Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Uno, da li je dobra kupovina?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37494 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?16.06.2006. u 06:22 - pre 217 meseci
Pa sto se tice ventila, mislim da je bolje da ih ima sto manje cisto zbog troskova odrzavanja... Hm... Nije isto 8 ventila i 12 ventila... :)
Sto se tice motora u pravu si... Treca brzina je najzesca, tu FIRE lepo povlaci i ide kao zver... Mada je i cetvrta dosta ok. Peta je malo preslaba, to je onako da se zaukas i da odrzavas brzinu na 90km/h...
Meni se licno auto jako svidja, mnogo mi je lepsi nego ta Corrola... Malo trosi, a dosta je startan ovako po gradu... A za to mi najvise i treba...
Jedino mogu reci da je instalacija kod FIAT-ovih vozila uzasna... Dakle, morali smo sve kontakte da prodrmamo.... Svuda je zezao kontakt, od instrument table koja nije svetlela a u pitanju je bio obican kontakt, pa do pozicije itd...
To mi se desavalo cak i na novom puntu 2 da se ponekad dugacko svetlo jednog fara ne pali... Pa kada se vrati nazad na oboreno pa opet na dugacko onda radi... ;) Imaju malo misterioznu elektricnu instalaciju ali dobro...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?17.06.2006. u 23:14 - pre 217 meseci
my two cents...
mislim da si pretplatio auto malcice... ja sam pre dve godine kupio Fiat Tipo 1.9 TDi (66kW) za 2300 E, i samo sam zamenio lezajeve na prednjim tockovima i sredio zadnje kocnice (novi paknovi)
trosi 6 litara dizela i po gradu i na putu, a od 0-100kmh ide za 12 sekundi

ah da... prethodni vlasnik je zamenio turbinu, i mesto Piaggio, stavio Mitsubishi
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?19.06.2006. u 09:43 - pre 217 meseci
Hm... Pa otkud znas da sam pretplatio kada nisi ni video auto? ;)
Nove gume, akumulator, navlake na sedista, komplet sredjen...
Naisao sam i na Una 1500e '91 godiste ali bolje da ne kazem kako izgleda...
Inace odusevila me potrosnja, oko 5litara je u proseku...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?19.06.2006. u 16:53 - pre 217 meseci
Nove gume, akumulator i presvlake su shminka. Bitna je limarija i motor.
 
Odgovor na temu

marindza
smed.palanka

Član broj: 36460
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?20.06.2006. u 15:24 - pre 217 meseci
Pozdrav svima,
zna li ko koji fiatov motor mogu da ubacim u juga,mislim na neke slabije modele,900ccm,i sl,i gde bih mogao da nadjem takav motor sa papirima,cena,iskustva!
hvala unapred
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?21.06.2006. u 05:58 - pre 217 meseci
Taj motor od 903ccm je dosta slab. Ovaj FIRE motor od 1000ccm ti je daleko bolji. Imaju isto 45 konja ali FIRE ima veci obrtni moment. Cini mi se da 903ccm ima 67Nm a FIRE oko 76Nm. Takodje je i manja potrosnja FIRe motora, krece se u granicama oko 4,5 do 6 litri...
 
Odgovor na temu

pronetbj

Član broj: 171341
Poruke: 1
79.101.148.*



Profil

icon Re: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?01.02.2008. u 09:12 - pre 197 meseci
Uvazeni istomisljenice,
Nedavno sam devojci nabavio Fiat Uno 1.4 E.i.s. 70 star nekih 14 godina ali zaista u perfektnom stanju kako spolja tako i unutra. Za te godine ima dosta dobru serijsku opremu - 5 vrata, CB, el. podizaci stakala, grejaci sedista, mlaznice za pranje farova,... Motor je takodje u veoma dobrom stanju i ima prilicno malu kilometrazu za te godine. U kilometrazu sam siguran jer je vlasnik (prvi vlasnik) auta moj licni prijatelj koji ga je kupio novog, uglavnom samo on vozio, mazio i pazio.
Razlog da se odlucim na kupovinu je bio taj sto je cena bila veoma niska i to toliko da me je uvek blam da kazem koliko sam ga platio.
Ali nije sve tako ruzicasto. Poceo sam polako da se razocaravam zbog dve stvari za sada.
Delove (naravno mislim na originalne) bas i nije lako nabaviti, bar za taj model a uglavnom je sve drugacije nego na ostalim modelima Uno a i kostaju prilicno. Naravno ovde mislim na potrosni materijal jer je ostalo na autu OK. Da se nesto ozbiljnije na njemu pokvari mogu samo da zamislim koliko bi kostalo.
Drugo sto me zabrinjava je njegova potrosnja. Do 3000 obrtaja je jos i podnosljivo (mada je daleko od ekonomicnog) ali cim se to i malcice predje pocinje bukvalno da prozdire gorivo. Jeste da je 70 KS ali sto je mnogo - mnogo je! Dacu ga sad na ugradnju plina (kostace me 400 evra sa atestom) pa cu posle toga da se preracunam da li se isplati da Cica to i dalje vozi ili cu da ga se resim po kratkom postupku.
A zasto mislim da se razumemo. Za nekih dve godine koliko radim u ovoj firmi (brend koji ti toliko hvalis, naravno u pitanju je TOYOTA) sam imao prilike da promenim dosta vozila. Uvek su nova, voze se nekoliko meseci pa novo, i tako stalno ...
Sta da se radi? To su slatke muke mog posla ;) No da se vratim na problematiku, redovan servis za Uno star 14 godina me je kostao vise nego sto kod nas kosta servis za jedan novi Yaris!!! E tu sam totalno otkacio.
Mozda sam se i ja zbog toga sto uvek vozim nov auto (doduse sluzbeni) malo "pokondirio" pa mi je tesko udovoljiti ali ipak mislim da sam nabavkom ovog Fiata napravio gresku. Na srecu to nece da me kosta jer za cenu za koju sam ga dobio mogu uvek da ga prodam pa cak i da doooobro zaradim. Videcemo sta ce biti...
Sto se mog prijatelja tice (bivsi vlasnik Una), kupio je kod nas Yaris TS 1.8 VVT-i od 133 KS. Moze li iko da zamisli njegovo zadovoljstvo posle ovakve promene?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Uno, da li je dobra kupovina?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 37494 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.