Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi za eksperte

[es] :: Access :: Problemi za eksperte

[ Pregleda: 3192 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
*.crnagora.net.



Profil

icon Problemi za eksperte17.02.2006. u 22:05 - pre 221 meseci
Ono sto mi zadaje probleme od pocetaka mog rada sa accessom je davanje automatskih rednih brojeva zapisima u formi.

Kako da u tabelarnom prikazu forme napravim automatsko dodavanje rednih brojeva? Ne trazim kompletno rjesenje vec samo ideju. Naravno necu da trpam te redne brojeve u bazu vec hocu da ih imam pored zapisa samo onoliko koliko je forma otvorena radi preglednosti i radi samog korisnika.
Isto to i za izvjestaj. Formiram set zapisa koji idu na stampu. Kako da ih numerisem tj. dam im redne brojeve?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Problemi za eksperte17.02.2006. u 23:08 - pre 221 meseci
Za formu ces morati kreirati globalnu variablu pa napraviti proceduru za sabiranje rs.
A u izvjestaju ubaci jedan textBox u kome ce u controlsource pisati "=1"
a uning sum odaberi opciju "Over All" ako hoces sve rekorde.
zxz
 
Odgovor na temu

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Problemi za eksperte18.02.2006. u 18:29 - pre 221 meseci
Sto se tice izvjestaja to radi prelijepo prosto ne mogu da vjerujem da ovo nijesam prije znao.

Ali ne razumijem ovo za forme.

Kada forma ne bi bila u tabelarnom prikazu, ja bih ih, cini mi se, mogao numerisati na osnovu Absolute(Percentage)Position propertyija rekordseta forme. Medjutim kada je forma u tabelarnom prikazu (a takvom prikazu je numerisanje najpotrebnije) jedan unbound text box je isti za sve zapise u tabelarnoj formi. Tako ako ja odredim lokaciju jednog zapisa u rekordsetu forme i dodam tu vrijednost u textbox pored svakog zapisa mi se pojavljuje ista vrijednost tj.text box. Ja sam cak jednom isao dotle da dodam novo polje u tabvelu, i da drzim redni broj uz zapis, pa da ga kasnije odrzavam ali to definitivno nije ni ispravno ni jednostavno.

Ako mozes molim te pojasni mi tvoj predlog. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Problemi za eksperte20.02.2006. u 14:04 - pre 221 meseci
Ako su redni brojevi zaista bitni, odna ih i sacuvaj. Ako nisu bitni, nemoj da ih uopste pokazijes na formi.

Ako bas morsa da ih pokazes, a da ih ne pamtis, onda moras formu da baziras na kveriju koji za svaki rekord prikazuje broj rekorda koji dolaze ispred njega. To ti je kveri sa subkverijem, gde subkveri zavisi od tekuceg rekorad u glavnom kveriju ("correlated subqueries"). To je dosta slozen posao, za korisnike koji se pre svega dobro razumeju u SQL, Access nema veze s tim. Dakle, nauci nesto o correlated subqueries i eto ti resenja.

Sad razumes zasto sam rekao da redne brojeve uopste ne pokazujes na formi, ako ti nisu bitni. Rekorde uvek mozes da prikazes u zeljenom redosledu, bez rednih brojeva.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problemi za eksperte

[ Pregleda: 3192 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.