Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vazdusne puske..........

elitemadzone.org :: MadZone :: vazdusne puske..........

Strane: 1 2

[ Pregleda: 48007 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.144.*



+363 Profil

icon Re: vazdusne puske..........24.12.2007. u 11:48 - pre 197 meseci
Mene interesuje sledece: sad je nemoguce da se onaj koji je sluzio civilno zaposli u policiji ili da dobije dozvolu za oruzje. Ali, ako ukinu vojni rok za koju godinu, da li ce onda dobiti mogucnost?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: vazdusne puske..........24.12.2007. u 14:11 - pre 197 meseci
Imao sam dvadesetak godina kada sam ušao u robnu kuću i video vazdušaru u vitrini.
Ona je koštala smešno malo,kao sad npr. 300 dinara.
Oduševljeno sam pružio novac i zatražio jedan komad,i bio sam srećan što ću imati
svoju vazdušnu pušku.
Prodavac je rekao:"Samo pokažite dozvolu na uvid"
Tu sam shvatio kako to ide,i smatrao sam da je to samo formalnost.
Prijavio sam se,panduri su pošle mesečak dana zakucali na vrata,objasnili da je to u vezi puške,
otišli i posle je stiglo da mi se NE odobrava.
Doduše nisam služio vojsku,tj,oslobođen sam.
Poludeo sam zbog toga.Kasnije sam saznao od nekog tipa da su se raspitivali kod komšija
kakav sam ja i da su verovatno komšije rekle da sam neozbiljan i da su se uplašili da nekom ne isteram oko.
Sada to mogu da razumem i verovatno bi isto tako postupio kao te komšije.
A pre neki dan mi je palo na pamet da sada kupim na divlje,ali me je to prošlo.
Ipak je najbolje otići u streljanu pucati u mete, oprobati oštro oko i mirnu ruku,
a ne gađati mačke i vrapce.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.144.*



+363 Profil

icon Re: vazdusne puske..........24.12.2007. u 20:18 - pre 197 meseci
To za streljanu svakako. Tamo ti i nece prigovarati ako si i isao civilno...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
195.252.105.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: vazdusne puske..........24.12.2007. u 21:21 - pre 197 meseci
Vazdušna puška i pištolj su svrstani u oružje pa u svakom slučaju je potrebna dozvola inače je odgovornost ista kao i za vatreno.
Obzirom da je to streljačko oružje, nema opravdanja za izdavanje dozvole osim klubovima.

Dakle lakše je dobiti dozvolu za nabavku vatrenog nego streljačkog oružja. Ali (uvek ima neko ali) u praksi sam se sretao da u nekim ruralnim sredinama ljudi taže vazdušno oružje da bi ''ubijali pacove po ambarima'' pa onda i dobiju dozvolu. Sve zavisi od načelnika lokalnog MUP-a.

Najbolje je dozvolu tražiti početkom godine, dok ne istroše kvote, pa sam jednom prilikom početkom godine dobio 5 (pet) dozvola u istom danu a krajem godine su me odbili za jednu!?!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: vazdusne puske..........25.12.2007. u 07:36 - pre 197 meseci
Samo da vidim da li sam sve dobro razumeo...

Trazis da ides na civilno sluzenje vojnog roka jer se pozivas na prigovor savesti (ovo je razlog) jer ne zelis da sluzis pod oruzjem, a potom posle civilne vojske hoces dozvolu za oruzje? WTF!
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.



+27 Profil

icon Re: vazdusne puske..........28.12.2007. u 10:27 - pre 197 meseci
Citat:
stex: Bas bi bilo glupo da onda oni koji nisu isli u regularnu vojsku vec u civilnu nemaju pravo na oruzje.

Pa nije glupo, jer kada podnosish molbu za civilno sluzenje vojnog roka ti se pozivash na prigovor savesti u kome 99% ljudi napishe da ima strah od oruzja i da se plashi da ce nekog povrediti oruzjem (tako je barem u Kragujevcu gde ti sluzbenik u Vojnom odseku izdiktira tekst molbe). E sad ti i nekako da objasnish muriji da si ti svoj strah od oruzja prevazishao ali kako da im objasnish ovaj deo da se brinesh da cesh ti nekoga povrediti ? Sve u svemu mislim da u skorije vreme nema shanse da se dobije dozvola za oruzje (makar i vazdushno) ako si vojni rok sluzio u civilnoj ustanovi, a kasnije, kada se ukine obavezno sluzenje vojnog roka, ko zna ...
Pozdrav
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

nandorb
Nandor Borbas
Poljoprivredni Fakultet
Vojvodina->Budisava

Član broj: 133501
Poruke: 19
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vazdusne puske..........15.01.2008. u 23:38 - pre 197 meseci
i ja sam hteo ali ne znam sta je sve potrebno jos nisam bio u vojsci ali imam 18godina i hteo bi da uzmem za samoodbranu sta je sve potrebno za to???
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.172.*



+18 Profil

icon Re: vazdusne puske..........16.01.2008. u 01:58 - pre 197 meseci
Civilna iskljucuje mogucnost posedovanja oruzja ? Po meni glupo.
Kakve veze cinjenica da recimo ne zelim da idem u rat gde mi neka 10. osoba naredjuje da nekoga ubijam, ima veze sa posedovanjem oruzja.
Mozda jednostavno ne verujem u koncept rata, glupa mi je ideja masovne civilne armije, glupe su mi ideje zbog kojih se vode ratovi.

Sa druge strane, npr. zelim da imam oruzje recimo za samoodbranu ili lov ili sport. Sto nema nikakve veze sa idejom vojske i rata.
Zasto civilno sluzenje iskljucuje da se oruzje poseduje u gore navedene mirnodopske svrhe?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: vazdusne puske..........16.01.2008. u 09:29 - pre 197 meseci
Zato sto se podrazumeva da bi i eventualni rat bio u odbrambene svrhe (nece sad neka drzava imati u ustavu ili negde "vojska je za osvajanje drugih zemalja", parafrazirano) pa ti onda to dodje ista svrha sluzenja vojske i tog zbog cega ti hoces imati oruzje (samoodbrana).
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: vazdusne puske..........16.01.2008. u 10:03 - pre 197 meseci
Posedujem lovački karabin i lovačku pušku. Da bi se puška kupila treba odobrenje za nabavku oružija. Da bi se pribavilo odobrenje potrebno je sledeće:

1. Potrvda da ste obučeni za rukovanjem tom vrstom oružija. ( različiti je potvrda za karabin, lovačku pušku, revolver, itd)
Dobija se u streljani posle položenog ispita (teoreckog i praktičnog). Dolaze ljudi iz MUP-a koji ispituju. Za kupovinu druge vrste oružija ako već nešto posedujete ide se na doobuku.

2. Potvrda iz suda okružnog i opštinskog da niste pod istragom. Potvrda se traži radi nabavke oružija.

3. Da ste punoletno lice.

4. Ne traži se služenje vojske. Ja sam karabin nabavio pre nego sto sam služio vojsku.

5. Uplate se takse i preda se u sup.

6. Sledi operativna provera MUP-a. (raspitivanje radnika MUP-a po komšiluku i lično kod vas po potrebi, kopanje po dosijeima i sve što je potrebno)

7. Posle 45 dana ili dalje stiže odobrenje za nabavku ( 2 primerka) ili rešenje odbijanju zahteva za obrazloženjem.
Odobrenje za kupovinu važi 6 meseci.

8. Kupujete pušku.

9. Posle kupovine dužni ste da je regustrujete u roku od 7 dana. U MUP se nosi drugi primerak odobrenja. Prvi ostaje kod trgovca. Odobrenje mora biti pravilno popunjeno pečat prodavnice, itd. Eventualno mogu da vam traže garantni list ili neki dokument uz pušku gde je upisan serijski broj oružija. Ne nosite novo oružije u MUP ovi se ljute kad to uradite, sem ako kupujete polovnu pušku pa se vrši prenos vlasništva. Predhodno se raspitajte da li treba da se donese oružije na uvid.

10. Dobijate oružani list.

Eto to je cela procedura.

 
Odgovor na temu

zarko23

Član broj: 182370
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: vazdusne puske..........10.08.2008. u 21:20 - pre 190 meseci
Brate moj,savetujem ti da odes u najblizi SUP i da se kod njih raspitas.
 
Odgovor na temu

zarko23

Član broj: 182370
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: vazdusne puske..........10.08.2008. u 21:25 - pre 190 meseci
Ma sta ti kenjas brate...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
79.101.147.*



+3 Profil

icon Re: vazdusne puske..........10.08.2008. u 23:42 - pre 190 meseci
Citat:
nandorb: i ja sam hteo ali ne znam sta je sve potrebno jos nisam bio u vojsci ali imam 18godina i hteo bi da uzmem za samoodbranu sta je sve potrebno za to???

izvini decko ,nakon sto sam procitao tvoj post poceo sam da se smejem ko da viceve citam :D , imash(tek si ,vec si ) napunio 18godina i trebati oruzije za SAMOODBRANU ??!??!?
izvini gde zivis , u teksasu? ko tebe vreba za coskom pa ti treba oruzje (jos vazdusara...a okruzen si oruzijem (u kuhinji))

NHF ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.podravka.co.yu.



Profil

icon Re: vazdusne puske..........11.08.2008. u 16:21 - pre 190 meseci
Ma jel ima to neko da prodaje polovno ;-)? Ko je ikada cimao za vazdusnu pusku... Treba mi da potamanim neke golubove, se*u ko kamile!
 
Odgovor na temu

Dabare
Simov Nikola
Borca

Član broj: 56436
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: vazdusne puske..........11.08.2008. u 22:58 - pre 190 meseci
Samo da napomenem da se za vazdusnu pusku placa porez veci nego na vatreno oruzije pa ko voli nek izvoli.
1+1=2
 
Odgovor na temu

milosf

Član broj: 187552
93.86.97.*



Profil

icon Re: vazdusne puske..........18.11.2008. u 23:34 - pre 186 meseci
Znima me kmoliki pritisak stvara prosecna vazdusna puska?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: vazdusne puske..........

Strane: 1 2

[ Pregleda: 48007 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.