Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MIG aparat za varenje-pomoc

elitemadzone.org :: TechZone :: MIG aparat za varenje-pomoc

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 281082 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.12.2010. u 12:32 - pre 162 meseci
Zaboravio sam da kazem da je aparat ELMAG 180
 
Odgovor na temu

shtangla

Član broj: 273625
Poruke: 6
109.72.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.12.2010. u 13:54 - pre 162 meseci
Da li je na prodaju?
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.12.2010. u 21:53 - pre 162 meseci
Ne , nije na prodaju jer je covek to doneo za sebe ,mada je prvo hteo da ga proda za mislim 350 eur. pa je odustao.
 
Odgovor na temu

shtangla

Član broj: 273625
Poruke: 6
109.72.50.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc11.12.2010. u 21:57 - pre 162 meseci
a varmig 180,deluje solidno samo ima ga na jednom mestu,da nije akcijski aparat pa posle kuku lele.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc12.12.2010. u 16:02 - pre 162 meseci
Pogledaj varmig 180 kod mene na sajtu ,njegovu unutrasnjost pa ces i sam moci da zakljucis sta je sta.
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc27.01.2011. u 23:22 - pre 160 meseci
Zdravo narode,
Imam problem sa aparatom Mustang 250A koji mi redovno izbacuje sklopku.Pregledom aparata sam ustanovio da je isti NULOVAN tj spojene su mu nula i zemlja.Posto se FID sklopka i nulovanje ne trpe morao sam da razvezem uzemljenje na jednom mestu.Ja sada varim ovako ali nemam nikakvu zastitu pa moze da me oplete struja ako nesto ne daj boze probije....Zvao sam proizvodjaca i on mi je rekao da je to to i da se u devedeset i kusur slucajeva ne zavaruje preko FID sklopke u sto ja cisto sumnjam....bas me interesuje da li u Evropi nuluju pogone,cak sta vise mislim da je to kod njih neprihvatljivo...i da, rekao je da mi nula ni ne treba u trofaznom aparatu pa kada sam ga pitao sta sa njom da radim on je rekao da je odsecem...ha,ha...to mi izgleda malo neozbiljno.Zanima me vase misljenje o ovome i kako su reseni drugi aparati u toj klasi...mislim ovaj aparat nije ni tako jeftin da bi imao po meni tako jeftino i zastarelo resenje kao sto je NULOVANJE.Ne pada mi na pameta mislim da bi bilo i glupo da raskacinjem FID i da nulujem instalaciju jer sa njim radim i u radionici i kod kuce a na oba mesta imam FID sklopke...svaki savet je dobrodosao...
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc28.01.2011. u 14:52 - pre 160 meseci
Sto se tice fid sklopke u pravu je u potpunosti i ne brini nece te oplesti struja ,i isto je tacno da su nulovani sistemi u Evropi ali kakve to ima veze sa fid sklopkom .Ne znaci ako je nulovan sistem da mora ici preko fid-a.Sto se tice nule ne znam da li da je seces jer mozda je ona uzemljenje i obicno ide cetvorozilni kabli u nulovanom sistemu tri faze i
nula-zemlja jedna zica pa ako je iseces nema zastite ,proveri to!
Aparat je tako konstruisan da mu nije potrebna nula jer se pomocni trafo za motor ,ventil ili sta jos vec napaja sa 380V pa bi onda ona samo sluzila kao uzemljenje
 
Odgovor na temu

REFO
Novi Pazar,Srbija

Član broj: 278340
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc28.01.2011. u 18:30 - pre 160 meseci
Pozdrav svima ! Molim ako neko može da mi nešto više kaže o sledećem aparatu za varenje,njegove karakteristike i eksploatacione mogućnosti.Radi se o rotacionom aparatu. Hvala !!!

ESAB, SVERIGE, Wwlding Convertor, KC 250.
GENERATOR,
30-250 A
21-30 V
Ik,Ic,Isc ...390 A
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc28.01.2011. u 18:32 - pre 160 meseci
Problem i jeste u tome sto NE MOGU da radim sa ovako nulovanim aparatom jer mi FID izbacuje a znam ako raskacim plavu zicu koja je u aparatu spojena sa zemljom pa obe na kuciste onda nemam nikakvu zastitu.Izgleda da je jedino resenje da izvedem poseban vod za aparat pre sklopke jer sa njim definitivno ne mogu ovako variti. Kako su to neki drugi proizvodjaci resili u svojim trofaznim aparatima?
 
Odgovor na temu

REFO
Novi Pazar,Srbija

Član broj: 278340
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc28.01.2011. u 18:33 - pre 160 meseci
Pozdrav svima ! Molim ako neko može da mi nešto više kaže o sledećem aparatu za varenje,njegove karakteristike i eksploatacione mogućnosti.Radi se o rotacionom aparatu. Hvala !!!

ESAB, SVERIGE, Welding Convertor, KC 250.
GENERATOR,
30-250 A
21-30 V
Ik,Ic,Isc ...390 A
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.02.2011. u 18:21 - pre 160 meseci

Za CKI, Napon izmedju faze i 0 je 220v. Napon izmedju faze i faze je 380v. Znaci svi dvofazni ili trofazni aparati ostvaruju napon izmedju faza a ne izmedfju faze i nule. U principu, 0 i uzemljenje su jedna ista stvar, samo se razlikuju po nacinu uzemljenja u celom sistemu. Uzemljenje sluzi kao direktna zastita ako nesto lose krene u samom aparatu, da odmah struju sto kracim putrem odvade u zemlju kao bi se mi zastitili od strujnog udara. Nikiako ne smes vod za uzemljenje da isklucujes.Meni se desavalo nekoliko puta kad mi je bio los kontak u uticnici da osecam blago strujanje u ruci dok sam vario a rukom pridrzavao metal. Ne znam cemu sluzi FID sklopka, ali ako mozes da je zaobidjes ti to probaj, ali uzemljenje nikako ne diraj.
 
Odgovor na temu

cki

Član broj: 259357
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.02.2011. u 20:14 - pre 160 meseci
--0016e6d27d3d13b5e9049bdf1e02
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Hvala druze,ali problem je resen... jednostavno.Znaci i proizvodjac aparata a i Darko_zed su bili u pravu.Kolega elektricar mi je samo iskljucio plavu zicu tj. nulu u viljusci aparata i izolovao je...kaze da je takva izvedba aparata i da mu nije potrebna .Uzemljenje u uticnici sam vratio i ono je dobro pa ako dodje do proboja na kuciste aparata izbacice Fid sklopka koja i sluzi kao zastita protiv strujnog udara.To sto si ti osecao strujanje u ruci Fid bi odmah izbacila jer kako mi je receno ona prati ulaznu i izlaznu struju(nesto u fazonu koliko struje udje kroz jednu fazu toliko mora da izadje na drugu ili tako nesto....ebem li ga objasnjavao on meni ali ja se u struju slabo razumem) pa ako nisu iste znaci negde se gubi pa sklopka izbaci da ne bi covek izigravao uzemljenje kao u tvom slucaju.Eto koliko za***...cije samo sto je majstor spojio zice umesto da odsece nulu pa je sklopka uvek ocitavala gubitak strujeOn Feb 9, 2011 7:21pm, pajapop &lt;[email protected]&gt; wrote:&gt; &gt; &gt; �Za CKI, Napon izmedju faze i 0 je 220v. Napon izmedju faze i faze je 380v. Znaci svi dvofazni ili trofazni aparati ostvaruju napon izmedju faza a ne izmedfju faze i nule. U principu, 0 i uzemljenje su jedna ista stvar, samo se razlikuju po nacinu uzemljenja u celom sistemu. Uzemljenje sluzi kao direktna zastita ako nesto lose krene u samom aparatu, da odmah struju sto kracim putrem odvade u zemlju kao bi se mi zastitili od strujnog udara. Nikiako ne smes vod za uzemljenje da isklucujes.Meni se desavalo nekoliko puta kad mi je bio los kontak u uticnici da osecam blago strujanje u ruci dok sam vario a rukom pridrzavao metal. Ne znam cemu sluzi FID sklopka, ali ako mozes da je zaobidjes ti to probaj, ali uzemljenje nikako ne diraj.&gt; &gt; &gt; &gt; --&gt; &gt; http://www.elitesecurity.org/p2807281&gt; &gt; &gt; &gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#172930&gt; &gt; &gt; &gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!&gt; &gt; esauth:172930:496cde608d52b49bf3e88a4f7769028a&gt; &gt;
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc09.02.2011. u 20:52 - pre 160 meseci
Znaci problem resen ,odlicno sta ces bolje
pajapop@
to sto si ti osecao da ti ruka malo trni to nije od mreznog napona daleko bilo .To te je drmala mala struja sekundarna sa trafoa ( tu fid ne reaguje) i to tako da si sigurno jednom rukom drzao metal (masu) , a drugom nekako dodirnuo kleste aparata ili pistolj kod CO2 na vrhu pogotovu ako ti je izolacija ostecena (guma koja je navucena preko cevcice koja izlazi iz rukohvata)pa si dodirnuo direktno na + pol.Vecinom se desava ovo peckanje i drmanje struje kod REL aparata koji ima duplo veci napon nego CO2 aparat i plus sto mu je trafo stalno ukljucen.Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vucko 146
Vuk Stankovic
Nis

Član broj: 191292
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc29.03.2011. u 11:48 - pre 158 meseci
Ima li neko iskustva sa Güde aparatima? Planiram da uzmem Güde MIG 172/6 http://www.obi.de/decom/produc...weissgeraet_MIG_172/6W/6801930

Aparat bi uglavnom koristio za sredjivanje limarije na svojim kolima, znaci max debljina lima 3-4mm.

Da li se isplati uzeti ovo?

[Ovu poruku je menjao Vucko 146 dana 29.03.2011. u 13:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc29.03.2011. u 21:32 - pre 158 meseci
Usudio bih se reći da vredi.
Min struja je 25 A a ima kontinualno dodavanje žice, znači da će OK raditi tanke limove, ispod 1,o mm...

Max struja je 135A, što je možda na papiru dovoljno za 3-4 mm debljine, ali pod uslovom da u 10 minuta radiš recimo max. 1 minut a da odmaraš 9 minuta (intermitence aparata nisu date, pa pretpostavljam da je slab). Zamisli neki Yugo, da ga voziš non stop 140 km/h... Raspašće se brzo, tako je i ovaj aparat niža klasa, radiće limove do 2mm valjda bez problema, za deblje moraćeš da ga odmaraš... Ova cena je OK, pod uslovom da postoji garancija i servis... Kada se pokvari posle isteka garancije, verujem biće pametnije kupiti novi nego popravljati ovaj...

Nema šanse da radi 8 mm kako je reklamiran...
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc29.03.2011. u 23:42 - pre 158 meseci
Kao sto rece welding-i nije los za nesto tanje ali ako krenes nesto ozbiljnije imaces problema sa pregrevanjem jer mu je intermitanca bas mala ,Mehanizam za zicu im nije bas najbolje odradjen i hoce i on praviti problema s vremenom ,makar sam ja dva tri popravljao bas ovih sa tim problemima .
Sto se tice servisa nije problem delova ima, makar imam ja ,a i moze se lako nadograditi i pojacati za jedno 30% .Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vucko 146
Vuk Stankovic
Nis

Član broj: 191292
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc30.03.2011. u 14:55 - pre 158 meseci
Intermitenca je 10% na 135A, koliko sam shvatio u tom slucaju radim 1 min a 9 min se aparat hladi...
S obzirom da cu ga koristiti za manje radove, ne smeta mi to.

Sto se tice garancije, trebalo bi da je dve godine, ali morace da se vraca u nemacku ako se pokvari u garantnom roku, mada eto ima delova i kod nas.

Nego kakva je to prepravka u pitanju pa dobija +30% ?

Hvala na odgovorima.

 
Odgovor na temu

kasper76

Član broj: 102186
Poruke: 10
77.46.175.*



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc01.06.2011. u 20:53 - pre 156 meseci
pozdrav svima ,vidim da je ova tema jos uvek ziva po malo ,s obzirom da znam da je ucestvovalo puno dobrih poznavaoca MIG Mag zavarivanja pa da probam nesto da pitam

zna li neko nesto pozitivno ili negativno da mi kaze o aparatu fronius tps super 500 sinergic,razmisljam o kupovini ,polovni aparat je u pitanju ,trebalo bi da je u dobrom stanju ,meni verovatno ne treba aparat od 500 ampera ali imam ga u ponudi ,pretezno radim tig ali imam neke potrebe za "co2",pa kad kupujem racunam da je bolje sto jaci ili mozda gresim

nisam nasao nesto mnogo o njemu na netu http://www.youtube.com/watch?v=0BHPjRqs11s
 
Odgovor na temu

welding-i
dipl.ing.mas.
ZONA VAR DOO
Beograd

Član broj: 239006
Poruke: 131
77.243.20.*

Sajt: www.var.rs


+22 Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc01.06.2011. u 22:37 - pre 156 meseci
Nekada je to verovatno bio najbolji aparat na našem tržištu. Naravno danas postoje bolji aparati, ali je ovaj tvoj i ovakav prevazilazi veliku većinu koji se danas mogu naći kod nas.
Jedina mana mu može biti servis u smislu velike cene, dužih rokova popravke,težeg nalaženja rezervnih delova...
Inače mi smo 2004-2006 mnogo lepih poslova uradili sa njegovim malim bratom TPS 2700, tako da ako "...hoćeš i malo CO2..." ovaj ti je aparat kao "haubicom na komarca". Bolje da razmišljaš kako da napraviš pare sa ovim aparatom tako što će da radi sve živo non-stop umesto, malkice "..CO2...".
Za "...CO2..." se ne kupuje ovaj aparat. Ovaj aparat se kupuje za aluminijum, bronze, prohrom, punjene žice za zavarivanja i tvrda navarivanja, za zavarivanje debelih čelika u sprej transferu, za satiranje žice, gasa a i samog čoveka-zavarivača...
A "...CO2..." ti je za autolimariju, za debljine zidova običnog čelika do 3-4 mm, i ništa ozbiljnije (doduše jeste i za ozbiljna zavarivanja debelih čelika punjenom žicom specijalno napravljenom za rad u čistom CO2, što je npr standard u brodogradnji i konstrukcijama danas)...
 
Odgovor na temu

kasper76

Član broj: 102186
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: MIG aparat za varenje-pomoc02.06.2011. u 10:23 - pre 156 meseci
hvala na brzom odgovoru,kad kazem malo co2 nisam bas bukvalno mislio na njega ,vise sad radim sa feromixom odnosno 18 posto je co2,imam trofazni aparat od 180 ampera koji mi je bioo dovoljan do sada za neka povremena sitna zavarivanja ali to mi je malo za nekih 15-20 mm koje sad imam da radim,tako da moram da kupujem jaci ,a ovaj mi se nudi za nekih par stotina evra skuplji od nekih drugih koji su puno stariji od njega tako da bih pre njega ubacio u uzi izbor ali zato i pitam kakva li je situacija oko odrzavanja i slicno,imam neku maluradnju a cuo sam da ima neke velike zahteve za strujom ,mada mozda je to samo zabluda ,meni sve masine rade bez problema i prese i strugovi koji ima motor od 18 kv tako da racunam da ni aparat ne bi trebalo da pravi probleme
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: MIG aparat za varenje-pomoc

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 281082 | Odgovora: 265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.