Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi neko mogao...

[es] :: Matematika :: Da li bi neko mogao...

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Da li bi neko mogao...08.02.2006. u 22:04 - pre 221 meseci
Posto znam da vecina matematicara ovde nema problema sa ovim ali meni pravi problem da se vec osecam kao Sizif samo guram jeb*** stenu al mi uvek padne dole. "TRIGONOMETRIJA" opet, ako bi mogao neko ko ima nesto vremena da onako na vecini razumljiv nacin objasni sistem trigonometrije funkcije i jednacine primena jednacina u resavanju.

PS
Ja se stvarno izvinjavam sto opet pitam slicno pitanje ali mnogo mi je tesko jer od druge godine sr. skole ne idem u skolu znaci kasnim dve i ove dve cetiri godine, nemam redovna predavanja da bi mogao da pitam nejasnoce.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Da li bi neko mogao...08.02.2006. u 22:14 - pre 221 meseci
Čekaj, je l' sam dobro razumeo, ti tražiš da ti neko objasni sve o trigonometrijskim funkcijama od početka? To će malo teže da ide jer se o njima mogu raspredati priče i priče, a neko da kažem strogo osnovno predavanje bi zauzelo oko 10 stranica jedne knjige (po mojoj ličnoj proceni). Nije mi jasno zašto lepo ne kupiš neki udžbenik, pročitaš pa izdvojiš ono što ti nije jasno, i to nas pitaš ovde.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li bi neko mogao...08.02.2006. u 22:51 - pre 221 meseci
Nabavio sam tri knjige
1) repetorija elementarne matematike - poglevlja trigonometrija i goniometrija ne vidim razliku jer nije podeljeno vise izgleda kao isto gon. i trig. plus je sve na hrvatskom pa ima cudnih izraza.

2) vene za II i III razred - na pocetku svake glave ima ono kao osnovno ali i ako ima to osnovno nema postupno pokazan neki primer, kako se to osnovno koristi.

3) Matematika sa zbirkom zadataka za III razred - Tu ima dosta objasnjenja ali nekako nerazumna cini mi se kao da nije dovoljno i jos pise na kraju da zbog nekih stvari koje su ucene ranije u toku skolovanja nece previse da obrazlazu, evo mene recimo zbuni totalno kad mi kaze sinx = alfa ili primer
sin(-pi/3) = sin(-pi/3+2pi) = sin5pi/3 = sin(pi/6+3pi/2) = ...

nista ovde meni nije jasno odakle se sta izvuklo i doslo i kako je do cega doslo.

iako imam 5 veza kod datog profesora ja od njega trazim da me obori, jer sam bandoglav i hocu da shvatim kako ovo ide nisam retardiran toliko j**** samo nemam koga da pitam :)

Ima li neko mozda preporuku za neku knjigu u kojoj je trig onako razumljivo izdetaljisana.
"Priprema za upis na fakultet" Vladimir Stojanovic - matematiskop - ovu knjigu isto planiram da nabavim jer mi je drugar rekao da tu ima trig.
 
Odgovor na temu

qzqzqz

Član broj: 66936
Poruke: 219
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li bi neko mogao...09.02.2006. u 13:34 - pre 221 meseci
Trigonometrija za drugi razred Matematicke gimnazije od Dugosije i jos nekih. Ima sve lepo objasnjeno, a ima zadataka i za vezbu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Da li bi neko mogao...

[ Pregleda: 1938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.