Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavno resenje za pristup internetu

[es] :: Linux :: Jednostavno resenje za pristup internetu

[ Pregleda: 2044 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Jednostavno resenje za pristup internetu18.04.2006. u 13:55 - pre 219 meseci
Želeo bih da napravim malu mrežu koja može da pristupi Internetu sa jedne tačke, plus treba mi mail server koji može da dovuče svu poštu sa jednog POP3 naloga, da bi je razvrstao ka više korisnika. Do sada je to bilo rešeno jednom Win2000 mašinom koja je imala uključeno deljenje internet konekcije, i nekim mail serverom za windows koji je podržavao tzv. smartpop. Kako to da uradim u Linuxu? Nisam baš neki super-administrator, tako da je svaka pomoć dobrodošla.
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

Član broj: 18272
Poruke: 358
*.rb.a.2-1.228.bih.net.ba.

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Jednostavno resenje za pristup internetu18.04.2006. u 20:17 - pre 219 meseci
skini si distribuciju clarck connect i instaliraj radi sve :) imas sve sto ti treba za tu namjenu.
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Jednostavno resenje za pristup internetu18.04.2006. u 20:45 - pre 219 meseci
Citat:
Mihajlo Cvetanović: Želeo bih da napravim malu mrežu koja može da pristupi Internetu sa jedne tačke, plus treba mi mail server koji može da dovuče svu poštu sa jednog POP3 naloga, da bi je razvrstao ka više korisnika. Do sada je to bilo rešeno jednom Win2000 mašinom koja je imala uključeno deljenje internet konekcije, i nekim mail serverom za windows koji je podržavao tzv. smartpop. Kako to da uradim u Linuxu? Nisam baš neki super-administrator, tako da je svaka pomoć dobrodošla.


Uz (skoro) svaku distribuciju ce ti doci lokalni pop server. Za skidanje sa pop-a koristi fetchmail. Posle mozes razmisliti i da podignes svoj mail server u potpunosti kod sebe - zaobilazeci ISP za to.

Za prosto deljenje konekcije ti ne treba nista - to je obican NAT koji ces iskonfigursati u dve komande. Mozes podici i proxy (squid dodje uz dobar deo distribucija) ako zelis.

Ja bi preporucio CentOS na slepo, kao enterprise-like Linux. Opet, to je stvar ukusa.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Jednostavno resenje za pristup internetu19.04.2006. u 14:55 - pre 219 meseci
Skinuo sam fetchmail, međutim rpm neće da se instalira jer mu nedostaju smtp_daemon, libcrypto, librsaref i libssl. Tih biblioteka koliko vidim ima na Mreži, međutim razbacane su, a i uglavnom nisu za Fedoru 4. Ima li neko linkove odakle bih to mogao da skinem? Ponadao sam se da toga ima u instalaciji same Fedore, ali ili toga nema, ili ja to ne mogu da nađem.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Jednostavno resenje za pristup internetu19.04.2006. u 20:52 - pre 219 meseci
Citat:
Mihajlo Cvetanović: Skinuo sam fetchmail, međutim rpm neće da se instalira jer mu nedostaju smtp_daemon, libcrypto, librsaref i libssl. Tih biblioteka koliko vidim ima na Mreži, međutim razbacane su, a i uglavnom nisu za Fedoru 4. Ima li neko linkove odakle bih to mogao da skinem? Ponadao sam se da toga ima u instalaciji same Fedore, ali ili toga nema, ili ja to ne mogu da nađem.


Koristi yum - on ce ti sam resolve-ovati dependencies, i skinuti dodatno sta ti treba :).

# yum install fetchmail


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Borovic
Stefan Borovic
Beograd

Član broj: 80154
Poruke: 204
*.eunet.yu.

Jabber: borovic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Jednostavno resenje za pristup internetu20.04.2006. u 18:45 - pre 219 meseci
Pa, kompajliraj source-ove...Ili koristi Slackware...Salim se naravno, nego pogledaj malo web &related forume...Ima veoma mnogo raznolikih pitanja i odgovora.Zdravo.
n
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Jednostavno resenje za pristup internetu

[ Pregleda: 2044 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.