Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

strip&muhamed&danska

elitemadzone.org :: MadZone :: strip&muhamed&danska
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31162 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:29 - pre 220 meseci
Ma najgore je što ste svi u pravu:

1) Ko smo mi da njima određujemo pravila igre i otkud nam pravo da ih vređamo?

2) Ko su oni da nama propisuju šta da štampamo u našim novinama?


Oba stanovišta su potpuno ispravna, a isključuju jedno drugo.
 
0

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:48 - pre 220 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ma najgore je što ste svi u pravu:

1) Ko smo mi da njima određujemo pravila igre i otkud nam pravo da ih vređamo?

2) Ko su oni da nama propisuju šta da štampamo u našim novinama?


Oba stanovišta su potpuno ispravna, a isključuju jedno drugo.



Wrong.

1. Mi njima ne odredjujemo pravila igre. Neka izmedju sebe rade sta hoce sve dok to ne pocne da ugrozava nas. Znaci oni u svoji novinama mogu da objavljuju i rade sta hoce. Niko od nas se nece tangirati. Bar ne u tolikoj meri da pali, rusi i ubija. E sada oko vredjanja: koliko si video spaljenih stranih zastava u tim zemljama u proteklim godinama? Istina americkih ali palili su tudje zastave. O uvredljivim plakatima i transparentima ne vredi ni govoriti ni nabrajati. Znaci: sebi daju pravo da druge vredjaju ali kada se oni nadju uvredjeni to nije isto.

2. Drzava na cijoj teritoriji je stampano to ne smatra protivzakonitim ili losim. Losa drzava??? Mozda?? Ali jednostavno, neka ne putuju u tu drzavu oni kojima se ona ne svidja i tacka.

Niko se nije pozabavio odgovorima na neka druga pitanja. Na primer zasto se to desava 4 meseca nakon objavljivanja? Da li to znaci da je u stvari u pitanju nesto drugo a ovo samo povod (makar i "bajat")?? Ili, da li su ljudi koji protestuju, pale, ruse i ubijaju videli doticni strip/karikaturu??? Ako su ga videli znaci da ga je neko objavio u njihovoj zemlji ili doneo originalne novine iz evrope. Nije li onda taj ko je to uradio, u stvari, napravio po njima jeres??

Vidite, u pojedinim pretezno muslimanskim zemljama bliskog istoka zabranjeno je konzumiranje i tocenje alkoholnih pica. Niko ne pali ambasade evropskih zemalja zato sto se kod njih piju i prodaju pica. Ali zato ce kazniti onoga ko to radi u njihovoj zemlji.


Mexico City - The Best
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:56 - pre 220 meseci
Citat:
1. Mi njima ne odredjujemo pravila igre. Neka izmedju sebe rade sta hoce sve dok to ne pocne da ugrozava nas. Znaci oni u svoji novinama mogu da objavljuju i rade sta hoce. Niko od nas se nece tangirati. Bar ne u tolikoj meri da pali, rusi i ubija. E sada oko vredjanja: koliko si video spaljenih stranih zastava u tim zemljama u proteklim godinama? Istina americkih ali palili su tudje zastave. O uvredljivim plakatima i transparentima ne vredi ni govoriti ni nabrajati. Znaci: sebi daju pravo da druge vredjaju ali kada se oni nadju uvredjeni to nije isto.


Vidis fazon je u sledecoj stvari, zapadni svet to ne vredja. Hint: sloboda govora i te blah blah blah ''demokratske'' tvorevine.

Citat:
2. Drzava na cijoj teritoriji je stampano to ne smatra protivzakonitim ili losim. Losa drzava??? Mozda?? Ali jednostavno, neka ne putuju u tu drzavu oni kojima se ona ne svidja i tacka.


Drzava na cijoj teritoriji je spaljena zastava to dozvoljava. Ako ti se nesvidja sto pale tvoju zastavu nemoj da putujes u tu drzavu. A ta zastava sigurno nije zapaljena jer ima je hladno pa da se zagreju... ;)

Sta cemo sad?
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Nekoliko desetina postova iznad sam spomenuo tu cinjenicu da je strip objavljen pre 4. meseca.


Evo i razvoja dogadjaja:

30 Sept 2005: Danish paper publishes cartoons
20 Oct: Muslim ambassadors complain to Danish PM
10 Jan 2006: Norwegian publication reprints cartoons
26 Jan: Saudi Arabia recalls its ambassador
30 Jan: Gunmen raid EU's Gaza office demanding apology
31 Jan: Danish paper apologises
1 Feb: Papers in France, Germany, Italy and Spain reprint cartoons
4 Feb: Syrians attack Danish and Norwegian embassies in Damascus
5 Feb: Protesters sack Danish embassy in Beirut
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 14:14 - pre 220 meseci
Citat:

Drzava na cijoj teritoriji je spaljena zastava to dozvoljava. Ako ti se nesvidja sto pale tvoju zastavu nemoj da putujes u tu drzavu. A ta zastava sigurno nije zapaljena jer ima je hladno pa da se zagreju... ;)


Ali avaj ;) Nije spaljena zastava vec nekoliko diplomatskih objekata, i upucene su pretnje diplomatama - sto spada u krivicna dela i u tim zemljama, i njihovim obavezama da to rese pred UN, ciji su clan.

Ako nece - nek slobodno istupe iz UN ukoliko vec sutra, pa da vidimo da li im to odgovara ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 14:33 - pre 220 meseci
Citat:
mexico: Wrong.

Mi njima ne odredjujemo pravila igre. Neka izmedju sebe rade sta hoce sve dok to ne pocne da ugrozava nas. Znaci oni u svoji novinama mogu da objavljuju i rade sta hoce.


Ali ti im upravo određuješ pravila igre: "radite između sebe šta hoćete, ali ne dirajte nas". Njihova pravila igre su možda: "radite vi šta hoćete sa vašim Hristom, ali nam ne dirajte Proroka". Sad mi možemo da dokazujemo sto godina kako su naša pravila logičnija i u skladu sa poveljom UN, ali to neće promentiti ama baš ništa.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 14:48 - pre 220 meseci
Citat:
Ali avaj ;) Nije spaljena zastava vec nekoliko diplomatskih objekata, i upucene su pretnje diplomatama - sto spada u krivicna dela i u tim zemljama, i njihovim obavezama da to rese pred UN, ciji su clan.

Ako nece - nek slobodno istupe iz UN ukoliko vec sutra, pa da vidimo da li im to odgovara ;)


Ali avaj, nije diplomatske objekte spalila vojska tih drzava nego narod ;)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:00 - pre 220 meseci
A, da... dobrovoljci ;)

Narod = drzava.

Ako drzavni organi nisu u stanju da kontrolisu svoju teritoriju onda i ne zasluzuju da je administriraju - svakako ce snositi penale za to sto (ne) rade.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:01 - pre 220 meseci
Citat:
Dragi Tata: Ali ti im upravo određuješ pravila igre: "radite između sebe šta hoćete, ali ne dirajte nas". Njihova pravila igre su možda: "radite vi šta hoćete sa vašim Hristom, ali nam ne dirajte Proroka". Sad mi možemo da dokazujemo sto godina kako su naša pravila logičnija i u skladu sa poveljom UN, ali to neće promentiti ama baš ništa.


Sta se, recimo, bilo koga tice sta ja radim u svojoj kuci kao i ostali koji su u kuci kojima to odogovara(ako ti je tako lakse pojasniti). Ali ako izadjem i pocnem da mlatim komsije ili prolaznike, ili buka... E to onda utice na druge.

Ne odredjuju im se pravila igre u njihovoj kuci ali ako hoce da se igraju sa nama onda su pravila drugacija. Nema potrebe bilo sta bilo ko da dokazuje. Ako hoce da se igraju sa nama moraju da postuju nasa pravila (ma koliko im bila ne logicna). Ako hocemo mi da se igramo sa njima onda mi moramo da postujemo njihova. Vrrrrlo jednostavno.

Citat:
Slobodan Mišković: Vidis fazon je u sledecoj stvari, zapadni svet to ne vredja. Hint: sloboda govora i te blah blah blah ''demokratske'' tvorevine.


Mozda i vredja ali postuje tudje misljenje. Hint: sloboda govora demokratske tvorevine. (zasto ljudi izvrgavate ruglu takva misljenja)

Citat:
Slobodan Mišković: Drzava na cijoj teritoriji je spaljena zastava to dozvoljava. Ako ti se nesvidja sto pale tvoju zastavu nemoj da putujes u tu drzavu. A ta zastava sigurno nije zapaljena jer ima je hladno pa da se zagreju... ;)sta cemo sad?


Pa o tome i pricam. Oni to vec rade godinama unazad i niko nije demolirao njihovu ambasadu ili zbog toga ubio nekog njihovog drzavljanina. Da je to uradjeno na teritoriji drzave cija je zastava drugacija bi prica bila. Tako i drzava na cijoj je teritoriji objavljen strip to dozovoljava.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ali avaj ;) Nije spaljena zastava vec nekoliko diplomatskih objekata, i upucene su pretnje diplomatama - sto spada u krivicna dela i u tim zemljama, i njihovim obavezama da to rese pred UN, ciji su clan.

Ako nece - nek slobodno istupe iz UN ukoliko vec sutra, pa da vidimo da li im to odgovara ;)


Pogresno si razumeo. Ja sam njihova paljenja zastava i transparente sa uvredama uporedio sa objavljivanjem stripa.

Mexico City - The Best
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:09 - pre 220 meseci
Citat:
mexico: Sta se, recimo, bilo koga tice sta ja radim u svojoj kuci kao i ostali koji su u kuci kojima to odogovara(ako ti je tako lakse pojasniti). Ali ako izadjem i pocnem da mlatim komsije ili prolaznike, ili buka... E to onda utice na druge.


Opet tvoja pravila igre koja verovatno nisu njihova :)
 
0

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:16 - pre 220 meseci
Citat:
Dragi Tata: Opet tvoja pravila igre koja verovatno nisu njihova :)


Ne razumem komentar. Kao sto rekoh jednostavno: Moja kuca - moja pravila igre. Tvoja kuca - tvoja pravila igre. Ti hoces da se igramo - moja pravila. Ja hocu da se igramo - tvoja pravila.

Kao sto rece Ivan: svi koji su UN prihvataju pravila UN-a. Ako im se ne svidja neka napuste UN.

I samo jedna mala sitnica: ne komentarisem strip jer ja ne bih tako nesto objavljivao ili crtao. Ali ako neko drugi to objavi, to je njegov problem i problem njegove kulture (hint: demokratija) .



[Ovu poruku je menjao mexico dana 07.02.2006. u 16:17 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
0

sasha-SE
beograd

Član broj: 37280
Poruke: 110
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:21 - pre 220 meseci
e ja cu da nacrtam jednog i da pustim na net..... sta se bune koji q??? hoce da zavladaju svetom a? oce q!!!!!

[Ovu poruku je menjao sasha-SE dana 07.02.2006. u 16:21 GMT+1]
 
0

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+1 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:53 - pre 220 meseci
Citat:
ton-majstor:Muslimani smatraju uvredljivim prikazivanje proroka Muhameda

Neka me neko ispravi ako gresim, ali cini mi se da Kuran zabranjuje prikazivanje Boga, odnosno Alaha. Muhamed nije bog, nego poslednji prorok. Znaci, jedan izgovor manje.

Sve ove govnarije me sve vise ucvrcuju u uverenju da treba zabraniti sve tri jednobozacke religije.
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 15:58 - pre 220 meseci
Citat:
mexico: Ne razumem komentar. Kao sto rekoh jednostavno: Moja kuca - moja pravila igre. Tvoja kuca - tvoja pravila igre.


Suština je sledeća: ili ćeš da ignorišeš činjenicu da Muslimane vređaju takvi ispadi i onda da razmišljaš o bombama u metrou, ili nećeš i onda ćeš da potkopaš vrednosti svoje civilizacije. Meni se ne sviđa ni jedan od ova dva pristupa.
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 16:00 - pre 220 meseci
Citat:
tarek: Sve ove govnarije me sve vise ucvrcuju u uverenju da treba zabraniti sve tri jednobozacke religije.


Nisi originalan. Albanija za vreme Enver-Hodže je upravo tako radila i rezultat je veliko blagostanje, tolerancija i socijalni mir koji vlada u toj zemlji.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 16:08 - pre 220 meseci
Citat:
tarek: Sve ove govnarije me sve vise ucvrcuju u uverenju da treba zabraniti sve tri jednobozacke religije.

Upravo je to uzrok problema - ljudi poput tebe smatraju da treba zabraniti/ograniciti/potisnuti pravo na religiju. Ovi drugi samo brane to svoje pravo. Kad neko nacrta Muhameda sa bombom, time jasno propagira ateizam tvrdeci da je islam zlo, on forsira ljude da se istog odreknu. Najnormalnija reakcija na to je otpor, sad da li u ovom obliku ili nekom drugom, tu ima mesta diskusiji. Zapad se odlucio da lagano u sledecih 1000 godina nametne celom svetu svoju kulturu,obicaje, religiju/ateizam. Negde ce to proci bez ikakvog otpora, negde ce biti otpora i to zestokog. Pitanje je samo ko je "ludji" - onaj ko je spreman da ubije i pogine za religiju ili onaj ko ovoga nastoji da odvrati od religije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 19:08 - pre 220 meseci
Citat:
Narod = drzava.

Ako drzavni organi nisu u stanju da kontrolisu svoju teritoriju onda i ne zasluzuju da je administriraju - svakako ce snositi penale za to sto (ne) rade.


To da je drzava=narod jednostavno nije tacno, da jeste Nemacka u kojoj zivis ne bi postojala po zavrsetku SWW.

A sta kazes na recimo Francusku...eto jedan svez primer.... Nekoliko desetima hiljada automobila spaljeno..neverovatno kako drzava to moze da dopusti...eeej Francuska...EU...kolevka zapadne civilizacije... Kontam da treba pohapsiti ceo drzavni vrh Francuske zbog toga...to tvojoj analogiji...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 19:15 - pre 220 meseci
Citat:

To da je drzava=narod jednostavno nije tacno, da jeste Nemacka u kojoj zivis ne bi postojala po zavrsetku SWW.


Narod jeste drzava, ne znam sta ona to drugo moze da bude? A nemacki treci rajh je prestao da postoji u momentu kada je kapitulirao, federalna republika Nemacka je stvorena par godina kasnije posle intezivne okupacije saveznickih snaga, koliko me pamcenje sluzi i posle detaljnog obracuna sa krivcima i odgovornima za ono sto se desavalo u WWII.

Mislim da je kontinuitet Hitlerove Nemacke i danasnje Nemacke kanda malo labav ;)

Citat:

A sta kazes na recimo Francusku...eto jedan svez primer.... Nekoliko desetima hiljada automobila spaljeno..neverovatno kako drzava to moze da dopusti...eeej Francuska...EU...kolevka zapadne civilizacije... Kontam da treba pohapsiti ceo drzavni vrh Francuske zbog toga...to tvojoj analogiji...


Znao sam da ces da potegnes tu analogiju - vidis, poenta price nije u tome da drzava moze da spreci nemire, naravno da ona to ne moze uvek, ali drzava svakako odgovara za diplomatske objekte i diplomate na njenoj teritoriji. To ti je obaveza ako hoces bilateralne diplomatske odnose - ako neces, moze i tako, samo obicno se to debelo ne isplat pa malo ko praktikuje izolaciju od svetai.

Jos ako se utvrdi da je drzava pomagala nemire uperene protiv diplomatske imovine (sto ovde nije dokazano, ali moze da bude slucaj) - utoliko gore.

Kako ce se ponasati zemlje sa bliskog istoka koje su i zvanicno krenule da napadaju zemlje EU za nesto sto je van moci tih zemalja, to cemo jos videti.

Da uprostim - kada su nasi domaci huligani demolirali ambasadu zemlje XYZ - pogodi ko je platio obnovu zgrade i nadoknadu stete ;) A za sam napad na diplomatske objekte - bez obzira na kasniju obaveznu isplatu stete, se gotovo uvek snose diplomatski penali (od poziva ambasadora te zemlje na urucenje demarsa, do potpunog prestanka diplomatskih odnosa), jer je drzava domacin uvek duzna da ucini sve u njenoj moci da te objekte zastiti.

Naravno, zna se kome je sve to na kraju stiglo na naplatu - narodu...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.02.2006. u 20:26 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

zocha
**odjavljen**

Član broj: 16836
Poruke: 21
195.252.91.*



Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 19:56 - pre 220 meseci
Citat:
Dragi Tata: Suština je sledeća: ili ćeš da ignorišeš činjenicu da Muslimane vređaju takvi ispadi i onda da razmišljaš o bombama u metrou, ili nećeš i onda ćeš da potkopaš vrednosti svoje civilizacije. Meni se ne sviđa ni jedan od ova dva pristupa.


A ja mislim da je sustina sledeca: ako im "dodje" da ih vredja glasna prica na ulici onda da ih ne bi uvredili pa da postavljaju bombe po metroima treba ceo svet da sapuce!!! Njegovo (ili njihovo) pravo je da ih svasta vredja ali njihova obaveza je da to ne pokazuju destruktivno. Isto vazi i za druge nacije.

A ako treba da to bude njima ili drugima razlog za bombe u metrou... E onda dovraga, sve moze da bude razlog...



 
0

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: strip&muhamed&danska07.02.2006. u 22:05 - pre 220 meseci
o kako me bk i za Dansku i za Muhameda i za muslimane
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: strip&muhamed&danska
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31162 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.