Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz starih polovnjaka u delovima

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz starih polovnjaka u delovima

[ Pregleda: 11185 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Uvoz starih polovnjaka u delovima26.04.2006. u 08:30 - pre 218 meseci
Citao sam o ovome u SAT Plus reviji, ali mi opet nisu jasne neke stvari. Dosta ljudi prica ovde o kupovini stranca i papira o istom autu na srpske table (havarisanog, trulog). Posto se ne misli na voznju jednog a registrovanje drugog, da li je neko upoznat kako ovaj uvoz legalno funkcionise ovde?
Znaci imam krsha ovde, nadjem OVDE istog takvog stranca i sad, kako ovog stranca legalno prevesti na ovog krsha? U reviji SAT Plus se prica o carinjenju ili samo karorerije ili samo motora a ne i jednog i drugog, jer ako se radi i jedno i drugo vrsi se carinski prekrsaj i carina prepoznaje takav slucaj i naplacuje kaznu i oduzima auto. Tako se kaze da se za auto kad ulazi u zemlju treba prijaviti carini. Ako je neki nas gastarbajter, kako radi vecina, dosao sa tim autom da ga proda celog ovde, da bi se registrovao za CG ili za delove, kako ga prijaviti carini za carinjenje u ovom slucaju?
Mislim da ste shvatili moje pitanje.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

malisha
Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima26.04.2006. u 08:48 - pre 218 meseci
slicna dilema je i kod mene... meni bi valjalo da kupim karoseriju, kontam da je jeftinije od sredjivanja limarije i farbanja.... pa me isto interesuje kako legalno srediti da mi neko dotera CEO auto (ima jos delova koji bi valjali da se zamenu) a da regularno platim carinu i porez na karoseriju koju svakako zelim da menjam...

ono tehnicki i izmena saobracajne su mi jasni i logicni koraci... ali ne i sistem doterivanja karoserije... jer u tom istom magazinu pise da se pod karoserijom NE podrazumevaju i elementi ogibljenja itd.... sto znaci da karoseriju mogu da doslepam nekako.. a to vec nije jeftinije od sredjivanja limarije i farbanja.


znaci pitanje je kako od auta na stranim tablama, koji je vec u SCG, regularno uzeti/ocariniti/oporezovati/itd. karoseriju?
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima27.04.2006. u 11:49 - pre 218 meseci
I jos ejdno pitanje, da li ako kupim stranca i zelim da carinim recimo skoljku, mogu da prodam nekom drugom motor da ga on carini, tj. da li od jednog istog auta mogu da se carine i motor i karoserija, ako ne isti covek, onda dva nezavisna?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima27.04.2006. u 13:11 - pre 218 meseci
Citat:
HoT_Steppa: da li ako kupim stranca i zelim da carinim recimo skoljku, mogu da prodam nekom drugom motor da ga on carini...

Svaki od vas dvojice mora imati ugovor sa vlasnikom kojim kupuje potreban deo automobila, ne mozes mu tek tako ti prodati a da nisi preneo vlasnistvo na sebe. Tu moze biti problem i ekoloskih zakona drzave porekla automobila - verovatno neko kad proda pojedine delove ostale koje ne moze prodati mora jednog dana da otera na reciklazu, ne moze da ih baci u kontejner za smece.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima08.05.2006. u 01:26 - pre 217 meseci

Moze se cariniti i motor i karoserija. Na postojeci auto (SCG) prvo ocarinis motor koji se nalazi u automobilu(strancu) pa promenis postojecu saobracajnu(scg) i u njoj ce ti pisati drugi br. motora.
Kada promenis karakteristike u nasoj saobracajnoj,onda mozes cariniti karoseriju.

Bavim se profesionalno tim stvarima

[email protected]
Nestor
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
213.137.102.*

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima09.05.2006. u 02:47 - pre 217 meseci
i tako vozis dok te neko "drukne", pa dodje cika carinici... a onda ce biti veselo. Strogo je naznaceno da ne moze i karoserija i motor
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima09.05.2006. u 14:21 - pre 217 meseci
Ne treba nikakvo "drukanje", sve je to vec u bazi podataka, samo treba neko da otkuca 2 linije koda za izvrsenje upita nad bazom i eto spiska ljudi koje treba pohapsiti, ili, sto je verovatnije, naplatiti im ogromne kazne. Ne znam kako je u drugim drzavama, ovde sam primetio da je uobicajena praksa da drzava prvo pusti ljude da krsenje zakona shvati kao naj normalniju pojavu, a onda, iznenada naplati svakom po kaznu i popuni sve rupe u budzetu. Licno sam veliki protivnik takvog nacina razmisljanja - mislim da na ljude treba delovati preventivno tako da do krsenja zakona ne dodje, a ne precutno podrzavati krsenje zakona kako bi se kasnije pokupilo sto vise para. Evo, secam se kad su na red dosli sigurnosni pojasi - sacekao se trenutak da 99,9% ljudi ne vezuje pojaseve, a zatim je napravljena svojevrsna racija i za par dana je napisano milion kazni. Onda, ogranicenja brzine - par godina nema radara, polako se postave znakovi ogranicenja od 50km/h po svim putevima, a onda jednog dana na sve strane kontrola brzine i milion kazni za prekoracenje. Tako je i ovog puta, drzava se unapred raduje dobrom ulovu, samo ceka da dovoljno ribica upliva u mrezu...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima09.05.2006. u 23:45 - pre 217 meseci
NPR. Ako ja imam registrovanog GOLF 2,a njega sam potpuno unistio,uradicu sledece:

Kupicu ceo auto na stranim tablicama.

1 Ocarinicu prvo motor na svoje ime (CPD)
2 Promenicu podatke (tj. menjacu br. motora u nasoj saobracajnoj posto zavrsim carinjenje)
3.Zatim cu da carinim golu karoseruiju na saobracajnu dozvolu (nasu) koja je znaci VALIDNA, odnosno u kojoj se nalazi br. motora koji je predhodno ocarinjen.


Kako neko moze da zna da se motor koji sam ja ocarinio nalazio u strancu kojeg sam kupio,odnosno "karoseriji"

Ajd dokazi majke ti.

Izuzimam automobile iz Austrije u cijim saobracajnim dozvolama pise i br. motora kao i kod nas. U tom slucaju ce se videti da je nasa saobracajna dozvola,prepisana sa Austrijske.

Nestor
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima09.05.2006. u 23:56 - pre 217 meseci
I jos nesto!

Kako je drazava u ovom slucaju koji sam ja izneo ostecena?

Ako smatrate da je ilegalno..mozete uraditi i sl.

Ocarinis motor na svoje ime..promenis saobracajnu pa taj auto prodaj svojoj supruzi.

Ona oacrini skoljku.. KO JOJ STA MOZE? Nije vidovita a da zna da je neko vec ubacio motor

Gde je tu carinski prekrsaj?

Nemojte bitni smesni...

A, ko se ovde ne slaze samnom?...moze biti da je neko ko je pisao propise..da samo Bogati mogu uvoziti automobile (eko3 i ostala cudesa)...a sirotinja...?


Hocete da vam ostavim moju saobracajnu...ja sam tako uradio sa svojim autom.. pa nek neko dokaze da sam nacionio carinski prekrsaj,nek mi neko oduzme auto..ili slicno..
ako sam vec radio nesto ilegalno.

Kako se to moze dokazati?






Nestor
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima10.05.2006. u 00:06 - pre 217 meseci
Malisha,trebas uraditi ulaz u zemlju i prijaviti ..a to je "nemoguce" ako ti je automobil vec usao....


Neki ljudi rade fiktivno..tj..prijave karoseriju na granici...iako je tvoj auutomobil vec raspremljen u tvom dvoristu..


To su neretki slucajevi...da se tako radi......

Ko je jos doterao skoljku iz Nemacke?







Nestor
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima10.05.2006. u 00:09 - pre 217 meseci
PC tel..ako si Carinik trebao bi malo videti na hostu koliko je karoserija do sada ocarinjeno.

Motor se radi na CPD... a karoserija na JCI

Mislis li da su one tako raspremljene stigle iz Nemacke,Francuske....?

Kome se to isplati...?
Nestor
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima10.05.2006. u 12:49 - pre 217 meseci
Imam krntiju od kadeta iz 86 godine...koliko bi me kostalo sve da resim ?ali mi netreba motor i menjac posto je ovde to ok..znaci druga sasija...i regularno carinjenje
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima10.05.2006. u 14:02 - pre 217 meseci
Najbitnije je da napravis ulaz. Carinske dazbine i spediterske usluge ne bi trebalo da izadju vise od 150 eur,ali ne znam kako ces resiti ulaz na granici. Ako poznajes nekoga na granici (carinika,speditera) onda racunaj na dodatnih 50-100 eur,ako ne "cena ulaza" se krece oko 200.


Nestor
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Uvoz starih polovnjaka u delovima10.05.2006. u 14:05 - pre 217 meseci
Ti si u Subotici..znaci pripadas gor Kelebija,Horgos...Pokusaj kod speditera koji rade na granici...
Raspitaj se koliko bi te kostao ulaz,posle carinjenje u Subotici ti je najmanji problem.
Nestor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uvoz starih polovnjaka u delovima

[ Pregleda: 11185 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.