Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

noćna mora na digitalnoj centrali

[es] :: Fiksna telefonija :: noćna mora na digitalnoj centrali

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6691 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.smin.sezampro.yu.



+8 Profil

icon noćna mora na digitalnoj centrali08.03.2006. u 20:39 - pre 220 meseci
u velikoj sam zbunjozi od sinoć. naime, do nedavno sam imao tel. priključak na analognoj centrali i tu sam se fino konektovao na Net na nekih 44kbs. istina mi je trebalo 5-6 pokušaja do uspostavljanja veze, ali sve je radilo ok. onda je Telekom nedavno zamenio centralu digitalnom, tako da mi je promenjen broj. primetio sam da se sada konektujem iz prvog pokušaja, ali i dalje pri brzini ne većoj od 44kbs.

e, sinoć se to promenilo. zakačio sam se na Net na (uobičajenih) 44kbs, skidao neki fajl i diskonektovao se dok ne pročitam dokument. posle 10-ak minuta sam se ponovo konektovao i to na čitavih 33.6kbs! mislio sam da je greška, diskonektovao, ponovo pokušao, veza se uspostavila na 21.6kbs. problem imam i danas čitav dan, s tim što sam se uspeo konektovati i na čitavih 7kbs, a evo sad sam na 33.6kbs. protok mi je naravno max 2.6 kB, što je očaj s obzirom da sam na digitalnoj centrali Siemens EWSD.

promenio sam drajver za modem, konektovao se na Neobee i Sezampro (i na lokalni 021 broj, i preko 042 SMIN-a), i dalje isto. pošto imam dve linije, probao sam i sa drugom (analognom) i opet ne mogu brže od 33.6kbs.

ništa mi nije jasno više, s obzirom da digitalna centrala treba da omogući V90 konekciju, a ne da degradira kvalitet. ne znam kome da se obratim za ovo, gde da nađem informacije o eventualnim problemima (na sajtu TS nema nikakvo obaveštenje).

ako neko ima bilo kakvu ideju, mnogo bi mi značilo. očajan sam jer Net koristim minimum 2-3 sata svaki dan, a imam jedino mogućnost dialup pristupa... svaka pomoć, sugestija, informacija... mi je dobrodošla.

hvala unapred!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali08.03.2006. u 21:00 - pre 220 meseci
Proveri da li ti je uzemljenje kompjutera dobro.

Evo jedna amaterska metoda: Obuj gumene papuče ili patike, gurni glinericu u struju, i drugom rukom pipni kompjuter, ako glinerica zasvetli triput jače i eventualno ruka počne da te pecka, onda je uzemljenje dobro.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali09.03.2006. u 00:37 - pre 220 meseci
Izgleda da si popio PCM...
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: no�na mora na digitalnoj centrali09.03.2006. u 11:55 - pre 220 meseci
Dana Wed, 8 Mar 2006 21:39:19 CET, lukeguy napisa:


Citat:

promenio sam drajver za modem, konektovao se na Neobee i Sezampro (i na lokalni 021 broj, i preko 042 SMIN-a), i dalje isto. po�to imam dve linije, probao sam i sa drugom (analognom) i opet ne mogu br�e od 33.6kbs.



Najverovatnije ima� problem sa telefonskom instalacijom. Gre�ka je ili kod

tebe u stanu ili zgradi ili je negde na putu do centrale. Proveri da li

ima� �u�tanje i neke �udne zvuke u pozadini jer to mo�e da uka�e na neko

preslu�avanje ili vlagu u sistemu. Ne verujem da si dobio PCM, barem ne na

oba broja.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.smin.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali09.03.2006. u 12:04 - pre 220 meseci
hvala svima na odgovorima!

što se uzemljenja tiče, to mi nikad ne bi palo na pamet da proverim. u svakom slučaju, uzemljenje je okej.

evo sad sam probao i instalaciju da proverim, makar "metodom slušanja" i sve je okej. ranije se istina dešavalo da imam neko cvrčanje i krckanje, ali od kako je promenjena centrala na digitalnu to se više uopšte ne dešava. na drugom analognom broju tih problema nije nikada ni bilo.

inače, živim u kući, ne u zgradi, to sam zaboravio da napomenem, a pretpostavljam da i to ima nekakve veze...

i ja sumnjam da je u pitanju PCM, pogotovo što mi se kvalitet degradirao u isto vreme na obe linije, od kojih je svaka na različitoj centrali i na različitim vodovima.

da li je moguće da postoje problemi na nekakvoj tranzitnoj centrali TS-a? da li to uopšte može da ima veze sa smanjenom konekcijom. a možda mi je i modem riknuo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali09.03.2006. u 12:54 - pre 220 meseci
Meni se to desilo jednom davno na starom rokvel ISA modemu, posle jedne jače grmljavine, svejedno što je sve bilo isključeno, nije više mogao da se konektuje na preko 19k. Probao sam ga na više mesta i isto pa sam ga oženio.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali09.03.2006. u 21:33 - pre 220 meseci
Ako te zanima da li imaš PCM ili ne, traži od Sezama proveru za ADSL. Imaćeš izveštaj na Sezamovom sajtu već sledećeg dana.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.smin.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali10.03.2006. u 14:32 - pre 220 meseci
hvala za tip! evo sad sam popunio obrazac na Sezamovom sajtu, pa ću podeliti njihov odgovor sa vama...
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali10.03.2006. u 16:39 - pre 220 meseci
ako,ti je centrala sada digitalna,uzmi lepo ISDN-naravno ako imas 7000 din.za doplatu.Isplati se....
Calexico
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.smin.sezampro.yu.



+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali10.03.2006. u 18:15 - pre 220 meseci
razmišljam i o toj mogućnosti, ali želim još malo da sačekam da mi Telekom pošalje ponudu. pretpostavljam da će se i to uskoro dogoditi...
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali10.03.2006. u 20:03 - pre 220 meseci
Će se načekaš.
Ako imaš PCM najpametnije što možeš da uradiš je da tražiš ISDN. Možda i upali.

[Ovu poruku je menjao vladimirt dana 10.03.2006. u 21:05 GMT+1]
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali10.03.2006. u 23:33 - pre 220 meseci
Uzas ... Ista prica.

Danas me odvoje od dvojnika dobijem trojku ispred. Sav srecan ponadam se ADSL-u... Popunim Sezamov obrazac ali kako nisam mogao da cekam pocnem da maltretiram neku zenu u telekomu (podrska) i ona mi posle ubedjivanja (ko je vlasnik racuna, adresa, pa jeste li vi on :) ) izdiktiara karakteristike mog novog prikljucka. Saznao sam da sam popio PCM tek kad sam explicitno pitao. Dodjem kuci 28.8 ... Posle mi je kolega koji totalno vlada tehnologijom objasnio kako i zasto.

Necu da vam pricam o kakvom se slomu radi ... Pola dana sam vristao i proklinjao pojedinacno sve koji su bili u bilo kakvom kontaktu sa mnom u vezi bilo kog interneta. Neke kletve su bile i mnogo nezgodne.

Uglavnom sa skromnih 42 na staroj analognoj centrali spao sam na 28.8.

Velja
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.suonline.net.



+25 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 10:41 - pre 220 meseci
E maler Veljo. Ja sam imao srecu da sam letos pri prelasku sa analogne na digitalnu centralu dobio cistu liniju bez PCM-a(50.6kbit preko dial-up). Ali sta mi to vredi kad u mom gradu jos nema ni A od ADSL. Al dobro sad, ja sam se privremeno snasao sa wireless-om. Kad bude ADSL odmah prelazim na njega. Kabel je ipak kabel, hehe.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 11:26 - pre 220 meseci
Da sam ja na vašem mestu, ja bih polupao PCM kutiju, prijavio kvar, a kad dođu majstori iz Telekoma ne bih im ni za živu glavu dao da ponovo nakače to s***** na moj broj. Nek ga stave nekom penzioneru koji ne koristi net.
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 11:34 - pre 220 meseci
Buum koj ti je djavo ...
Dok sam trazio cekic po fioci skapirao sam da si me napujdao na zlo i odustao.


[Ovu poruku je menjao veljaradenkovic dana 11.03.2006. u 12:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 12:20 - pre 220 meseci
bravo care... tako se to radi
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 17:00 - pre 220 meseci
Citat:
Buum: Da sam ja na vašem mestu, ja bih polupao PCM kutiju, prijavio kvar, a kad dođu majstori iz Telekoma ne bih im ni za živu glavu dao da ponovo nakače to s***** na moj broj. Nek ga stave nekom penzioneru koji ne koristi net.

Ma kakvo lupanje pcm kutije, uzmeš bateriju od 12 V (koliko se sećam terba ta od 12V ali može i više), prikačiš je za žice telefona i spržiš PCM i onda nemate vezu ni ti ni tvoji sapatnici, oni dođu i zamene, pa ti ponovo i tako par puta dok se ne smiluju da ti daju čistu liniju.

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 11.03.2006. u 18:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
213.137.102.*



+8 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 18:04 - pre 220 meseci
Citat:
veljaradenkovic: ...pocnem da maltretiram neku zenu u telekomu (podrska) i ona mi posle ubedjivanja (ko je vlasnik racuna, adresa, pa jeste li vi on :) ) izdiktiara karakteristike mog novog prikljucka....

da li bi želeo da sa nama podeliš informaciju kako doći do te "ljubazne tete"? preko 9813? zvao sam ih par puta još pre, ali čini mi se da sam ja više znao o telekomunikacijama od one druge "ljubazne tete" što se javlja na taj broj.
Citat:
Buum: Da sam ja na vašem mestu, ja bih polupao PCM kutiju, prijavio kvar, a kad dođu majstori iz Telekoma ne bih im ni za živu glavu dao da ponovo nakače to s***** na moj broj. Nek ga stave nekom penzioneru koji ne koristi net.

e sad me je ovo potaklo na jedno (pretpostavljam laičko) pitanje: gde se uopšte nalazi ta PCM kutija? sudeći po predloženoj intervenicij PCM je fizički dostupan vlasniku telefona, pa kontam da se NE nalazi u centrali, već u kući.

naime, meni je Telekom pre nekog vremena poslao pisamce da me obavesti da će u naredne 2-3 nedelje doći do promene mog broja i onda se jednog dana to i desilo. prosto su prvu cifru promenili u dve, ostatak broja je isti. već kako rekoh živim u kući, tako da 100% znam da nikakvi majstori nisu dolazili kod mene da bilo šta čačkaju i instaliraju.

dakle: gde se uopšte nalazi ta PCM kutija? :)
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ppp-bg.sezampro.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 19:26 - pre 220 meseci
Hm, bas sam je dobio na 9813 ...

Zvucala je prilicno strucno cak bih se zakleo da je rekla "mali [proizvodjaca PCM uredjaja]-ov PCM" ...

Rekla mi je i da mogu (vlasnik prikljucka sa licnom kartom) da podnesem zahtev pa da oni vide da li imaju neku drugu soluciju da me odvoje ali meni se to nesto ne radi ...


Velja

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: noćna mora na digitalnoj centrali11.03.2006. u 21:04 - pre 220 meseci
Citat:
lukeguy: dakle: gde se uopšte nalazi ta PCM kutija? :)


Na banderi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: noćna mora na digitalnoj centrali

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6691 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.