Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizel dizne! Sta se desilo!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dizel dizne! Sta se desilo!

[ Pregleda: 21050 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.200.125.*



+5 Profil

icon Dizel dizne! Sta se desilo!09.03.2006. u 03:51 - pre 220 meseci
Ovo su dizne skinute sa mog Opel kadeta 1.6d.
E sad mene interesuje sta se desilo sa ovom sto je pocrnela?
Nista nisam cistio,slike su od nocas. Nisam hteo da ih cistim iz razloga sto me interesuje da li je ovo crno od toga sto je dizna kako kazu "propisala" ili od ne znam cega.
Imam problema sa paljenjem kad je hladan auto, motor je dobar ima kompresiju 24 bara kad je hladan,kad upali (sa mukom) radi stabilno,vuce ,ne gusi se.
Sad masa ljudi mi kaze da ako sredim dizne necu prepoznati auto u radu i pri paljenju. Danas mi dolazi drugar pa ce odneti dizne da proveri.
Sve je to lepo ali kad nisi zaposlen malo je tesko otici kod boschiste i reci AJ ODRADI TI TO SVE PA DA SAM MIRAN.

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Go(R)@N

Član broj: 67508
Poruke: 239
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Dizel dizne! Sta se desilo!09.03.2006. u 11:07 - pre 220 meseci
Kod dizel motora za pravilan rad i laksi start je veoma vazno da se dizel gorivo rasprsti u sto finije delove, doslovce razmagli jer dizelasi za paljenje smese nemaju svecice vec se gorivo pali od visoke temperature komprimovanog vazduha. Ukoliko je gorivo pravilno rasprsteno u cilindru onda je i sagorevanje smese potpunije (ostaje manje taloga) i motor "mekse" radi t.j ne cuju se oni udarci kao da je cekic upao cilindar iako je taj zvuk karakteristican za dizelasa (noviji sistemi cak nemaju taj zvuk).
Garez koja se nahvatala na diznu sa slike je najverovatnije zbog njenog nepravilnog rada t.j kao sto si rekao "propisala" je i veci deo goriva nije sagorevao pa se talog hvatao svud po cilindru.
Inace i to je verovatno razlog tvog tezeg startovanja motora, mada ne mora da bude. Los starter motora (anlaser) izazove slicne simptome, lose gorivo, grejaci i sl.
 
Odgovor na temu

miokus
Vanja Miletic

Član broj: 11457
Poruke: 63
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.construction-tenders...


Profil

icon Re: Dizel dizne! Sta se desilo!09.03.2006. u 15:41 - pre 220 meseci
ja sam mislio da to cekicanje ima veze sa pumpom...hm
ne zvuci mi ubedljivo da dizeli cekicaju zato sto dizne ne rasprsuju kao nove.
kako bi ovo dokazali? jedino ubacivanjem novih dizni i videti onda kako se cuje...
a bas bi voleo znati.
one life
 
Odgovor na temu

RobertoKish

Član broj: 31138
Poruke: 165
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Dizel dizne! Sta se desilo!09.03.2006. u 15:54 - pre 220 meseci
najverovatnije su otisli ulosci na samim diznama i zbog njih dolazi do "pisanja" dizne.
 
Odgovor na temu

dj bojan
dj bojan

Član broj: 15239
Poruke: 949
212.200.125.*



+5 Profil

icon Re: Dizel dizne! Sta se desilo!10.03.2006. u 03:54 - pre 220 meseci
Doneo sam dizne danas od majstora, i jedna je stvarno otisla a ostale tri rade perfektno. Jutros sam odlepio kad sam skidao druge dve. Toliko je bilo garezi i cadji da nije normalno. Ali mi motor radi strava iako nisam menjao onaj ulozak(nisam pri parama).
A to cekicanje se dobije ako je rano pretpaljenje ili ustvari pumpa ranije ubrizgava gorivo. Malo sam je vratio unazad i sad radi super.
Hvala vam na pomoci !!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dizel dizne! Sta se desilo!

[ Pregleda: 21050 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.