Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Denacionalizacija

elitemadzone.org :: MadZone :: Denacionalizacija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 24534 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 14:54 - pre 221 meseci
Citat:
crews_adder: Uostalom, 65 godina je dovoljno dug period da je svako ko je tada, pre WWII, ziveo od svog rada, mogao da stvori bar pristojno preduzece srednje velicine.

A kaži ti meni kako i od čega?
Ko nije bio u partiji mogao je jedino da bude najobičniji radnik. Komunisti su nam sve uzeli. Od onoga što je uštedeo od svog rada, moj deda je uspeo da, dvadesetak godina kasnije, napravi ovu kuću u kojoj danas živimo, pre nego što ga je ubila udba.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 15:06 - pre 221 meseci
I ovo da kažem:
Ako je država nekom prodala imovinu koju je nacionalizovala, ta imovina mora da se vrati. To što je država prodavala tuđu imovinu, to je njen problem. Tom kom je prodala tu imovinu, mora da mu vrati pare, a onom kom je oduzela imovinu, da mu vrati imovinu.

Primer: Daš nekom kola da se posluži, a on ta kola proda nekom i potroši pare. Sutra odeš ti kod njega da ti vrati kola i on ti kaže "Ma nema ništa od toga... ja sam kola prodao i potrošio pare". Da l' ćeš ti da mu kažeš "Pa, ako je tako, onda u redu!" i da zaboraviš na kola ili ćeš da mu kažeš "Bate, to mene ne interesuje! Vrati ti meni kola, a ti posle vidi kako ćeš da vratiš pare tom tipu što je kupio moja kola od tebe."

Ako neko misli da stari dugovi ne treba da se vraćaju, onda, po toj logici, ljudi ne bi trebali ni da plaćaju stare dugove za struju, porez, vodu, telefon...
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 16:02 - pre 221 meseci
Citat:
KarakorukaJapan: A kaži ti meni kako i od čega?


Pogresno si me razumeo. Procitaj ponovo ono sto sam napisao. Onaj ko je pre rata imao svoju radnju, radionicu, firmu, gazdinstvo, sta ja znam sta, za ovih 60 ili 65 godina, mogao je svojim radom i radom svojih naslednika da stvori makar pristojno preduzece srednje velicine. Naravno, mogao je i da propadne. Ali to nije razlog ni opravdanje za otimanje.

Citat:
kobrejabre: Ko kaze da sam mislio da mislis na mene? Samo je tvoja poruka bila u fazonu "Ne slazem se sa necijim stavom pa daj da mu onako na finjaka kazem da prica gluposti" pa sam zato i odgovorio na nju.


Ok, whatever.

 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 16:27 - pre 221 meseci
Odlično sam te razumeo, al' kao što sam i napisao, niko nije mogao da se obogati ukoliko nije bio u partiji. Kad ti neko uzme sve, prvo moraš da napraviš kuću i prehraniš porodicu, a onda ostalo. Nije moguće da neko i izdržava svoju ženu, nekoliko deteta, svoju i ženinu majku, da zida kuću i da napravi preduzeće srednje veličine osim ako nije u partiji, pa otima ili ima dobro radno mesto.

P.S.
A i da je neko uspeo nekako da otvori neku radnju ili preduzeće, a nije u partiji, Tito bi mu vrlo brzo i to uzeo.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.041net.co.yu.

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 16:40 - pre 221 meseci
Citat:
kobrejabre: Postoje nekakvi fondovi i sve to i nema sumnje da ce nekad nekim naslednicima biti vraceno nesto. Pogotovo tamo gde se ne radi o velikim vrednostima nego o manjim njivama, eventualno pokojem stanu i slicno..


Njive su velikim delom vracene pre 10-ak godina. Ako se neko uopste seca toga.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 17:32 - pre 221 meseci
Citat:
Buum:
Evo, ja ti maznem kola, npr. nekog Poršea i posle par godina ga prodam Gojku. Ti svratiš kod Gojka posle 20 godina i prepoznaš svoja kola.

Jel bi reko – je*ote čoveče, pa ovo su moja kola – ili bi iscoolirao pošto je prošlo dosta vremena od tad, a i Gojko je auto pošteno platio.


Nisi dobro opisao tadašnju situaciju, biće da je bilo ovako:

Ja, Ti, Pera, Mika, Laza i nas još 5 miliona se skupimo i kažemo aj sad smo mi država... Vidimo auto na ulici i maznemo ga, i prodamo nekome... Idemo još malo ulicom maznemo sledeći auto, međutim jebiga, taj auto je bio baš tvoj, al nema veze ti si u toj grupi i svi zajedno to radimo...

Onda se tvoj unuk pojavi posle 60 godina i kaže mom dedi je nacionalizovan auto, ja hoću nazad ili auto ili obeštećenje!

Vidiš li koliko je ovo besmisleno?

Opet kažem... Nisu marsovci došli kod mog i tvog dede i oduzeli im imovinu, već su to uradili oni sami sebi zajedno sa još mnogo njih, tako da sve te priče mogu da se okače mačku o rep...


Citat:
Buum:
U stvari, koliko tačno godina treba da prođe da bi se ozakonila pljačka većih razmera?


Opljačkaš banku, i ako te ne uhvate, posle 10 godina možeš da se pojaviš na nacionalnom dnevniku i da sve lepo priznaš, i pravno ti niko ne može ništa...

Citat:
Fuzz:
p.s. nije vam Ova drzava oduzela, vec neka potpuno druga, koje je ova na neki nacin (geografski) sukcesor, naravno to ne iskljucuje pravo na odstetu...


Aha.. Super ti je razmišljanje... Aj da ti to prebacim u malo približniju analogiju:

Ja sam vlasnik neke kuće... I uglavnom volim mnogo da pravim sranja i zadužim se na sve strane... Kradem od drugih, plačkam, uzimam kredite a ne vraćam.. I neko me ubije zbog toga... Ja nemam naslednike i moja kuća ostane prazna. Ti na nekakvoj licitaciji kupiš moju kuću i useliš se u nju...
I po tvojoj logici sada ti automatski postaješ dužan i obavezan da vratiš sve moje dugove iz prošlosti samo zato jer si moj 'geografski sukcesor' a osim toga nemaš apsolutno nikakve veze samnom.

Naravno da se to tako ne radi, i da to tako ne funkcioniše.

Inače, ovo što država vraća pare štedišama dafine i jezde, pa to je toliko nečuvena glupost ... Naše banke nemaju, niti su ikada imale instituciju kao što je FDIC u USA koja osigurava bankarske depozite, i niko, pa ni država nije obavezan da garantuje za depozite u bankama. Prema tome ovo što je uradila naša vlada, i taj novac koji su vratili treba da ih sve pohapse i osude na velike robije zbog debelih finansijkih malverzacija, a sve u cilju kupovine jeftinih političkih poena.


Citat:
Fuzz:
/a ti nesrecnici bez vode i struje sigurno nisu dosli u bg pa tesko da si ih ti sreo, a i kada dodjes u bg iz svog stana, kuce, kola, vikendice, samo sa gacama na dupetu u neki memljvi podrum bez prozora, naravno da je sve prije bila vila, i zato molim te ne *seri, bar ostavi ljudima pravo na sjecanje/... i kakve veze ima sto su tvoji iz bosne :)) pa moji su iz srbije i hrvatske... ma da ne smaram dalje....


Znači ipak se slažemo da preterivanje postoji i to debelo.

Da li je pravedno da danas neki lelemud čij je deda imao neku imovinu koja je bila nacionalizovana ima pravo da danas tvrdi na TV-u da su mu oduzeti kule i gradovi, njive, zlatne poluge, neprocenjiva umetnička blaga, i da javno od mene, i od svih nas građana ove države traži da mu nadoknadimo to, i da mene neko smatra da sam mu dužan za nešto što se desilo pre više od pola veka, i to samo i isključivo njihovom krivicom?

Pa naravno da nije pravedno, niti ću to dozvoliiti i preći preko toga...

Citat:
KarakorukaJapan: A kaži ti meni kako i od čega?
Ko nije bio u partiji mogao je jedino da bude najobičniji radnik. Komunisti su nam sve uzeli. Od onoga što je uštedeo od svog rada, moj deda je uspeo da, dvadesetak godina kasnije, napravi ovu kuću u kojoj danas živimo, pre nego što ga je ubila udba.


Jeste da nije svejedno kad ti neko uzme sve, ali opet to ne znači da će uspešan biznismen biti prosjak nakon toga.

Evo primer, lupam, šta bi se desilo da sada Miodragu Kostiću oduzmu bukvalno svu imovinu, i ostave mu samo neku šupu u kojoj će da živi, a čovek pre toga imao milione... Mogu da mu oduzmu imovinu, ali znanje, sposobnosti i kontakte ne mogu... I on bi sigurno možda ne za 2 godine, al za 10-20 ponovo stvorio sve što je imao i pre koristeći sopstveno znanje i kontakte... I siguran sam da je tako i sa bilo kojim drugim uspešnim čovekom....

Citat:
KarakorukaJapan
al' kao što sam i napisao, niko nije mogao da se obogati ukoliko nije bio u partiji.

A i da je neko uspeo nekako da otvori neku radnju ili preduzeće, a nije u partiji, Tito bi mu vrlo brzo i to uzeo.


Pa ako nije bilo moguće napraviti bilo šta bez partije, u čemu je onda bio problem da se učlani u tu fakin partiju?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 17:42 - pre 221 meseci
Ajd sad ispravi te citate posto to sto ti citiras, ja nisam napisao...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 17:46 - pre 221 meseci
Citat:
ventura: Pa ako nije bilo moguće napraviti bilo šta bez partije, u čemu je onda bio problem da se učlani u tu fakin partiju?


Pa da l' bi se ti učlanio kod onih koji su ti pobili pola familije i sve oduzeli?

Citat:
Evo primer, lupam, šta bi se desilo da sada Miodragu Kostiću oduzmu bukvalno svu imovinu, i ostave mu samo neku šupu u kojoj će da živi, a čovek pre toga imao milione... Mogu da mu oduzmu imovinu, ali znanje, sposobnosti i kontakte ne mogu...


ne možeš da porediš nekog ko živi sad i ko je živeo u to vreme.
Evo, naprimer, ubiju tog čoveka koji je imao sve to, sve njegove kontakte poubijaju, svu imovinu mu oduznu (znači bukvalno sve... ni jednu šupu ne ostave) i sad njegov sin treba sve to da stekne, a obeležen je kao sin kraljevog čoveka i niko neće da ima ništa s njim iz straha da ne završi na Goli otok.
Kako onda da sve ponovo zaradi?
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 18:13 - pre 221 meseci
Citat:
ventura: Ja sam vlasnik neke kuće... I uglavnom volim mnogo da pravim sranja i zadužim se na sve strane... Kradem od drugih, plačkam, uzimam kredite a ne vraćam.. I neko me ubije zbog toga... Ja nemam naslednike i moja kuća ostane prazna. Ti na nekakvoj licitaciji kupiš moju kuću i useliš se u nju...
I po tvojoj logici sada ti automatski postaješ dužan i obavezan da vratiš sve moje dugove iz prošlosti samo zato jer si moj 'geografski sukcesor' a osim toga nemaš apsolutno nikakve veze samnom.


I kakve sad to veze ima?

Pa mi još uvek živimo u istoj državi, iako nije isti predsednik i ime države.
To što si ti napisao bi bilo logično da je u međuvremenu Srbiju osvojila neka strana zemlja (Turska, naprimer), da sad Srbija više ne postoji, a da je narod poturčen. Onda bi sultan imao puno pravo da kaže da on nema nikakve veze s tim. Al', pošto se to nije dogodilo, onda je ova država obavezna da vrati oteto.

Citat:
Nisu marsovci došli kod mog i tvog dede i oduzeli im imovinu, već su to uradili oni sami sebi zajedno sa još mnogo njih


Pa nisu naši dedovi bili u komitetu za nacionalizovanje imovine, niti su bili u partiji. Oni koji su bili u partiji i poklonili svoju imovinu, nemaju pravo da traže to nazad, al' ako si ti bio kraljev čovek i nisi imao nikakve veze s komunistima, a oni ti otmu imovinu, onda imaš puno pravo da tražiš svoje.

Po toj tvojoj logici, kada bi tvoj komšija postavio svoju ogradu jedno 10 metra u tvoje dvorište i da kaže da je to njegovo, a ti si to pošteno platio, tvoj unuk bi trebao da kaže "Pa nije marsovac postavio tu ogradu, nego komšija, tako da ja nemam pravo da tražim da je pomeri iako imam tapiju".
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
82.131.178.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 18:55 - pre 221 meseci
Citat:
Noe: Njive su velikim delom vracene pre 10-ak godina. Ako se neko uopste seca toga.

Naravno da se seca, ali pricas napamet. Prvo je zemlja oduzimana i ostavljano je 20 hektara vlasniku, kasnije '53 godine je zemljisni maximum sa 20 hektara smanjen na 10 hektara, naravno to je uradjeno na taj nacin da je 10 hektara oduzimano, e tih 10 hektara je vracano pre 10-tak godina.
@van t hoff
Ja ne zelim da nekom uzimam njegovo, nego zelim da mi se vrati ono sto je meni (mojim uzeto.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

jonny70

Član broj: 69186
Poruke: 28
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 19:19 - pre 221 meseci
Sve dok se to ne desi, dok se moralno i materijalno ne obestete zrtve komunistickog orgijanja nema nam napred!
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
195.252.85.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 20:16 - pre 221 meseci
Kakvi ljudi.....

Pa kakve su to smesne price o tome... sve to oduzeto porodica je mogla da nadoknadi...????

Napominjem da nacionalizacija nije jedina,jedino zlo koje se tada desavalo.. tu obavezno ide i etiketiranje familije kao rezimskih neprijatelja... uskracivanje svega normalnog i dostupnog ostalim gradjanima (skolovanje,...)
komunisticka partija je bila bog na nebu&zemlji

Ponavljam ispada se smesan pricanjem o nekakvoj zaradi, prosparitetu u tim i takvim uslovima....

Nemci mi jesu ubili pradedu po dolasku na imanje... ali prababa sa sedmoro male dece nije ni izbliza trpela takve represalije...ili je bilo oduzimanja/zaposedanja imanja od strane istih u pet godina dugom drugom svetskom ratu.. kao sto je to bilo pod titom i komunistima...u posleratnom periodu mira i prospariteta tadasnje jugoslavije...





[Ovu poruku je menjao strba dana 26.02.2006. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 20:19 - pre 221 meseci
Ajde Dzoni, objasni molim te kako cemo tada krenuti napred?

To sto ce neki stan recimo od Laze Lazovica, biti vracen Perici, potomku Pere Perica... kako ce to nas da pokrene napred?

Krupne drustveno ekonomske promene se ne vracaju u nazad, to je nemoguce. Ko je obestetio sve ljude koji su pukli na krahu berze u Americi? To se desava, krcne zemlja, sve propadne u provaliju i "covece ne ljuti se", neko te pojeo aj opet iz kucice cekaj da ti neko u porodici dobije sesticu pa krenete da gradite porodicnu imovinu iznova.



P.S.
Kakve to veze ima sa zivotom? Nemoj samo da mi pocnes price o tome kako ce stranci ovo ili ono kad vide ovo ili ono. Sa njima sam u kontaktu i radim vise od 10 godina, oni su toliko licemerni a ovaj se ograniceni narod tako pali da je to smesno.

Danas ce da udaraju skupe kredite i da pricaju da je razlog sto nije Perici Pere Perica vracen dedin stan, sutra ce da kazu da je to Ratka Mladica, prek'sutra zbog toga sto nisu sletele zarazene ptice selice... a sustina je da su dosli ovde zato sto mogu da UVALJUJU SKUPE KREDITE.

 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 20:37 - pre 221 meseci
@spartak
Kakve veze imaju američka berza i krediti s denacionalizacijom?
Stvarno mi nije jasno to što pišeš.

Oni koji su izgubili pare na berzi su sami krivi jer je berza jedna vrsta kocke. Kupuješ svašta (žito, gvoždže...), pa ako cena skoči, onda si u dobitku, a ako padne, onda gubiš. Znači isto ko kad se kockaš. Njima niko nije ništa oteo, nego su rizikovali i izgubili.

A evo kako će da bude bolje kad se vrati oteto:
Biće novih radnih mesta (jer ćemo da otvaramo nove fabrike), a i biće mnogo više stranih firmi ovde (sad neće niko da kupuje ništa jer nema pojma da l' će sutra da se pojavi pravi vlasnik). A i mi, naslednici, nećemo da znamo šta ćemo s parama.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Denacionalizacija26.02.2006. u 22:11 - pre 221 meseci
Citat:
ventura:Znači ipak se slažemo da preterivanje postoji i to debelo.

Da li je pravedno da danas neki lelemud čij je deda imao neku imovinu koja je bila nacionalizovana ima pravo da danas tvrdi na TV-u da su mu oduzeti kule i gradovi, njive, zlatne poluge, neprocenjiva umetnička blaga, i da javno od mene, i od svih nas građana ove države traži da mu nadoknadimo to, i da mene neko smatra da sam mu dužan za nešto što se desilo pre više od pola veka, i to samo i isključivo njihovom krivicom?

Pa naravno da nije pravedno, niti ću to dozvoliiti i preći preko toga...


Kad smo vec kod analogije: sve to sto je oduzimano je bilo bas toliko bedno i jadno pa je upravo zbog toga sto je bilo toliko bedno i jadno moralo da bude i bilo oduzeto.

Dalje, u redu je da daje novac za sve ono sto sam na pocetku teme naveo?!?

A tek ono "mi smo sami sebi oduzimali" i "sve se desilo iskljucivo krivicom onih koji su stradali" i tome slicno...
Citat:
Nisu marsovci došli kod mog i tvog dede i oduzeli im imovinu, već su to uradili oni sami sebi zajedno sa još mnogo njih, tako da sve te priče mogu da se okače mačku o rep...

mislim, sta reci.

Verovacu da se radi o neznanju, a neznanja u celoj ovoj temi stvarno ima i previse.


Ne racunam ja na to da se "obogatim" od denacionalizacije, niti to mogu i da hocu. Naprotiv. Vec sam i rekao da zivim svoj zivot sasvim nezavisno od toga, sto je jedino i normalno. Medjutim, ne mogu da precutim niti cu da trpim da neko pljuje po onome sto su, pre svega, moji bili i jesu (i bice), pa tek onda i ono sto su imali, ali svi ti koji su tada stradali od strane komunista - partizana i onih koji su sa njima zajedno dosli s one strane reka koje ne mogu da se isprave, potpomognuti "saveznicima", zasluzili su bar da se "cela stvar" u vezi sa nacionalizacijom ispravi (nesto mi je muka od onog "istorijska nepravda").

A ko je upropastio Srbiju i istovremeno i najvise profitirao, to je i vise nego ocigledno.

I jos jednom cu da ponovim: o tome da li ce, kada i kako u procesu sprovodjenja procesa denacionalizacije i restitucije naslednici biti obesteceni, to nece niko nas, tj. vas da pita. U to sam jedino siguran.

 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Denacionalizacija27.02.2006. u 01:48 - pre 221 meseci
Stvarno ste deca. Nasao sam kod tebe ventura par tacnih stvari:

Ko bi se uclanio u partiju koja mu je pobila pola familije.....da, ali kad vec spomenu familiju, jesu li u tvojoj familiji pedofili pa sa priblizno 20 godina vec imaju decu ili narocito sposobni. Bez uvrede.

Vidis, kao neko ko se bavio genealogijom i zna svoje poreklo mnogo dalje nego vecina (moj komsija ne zna kako mu se zvao deda) vrlo dobro znam nakon dugogodisnjeg rada koliko traje PAS sa dugim A , da tako je...ili koleno, kako god hoces.

Posto to nije tema, samo da ti kazem da je razlika od dede do mene 61 godina, sto znaci sledece:

Ako mi je deda rodjen neke tamo godine (necemo navoditi tacne godine)
1920 otac 1951 a ja 1981 da li ti vidis da je razlika izmedju (skoro) svakog vise od 30 godina????? Ilii ti racunas ovako:

3 generacije, podeljeno sa tri, = 20

E pa ne ide to tako, sinak....

Dugo sam se bavio genealogijom i nakon tog visegodisnjeg rada slobodno ti i komotno mogu reci da je generacija, pas, koleno, kako god hoces da kazes 30 GODINA.
Na genealogiji me ne mozes tuci. Odustani.

Tacno da nije niko dosao sa strane? Jao majko mila koliko si nacitan...A kominterna? Skupstina kominterne 1927 godine? Tito? Odakle je i zasto nije otisao u svoj "rodni kraj" dok tamo nisu izumrli svi koji su ga mogli upamtiti?

Ko je kriv? KRIV JE KRALJ!!! ZASTO? Jer je dopustio da se stvore dva drustvena sloja, ogroman broj sirotinje, nepismene uglavnom, koji su kao sluge radili kod onih drugih, kod gazda, kod bogatih, koji su pripadali drugom sloju.

Posto poticem iz kraja gde nije bilo slojeva vec su svi bili jednaki, ne mogu reci da su moji sluzili nekome, ali sta mislis, kako je bilo nekome kada gleda kako njegova deca nemaju nista, a gazdina sta zele? Potpuno je prirodno da se u jednoj takvoj atmosferi stvori jedna eksplozivna situacija i drugi svetski rat je samo iskoriscen za revansizam, za gradjanski rat gde je brat brata ubijao a vi ovde o novcu pricate....jebes pare, da li vi uopste znate sta smo mi izgubili u tom ratu?
KRIVICOM KRALJA, SVIDELO SE TO NEKOM ILI NE!!!!!

E sad, drugi deo price: Vidis, sam narod te zemlje je to uradio. Ali da li su svi? Nisu. Bilo je i umnih glava koji su se cuvali od toga da ucestvuju na bilo kojoj strani. Oni su na kraju stradali. Njihova imovina je (UGLAVNOM) nacionalizovana.

Ali ovo poredjenje ne stoji:
Citat:
Ako meni danas dođe da zapalim svi svoju ušteđevinu, ne mogu sam sebe tužiti za 10 godina tvrdeći da sam nelegalno sam sebi spalio ušteđevinu... Sam sam kriv za to i treba da se snose posledice.
Sta to pricas covece, da li cujes sebe?

Niko to nije sam sebi ucinio, vec je to ucinjeno od strane jednih drugima! Jesi li cuo za termin pasja groblja?

Toliko ste iscrpeli ovu temu da je ovo sto je covek kazao dovoljno da je zavrsi. Pazi dobro sta covek kaze:

Citat:
I jos jednom cu da ponovim: o tome da li ce, kada i kako u procesu sprovodjenja procesa denacionalizacije i restitucije naslednici biti obesteceni, to nece niko nas, tj. vas da pita. U to sam jedino siguran.


[Ovu poruku je menjao MAREN dana 27.02.2006. u 03:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MAREN dana 27.02.2006. u 03:15 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
194.106.169.*



+3 Profil

icon Re: Denacionalizacija27.02.2006. u 08:33 - pre 221 meseci
Citat:
KarakorukaJapan: Kakve veze imaju američka berza i krediti s denacionalizacijom?

Krahom americke berze pukli su SVI koji su ucestvovali, i oni koji su kupovali, i prodavali i banke. Svaki biznis je jedna vrsta kocke. A revolucija pogotovo.

Citat:
KarakorukaJapan: Kupuješ svašta (žito, gvoždže...), pa ako cena skoči, onda si u dobitku, a ako padne, onda gubiš.

Kao sto rekoh, ovde su pukli svi posto se desio kolaps berze kao drustveno ekonomska katastrofa. Nama se desila komunisticka revolucija. Je6i*a!

Citat:
KarakorukaJapan: Znači isto ko kad se kockaš. Njima niko nije ništa oteo, nego su rizikovali i izgubili.

Znaci nije isto kao kad se kockas. Isto je kad berza normalno funkcionise pa ti rizikujes. Kad propadne sve, puknu i oni koji nisu rizikovali, i oni koji su prodavali i oni koji su garantovali. Drzava je tu bila garant mnogih stvari ali je objavila KRAH BERZE, i zdravo zzivo.

E sad zasto sam spomenuo kredite. Glavni argument u pricama o denacionalizaciji je: "Do god se ne vrati imovina, stranci nece ulagati kod nas. Do god se ne vrati imovina nece biti povoljnih kredita". He he he he, koja je to naivnost. Trecina ni ne zna o tim glupostima nista, i odgovara im da daju lihvarske kamate. Druga trecina zna ali je bas boli uvo posto su i dosli ovde da love u mutnom i ucenjuju bas zbog toga, da nije tako poslovali bi u svedskoj. A poslednja trecina bi pootimala sve bas kao sto su to uradili komunci, i bas ovako kako istachu naftu sa bliskog istoka, oruzana pljacka!

Citat:
KarakorukaJapan: A evo kako će da bude bolje kad se vrati oteto:
Biće novih radnih mesta (jer ćemo da otvaramo nove fabrike)

Ma bez "vas" smo ko blesavi. To jest bez "nas" posto bih i ja voleo da mi se vrati dedovina. Sanjar lutalica, mi cemo da otvaramo nove fabrike. Kako? Tako sto ces da zatvaras neke druge koje vec postoje samo ti nisu u vlasnistvu. Kad pretocis vodu iz case u casu, tesko ispadnu dve. Samo ovde jos platis i poreza hrpu.

Citat:
KarakorukaJapan: a i biće mnogo više stranih firmi ovde (sad neće niko da kupuje ništa jer nema pojma da l' će sutra da se pojavi pravi vlasnik).

Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da je ovo NETACNO! Stranci najvise vole da kupuju bas od drzave. Raznorazne propale kombinate koji su i nastali bas nacionalizacijom zemljista. Hoce doci ce ti neki zalizani pacov na TV pa ce da ti prica da je denacionalizacija veliki problem, ali ce da ti preskoci kraj recenice da njima to odgovara jer zbog toga kupuju imovinu za "next to nothing", i da nije tako ne bi ni dosli.



[Ovu poruku je menjao spartak dana 27.02.2006. u 09:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Denacionalizacija27.02.2006. u 18:47 - pre 221 meseci
Citat:
KarakorukaJapan:
Biće novih radnih mesta (jer ćemo da otvaramo nove fabrike),

Kako ces fabrike da otvaras a sam kazes da nisi sposoban ni za cigare da zaradis?
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: Denacionalizacija27.02.2006. u 22:59 - pre 221 meseci
@kobrejabre
Ko kaže da ne mogu da zaradim ni za cigare?
Je l' si čuo ti možda da treba i telefon da se plaća i kablovska i hrana da se kupi... ??? Je l' si čuo? To što nemam veliku platu ne znači da sam nesposoban i da si ti nešto bolji od mene.
Ja te pare, od kojih ću da otvaram fabrike i ostalo, neću morati ponovo da zarađujem jer su već moje, tako da uopšte ne vidim svrhu tvog pitanja.

P.S.
Ljudi, razmislite malo kad pišete nešto jer na ovom topiku ima najviše glupih posova u istoriji foruma.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Denacionalizacija28.02.2006. u 10:17 - pre 221 meseci
Sam si rekao da se krpis za cigare - procitaj svoju prvu poruku.

I stvarno ima more glupih postova - evo, na primer, tvoji se najvise isticu u tome. Te krenes od toga kako, eto, sastavljas kraj s krajem jer su zli komunisti uzeli tvom dedi pola Srbije i molis u fazonu: "kad bi vratili samo malo, da imam cigare da kupim". Onda, odjednom, hteo bi da ti ja to "nadoknadim" da ne bi morao da zamaras svoje dragoceno velicanstvo radom. Na kraju, jos me ubedjujes kako ce zemlja da procveta jer ces ti da otvaras silne fabrike - od mojih para!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Denacionalizacija

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 24534 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.