Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 112553 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 12:25 - pre 217 meseci
Pozdrav,

izbor Ti je zaista dobar, jedino sto je to bas najskuplje sto se moze kupiti u klasi ne-Japanaca ili evroamerickih modela. Ako si vec odlucio ziveti sa time, stvar je skroz OK, ovo je valjana varijanta motora iako je tih skoro 30KS pomalo sumnjivo, videces kada zavrsis period razrade i probas da upregnes citavu tu ergelu, imaces utisak da su poneki "konji" ostali u stali ;)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 12:42 - pre 217 meseci
Hvala ti na odgovoru i brizi za tu korejsku "ergelu" konja..

Dugo sam proučavao ponudu u toj klasi, i ovaj motor nudi više konja i voznih perfomansi od mnogih razvikanijih marki... Našao sam 2 god. stari motor, taman razrađen, za povoljnu cijenu, a prvi vlasnik je stvarno bio više nego picajzla, pazio ga je i čuvao maksimalno! Tajna njegovih konja je u dva rasplinjača i dvije bregaste u svakome od cilindara. Dakle, 4 ventila po cilindru. Mašinu su razvijali Japanci iz Suzukija, za koje je Hyosung ranije proizvodio motocikle.

Tako da sam ja upregnuo i isprobao BAŠ SVAKOG od deklariranih konja, i uvjerio se da nisu nepostojeći... Do 130 km povuče jako brzo i u komadu, bez ikakvih problema... Išao bi on i nešto brže, ali ja imam preko 100 kg, pa i to treba uzet u obzir:)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 13:22 - pre 217 meseci
Mislim... a koja je to CENA, a da OVAKO izgleda, a da nije onaj moj debeli dečko sa početka threada?

Sjajan izbor za nas siromašne!!!

Pozdrav!

P.S. Daj još slika!!!!
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 13:42 - pre 217 meseci
Cijena je nešto manje od 3500 E, a novi u Hr košta bezobraznih 38.000 kn. Mislim da je u Srbiji dosta jeftiniji!
Inače je ovo po dizajnu i izgledu vjerna kopija HARLEY DAVIDSON modela Fat Boy:)

Evo ti još slika:









Ako ti nije problem uvoz, u Njemačkoj ih možeš naći prilično povoljno, na mobile.de, Ebay.de ili Motoscout.de..
Ja nisam imao vremena i volje za uvoz, ali tamo bih bio kupio i prošao dosta povoljnije!

 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 15:59 - pre 217 meseci
Pozdrav,

skroz je OK ako imas u glavi predstavu da 28KS gura Tvojih 100kg do neki 130 km/h, onda je sve u redu sa deklarisanom snagom. Doduse, ukoliko pogledas pod isti taj Suzuki za koji mislis da razvija (oni ustvari samo daju svoje starije motore za firmu u kojoj su vecinski vlasnici) masinu, pa potrazis recimo model RG Gama sa, doduse, dvotaktnim motorom, videces da nesto ipak nije u redu sa tim brzinama ali neka bude i tako. Kineza imas koliko hoces koji iz 150ccm razvijaju svojih 110 km/h samo na motor, na zaletu idu i 120km/h, dakle, nesto najpre nece biti u redu sa tim deklaracijama ali u svakom slucaju, Tvoj primerak je zaista prelep, meni licno daleko lepsi od ovde popularnih Aquila, ovde kosta 3870 dok isti model sa 650ccm agregatom kosta celih 3000 eura vise. Stoga, ne znam zasto je takva cena u RH ali u svakom slucaju, meni licno je to ipak najbolji ne-japanski izbor iz Azije od svih ponuda. Mene licno interesuje jedna sitnica, maksimalna izmerena potrosnja sto se Tebe tice prelazi 4 litra ili ne?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 20:53 - pre 217 meseci
Prvo o potrošnji: kažu da sa 14 litara prijeđe oko 330 km.. Ja ga nisam testirao, kad je rezervoar ispod trečine, odem do prve pumpe i napunim ga do vrha. Za sad samo uživam u vožnji i ne stignem se baviti još i time:)

Što se tiče raznih Kineza i slabijih motora, znam da sa ovim mogu bez problema krenut na jako dugačak put, i da ću tamo i stiči. Mogu i povest nekoga sa sobom, motoru neće to smetati.. Pitanje je kako bi se ponašao neki od 18 KS.

Cijena u Hr je visoka zbog uvedenih trošarina, a PDV se na kraju plača na ukupni zbroj svih troškova...
Pročitao sam da su mašinu razvili Japanski inžinjeri, za potrebe Hyosunga. Vjerojatno su koristili svoja prebogata iskustva, i ne vidim u tome veliki problem... Ovo je custom/chopper, i od njega se ne očekuju trkačke osobine. Stvoren je da sjedneš na njega i uživaš u dugačkim vožnjama.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!01.06.2006. u 21:13 - pre 217 meseci
Na netu ljudi pričaju da troši u prosjeku oko 3,5 - 3,6 l. Pun rezervoar ima 14 l, a rezerva se javlja na 2 l. Valjda onda s punim tankom do momenta rezerve naprave 330 km, što bi bilo oko 3,6 l/100 km. Jer tko bi se vozio na rezervi do zadnje kapi da izmjeri potrošnju:)

Meni je još prenov i predobar da bih mislio o takvim stvarima kao što je potrošnja:)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 10:23 - pre 217 meseci
A evo kako izgledaju "malo" prerađeni marauder i wildstar:








 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 11:25 - pre 217 meseci
Pozdrav,

to je sasvim OK potrosnja, inace, ne meris je na pun rezervoar vec na, recimo, 300 predjenih kilometara. Ja nalijem do cepa na copavu nagnut motor i onda izracunam potrosnju ali ta potrosnja bi i trebala da bude ona koju ja mislim da treba da ima ovaj motor. To je skroz OK i ne zagorcava zivot. Ne znam zasto si uopste p[omislio na brzine za trkanje, imam utisak da si nesto uvredjen jer sam napisao u malo zavijenoj formi da lazu kada napisu te KS ali za time zaista nema potrebe. Uopsteno posmatrano, Tvoj motor je zaista odlicna stvar, kako vec rekoh, za mene najbolja investicija iz Azije od ne-Japanaca ali su modeli od 650ccm i Comet u svetu izborili brand za svoju firmu pa imam paradoks da je Drag star od 650 ccm ni punu hiljadarku skuplji od ekvivalenta Hyosunga sto je samo veliki plus za ovu firmu. Svi ti motori koji se danas ugradjuju u ove jeftinije varijante su svakako stari modeli ali znacajno prilagodjeni danasnjim standardima, dakle, nisu samo stavljeni stari motori koji nisu bili dobri za Japance, da me ne shvatis pogresno.

Ono o trosarinama uvedenim u RH nisam bas razumeo, ne znam o cemu se radi tacno. Potrosnja postane bitna kada imas poveci vozni park, sa jednim motorom zaista mozes preziveti i mnogo vece potrosnje pa su nam kriterijumi malo razliciti ali sta da se radi. Inace, i ja vozim samo choppere, zadnje krosove i trkalice sam ostavio jos sa ratom i ne interesuju me odavno, ni mene ne nosi brzina sem standarda za putovanje: gradska/prigradska voznja 90-90 km/h, vangradska 120 km/h.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 12:20 - pre 217 meseci
Potrošnja je u svakom slučaju vrlo podnošljiva, ali i da sam mjerio, podaci ne bi bili relevantni:) Isprobavao sam sve mogučnosti motora, ubrzanja, mijenjao režime rada motora, i to je sasvim nešto drugo od na pr. dugih relacija umjerene vožnje..
Uopće se ne ljutim zbog snage, niti me previše ne bine. Jednostavno vjerujem da je njima samima stalo da zadrže svoj renome i iznose točne podatke.. Uostalom, u testovima uvaženih moto-revija isto navode veču snagu kao jednu od prednosti ovog motora.
Inače motor GV250 zadovoljava euro-normu emisije plinova - E4, dakle vrlo visoku... A moje iskustvo mi govori da su općenito u tehnici najbolji proizvodi baš oni već ranije isprobani, koji su doživjeli nekoliko izdanja, obnova i redizajna, stalno s nekim poboljšanjima! To je najčeće bolja stvar od posljednjeg krika mode... Nekad sam vozio Laverdu 500 ccm, ali sad sam poželio samo nešto za easy-ride uživanja i zadovoljan sam izborom. Mogao sam sada uzeti i 650, ali jasno mi je bilo da ću jako teško odoljet izazovima velikih brzina i jurcanja po cestama:)

Trošarina je još jedan namet koji se plača državi, i zbog kojeg se uvoz rabljenih motora gotovo i ne isplati u Hr. Iznosi 13% na vozila do 50.000 kn, a za rabljene motore iznad 250ccm uvečava se za 100%. Ali 13% je na osnovnu cijenu plus carina. Kad sve to platiš, onda još 22% PDV...
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 12:51 - pre 217 meseci
@Ventura

Moja preporuka je da zaobidjes supersport motore (R6,R1, ...) ako nemas iskustva (cak i ako imas) i da uzmes neki road motor (FZS6 npr)

Ja sam se odlucio za Yamaha FZS6 Fazer model 2005 i nisam zazalio: 100hp, udoban, lak za upravljanje (road motori su po pravilu mnogo laksi za manevrisanje, sto je vrlo bitno, pogotovo ako nemas iskustva, pa time i bezbedniji). Iako je road motor, bez problema ide 140 mph, a 0-100 km/h za nekih 4.2 sec ako se ne varam.

Takodje na road motorima ne moras sedeti pogrbljen, kao na supersport (ovo vazi za brzine do 100mph, preko toga moras ako neces da otpadnes).

[Ovu poruku je menjao hecky dana 06.06.2006. u 13:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 14:39 - pre 217 meseci
Pozdrav,

palomas, hvala za info a za potrosnju me i interesovala bas maksimalna, onako kako si i isprobavao. Za doradjene ranije motore si odlicno shvatio sta sam hteo da kazem, to je upravo to, poboljsano sve sto se moglo poboljsati na bazi iskustava a da nije maksimalno savremena tehnologija u pitanju i to je verovatno, osim zvuka koji pruza znacajno veca litraza motora, idealna stvar. Sa tom trosarinom ste zaista osakaceni finansijski, takodje i sa tako visokim PDV-om, malopre sam imao i polisu osnovnog osiguranja u rukama, visa je za oko 3 puta nego ekvivalent ovde, skup sport bilo sta isterati iz garaze....

Eh, da, i ja sam brzine isprobavao uglavnom na jednoj Yoti, osamdesetih, kada je to bio top motor, pa zatim malo i Miraza sa celom "hiljadarkom" a zatim sam se polako rastajao sa brzinama :)
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.sap-ag.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 14:50 - pre 217 meseci
Lepo vam ide hvaljenje tog motora (a jes' lep, nema sta), ali moram da vas prekinem sa par pitanja:

Citah da (logicno) postoje motocikli razlicitih velicina, te da glomaznijim osobama odredjeni modeli nikako ne "leze". Tako da uz ona pitanja o potrosnji sleduje i : koja klasa velicina odgovara osobama cca 190cm / 100kg?

I da li 2. osoba / nesto vise prtljaga moze da se vozi, koliko se to negativno odrazava na sam motor/ostale delove, kao i da li potrosnja drasticno raste takvim opterecenjem?

Koja snaga motora je potrebna za neku "normalnu" (relativna stvar) voznju u pomenutim situacijama?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 16:12 - pre 217 meseci
Pozdrav,

pa u sustini, ovaj GV250 po svim kriterijumima zadovoljava voznju i krupnije i dve osobe, potrosnja se svakako uvecava ali to su ipak vanstandardne situacije. Dve krupnije osobe ipak sedaju samo na sam vrh ponude u klasi choppera/cruisera najpre radi velicine (Virago recimo ima i opciju motora od 1100ccm ali po dimenzijama nikako ne upada u ovaj primer) i to bi bili HD motori, Star iz Yamahine ponude (Drag, Wild, Royal), VT iz Hondine ponude, Intruder iz Suzukijeve, VN Kawasakijeve a najblizi ostali oblici bi bili putni ili enduro motocikli iz Evrope. R modeli su tek cirkus kada sednu dvoje krupnih na njih bez obzira na snagu koja i ne primecuje prakticno dvoje. Za takve slucajeve imas danasnja savremena koketiranja na temu putnog motocikla a'lla V-strom ili V-max itd, dijapazon je sirok ali tu onda vise nema ustede. Da se razumemo jednu stvar, motor je ipak za jednog, kola su za dvoje, za vise od toga je autobus/kombi/bilo sta namensko.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!02.06.2006. u 16:37 - pre 217 meseci
http://www.motorcyclecruiser.c...ests/250cc_cruiser_comparison/

Do sada najbolji tekst koji sam nasao na tu temu. Mozda nekome bude od koristi.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

silent_bob

Član broj: 14289
Poruke: 8
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!03.06.2006. u 16:00 - pre 217 meseci
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!05.06.2006. u 07:26 - pre 217 meseci
Citat:
silent_bob: Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)


Yamaha je ime koje garantira kvalitetu, ali glavni problem skutera su mali kotači, i nesigurnost koju oni donose.. Dovoljno je pri malo većoj brzini naletjeti na nekakvu rupu ili izbočenje na cesti, i može biti problema..
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!05.06.2006. u 12:13 - pre 217 meseci
Koga zanima Hyosung Aquila, ovdje može pročitati razne podatke, od potrošnje pa do svih ostalih detalja.. Između ostalog i potrošnji u različitim uvijetima vožnje...

Prema tome ispada da je minimalna potrošnja 3,3 l, prosječna 3,5 l, a maximalna 4,5 l/100 km...

http://www.indiabike.com/roadtest/aquila/techspecs.htm





[Ovu poruku je menjao palomas dana 05.06.2006. u 13:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

silent_bob

Član broj: 14289
Poruke: 8
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!05.06.2006. u 13:43 - pre 217 meseci
Citat:
silent_bob: Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi kaze nesto o YAMAHA Maxster 125
Bilo kakva iskustva, kao i to da li ga vredi uzimati?
Motor ima 9kw/12hp? 4 takta
Kakvu izdrzljivost je moguce ocekivati od ovog motora? (po pitanju predjenih kilometera)


i interesuje me da li je moguce da je ovaj motor 4-taktni ako ima jedan klip(i da li ima jedan klip ili dva), jel ima vodeno hladjenje i
koliko potrosnju je realno ocekivati?
unapred hvala
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!05.06.2006. u 13:58 - pre 217 meseci
Malo proguglaj po netu i pročitaj po raznim revijama mišljenja korisnika ovog modela.. Potrošnja ti je zadnja stvar zbog koje moraš brinuti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Best Buy Motorcycle?! Vaša želje i snovi!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 112553 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.