humanizam potpuno pobediti ekstremnu religiju, kao sto je jos smesnije ocekivati da ce radikalni islam pokoriti sekularni humanizam - vrlo verovatno ce na tim teritorijama doci do nekog spoja svega toga i necega izmedju.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 13:33 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:00 - pre 220 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto dizemo prasinu? Pa tesko je reci, obicnog coveka na "zapadnoj hemisferi" (iako su ti pojmovi "istok" i "zapad" skroz besmisleni, a ima i razvijenih i nerazvijenih zemalja svuda) valjda uvek iznenadi nazadnost neke regije jer tamo nije boravio cesto, niti ga ista previse zanima.

Znaci, mozemo se sloziti da je nase cudjenje posledica nase subjektivne neinformisanosti a ne toga sto muslimani rade nesto sto je objektivno nenormalno i neocekivano. Zapad namece svoja pravila, istok namece svoja pravila... Cinjenica je da se nametanje svojih pravila drugima retko kad zavrsilo mirnije od okupljanja i lozenja vatre na odredjenim mestima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:08 - pre 220 meseci
Pa nece biti da je tako - prvo, rekoh vec da se, bar kada su nasilni neredi u pitanju, ne radi o "istoku" vec o malom broju militantnih diktatura, privatnih kraljevina i teokratija (Avganistan, Iran, Saudi Arabija, Sirija) koje sve ukupno ne predstavljaju bas neki preterano velik deo ukupne "istocne" civilizacije.

Sve te militantne diktature/teokratije su punopravne clanice UN, dakle obavezale su se da postuju odredjena pravila, naravno iz svoje licne koristi koja proizilazi iz trgovine i saradnje sa drugim UN zemljama - dakle, posto su dobile prava, imaju i obaveze - koje ne ispunjavaju i zato snose odgovornost.

Lepo je tom zapadu prodavati naftu i ziveti od njega, a u isto vreme kriviti ga za sve nedace ovog sveta ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 14:11 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: strip&muhamed&danska
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31168 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.