Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 80732 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 19:03 - pre 213 meseci
FUD ili ne, evo i mene, poslednji put za ovu godinu...

Komšo moj, baš volim kako Veljko mirno komentariše trke. I kada se neko skuca, on retko podigne ton, dok ja skačem po metar u vazduh i urlam (na užas ukućana)! Kada bi se i on DRAO, ja bi umro od infarkta!

Ah, da... osim kada su trke JAKO rano ili u neko sumanuto vreme, TV, tj. home-theatre držim na 80% snage, pa smo sin i ja uglavnom sami u kući i trošimo gricke i piwo, sa obaveznim skakanjem, pljeskanjem i psovanjem (njemu ne dam!).

Baš juče sam komentarisao naglas nešto na stazi, kad Veljko ponovi moje reči par sekundi kasnije. Moja žena prevrne očima i obraduje se na spoznaju da sam sa F1 "libero" do proleća!

A, sad zaista... doviđenja do proleća, u NOVOJ temi! Osim ako ne počnete da se psujete ovde...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 20:52 - pre 213 meseci
Citat:
su27killeryu: Btw "Damon Hill passes the Ferrari of Michael Schumacher to take the lead for Arrows in the Hungarian Grand Prix. Hill narrowly missed out on victory thanks to a technical problem in the closing laps. "

Vozeci Arrows...

http://www.formula1.com/archive/halloffame/gallery/71/7.html


Hillu svaka čast na Hungaroringu '97. Nešto želiš dokazati/pokazati tim postom?

Citat:
su27killeryu: Kazes u 2000. nije imao nadmocan bolid?! Jedinu trku koju je Barrichello dobio (uostalom i zato sto je ovaj odmah ispao) sa 18e se probio na prvo mjesto u Hockenheimu, i taj bolid nije bio nadmocan?! Barrichello?!


Iz ovoga se vidi kako ti nemaš pojma o čemu pričaš. Naime, svatko tko je barem površno odgledao sezonu 2000 zna da je bila izuzetno zanimljiva jer se vodila izuzetno tijesna borba između Ferrarija i McLarena - Schumija i Hakkinena. Superiornost? Tada? Jedino što je tada bilo superiorno je vodeći dvojac Ferrari-McLaren u odnosu na 'ostatak svijeta'. Kao navodni dokaz superiornosti Ferrarijevog bolida te godine uzimaš kaotični Hockenheim. Barrichello je Hockenheim 2000 odvozio sjajno, bez greške no do pobjede ne bi došao da nije bilo određenih okolnosti u drugoj fazi utrke koje su apsolutno išle 'kao naručene' za Brazilca. Obzirom na, gore već spomenutu, superiornost Ferrarija i McLarena u odnosu na ostale momčadi te sezone - Barrichello je već do prvih odlazaka u boks (tada se vozilo na starom Hockenheimu) došao na treću poziciju iza McLarena koji su za vrijeme Brazilčeva proboja napravili 12s prednosti. Nedugo zatim na stazu izlazi SC što su sve momčadi iskoristile za odlazak u boks pa se tako Trulli našao ispred Barrichella dok je McLaren žrtvovao Coultharda koji se vratio na šestu poziciju. Kasnije je pala kiša, Trulli i Hakkinen su ziheraški otišli po kišne gume dok je Barrichello (zajedno sa Ferrarijevim taktičarima) odlučio riskirati što mu se na kraju dobrano isplatilo. Moraš znati da bi Barrichello vrlo teško sustigao, a kamoli prestigao McLarene da nije izašao SC te da nije pala kiša.

Citat:
su27killeryu: Za 2001. i 2003. ako nije bio sto se brzine tice nadmocan bio je daleko najpouzdaniji


2001; Schumi je imao nešto pouzdaniji bolid od najvećeg mu konkurenta te sezone - Coultharda. I da, Ferrari je tada bio brži od McLarena. Ipak, to nije bila superiornost.

2003; Schumijev Ferrari je bio nešto pouzdaniji od bolida glavnih konkurenata Raikkonena i Montoye. Po brzini nije bio u samom vrhu (što zbog guma što zbog samog bolida) - McLaren i posebno Williamsi su bili jednako brzi, čak i brži u nekim dijelovima sezone.

Citat:
su27killeryu: i nemoj mi samo reci da je pouzdan zato sto on prdi u njemu a ne neko drugi.


Pa naravno da je tako - zar to nisi znao? Pogledaj samo broj odustanja Schumija i Barrichella u sezonama kada su zajedno vozili za Ferrari. Treba znati složiti tim koji će se tako brinuti o bolidu - to je još jedan razlog koji ga uzdiže iznad svih i čini ga posebnim.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 21:42 - pre 213 meseci
pozdrav

pratim formulu 1 odavno ali ne toliko intenzivno (kako kad imam mogucnosti) i citam sta se sve ovde pise i nemogu nikako da shvatim zasto je ovo toliko ne znam kako da se izrazim...svadljiva tema!
u svakom postu neko nekome kaze da nema pojma,da je glup ...
razumeo bih da se prica o politici ali ovako bas ne kapiram...
ja licno nevolim schumija ali lik je stvarno masina a ne covek...pravi svaba.
ne znam zasto ali me nekako asocira na hitlera. ne mislim po nekim losim osobinama vec valjda po ambicijama.
u svakom slucaju da je bio faca jeste,da je vozao dobre bolide i to jeste tacno,uglavnom.

@IcyImpact
Citat:
Iz ovoga se vidi kako ti nemaš pojma o čemu pričaš. Naime, svatko tko je barem površno odgledao sezonu 2000 zna da je bila izuzetno zanimljiva jer se vodila izuzetno tijesna borba između Ferrarija i McLarena - Schumija i Hakkinena. Superiornost? Tada? Jedino što je tada bilo superiorno je vodeći dvojac Ferrari-McLaren u odnosu na 'ostatak svijeta'. Kao navodni dokaz superiornosti Ferrarijevog bolida te godine uzimaš kaotični Hockenheim.................

ma daj covece zasto se toliko ubijas da odbranis schumija?!
ja koliko sam video pola ovih sto su protiv schumija namerno svasta pisu da bi tebe upalili i koliko vidim uspeva im!
u svakom tvom postu ti nekom kazes da nema pojma i slicno.
iskuliraj malo,nemas nista od toga,a ono sto je istina ne moze se promeniti ma kako neko zeleo i ma kakva istina bila.
ej da,i odakle majke ti iskopavas sve te podatke?!?!!?
nije valjda iz glave sve to?
ili ima neki sajt sa svim tim statistikama?
gledao sam skoro sve trke ove sezone ali da me neko pita koji je bio poredak na trci recimo pre 2 meseca ne bih imao pojma a ti koliko vidim znas ko je bio na kom mestu pre vise godina.
mislim svaka cast ali ja to nikad ne bih mogao,valjda zato sto mi je gledanje trke trenutno zadovoljstvo o kom posle ne razmisljam mnogo,jednostavno trenutak opustanja a kada procitam sta se ovde sve pise smorim se!
nemoj ovo da shvatis kao neku negativnu kritiku,vise kao prijateljski savet a mozes jednostavno da ignorises.
ja sam samo hteo da kazem sta ja mislim o svemu ovom i nadam se da sledece sezone nece biti ovakvih rasprava i svadja...
ali znajuci nas balkance naci ce se vec neki povod za zucnu raspravu ponovo sa schumijem ili bez njega!

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 22:37 - pre 213 meseci
Citat:
tox master: ja sam samo hteo da kazem sta ja mislim o svemu ovom i nadam se da sledece sezone nece biti ovakvih rasprava i svadja...
ali znajuci nas balkance naci ce se vec neki povod za zucnu raspravu ponovo sa schumijem ili bez njega!


Tačno. Evo npr. McLaren će najvjerovatnije imati neku Holandsku firmu kao sponzora, što će navjerovatnije zbog loga te firme, McLaren biti narandžaste boje. Gdje baš narandžasta?!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:07 - pre 213 meseci
Superiorni su 2000. bili i zbog ovoga

"Ferrari dominated from the start of the 2000 season while McLaren struggled with poor reliability."

http://f1.racing-live.com/f1/en/teams/mclaren.shtml

Ako ovaj sajt laze onda lazem i ja...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:22 - pre 213 meseci
Pa naravno da taj sajt ne laže.

A što se tiče Šumija, ajde oladite već jednom. Čovek se povukao, i ne vidim apsolutno ni jednog jedinog razloga zašto bi se samo o njemu ovde diskutovalo.

Nije pošteno od vas da ni reči ne kažete o briljantnoj vožnji Džensona Batona, kao i da ne komentarišete da je Alonso postao prvak drugi put uzastopno.


P.S. Ajde malo klađenja: šta mislite, ko u novoj sezoni ima najveće šanse da postane novi šampion Formule 1? Da li mislite da Alonso može izdržati prvu sezonu u Meklarenu bez kvarova i da se može bez većih problema boriti za titulu?

Moje PRELIMINARNE (namerno naglašavam ovu reč ) su: favorit je Djankarlo Fizikela, drugi favorit je Alonso, treći Raikonen, četvrti Baton.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:25 - pre 213 meseci
Fizikela favorit?! :)

Mislim da ce i Kovalainen biti bolji od njega, naravno ako ga ne budu stavili za drugog vozaca (a nece valjda).
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:27 - pre 213 meseci
ja mislim da bas Raikonen ima najvise sansi zbog dugogodisnje saradnje sa Bridgestonom na kome ce svi biti naredne sezone. Inace mislim da ce se Alonso silno razocarati zbog prelaska u Mclaren tako da bih stavio pre Fizikelu nego Alonsa a bice zanimljivo videti Toyote i Red Bull sa reno, kao i Williams sa tojotinim. U svakom slucaju mislim da naredne sezone niko nece previse odskociti i da ce biti jako neizvesno do kraja.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:33 - pre 213 meseci
Ja navijam za Poljaka.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!23.10.2006. u 23:37 - pre 213 meseci
Pa ja se nadam da niko neće previše odskočiti, a budite uvereni da ako se Ros Brown povuče, kako je najavio, Ferari će biti bitno osakaćen što se strategije u boksu tiče. Rori Birn će još raditi, ali pitanje koliko dugo, a i Žan Tod visi o koncu. Sa odlaskom Šumahera, budimo realni, Ferari neće biti ono što je bio mnogo dugo vremena.

Pa setite se samo sezone 1999 kad je Šumaher polomio nogu u Britaniji u prvoj krivini posle starta, posle toga nije vozio 6 trka. Samo na prve dve posle njegove povrede Ferari je ostao dobar sa rezultatima, dok su kasnije Baričelo i Mika Salo osvajali ispod 15. pozicije na startu, praktično Ferari je bio mnogo slabiji bez Šumahera. Sasvim su realne šanse da i sada tako bude.

Reno će skoro sigurno ostati u samom vrhu, najverovatnije će bar jedan njihov vozač biti u konkurenciji za titulu, Meklaren bi trebao drastično da se poboljša, pogotovo ako reše problem aerodinamike i čestih kvarova bolida, dok očekujte iznenađenje od Vilijamsa i Redbula, koji će možda zabeležiti i pobedu.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!24.10.2006. u 09:04 - pre 213 meseci
kako je nezahvalno praviti prognozu sada za sledecu sezonu..... Prvo, ja ocekujem da ce ferari ostati jak, da ce raikonen biti bolji od mase ali ne stalno, kao sumi ove godine. Verujem i da ce reno biti solidan i pouzdan, al ne ocekujem ovoliko kao ove a narocito prosle godine. U svakom slucaju Kovalainen ce biti bolji od Fizikele i on je prvi sans tima, i sjajan vozac, a to ce i dokazati, ja iskreno ne ocekujem Fizikelu da izdrzi celu sledecu sezonu. E to je ono sto su neka moja ocekivanja, a ostalo gotovo da se ne zna !! Da li ce se meklaren konsolidovati do sledece godine, dolazi im najbolji vozac ove i prosle sezone i mozda je i to podstrek da se jos vise potrude i napokon posle izvesnog vremena budu konkurentni. Da li ce se honda najzad boriti za sam vrh, sto bih ja voleo i iskreno se nadam jer za njih navijam. Da li ce ova sezona sa bridzstonom i navikavanje na njega znaciti tojoti, da li ce i toliki budzet vec jednom napraviti konkurentan auto za sam vrh. Da li ce bmw posle ovakvog uspona u drugom delu sezone i sa mladom poljskom nadom, nastaviti uzlaznom putanjom i biti medju prvima. Da li ce vilijams posle najgore sezone, mozda od kada postoje, uspeti sa novim sponzorom i sa jos jednom mladom nadom da naprave cudesan povratak u vrh. I poslednje da li ce red bul sa dva tima i sigurno dosta ulaganja imati snage da jedan od ta dva izbaci u elitu najboljih. Od super agurija i spajkera realno ne ocekujem veliki pomak, ali mozda nekog pomaka manjeg i bude.

ps. jel neko primetio sjajnu voznju takume na poslednjoj trci. Da se razumemo, ja sam poslednji koji ga je prihvatao u nekom jakom timu, jer covek je budala u glavi, i stvarno zeli nesto sto je nemoguce da izvuce iz bolida i uopste da uradi na stazi, ali je tako neko i potreban malo formuli da neku ludost i odradi i da te zapanji. Kad sam bio u Madjarskoj kupio sam majicu honde bar, sa njegovim likom i natpisom "foot to the floor" bas u njegovom fazonu
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!24.10.2006. u 11:55 - pre 213 meseci
Mislim da senzacije treba očekivati od Toyote i Williamsa... Ferrari će ostati jak dok McLaren i Reno padaju 100% zbog guma. Vidjelo se da Ferrari ima problema sa Bridžistonkama na kojima je iha-ha godina, dok McLaren i Reno staju sa sigrunog Michelina na promjenjivi kameni most. Mislim da je dobra stvar što će po kiši da dođe samo vozačko umijeće do izražaja a ne bolidi...

Mislim da su kandidati za titulu dvojac Ferrarija i Renoa! Ako Michael ostane u Ferrariju još godinu dana kako je obećao, da pomogne Kimiju da se upozna sa ponajviše sa mehaničarima pa onda sa samim bolidom, te da Massu psihički potpomogne, mislid da veće šanse ima Scuderia.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!24.10.2006. u 14:51 - pre 213 meseci
@tox master

Debilne postove koji frcaju lažima teško mogu nekomentirati. Dijelom to radim iz osobne satisfakcije no prvenstveno zato što se nadam da će barem jedan čovjek koji čita ovu temu zapamtiti istinu o Schumiju koja je prečesto sakrivena iza gomile laži.

@su27killeryu

McLaren je početkom sezone 2000 imao više problema sa bolidom od Ferrarija. To ne znači da je Ferrari bio savršen i da se nije kvario (početkom sezone) - obrati pažnju na Barrichella. Ostatak sezone - pogledaj statistiku, ako ti neke stvari nisu jasne - pogledaj opet. Kakva superiornost Ferrarija? Uostalom, pisao sam već o tome...

@Kosta ******um Rex Persia

Ne događa se svake godine da odlazi najuspješniji vozač u povijesti F1, vozač karijere duge 16 godina, vozač koji je obilježio posljednju dekadu i vozač koji je godinama dominirao tim sportom. K tome, njegova duga karijera u F1 ispunjena mnogim kontroverzama. Materijala za priču ima na pregršt - sve ostalo u F1 svijetu mora i može pričekati još neko vrijeme. Svaka čast Alonsu, Massi i Buttonu no odlazak Schumija je nešto zaista posebno i time se sada trebamo baviti. Za Alonsa, Massu, Buttona te sve ostale mlade lavove ima vremena.

Ferrari se već duže vremena sprema za reorganizaciju koja nije neočekivana, iznenadna. Nova struktura momčadi, koja će biti objavljena ovaj tjedan, donosi neke nove sposobne ljude na ključnim mjestima momčadi. Ferrari zasigurno neće biti isti, jer, nemoguće je sasvim nadoknaditi jednog Brawna no zamjene zasigurno nisu nepripremljene i nestručne. Todt će vjerojatno kročiti na više mjesto u Ferrariju, Brawn uzeti 'godinu za razmišljanje' itd.

Raikkonen je izuzetno brz i bez srama može stati uz bok Schumiju i Alonsu što se tiče brzine no on ima neke druge probleme - komunikacija sa momčadi. Schumi je, osim što je bio izuzetno brz, odlično poznavao bolid, mnogo komunicirao sa inžinjerima, sam proučavao razne podatke itd itd. Raikkonen tu nije Schumi, brz je, ali u Ferrariju će morati naučiti snažno komunicirati sa ljudima koji se brinu za njegov bolid ili će biti problema.

Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!24.10.2006. u 21:45 - pre 213 meseci
Kvario se bolid Barikela jer se 95% paznje u timu posvecivalo onome a Barikelo sta uradi.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!25.10.2006. u 12:39 - pre 213 meseci


Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!25.10.2006. u 14:27 - pre 213 meseci
Ako ostane isti bolid very unlikely...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!25.10.2006. u 14:47 - pre 213 meseci
Citat:
su27killeryu: Kvario se bolid Barikela jer se 95% paznje u timu posvecivalo onome a Barikelo sta uradi.


Nije istina.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!25.10.2006. u 17:53 - pre 213 meseci
Nego sta je istina, 93%?!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon BMW confirms: Zanardi to make F1 return30.10.2006. u 11:08 - pre 212 meseci
Kako prenose internet mediji, Alesandro Zanardi će od 24 do 26 novembra po prvi put sesti u bolid Formule 1 posle sezone u Vilijamsu 1999 godine, i ujedno, biće prvi vozač u istoriji Formule 1 kome su amputirane obe noge, a sedi za volanom F1.

Čitajte detaljnije na http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=134352


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!30.10.2006. u 12:14 - pre 212 meseci
Dobar je Alex
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 80732 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.