Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slozhena hibridna mrezha

[es] :: Enterprise Networking :: Slozhena hibridna mrezha

[ Pregleda: 1444 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojdo
Makedonija

Član broj: 81263
Poruke: 370
62.220.219.*



Profil

icon Slozhena hibridna mrezha20.02.2006. u 11:14 - pre 221 meseci
Zdravo svima,imam jedan ne tako jednostavni problem za koji imam neko idejno reshenje, al me interesuje shta che mi predlozhiti neki kompetentni, jer ni sam neki ekspert u ova oblast.evo vako, hochu da vospostavim mrezha u kuchi i da je povrzim sa 3 drugih mrezha.imam 3 desktop i 2 notebook rachunari koji bih hteo da umrezhim. Desktopi hochu sa LAN 100Mbps, a notebook sa WiFi 802.11bg 54Mbps.u komshiluk imam LAN sa oko 10 korisnika, a hochu da se povezem i sa druga mrezha preko WiFI na kojeg ima oko 50 korisnika.takodje hochu da ukljuchim internet konekcija sa fiksnim IP koja chu je dobijem preku WiFi Access Point ured(u client mode) D-Link DWL900AP+ 802.11b 22Mbps, koji vcech imam.E sad, hochu da dozvolim saobrachaj izmedju WiFi mrezha sa 50 korisnika, komshiska LAN i samo 2 desktopi od moja kuchna mrezha. Ostali 2 notebooks i jedan desktop hochu da bude nevidljive za ove 2 mrezhe, dok svi rachunari mojeg kuchne mrezhe da bude medjusobno pristupachne i jedine koje chu koristiti internet konekcije preko D-Link AP-a.Da bih ovo ostvario hochu da kupim Linksys WRT54G Wireless Access Point Router Switch 54Mbps WiFi/ 4 porta 100Mbps LAN + WAN porta, koji ima moguchnost za Poit-To-Multipoint i na kojeg je moguche instalirati FreeBSD-a. Preko njega moje notebooks che komunicirati WiFi i onaj jedan desktop LAN, a u isto vreme on che biti link izmedju WiFi mrezha sa 50 korisnika, komshiski LAN i ostali 2 kuchnih desktopa.Ja nisam dovoljno upaten da bih konfigurirao FreeBSD-a Routing/Port-forwarding samostalo, al znam da je najbolji za network traffic control. Sa standardnom softvera ovog uredjaja je nemoguche da se konfigurira ovo koje ja trazhim.Dajte ako imate neki bolji predlog za neki drug ured i kako da ga konfigurishem njega i gorenavedjeni Linksys WRT54G.Koji drugi hardver mi je potreban?Shta ostalo bih trebao da konfiguriram kod mojih kuchnih rachunari?
mogu da ubacim i jedna jednostavna mashina plus kao server(Duron 750, 128MB)
hvala
gOJDO
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Slozhena hibridna mrezha

[ Pregleda: 1444 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.