Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivac sa vodenim filterom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 344011 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

millabgd

Član broj: 242301
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom20.12.2009. u 15:22 - pre 174 meseci
"To se zove kognitivna disonanca...kada vec napravis gresku pri kupovini proizvoda, trazis razloge da je opravdas...sva sredstva su dozvoljena.

Da si ti ziva i zdrava, i nek je tebi lepo sa Kirbyjem...mislim da ti svako na forumu to zeli...samo si zakoracila tamo gde ti nije mesto, ili napravila offtopic.
Tema je "Usisivac sa vodenim filterom"...bilo oni bolji ili loshiji od Kirbyja...i ovde ljudi razmenjuju svoja iskustva...i rade (kupuju) kako je njima volja...ali je poenta da neko nesto nauchi.
Od tvog posta ja nisam nista naucio...ups izvini, jesam...da si materijalno bogata, da ti je cukun baba zivela sa zemljanim podom, i da si ljuta na ljude koji iznose svoje misljenja o Kirbyju.

Sto se mene tice, ko ima i zasluzuje da kupi najbolje...zbog cega materijalno bogati trose pare na najbolje, nije bitno...bilo to obest ili neophodnost...njihovo pravo...ali mi se ovde dogovaramo sta je najbolje za svakog, kreativnim i konkretnim argumentima za svaku situaciju odvojeno, i retko sta generalizujemo."






Kognitivna disonanca je mentalno stanje, često konflikt, u kome osoba doživljava iskustvo dva ili više nekompatibilna verovanja ili kognitivno obrađuje više informacija. Kod zdravog pojedinca obično vodi osećanju psihičke nelagodnosti koje traje dok osoba ne razreši nesporazum.
toliko o tome (koristimo veoma lako i termine koje smo jednom negde culi pa ih nakon toga pokupili, i koristimo ih i kad treba i kad ne treba) a ostatak ne bih niti udostojila komantarom.

a sto se tice posta od Java Beograd, nek je i tebi u zdravlje i samo me znima koliko je vase "plakanje usta" off topic il je mozda OK?!

moj odgovor je bio na jedno 10-tak postova koji su se bavili upravo onim o cemu sam dala komentar. a to sto je nekima najlakse da se na ovakav nacin "obracunavaju" sa svima koji su drugacijeg misljenja-njihov problem na svu srecu.
dal je neko negde zalutao ili nije stvar je licne percepcije. neciji zivot i ono sto je u njemu uradio ili nije uradio, je takodje njegova licna stvar, bas bih volela da vidim sta su doticna gospoda postigla...ili nisu pa je u tome najveci problem, a ne u u jednom obicnom komentaru nekoga ko je sebi "dozvolio" takav luksuz.

u zdravlje vam bili vasi mozgovi, a sto se mene tice,
over and out.
 
Odgovor na temu

Lugal
Milos Radisic
NBG

Član broj: 153908
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom20.12.2009. u 15:58 - pre 174 meseci
Lepo si nasla definiciju kognitivne disonance i opet ti nedostaje malo razmisljanja da shvatish da se ona bash odnosi na tebe.
Ali evo da ti pojasnim malo detaljnije, kognitivnu disonancu:

"Potroshach obicno zali sto nije izabrao neku drugu alternativu, za koji naknadno smatra da mu pruza vishe satisfakcije. Takva potrosaceva razmishljanja su podstaknuta misljenjem i komentarima drugih, informacijama objavljenim u javnim medijima i pocetnim iskustvom u koriscenju proizvoda/usluge...Ponekad potroshac menja cak i stav prema odredjenim atributima proizvoda/usluge da bi opravdao svoju odluku..." by B.M.

Nije potrebno da u trenutku kada ne razumes sta je osoba napisala, potegnes vredjanje ili nipodastavanje ("olako koristimo izraze koje smo negde jednom chuli ili pokupili"), to ne doprinosi komunikaciji i predstavlja off topic u najmanju ruku.


Da li je neko zalutao ili ne, NIJE stvar licne percepcije, nego postoje pravila foruma koja su jasno i striktno definisana.

Ne razumem kakve veze ima ko je sta uradio u zivotu, narocito sto se tice usisivaca, a tek da se o tome prica na forumu...

Sve ovo sto si iznela do sada, pa i poslednji red komentara o nashim mozgovima, govori da si ti jedna nezrela, nekompletna, nedovoljno obrazovana osoba, koja nije dostojna ni obicnog internet foruma i razmene misljenja na istom, a kamoli da se tvoj zivotni uspeh meri sa bilo chijim uspehom.

Pozdrav
Najbrza zivotinja koja nas dovodi do savrsenstva je bol
 
Odgovor na temu

Krayzie
Stefanopulos
Sumadija

Član broj: 26705
Poruke: 177
217.65.205.*



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom26.12.2009. u 17:22 - pre 174 meseci
Da li neko moze da mi nesto kaze o Elektro Maschinen usisivacima sa vodenim filterom?
Konkretno me interesuje model HC2850. Ima ga u Mercatoru, a izgleda ozbiljno
Ko gresi - GORECE, ko ne gresi - ZAGORECE!
 
Odgovor na temu

zagarcanin
trgovac,Ribnica d.o.o.

Član broj: 256370
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom05.04.2010. u 10:03 - pre 170 meseci
Pozdrav forumasima!
Da se i ja ukljucim na temu usisivac na vodu.Ej bre Srbi ispadoste pravi papucari,sve znate o ciscenju ha-ha!Salim se naravno!Cistoca je pola zdravlja,a necistoca ona druga polovina!!!
Mislim da sam kompetentan da ucestvujem u diskusiji jer poznajem problematiku.Skoro 15 godina sam prodavao bijelu tehniku i izmedju ostalog i usisivace.Kroz moje ruke su prosli Gorenje,Bosh,Lg,Samsung neki divljaci tipa neo i sl i naravno Sloboda iz Cacka.Naravno svi su bili na kese!Sto mislite koji je najbolji???
Sloboda 700k!!!Da da braco srbi sloboda 700 k radi kao zmaj,ne kvari se,a ispusta malo prasime,1000 k i ako moderniji ne vrijedi boba,kvari se od mehanizma za uvlacenje kabla do motora.Sto se tice Gorenja i ostalih , ne kvare se bas,ali ispustaju ne vidjenu prasinu.Moj izbor je 700k,vjerovali ili ne?
Prici nije kraj!Prodavao sam putem prezentacija Hyla - sistem.Fantastican aparat-ludilo.Vodeni filter,motor 850W,elektro cetka za dubinsko usisavanje tepiha snage 150w,dodaci za pranje tepiha,dezodorisanje etericna ulja za inhalaciju-ludilo!!!. Imao sam priliku da vidim prezentaciju Rainbow sistema koji je konkurent Hyli,dobar bas ali mi se ne svidja sto nije siguran u radu.Naime sa Hylom dok radite mozete na glavacke da je okrenete i nista se nece desite dok sa Rinbow ne smijete ni pomisliti.Tajna je u broju okretaja,tacnije 6-to sekvecijalnom separatoru i motoru koji je zatvoren.Na izlazu ima sundjer umjesto HEPA filtera da bi zaustavio cadj,pepeo i slicne lake materije koje se tesko potapaju u vodi.Rainbow ima Hepa filter ali on zna da se zacepi i da smanji protok vazduha sto je najbitnije za usisavanje.Hyla daje 2 godine garancije,Renbow vise isreno ne znam tacno vise ali koliko zaboravio sam.Hyla je dok sam ja radio bila povoljnija cjenovno za nekih 500-800 eura.Subjektivno mozda ljepsa,bolja,povoljnija.Fabrika se nalazi u Sloveniji , as jediste firme ,menadzment je u Njemackoj.Dva slovenca su izmislila sistem,a njemac ulozio pare.Slovenci prave patriote su ih vjerovatno uslovili da fabrika bude u Sloveniji a njih dvojica Erjavec i Pogacer da budu glavni inzinjeri i direktori fabrike sto li vec.Tako se radi posao.Sto se tice Kirby-a ne preporucujem ga nikome jer je preskup. na kese,tezak,morate kupovati kese koje su skupe,a da bi bio efikasan morate ih cesto mijenjati.Sto se tice Zeptera simpatican je onaj Cleansy ali sam mu nasao manu jer ima filter na izlazu koji se brzo napuni prasine pa ga morate mijenjati.Kad bi imao elektro cetku moga bi proci za cijenu za koju se nudi.Aquajebo ili kako se vec zove cuo sam da nije dobar.Postoji i Sakura koja je CG radila neko vrijeme imaju predstavnistvo u NS,cuo sam da je solidan,aparat poput Hyle i Rainbow.

Moja proporuka 1 Hyla NST.,2Rainbow ili Sakura(stvar cijene ukusa) .....a ovi drugi..?

Pozdrav iz CG!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom15.06.2010. u 23:04 - pre 168 meseci
Moze na PP, gde ima Aquafil najpovoljnije da se nadje u BG?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom23.06.2010. u 06:15 - pre 168 meseci
Odlucio sam se za Liv 1500, mada da nije kriza i da imam podrsku ukucana, uzeo bih Karcher, ipak je to nemac!
A najnoviji model je extra!
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=PCPQYAVJFfE&feature=related

A evo malo i modelu DS5500
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=gZAl2Rex85E

(potrazite sami ostalih 5 delova)

Nego, da li je neko spojio Liv i turbo cetku, kako su se pokazali u praksi? Ja bih uzeo onu manju, sto je kao za namestaj, ai jeftinija je, ali sam cuo da sa turbo cetkom ipak ne treba preterivati, jer moze da osteti tepihe!
 
Odgovor na temu

šišarka
Telekom Srbija a.d

Član broj: 263281
Poruke: 1
*.telekom.rs.



Profil

icon Usisivac sa vodenim filterom29.06.2010. u 13:20 - pre 168 meseci
Zdravo svima,
mislila sam da kupim usisivač koji radi ima HEPA filter, međutim, pročitala sam u uputstvu da taj filter treba da se menja jednom godišnje a u međuvremenu sam čula da se ti HEPA filteri retko gde mogu kupiti i da su skupi (gotovo koliko i cena novog usisivača).
Zanima me da li je neko imao iskustva sa takvim usisivačima.

Unapred hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom29.07.2010. u 20:16 - pre 167 meseci
Bilo bi lepo kada bi neko mogao da napravi uporedni prikaz Liv1500 vs. Karcher DS5500, ali cisto sumnjam da postoji osoba koja ima oba usisivaca. Mozda je neko pri trazenju probao oba modela.

Jos me interesuje koliko vode prima Liv u rezervoar a koliko Karcher?
 
Odgovor na temu

Lugal
Milos Radisic
NBG

Član broj: 153908
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom03.08.2010. u 01:19 - pre 166 meseci
Razlika u ceni je 3 puta, tako da poredjenje je po meni suvishno...ako imas pare, zna se da je Karcher bolji jer spada u profi aparate i sve sto ide uz takav epitet (kvalitet, dugotrajnost, kako usisava, kako tebe cuva i td.), dok je LIV, sto rece gospodin iz "Vidimo se u chitulji" za nas obicne smrtnike :)

Kolicina vode koja staje u Liv je odredjena, necu da te lazem, a mrzi me da proveravam :D mislim da je od 2 do 2,5 litre vode, i moje iskustvo govori da sa tom kolicinom se usisa 100 kvadrata stana, nakon 2 meseca ne usisavanja, sto znachi da je sasvim dovoljno :), za Karcer ne znam, ali verujem da tu nije neka razlika.

Pozdrav
Najbrza zivotinja koja nas dovodi do savrsenstva je bol
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom03.08.2010. u 10:12 - pre 166 meseci
Iz nekih komentara ovde moze da se zakljuci da je Karcher TEK malo bolji od ovih usisivaca ispod 100 evra, a opet neki kazu da ni ovaj Liv nije 5 % bolji od iste grupacije, ali to je samo odraz toga sto vecina nije probala sve klase pa da direktno uporedi. Licno imam Vox od 60-70 evra i u njega staje oko 1 L vode. Karcher sam video na sajmu i bas sam zagledao posudu ali nisam mogao da provalim koliko staje vode, a prodavac nije znao, ali izgledalo je mozda malo vise od Voxa.
 
Odgovor na temu

ASTRA RENT
Goran Jovanovic
Novi Beograd,Srbija

Član broj: 264521
Poruke: 21
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.astraregistracijavozi..


Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom06.08.2010. u 17:00 - pre 166 meseci
Vox,Elite,Elin,sve je to veoma slicno po kvalitetu,jedino LIV i to model od nerdjajuceg celika odskace od svih modela zdog,vece trajnosti koju obezbedjuje sam materijal od kog je napravljen.Snaga ovih ususivaca ne treba da iznosi vise od 1200 w,sto je optimalno za njih.Kod obisnih usisivaca pozeljna je veca snaga.
Inace postoji mogucnost da se na domacim Slobodinim usisivacima od 1000 w ugradi vodeni filter i to sasvim dobro funkcionise.
Pozz.
ASTRA
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom02.09.2010. u 14:30 - pre 165 meseci
Imam Karcher DS5500 već dosta dugo i vrlo sam nezadvooljan s njim. Vratio sam stari Filipsov usisivač sa kesama u upotrebu. S tim da kese kupujem kao jednokratne. Šta je problem sa ovim Karcherom?! Vodeni filter!!! Propada brzo, i dosta je skup 2500 dinara. Evo i drugi je propao posle nekoliko upotreba. Filter se odlepio od gumene podloge. Ne kažem ja da on ne usisava. Samo da znate da gubi snagu kad se napuni. Neko je pitao koliko vode staje, staje 2l. Vrlo nezgodan za održavanje u stanovima. Kad se pere ima dosta posla. Opet ovo drugo je sitnica naspram problema sa tim filterom. Kad je neispravan jednostavno neće da uvlači prašinu. U upustvu za održavanje tog filtera piše da se ispira sa mlakom vodom. Malo morgen, jer ne može da se opere, vrlo brzo pocrni. Ta štroka više ne može da se skine. Znam ja da Karcher prvi dobre mašine, eto mom komšiji je crko Karcher za pranje vozila kupio u Francuskoj. Ali u svojoj savršenosti izgleda da se proizvođač poigrao živcima kupaca jer eto nešto mora da se kupi i od rezervnih delova. Ali 2500 za filter plus poštarina je mnogo. Za nekog ko ima velika primanja to je tek neki trošak, ali za ostale i nije baš.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom18.09.2010. u 09:20 - pre 165 meseci
Ne znam sta konkretno zoves bas vodeni filter, ali pretpostravljam da mislis na ovo:



slikan je moj Vox usisivac deo koji se kaci na posudu. Ovaj zaokruzeni deo posle 2 godine je prakticno nemoguce oprati ove sitne mikroprljavstine. Usisivac je izgubio vucnu snagu. E sad, ako ja mislim da sam bacio 50 evra za moj usisivac a nigde mi nije naglaseno da treba ovaj filter da se menja, kako se tek ti osecas koji si dao 300 evra i mislio da si jednom za svagda resio pitanje usisivaca...

Back to the drawing board....
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom19.09.2010. u 05:01 - pre 165 meseci
Možeš da se zaštitiš tako što pitaš nekoga ko se malo razume u te stvari. Cenim da forum nije mesto za to, možda neki majstor tj. servis ili prodavnica koja ih prodaje neki duži vremenski period. Isti dan pri kupovini treba pitati za filtere, da li ima da se kupe, koliko koštaju i sl.

Te fore da se nešto nikad ne menja..... i budak se istupi i držalica za isti "oblazne"?!

Druga mera zaštite je da to bude marka uređaja koji se prodaje na našem tržištu neko vreme unazad. Ako se pojavila "juče" pa i da je američka, nije garancija da valja.


Moja preporuka je LIV sa vodenim filterom. Pristojan usisivač, ima uvek da se kupe filteri, nisu skupi (10-15 evra).
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom20.09.2010. u 17:08 - pre 165 meseci
Molio bih ljude koji imaju Liv i Karcher da slikaju njihove vodene filtere.
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.09.2010. u 08:30 - pre 165 meseci
Osećam se bedno, naravno!!!
Što se tiče filtera, nije ni to jeftino 10 -15 €, ovaj je oko 25 €. Nemam ja ništa da se to promeni posle godinu dana, to bi bilo razumno i korektno, ali posle 5 - 6 upotreba da počne sa zezanjem oko vučne snage mislim da nije u redu. Okačiću sliku da vidite kako je u jadnom stanju. Odlepio se od gumenog rama tako da ga pričvršćujem lepljivom trakom. I tako svaki put posle usisavanja. ovaj drugi koji je u stvari bio prvi je ceo ali ne dozvoljava prolaz usisne snage. Slike ću postaviti uskoro.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.09.2010. u 16:48 - pre 165 meseci
Evo slike ovog famoznog filtera za Karcher DS 5500.

2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.09.2010. u 16:57 - pre 165 meseci
Ovaj levi je došao uz usisivač. On se nije raspao ali zato ne vuče prašinu. Desni se počeo raspadati posle 5 - 6 upotrebe. On još vuče ali kad ga nekako zakrpim sa izolir trakom. Plaćen je oko 2500 din plus ptt. I to je žalosno koliko ovako jedno đubre može da košta. Još mi je žalije što sam uzeo još veće đubre kao što je karcher DS 5500, plašćen 300 €. Zamalo je falilo da se zaletim za kirby, ali baš ova tema i tema uopšte o usisivačima me je odagnala od te još veće gluposti. Kontaktirao sam ovlašćeni servis za karcher ali se oni prave nemušti i nevešti, još kažu da je sve to nemoguće.

[Ovu poruku je menjao Dejan Todosijevic dana 24.09.2010. u 18:07 GMT+1]
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.09.2010. u 17:11 - pre 165 meseci
Trajanje filtera nije vremenski određeno! Možeš da ga napuniš i za jedno usisavanje. Piše u uputstvima, a i logično je, ako se usisava građevinski materijal (piljevina, gips i sl.) filter možeš da baciš.

Imao sam slučaj da mi kupac vrati usisivač posle 1-2 usisavanja, vremenski posle 3-5 dana. I naravno, morao je da kupi nov filter, oko 700,00 din. jer su usisavali posle majstora. Piljevina (strugotina) ne može da se istrese iz HEPA filtera, naravno ako je ona najsitnija i oštra.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Usisivac sa vodenim filterom24.09.2010. u 17:35 - pre 165 meseci
Citat:
Dejan Todosijevic: Evo slike ovog famoznog filtera za Karcher DS 5500.


Dejane, meni se cini da si ti slikao HEPA filter. Imam i ja taj filter ali se ne nalazi u posudi nego skroz iza usisivaca, ispred motora i meni taj filter uopste ne moze da se isprlja, izgleda isto kao i kada sam kupio usisisivac, znaci ni trunke prljavstine.
Imas li ti jos neki filter na Karcheru?

Zanimljivo je da sam zvao ovasceni servis sa Vox i pokusao da trazim ovaj mali deo koji sam ja nazvao vodeni filter. Serviseri nisu imali pojma o cemu pricam, iako Vox pravi samo jedan model usisivaca sa vodenim filterom. Po njima navodno na novim modelima i ne postoji ovaj deo koji sam ja zaokruzio?!? Postoji samo plasticni okvir koji drzi ove sundjercice koje oni zovu filter za ovaj tip usisivaca. A cena mu je 500 din. Samo sam se nasmejao, za 2 tkanine i parce sundjera 4x5 cm da dam 500 din xa xa ... Zanimljivo je da sam probao i bez ovog zaokruzenog dela i usisivac vuce ko lud, samo se bojim da ovi mali filteri ne upadnu u posudu zbog jakog vakuuma jer nema sta da ih drzi (kad je skinut poklopac). Navodno je Vox izbacio ovaj fini materijal na poklopcu (zaokruzenom delu) kao suvisan deo.
Loodilo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Usisivac sa vodenim filterom

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 344011 | Odgovora: 300 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.