Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC to Videoprojector

[es] :: Video karte i monitori :: PC to Videoprojector

[ Pregleda: 2768 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ronin

Član broj: 7601
Poruke: 10
*.crnagora.net.

Sajt: www.skorpion.cg.yu


Profil

icon PC to Videoprojector11.02.2006. u 10:55 - pre 221 meseci
Kako najbolje spojiti PC na videoprojektor. Projektor je stacionaran i procvrscen na plafon. Razdaljina za kabal je oko 20 m. Kako se to inace spaja obzirom na duzinu. Nesto nisam gledao toliko dugacke VGA kablove.
Pomozite!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: PC to Videoprojector12.02.2006. u 03:11 - pre 221 meseci
Koji projektor je u pitanju? Ako ima DVI konektor, onda dužina kabla i ne predstavlja toliki problem, kao kod D-SUB primerka. Pad kvaliteta zasigurno postoji, ali nije toliko primetan, kao kada je analogni signal u pitanju.

Druga varijanta je Video Sender/Broadcaster - uređaj koji bežično odašinje signal sa jedne i prima sa druge strane. Multimedia senderi su dosta skupi, ali Tebi za projektor treba samo video kanal, što je dosta jeftinije. Problem je što to kod nas nećeš naći (bar ne da ja znam), pa Ti ostaje varijanta inostranstvo ili internet kupovina (E-Bay, Amazon, NewEgg...)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ronin

Član broj: 7601
Poruke: 10
*.crnagora.net.

Sajt: www.skorpion.cg.yu


Profil

icon Re: PC to Videoprojector13.02.2006. u 18:35 - pre 221 meseci
Hvala puno na odgovoru,

Nazalost nema DVI samo d-sub, zato je i problem. Koliko je gubitak, odnosno da li bi to radilo na 20m, da se ne mucim i trazim kabal ako to ne ide.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: PC to Videoprojector14.02.2006. u 01:06 - pre 221 meseci
Već produženje od 5 metara proizvodi katastrofalne posledice po sliku, što bi se (garantujem) videlo i na projektoru. Sa svakim metrom više, ko zna na šta bi slika ličila...

Osim toga, toliko produženje bi moglo da napravi i neku štetu, računajući otpor koji proizvodi kabl te dužine.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 14.02.2006. u 02:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iscelitelj

Član broj: 13866
Poruke: 23
*.galeb.com.



Profil

icon Re: PC to Videoprojector14.02.2006. u 08:57 - pre 221 meseci
Hajde odgovori nam samo koje sve konektore imash na uredjaju...
Posto ga ugradjujesh u plafon ne mogu da poverujem da imash neki stari junk???
Ne treba odustajati od ugradnje u plafon/na plafon, to je odlichno resenje!
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

sasa pg
Podgorica

Član broj: 85086
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: PC to Videoprojector16.02.2006. u 21:05 - pre 221 meseci
Ja sam vukao video kabal, bas oko 20 m, bez problema (sigurno imas video izlaz na PC-u i video ulaze na projektoru)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: PC to Videoprojector17.02.2006. u 14:31 - pre 221 meseci
Video ulaz je poslednje rešenje, pošto podrazumeva drastično pogoršanje slike. Tačnije, TV izlaz na grafičkoj je prilagođen optimalnom prikazivanju PAL rezolucije. Sve preko toga (720x576) praktično predstavlja "silovanje" grafičke, pa se dobija i kvalitet srazmeran stepenu preterivanja. Opet, ako je projektor noviji i omogućava prikazivanje rezolucija većih od 800x600, onda treba insistirati na većim rezolucijama, što korišćenje TV izlaza ne omogućava na dovoljno kvalitetan način.

Naravno, očekivano je da su nam kriterijumi različiti, ali je projektor malo poskupa stvar, da bi se koristio kao običan TV i u kvalitetu na nivou jednog TV-a.

Ali opet, ako drugog rešenja nema i to će biti bolje nego da konfiguracija more da visi na plafonu zajedno sa projektorom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa pg
Podgorica

Član broj: 85086
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: PC to Videoprojector18.02.2006. u 18:20 - pre 221 meseci
Potpuno se slazem sa tvojim misljenjem,
Ja sam imao uporednu prezentaciju sa digitalnog risivera i sa racunara, pa mi je trebala improvizacija i to je bilo to.
Sto se tice VGA kabla nisam potpuno siguran, ali ne bih od toga lako odustao. Ako se dobro sjecam u ovoj iznajmljenoj konfercijskoj sali duzina kablova je bila preko 20 m i projektor u plafonu.
Komsiji iz H.Novog - podji do prve profi konferencijske sale i provjeri kako su oni to realizovali.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: PC to Videoprojector

[ Pregleda: 2768 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.