Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MIG aparat za varenje-pomoc

elitemadzone.org :: TechZone :: MIG aparat za varenje-pomoc

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 281428 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kemppi
Sasa Simic
masinac
Bgd

Član broj: 202019
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc12.05.2010. u 23:14 - pre 169 meseci
Citat:
maki2001: moje misljenje da si kupio los aparat . ipak ozbiljan aparat je esab , fronius , elektra , ali koliko para toliko i muzike!

Koliko razumem covek se raspituje sta da kupi,nije jos nista kupio.
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.cpe.parabolanet.com.



+9 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc13.05.2010. u 09:38 - pre 169 meseci
Citat:
maki2001: moje misljenje da si kupio los aparat . ipak ozbiljan aparat je esab , fronius , elektra , ali koliko para toliko i muzike!

I ja sad ništa ne razumem.Ne verujem da se ovo odnosi na moj Lorch,koji je pouzdan i popravljiv aparat sa zavidnim performansama i uz Kemppi i Miler spada u društvo gore pomenutih.
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc13.05.2010. u 19:01 - pre 169 meseci
Pozdrav narode,
Kemppi je u pravu ..jos nisam nista pazario od aparata jer sam cekao vase misljenje i savete. Inace potreban mi je monofazni aparat(ali sto jaci) jer nisam uvek u prilici da koristim trofaznu struju pa sam naisao na taj kineski mig mag mma inverter za koji mi se ucinilo da bi odradjivao posao(mislim nije bas ni jako jeftino kinesko sr...)a sto se popravki tice kazu da je pojednostavljena...menjaju celu plocu...hm,a video sam da i MUSkorp drzi neke Jasic invertere za koje kazu da su solidni i da ih servisiraju pa me je to povelo na razmisljanje o kupovini istog(mislim da nije losiji od varstroja ili iskre..sve je to isto samo sto ovi drugi deru)...a onda sa druge strane vi mi ga ne savetujete.... ja bih jos najpre kupio citronix 250a ali meni treba monofazni.Dali je neko cuo za italijansku firmu Awelco i kakve aparate sklapaju ... oni imaju neke klasicne monofazne od 240a.Ne treba meni sad profi aparat ,moze i poluprofi jer sa njim necu raditi svaki dan ceo dan vec povremeno ali zahtevne stvari
 
Odgovor na temu

Kemppi
Sasa Simic
masinac
Bgd

Član broj: 202019
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc13.05.2010. u 20:06 - pre 169 meseci
Mig-mag i tig aparati su uglavnom radionicki,jer rade u zastiti gasova,pa je problematicno zavarivanje na otvorenom prostoru,jer vetar oduva gas,pa je tesko variti i var je loseg kvaliteta,osim ako se ne koriste punjene zice koje su za hobi upotrebu skup sport,a ne znam da li mogu da se kupe na malom koturu(D 200),koje koriste hobi aparati.
Za rad na terenu koristim REL aparat(sa elektrodama),ako pravis neku konstrukciju,uradis je u radionici,a na terenu je samo ucvrstis i REL ce ti zavrsiti posao.Za te pare koliko bi platio kineski inverter mozes kupiti dobar MIG-MAG i REL aparat i da ti jos ostane para.Klasican aparat ce i za 10 godina moci da se popravi,a kineski inverter ce da pregaze nove tehnologije,osim toga da bi przio debelo gvozdje,bez trofaznog nece moci.
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc13.05.2010. u 22:00 - pre 169 meseci
Kemppi hvala na savetima i pomoci .Definitivno si me odgovorio od Kineza a dalje videcemo...
 
Odgovor na temu

div011
dizajner
div011
Bg

Član broj: 212450
Poruke: 6
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc19.05.2010. u 02:39 - pre 169 meseci
Pozdrav svima!
Zmaju posto je taj nemac od 200 i kusur ampera?
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.cpe.parabolanet.com.



+9 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc19.05.2010. u 10:58 - pre 169 meseci
Švabo sa atestiranom bocom,samo 700 jevreja
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

mirko.ckone
Jasenovov

Član broj: 256698
Poruke: 5
93.87.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc23.05.2010. u 19:43 - pre 169 meseci
Evo jos jednog pitanja u vezi zavarivanja GUS-a.Sta se desava ako se gus zavaruje sa prohromskim elektrodama[sa obicnim aparatom]ili sa bazicnim elektrodama istim aparatom.Pokusavao sam i cini mi se da je bilo dobro,sa prohromskim je bas dobro islo.
 
Odgovor na temu

Kemppi
Sasa Simic
masinac
Bgd

Član broj: 202019
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc24.05.2010. u 00:19 - pre 169 meseci
Nije problem kako je to islo,vec sta si dobio,a najcesce nesto krto sa naprslinama.
Bazicna elektroda se vari jednosmernom strujom.jer na naizmenicnoj ima slabu pobudu.
 
Odgovor na temu

mirko.ckone
Jasenovov

Član broj: 256698
Poruke: 5
93.87.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc24.05.2010. u 20:20 - pre 169 meseci
bazicna trazi dosta vecu amperazu i daje nekako staklastu sljaku kada se vari sa obicnim aparatom.Ovo sam video posto sam vario i sa obicnim a i sa invertorskim aparatom,samo sto se sa obicnim aparatom mnogo teze uspostavlja luk.Sa prohromskim elektrodama se mnogo lakse radi.Ovo se sve odnosi na zavare koji se kasnije ne obradjuju.
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 12:18 - pre 169 meseci
Pozdrav
Posle duzeg premisljanja i traganja po internetu i posto sam Kineze eliminisao a takodje i sve invertere a podvlacim da nemam iskustva u mig mag zavarivanju (ako se ne racunaju jedna garazna vrata) dosao sam do
odluke da kupim jedan od ova dva aparata.Telwin telmig 251/2 ili telmig 281/2.Oba su monofazna sto mi je VRLO BITNO .Intermitenca im je (251 na 200a 15% pri temperaturi 40C a struja zavarivanja od 30-240A) a (281/2 intermitenca na 235A JE 20% NA 40C)pa prema tome zakljucujem da bi ovaj drugi mogao i da radi u spreju za deblje limove ali oproblem je u tome sto mu je struja zavariovanja od 40- 270A.Pa mi se cini da bih opet poznavajuci dobro REL zavarivanje imao problema sa tankim limovima od 08 mm.Oba imaju osam podeoka za voltazu pa prema tome prvi je precizniji Razlika u ceni mi je nebitna.Molio bih savet u vezi tih aparata ...posto definitivno trofazni otpadaju jer mi se ne isplati da striktno zavisim od nje.Inace cena prvog je oko 820 a drugog oko 900e.

Drugarski pozdravhttps://static.elitesecurity.org/smile4.gif
 
Odgovor na temu

mirko.ckone
Jasenovov

Član broj: 256698
Poruke: 5
93.87.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 19:31 - pre 169 meseci
Mislim da za te pare moze da se nadje dobar polovan aparat.jaci i kvalitetniji.
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 19:57 - pre 169 meseci
Mislis da ima mnogo boljih i kvalitetnijih monofaznih od ovih ?Pa reci brate gde ima da kupim jedan jer sve sto sam nasao su trofazni .....


 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
82.208.212.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 20:06 - pre 169 meseci
Ma sto se tice preciznosti isti su ,mogu raditi sa bas tankim limovima bez problema.Kao sto kaze mirko.ckone da mogu da se nadju dobri polovni aparati je u pravi ali trebas cekati i ne zaleteti se na prvu priliku vec biti strpljiv.Poznajem Telwin aparate i nije bas kao sto je napisano .Pozdrav
 
Odgovor na temu

mirko.ckone
Jasenovov

Član broj: 256698
Poruke: 5
93.87.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 20:44 - pre 169 meseci
Nisam obratio paznju da Ti je potreban monofazni aparat ali mislim da ni to nije problem.Verovatno da ih ima ali treba naleteti. Nije lose da se listaju oglasi
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 21:35 - pre 169 meseci
Ja sam trazio neke Iskravar monofazne aparate (mig 201 i mig 251) i cene su im slicne sa ovim Telwinima a po specifikaciji su jaci (pitanje koliko je i njima verovati)ali njih nema u Srbiji ,svi mi kazu da ih ne prave za nase trziste (izgleda da nama valjaju one aparate sto nikome ne trebaju)A ja trazim dobar monofazni aparat vec duze vreme ali tesko... a vremena vise nemam jer poslovi cekaju.Bojao sam se da ovaj Telwin telmig 281 ne moze da zavaruje tanje limove od 1mm zbog minimalne amperaze od 40A a sad ako Darko_zed kaze da moze po tome od ova dva bolja varijana je ovaj jaci ...i jos pitanje za Darko_zeda sto nisi zadovoljan Telwin aparatima?...zbog kvaliteta istih ili zavarivanja
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
82.208.212.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc26.05.2010. u 22:34 - pre 169 meseci
Veruj mi moci ce da zavaruje tanke limove ,a sto se tice kvaliteta ne znam sta da ti kazem nije los ali sve zavisi od toga sta ti ocekujes od njega i za koliko ti ozbiljan posao treba .Imas kod mene na sajtu dobar stari varstroj koji je sigurno bolji od svih navedenih aparata ,a ujedno imas i noviji koji je navodno jaci od njega mada delovi unutar aparata pokazuju sta je sta pa po tome mozes i videti koliko sta vredi . Onda da i razmislis o nekom polovnom aparatu kao sto je receno ,a to bi i mozda bila bolja varijanta,jer kao sto kazem nije sve kao sto je napisano jer ih servisiram duze vremena pa ti to zbog toga kazem .Na zalost nemam ni jednu sliku telwina iznutra.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc27.05.2010. u 10:17 - pre 169 meseci
Citat:
mirko.ckone: Evo jos jednog pitanja u vezi zavarivanja GUS-a.Sta se desava ako se gus zavaruje sa prohromskim elektrodama[sa obicnim aparatom]ili sa bazicnim elektrodama istim aparatom.Pokusavao sam i cini mi se da je bilo dobro,sa prohromskim je bas dobro islo.


GUs je najbolje preci elektrodom sa dosta nikla i posle na taj sloj ici gusanom elektrodom, nikl nije krt i tako nece doci do pucanja
za bazicne i prohromske treba jednosmerna struja

pozdrav
 
Odgovor na temu

mirko.ckone
Jasenovov

Član broj: 256698
Poruke: 5
93.87.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc27.05.2010. u 15:52 - pre 169 meseci
Zar nije gusana elektroda sa dosta nikla,npr. 95Ni,a sto se tice bazicnih i prohromskih znam da je potrebna jednosmerna struja ali ja imam jos par komada nekih prohromskih sa kojima se vari obicnim aparatom[vario sam neke prohromske nosace od 2-3 mm] i sa njima je milina raditi.
 
Odgovor na temu

Kemppi
Sasa Simic
masinac
Bgd

Član broj: 202019
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc27.05.2010. u 17:47 - pre 169 meseci
Jeste,gusana elektroda na bazi Ni,prohromske se lako vare i hobi aparatom,treba voditi racuna da sljaka od nje ne upadne u oko,jer prilikom hladjenja vara sljaka puca i leti na sve strane.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: MIG aparat za varenje-pomoc

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 281428 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.