Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokle vise ta klasna podela?

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle vise ta klasna podela?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14946 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 13:00 - pre 221 meseci
Citat:
hecky: Pojedostavicu... ako ce koriscenjem piratskog software-a gradjanstvo Srbije ustedeti/zaraditi X kolicinu $ (u smislu ne placanja licenci inostranim kompanijama), a nece placati nikakav penal (npr. sankcije, tuzbe etc), ne vidim nista lose u tome.

Prosto, velikim firmama se ne isplati da se tuzakaju sa nama, jer NEMAMO PARA. Ne tvrdim nista, sem da to mozda i nije lose. Naravno, to nece trajati vecno.


Nadam se da je ovo shala!!!!!

Ili da ja pojednostavim: ako ce kradjom autombila, novca, umetnickih vrednosti gradjanstvo srbije zaraditi X kolicinu $ ili eura da li je i to u redu? Ako nije u cemu je razlika? Ko odredjuje koja je kradja u redu a koja nije??? Ti?

Inace penali se "placaju" vec. Samo pogledaj kakav tretman ima nasa zemlja u svetu i kakav stav imaju ostale drzave prema nama....


Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 13:08 - pre 221 meseci
Citat:
hecky: Pojedostavicu... ako ce koriscenjem piratskog software-a gradjanstvo Srbije ustedeti/zaraditi X kolicinu $ (neplacanjem licenci inostranim kompanijama), a nece placati nikakav penal (npr. sankcije, tuzbe etc), ne vidim nista lose u tome.

Velikim firmama se ne isplati da se tuzakaju sa nama, jer NEMAMO PARA (ne isplati im se). Ne tvrdim nista, sem da to mozda i nije lose i valja iskoristiti. Naravno, to nece trajati vecno.

Prosto, korist od nepostovalja licenci inostranih kompanija je trenutno veca od postovanja.

[Ovu poruku je menjao hecky dana 23.02.2006. u 13:58 GMT+1]


U ***ote! Koja logika!! Koji tok razmisljanja.. Pravo srpski
Mexico ti je sve napisao...

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 23.02.2006. u 14:08 GMT+1]
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 13:17 - pre 221 meseci
E mislim da sam shvatio:

Posto nam je zemlja u qrcu, nema ekonomije, nema industrije, puno ljudi koji se loze da nesto znaju a svi bi leba bez motike. Posto nas Zapad jos nije uveo u Evropu :). E mi cemo njima kontru, ima da ih krademo koliko mozemo, ima da uzimamo kreditne kartice njihove pa da kupujemo knjige, da im krademo software, da ....

Mislim sa kojim izgovorom, jel onaj isti izgovor kao 45-te ? Sada cemo mi tebi da uzmemo lepo vilu na Dedinju pa cemo je dati generalu, proverenom komunisti :).

Kradja je kradja, ma zarad kojeg god plemenitog cilja je uradjena.
Jel to ono: ja sam bolestan i za ozdravljenje mi trebaju pare, e sada cu da opljackam banku, jer oni imaju a ja nemam i umrecu :).

Ako ne znate, postoje neke norme u ponasanju, cak i u medju drzavnim odnosima. Ako zelimo dijalog sa Zapadom (a mozda i ne zelimo, ko to zna sada, ako ne zelimo mislim da nece ni jedan racunar doci u zemlju (mogli bi oni to da organizuju :))) )) e onda moramo da igramo po njihovim praivlima.

Prosto i jednostavno, recimo zamisli firmu $$$ koja je velika software i hardware firma (proizvodi sve i svasta sto je za racunare). Oni zele da otvore fabriku ovde, jeftinije im nego transport iz kine, lakse ce se sporazumeti i slicno. Zele da uloze jos, da otvore 5000 radnih mesta, da podignu skolu, obdaniste, da sta ja znam, zasada drvo. I naravno krenu da razmisljaju, pa krenu da popricaju sa vladom nase zemlje (ili ko zna sa kime vec) i naravno u jednom trenutku kazu: e cekaj, pa jel vi mislite da je velika i bogata firma $$$ luda da investira u vasu zemlju kada se tu kradu nasi proizvodi ???

I sta cemo sada ? Da i dalje budemo pilicari i krademo software, ili da pokusamo da se ukljucimo svet ? Ja nisam pametan, mozda je i bolje da samo krademo i ne dopustamo da tamo neka $$$ firma pravi ovde nama obdaniste, nasa deca da idu tamo, ne moze bre.

Nego kradja je kradja. Narocito sada kada postoji toliko open source i free software-a mao besmisleno pricati o tome kako je to velika nepravda sto ne mozemo da krademo najnovije filmove.

Uostalom ako zelis najnovije filmove plati, ako ne, imas gomilu onih po 99 din. Slicno sa programima, zelis najnoviji super mega server win, e pa ne moze imas tamo neki slackware pa ga stavi.

P.S. I dalje niko da mi odgovori da li bi ste da imate pekaru delili skupe kifle za dz ?
A ne, tu samo krecete sa pricom kako kifle i software nisu uporedivi :), pa nisu po nacinu upotrebe ali po nacinu produkcije jesu i jedno i drugo je produkt rada nekih ljudi i ako oni cene svoj rad, a vi ne cenite, pa nemojte da im platite, ali nemojte ni da im kradete.

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 13:21 - pre 221 meseci
Citat:
Ajde pctel jos reci da imas licenciran XP i svaki shareware koji si ikada koristio si prethodno registrovao, NIKADA nisi gledao divx filmove i igrao se sa nelegalnim kopijama igrica, verovatno si i u doba commodera i amige kupovao samo originale?

Treba li da priznam i da sam pre neki dan presao ulicu van pesackog prelaza a prosle godine prebrzo vozio prebrzo a pre nekoliko godina popio alkoholno pice i seo za volan. Eto priznajem. Da li sada moram da pricam kako ne treba postovati saobracajne propise?

Citat:
Hm, silovatelji=korisnici piratskih programa po tvojoj gradaciji ološa
Žalosno!
naravno da je to isto. Zasto ne bi bilo? Silovatelji su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za seksom, korisnici piratskog softvera su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za igranjem kompjuterskih igara, to je jedan te isti psiholoski profil :-)

Citat:
Kifla i software nisu poredivi iz prostog razloga jer kifla zadovoljava glad...

Ukrasti kiflu je daleko moralnije nego igrati piratske kompjuterske igrice. Nesto najnormalnije u prirodi je borba svake jedinke za opstanak, tako da ako je covek gladan i ugrozen mu je opstanak ja smatram njegovim legitimnim pravom da udje u pekaru i ukrade kiflu. Sa druge strane, igranje nije nesto bez cega ce neko umreti, tako da za to nemam opravdanja.

Citat:
mozda da decu u osnovnoj skoli ucimo Linux-u

To bi bilo jedno od najboljih resenja, steta sto se nista ne preduzima po tom pitanju.

Citat:
Samo da napomenem da razlika izmedju bogatih i siromashnih ima trend porasta na shtetu ovih drugih.

Sve sto si rekao je naravno tacno, ali tu postoje samo dva puta:
1. Da se postuje zakonsko uredjenje.
2. Da se digne revolucija siromasnih i da se zabrani bogacenje.

Ti si znaci pobornik ove druge ideje, mozda bih bio i ja ali sam razocaran u takve ideje jer je to u blizoj istoriji toliko puta pokusano pa nije bas najbolje uspelo, tj. na kraju je bilo sve samo ne pravedno. Osim toga, mislim da se pozivas na socijalnu pravdu jer si ubedjen da si u grupi koja treba da uzima a ne da daje. Prosetaj malo do http://www.globalrichlist.com/ i ukucaj svoju godisnju platu pa vidi da li ti je mesto medju onima koji imaju previse ili premalo. Vecina ljudi ovde ima utisak da zivi u najgoroj bedi, a istina je da prosecan Srbin sa platom od 1800 EUR-a godisnje spada medju 14% najbogatijih ljudi na planeti. Koliko bi od nas koji propagiramo jednakost ljudi bilo spremno da od svoje plate uzme samo 60 EUR-a a ostatak pokloni siromasnima? O cemu onda pricamo?


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 13:25 - pre 221 meseci
@Braker,

Izvinjavam se ako sam zvucao uvredljivo, nije mi ni najmanja namera, ko je koje provincijencije se da zakljuciti po iskazanim stavovima, da ne ulazimo u raspravu oko toga.

Citat:
Hecky
Pojedostavicu... ako ce koriscenjem piratskog software-a gradjanstvo Srbije ustedeti/zaraditi X kolicinu $ (neplacanjem licenci inostranim kompanijama), a nece placati nikakav penal (npr. sankcije, tuzbe etc), ne vidim nista lose u tome.

Velikim firmama se ne isplati da se tuzakaju sa nama, jer NEMAMO PARA (ne isplati im se). Ne tvrdim nista, sem da to mozda i nije lose i valja iskoristiti. Naravno, to nece trajati vecno.

Prosto, korist od nepostovalja licenci inostranih kompanija je trenutno veca od postovanja.


Pa razmisljanje bi bilo tacno ako ga zatvoris u malu kutiju, recimo kutiju sibica. Ako probamo da malo izadjemo iz te kutije sibica obicno dolazimo do sledecih zakljucaka:

- Trziste u kome je dominantna piraterija nece biti u stanju da razvija svoje proizvode jer ti proizvodi ne mogu biti ni prodavani zato sto:

* Su strani softverski paketi besplatni (piraterija)
* Zasto sto postoji utemeljeno razumevanje da se softver deli dzabe

- Trziste u kome je dominantna piraterija ce ostati duboko informaticki nepismeno jer gro ljudi ipak ne moze da radi na softveru na engleskom, a firmama se nikada nece isplatiti da prevode softver.

Samim tim, citava jedna grana ogromne industrije, koja je sasvim slucajno i jedna od najvaznijih i najprofitablnijih industrija u svetu i jedna od retkih grana industrije u kojoj Srbija i moze da uspe, nece ni imati osnovnu sansu da zazivi jer ce svi ljudi otici napolje gde ce moci da prodaju svoje znanje tamo gde mogu da ga naplate.

Sta je ovde dobro? To sto ce klinac moci da igra igricu za dzabe, ali zato nece moci da nadje normalan IT-softverski posao jer ce svaki "gazda" da razmislja "ma sta ja da placam izradu softvera - maznucu onaj na engleskom, i zaposliti malog iz kraja da za 200 eura mesecno sredjuje stvar" - i onda ti strucnjaci odu negde gde nije tako.

Tako ubijas jednu granu industrije i Srbiju cinis sposobnom da samo izvozi polutke, sljive i ne bas tako konkurentne maline.

I kome je onda to dobro? Igraonicama? Dobro onda.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 15:01 - pre 221 meseci
Citat:
korisnici piratskog softvera su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za igranjem kompjuterskih igara, to je jedan te isti psiholoski profil :-)

Nemoj vise molim te.
Citat:
Ukrasti kiflu je daleko moralnije nego igrati piratske kompjuterske igrice

Ajoj...
Poz.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 15:08 - pre 221 meseci
Citat:
naravno da je to isto. Zasto ne bi bilo? Silovatelji su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za seksom, korisnici piratskog softvera su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za igranjem kompjuterskih igara, to je jedan te isti psiholoski profil :-)


E baš me nešto zanima šta bi na to rekle žrtve silovanja!

pctel svi mi imamo svoje biser izjave pa naravno i ja ali ti ga pretera!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 22:01 - pre 221 meseci
Citat:
naravno da je to isto. Zasto ne bi bilo? Silovatelji su ljudi koji ne mogu da kontrolisu svoju zelju za seksom

Da dodam, postupci silovatelja i psihopata mogu biti posledica bas te klasne podele.
Mozda zvuci glupo, ali ima toga poprilicno. U tu grupu mogu uci i ostale ubice, lopovi itd.

Citat:
Ukrasti kiflu je daleko moralnije nego igrati piratske kompjuterske igrice. Nesto najnormalnije u prirodi je borba svake jedinke za opstanak, tako da ako je covek gladan i ugrozen mu je opstanak ja smatram njegovim legitimnim pravom da udje u pekaru i ukrade kiflu. Sa druge strane, igranje nije nesto bez cega ce neko umreti, tako da za to nemam opravdanja.

Tu se slazem sa tobom. Ali, sto se tice ljudi koji to rade - gledao sam jedan zanimljiv intervju sa prodavcima piratskih diskova gde su mnogi rekli da su time pobegli od bavljenja prostitucijom, dilovanjem droge itd.



[Ovu poruku je menjao igor@44 dana 23.02.2006. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.icentrala.net.



+2 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 22:40 - pre 221 meseci
@mexico
Zar je moguce dovoditi pojam 'intelektualno poshtenje' u pitanje i insistiratina gradaciji onako kako ti chinish?Mozda ti nije sasvim jasno znachenje pojma koji komentarishesh.Dakle,ako je intelekt skup onih duhovnih funkcija koje iz opazaja prave saznanja,da li je istinsko poshtenje na drugachiji nachin uopshte i moguce postici?
SHto se komentara vezanih za G.W.B-a tiche(kao i sve ostalo):TO JEDNOSTAVNO NE ZASLUZUJE REAKCIJU!

I na kraju josh jedno pojashnjenje.Nije mi jasno na osnovu chega se da zakljuchiti da zastupam Marksistichku(komunistichku) filozofiju.Naprotiv,zestok sam protivnik takvog drushtvenog uredjenja-praxa je pokazala svoje.Neprihvatljivim smatram vladajuci sistem raspodele,kreiran upravo od strane onih koji uzivaju najvece blagodeti istog.Onaj ko je izashao iz svoje kasabe i video uslove u kojima ljudi u stvarno nerazvijenim zemljama zive razumece o chemu govorim.Ovo stvarno,jer uslovi u nekim podruchjima dozvoljavaju da se ovoj i ovakvoj,nashoj zemlji,dodeli epitet obecane.
Moje razmishljanje sadrzi veliki broj generalija,ali je na takvom nivou prosto nemoguce ulaziti dublje u detalje a da se isposhtuje sam okvir u kom se diskusija vodi pa je to tachka na kojo treba stati,shto cu i uchiniti.

I na kraju:iako svestan chinjenice da je stav koji zastupa recimo Ivan Dimkovic krajnje pragmatichan(osim kada nehotice biva uvredljiv(:),ipak ne mogu da ne primetim slabosti sistema na koji se odnosi.
Toliko

.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?23.02.2006. u 23:04 - pre 221 meseci
Citat:
Braker
I na kraju josh jedno pojashnjenje.Nije mi jasno na osnovu chega se da zakljuchiti da zastupam Marksistichku(komunistichku) filozofiju.Naprotiv,zestok sam protivnik takvog drushtvenog uredjenja-praxa je pokazala svoje.Neprihvatljivim smatram vladajuci sistem raspodele,kreiran upravo od strane onih koji uzivaju najvece blagodeti istog.Onaj ko je izashao iz svoje kasabe i video uslove u kojima ljudi u stvarno nerazvijenim zemljama zive razumece o chemu govorim.Ovo stvarno,jer uslovi u nekim podruchjima dozvoljavaju da se ovoj i ovakvoj,nashoj zemlji,dodeli epitet obecane.


Uh... komplikovano ovo mnogo, poceli smo sa piraterijom a evo vec stigosmo i do mana danasnjeg drustva ;) Hajde ovako, svi koji bi da menjaju drustvo molim da neka ne pocnu od piratovanja, tj. kradje tudjeg - probajte da date svoje, tj. vase... eto tim drzavama kojima je Srbija obecana zemlja, posaljite im nesto sto mislite da ce da im pomogne... bojim se da piratovani XP nece moci da pojedu.

Uopste uzevsi mislim da je potpuno pogresan stav da je ovo danasnje drustvo "stvoreno od onih kojima to najvise odgovara" - to je klasicna psiholoska zamka, i verujem da je potpuno pogresna. Drustvo danas kakvo jeste je upravo takvo jer omogucava kakav-takav ekvilibrijum - sigurno moze biti mnogo bolje, ali ne opstaje zato sto "nekom odgovara" vec zato sto odgovara velikoj vecini ljudi.

Na kraju krajeva, XX vek je video gomilu eksperimenata sa alternativnim sistemima vrednosti i pokazali su se u pravom svelu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 01:10 - pre 221 meseci
Meni stvarno nije jasno čemu toliko ideoloških ostrašćenosti oko sasvim praktičnih i ovozemaljskih problema. Jebiga, software jednostavno mora da se plaća (bar donekle, ;) ) inače sledi kazna od međunarodne zajednice. Kad je onolika Kina morala da se povinuje (makar deklarativo i delimično) zahtevima za zaštitu intelektualne svojine, kakvog izbora ima Srbija ili ma koja druga Balkanska zemljica? Možemo da vičemo "nepravda pa to ti je" kao Kalimero (ako se neko seća tog crtaća) ali to neće da izmeni situaciju za jotu. A možemo i da računamo koliko će siromašnih moći da doručkuje i koliko dana ako "eksproprišemo" 100 najbogatijih ljudi, a možemo i računati koliko će ljudi stradati od malarije i AIDS-a bez Bila Gejtsa i njegovih fondova za finansiranje medicinskih istraživanja u toj oblasti - ko šta voli nek izvoli, ali u praksi to neće izmeniti baš ništa.

A za one koji se boje da će da ostanu informatički nepismeni bez piraterije, najtoplije preporučujem FreeBSD. Besplatan, da besplatniji biti ne može, a dok ga instaliraš i namestiš fontove ima da se "informatički opismeniš" :)
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 01:41 - pre 221 meseci
Moje misljenje je,samo.
Red
Rad
Disciplina
http://img479.imageshack.us/img479/8434/tehnoseselj3xx.swf
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 09:42 - pre 221 meseci
Citat:
braker: @mexico
Zar je moguce dovoditi pojam 'intelektualno poshtenje' u pitanje i insistiratina gradaciji onako kako ti chinish?Mozda ti nije sasvim jasno znachenje pojma koji komentarishesh.Dakle,ako je intelekt skup onih duhovnih funkcija koje iz opazaja prave saznanja,da li je istinsko poshtenje na drugachiji nachin uopshte i moguce postici?


Koje je merilo za "poshtenje" pa caki inetelktualno??? A kako svaka jedinka iz istih opazaja pravi saznanja shodno svome iskustvenom ucenju vrlo je moguce da razlicite jedinke iz istih opazaja naprave razlicita saznanja. Prema tome neko mora da odmeri shta je poshteno a shta ne. Kada promenimo planetu pa tamo budu neka druga merila moracu da se povinujem tim merilima. A na ovoj planeti: udjem u prodavnicu, stavim par neophodnih stvari u korpu dodjem na kasu i kazem "znate ja sam intelektualno poshten". Ili "znate ja sam pravio software i svi ga koriste isto kao shto su ovi ljudi pravili ovaj hleb u korpi." i okrenem se i odem.

Citat:
braker:vezanih za G.W.B-a tiche(kao i sve ostalo):TO JEDNOSTAVNO NE ZASLUZUJE REAKCIJU!


Ali mozda ja a i ostali zasluzujemo tvoj odgovor: na osnovu cega donosis zakljucke o G.W. Bush-u. Inace cim ga vidim na TV menjam kanal, i sl. Ali priznajem da coveka ne poznajem i o njemu sam samo citam u novinama, na internetu ili slusam komentare na TV-u ili radiju.
I da li svoje sve svoje visokoumne zakljucke donosis na osnovu posrednih, tudjih, saznanja???

Citat:
braker: I na kraju josh jedno pojashnjenje.Nije mi jasno na osnovu chega se da zakljuchiti da zastupam Marksistichku(komunistichku) filozofiju.Naprotiv,zestok sam protivnik takvog drushtvenog uredjenja-praxa je pokazala svoje.Neprihvatljivim smatram vladajuci sistem raspodele,kreiran upravo od strane onih koji uzivaju najvece blagodeti istog.Onaj ko je izashao iz svoje kasabe i video uslove u kojima ljudi u stvarno nerazvijenim zemljama zive razumece o chemu govorim.Ovo stvarno,jer uslovi u nekim podruchjima dozvoljavaju da se ovoj i ovakvoj,nashoj zemlji,dodeli epitet obecane.
Moje razmishljanje sadrzi veliki broj generalija,ali je na takvom nivou prosto nemoguce ulaziti dublje u detalje a da se isposhtuje sam okvir u kom se diskusija vodi pa je to tachka na kojo treba stati,shto cu i uchiniti.


Postavis pitanje i krijes iza "tacka, stati i gotovo".
Mozda si ti intimno u sebi stvarni protivnik neke marksisticke ili komunisticke filozofije. (btw ma koliko ljudi vezivali ove dve stvari one se dosta i razlikuju).
Medjutim javno, bar ovde na forumu, otvoreno zastupas osnovne principe komunizma...

[Ovu poruku je menjao mexico dana 24.02.2006. u 11:17 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.193.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 11:08 - pre 221 meseci
Citat:
Dragi Tata:A za one koji se boje da će da ostanu informatički nepismeni bez piraterije, najtoplije preporučujem FreeBSD. Besplatan, da besplatniji biti ne može, a dok ga instaliraš i namestiš fontove ima da se "informatički opismeniš" :)

He he... Svako ko hoće da se opismeni treba da čita „tešku“ literaturu, a ne neke tamo slikovnice tipa XP ili Vista... jel' da!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 13:50 - pre 221 meseci
Ne znam cemu sad zamena teza, i Windows i Linux imaju svoje distribucije i za pocetnike i za napredne korisnike. Naravno da pocetnicima ne treba dati da podesavaju diskless klijente na Windows2003 Advanced serveru. Trenutno nema razlike po stepenu inteligencije potrebnom da se recimo otkuca neki tekst u pocetnicima namenjenim distribucijama Windows-a i Linux-a.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?24.02.2006. u 14:26 - pre 221 meseci
Klasna podela postoji od kad je sveta i veka i postojace dok nas ne pukne neka kometa.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Dokle vise ta klasna podela?26.02.2006. u 10:14 - pre 221 meseci
Citat:
dok nas ne pukne neka kometa


Pa čim su ameri umešali prste u bombardovanju dotičnih ni to me ne bi iznenadilo...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dokle vise ta klasna podela?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14946 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.