Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???

elitemadzone.org :: MadZone :: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 57288 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.NS-BCL81.WLAN.panline.net.



Profil

icon NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:29 - pre 217 meseci
Juce sam bio u Delta sportu u ns-u i zanemeo...

Trazio sam neke obicne patike za trcanje i video najnoviji model
Air Max 360 za preko 19000 din!

Odem na net i vidim da je cena oko $150. Preracunam u "ojre"
i nesto mi nije jasno?

Zasto je ovde cena skoro dvostruko veca? Ko je tu lud???
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:33 - pre 217 meseci
Verovatno istom logikom kojom je Nokia N80 ovde kad se pojavila bila 1100€ a svuda u EU 650-700€. Neko bi da namlati pare od onih kojima se žuri da budu u trendu
 
Odgovor na temu

AcaNDr
Dragan Acan
Backa Topola

Član broj: 44600
Poruke: 209
62.108.111.*

Sajt: www.divx-titlovi.com


Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:40 - pre 217 meseci
Srbija je ovo i svi čekaju da zajebu nekog na brzinu.
"I`m so fast,that last night i turnd off the light switch in my bedroom and was in bed before the room was dark "
M.Ali
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:42 - pre 217 meseci
Naravno da je strasno, pogotovo kada tu cenu vidis u prodavnici ovlascenog uvoznika u zemlji u kojoj je standard nekoliko desetina puta nizi nego u USA. :)
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:50 - pre 217 meseci
he he, dobro nije bas da je 2x skuplje nego na drugim mestima

dosla drugarica iz londona i zanemela koliko su skupe stvari ovde, he he.
alave svinje, to ti je to.

[Ovu poruku je menjao biotech dana 16.05.2006. u 16:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 15:55 - pre 217 meseci
Došla iz Londona u Južnoj Africi, ili iz Londona u UK?

Obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjala cicika dana 16.05.2006. u 17:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 16:00 - pre 217 meseci
Verovatno je mislila na stvari, tj. odecu i obucu. To je skuplje nego bilo gde u Evropi. Pogotovo sto stare modele pordaju po ceni vecoj nego sto su novi modeli u recimo Milanu.

Hint: Cesare Paciotti cipele, Benetton odeca, Replay, Nike....
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+78 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 16:28 - pre 217 meseci
Prošle nedelje sam obilazio radnje u centru tražeći šorc. Naletim na šorc koji košta 4100 din. Jbt, običan, najobičniji šorc kad ga vidis... samo što ima etiketu "puma". Kad preračunam u evre to mu dođe oko 47 EUR, za jebeni šorc i pomislim - pa ko je ovde lud?
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 16:35 - pre 217 meseci
Heh, to je minimum duplo veca cena od one u maloprodaji u EU :D
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 16:52 - pre 217 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Verovatno je mislila na stvari, tj. odecu i obucu. To je skuplje nego bilo gde u Evropi. Pogotovo sto stare modele pordaju po ceni vecoj nego sto su novi modeli u recimo Milanu.

Hint: Cesare Paciotti cipele, Benetton odeca, Replay, Nike....


Pa istina je da se kod nas stari modeli garderobe prodaju po cenama istim ili možda samo 20% jeftinije nego originali u Italiji... Ali da neko iz Londona kaže da je bilo šta kod nas skupo, pa to je bullshit... Jedino ako ta osoba očekuje da je kod nas sve za džabe...

Farmerke koje ja kupujem stalno, u Milanu koštaju 100-130 eura u zavisnosti od sezone. U Londonu u istoj radnji su te farmerke 250 funti (380 eura), četverostruko skuplje!

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 17:05 - pre 217 meseci
Erm, ko nas skoro ni da nema novih modela :D tj. novi su za Srbiju samo :D

Sto se tice farmerica, eto ja sam moje u Benettonu u Italiji platio 17 evra na popustu :D, kod nas su 90 evra, popusta nema :D

Jedino sto sam primetio jeste da je ove godine u Benettonu bilo popusta na dzempere, i to bas velikih popusta, recimo dzeper 100% kashmir je kostao 10700 dinara a na popusti je bio 3800 dinara :)

Sto se tice patika, u Footlocker-u sam kupio pre 2 godine neki Nike retro model, AIRMAX 3, cca 110 evra, ovde su bile 180evra :) u Delti koja je btw uvoznik i distributer.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.100.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 18:27 - pre 217 meseci
eto, a svuda po evropi imas H&M butike gdemozes da kupis kvalitetnu pamucnu garderobu po smesnim cenama...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 18:52 - pre 217 meseci
ma boli nas dupe, bitno je da smo mnogo jake face
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???16.05.2006. u 18:54 - pre 217 meseci
Citat:

eto, a svuda po evropi imas H&M butike gdemozes da kupis kvalitetnu pamucnu garderobu po smesnim cenama...


H&M pravi generalno dzabe stvari, tipa dobre kosulje su 15-20 evra itd...

Srbija dere na ekskluzivnim stvarima, koje su skupe i napolju da se razumemo, ali su u Srbiji jos skuplje iz 2 razloga:

- Nema puno ponudjaca (nema beskonacno distributera Hugo Boss-a, Paul&Shark-a, pa i tih Nike patika koliko god to "ekskluzivno" bilo)
- Prodaja je znacajno manja od EU, malo ko u Srbiji kupuje patike od 200 eura - pa su i marze vece kako bi se kompenzovala mala prodaja

Sto se Londona tice, jeste London skup pogotovu za hranu i housing, ali recimo meni se vise puta desilo da u Londonu kupim pantalone ili neku polo majicu za tipa 30-40 funti, dok te iste pantalone u Nemackoj recimo kostaju 100 evra, sve zavisi od momenta, sezone, popusta, itd... itd...

Srbija... sta ja znam, poslednji put kad sam bio pre mesec dana, za stvari po buticima sam primetio da kostaju priblizno koliko i po EU, nekad malo vise, nekad malo manje, pogotovu firmirana roba tipa Timberland i sl... - eksluzivne stvari i nisam gledao ali sam cuo neke price (ne znam koliko su tacne) posto sam se zalio da sam preplatio neke pantalone u USA jer su mi hitno trebale stvari, dobio sam info da su u Srbiji 2.5x skuplje sto mi je bilo potpuno neverovatno da neko uopste zeli da izdvaja tolike pare za pantalone, itd... mada sta znam, sve je moguce.

Ako neko hoce kvalitetnu ne-sportsku robu (dakle, pantalone, cipele i sl...) moze da sedne i ode do Istanbula, cene su ako se dobro pogodis vrlo male, a to sto oni siju je vrlo kvalitetno jer su i poznati po tekstilu/kozi. Moze lako da se desi da se put+nekoliko stvari isplati nego kupovati po SCG.

Sto se Nike-a tice - mozda je bolje otici do Madjarske ;-)))

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.05.2006. u 19:55 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

darkoass
darko miljkovic
smederevo

Član broj: 94226
Poruke: 9
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 01:05 - pre 217 meseci
u srbiji ima 90 % ljudi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem a 5 % bogatih ljudi koji neznaju koliko imaju i onih 5 % koji pristojno zive. onih prvih 5 % nece da kupuju jeftine stvari vec one najskuplje nebitno sto su 2 .3 ili 5 puta skuplje negu u eu oni drugih 5 % budu nasamareni u originalnim najk sopovima kad plate pravu cenu a dobiju kineski falcifikat . licno iskustvo i nikad vise. srpskih 5 % bogatasa nemogu da se porede sa ljudim u eu sem mozda sa njihovim politicarima jer se 90 ih god kod nas za 1 dan zaradjivalo po 2-3 hiljade maraka a u evropi to nisu mogli ni da zamisle.
primer
konobar u smederevu 91 god na brodu diskoteci za 1 mesec je sakupio samo krupnog baksisa 17 000 dm a onu sicu je trosio na gluposti pijacari su na buvljaku zaradjivali 2-3 hiljade dm dnevno donoseci robu iz subotice -pancevo tada nije ni postojalo kao veliki buvljak.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 02:38 - pre 217 meseci
Sećam se negde oko 97' u "Fut Lokeru", Majami, skuplje patike su bile do 90-100 usd, dok su iste kod nas koštale preko 200 dm,..

Zato ja već godinama idem bosonog, uštedi se koji euro za prostituciju, volim to.

[Ovu poruku je menjao Darko Prelic dana 17.05.2006. u 03:40 GMT+1]
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 07:33 - pre 217 meseci
Zar nije onaj u Južnoj Africi East London?

Ako upoređujem cene garderobe u Srbiji i NL, normalne stvari (ništa ekskluzivno) imaju otprilike jednaku cenu, naravno da to varira od marke, prodavnice...

Ali je zato hrana definitivno skuplja u Srbiji.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.uis.kg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 08:17 - pre 217 meseci
Citat:
darkoass: u srbiji ima 90 % ljudi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem a 5 % bogatih ljudi koji neznaju koliko imaju i onih 5 % koji pristojno zive. .


Nemogu da se slozim sa ovim, jeste da je off ali moram da prokomentarise!
Kada pogledam sta se vozi po kragujevcu, kako ljudi kupuju u metrou, maxi-ju, i u ostalim vecim trgovinama, dolazim do zakljucka da kragujevac uopste nije siromasan grad, samo se pitam odakle ljudima pare kada zastava jedva sastavlja kraj sa krajem, a u kragujevcu nema nekih vecih, a ni manjih privatnih firmi!!
Ali po mojoj proceni mozda nekih 30% srba zivi lose, ostalima je ono tesko, normalno zive, i zive super!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 08:28 - pre 217 meseci
Ja isto mislim da je kod nas roba preskupa, kako firmirana tako i ona totalna no name... I nije to slucaj samo sa patikama i trenerkama, vec i sa delovima za kola i dr. Jedino sto mi se cini da je cena tehnike OK.
Nego tu je Net pa je lako proveriti cenu, e sad kakvo je vase iskustvo dal' cu dobiti recimo te patike koje narucim preko neta...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???17.05.2006. u 08:49 - pre 217 meseci
Inace, bio sam u Kini pre jedno 2 meseca - i video sam gomilu patika koje se valjaju po raznim buticima kako po Srbiji tako i po EU ;-)

Cene su naravno desetostruko manje - uz dobro cenkanje patike se mogu dobiti za 4-5 eura u maloprodaji ;-) Za velikoprodaju ne smem ni da pomislim ;-)

Tuzno je sto sam u vise navrata na vise mesta po Srbiji i EU video patike koje su ocigledno i niza klasa "kopije" ali se valjaju po ceni necega sto bi valjda trebao da bude "original" (ko da ima neke veze, posto se i jedne i druge prave na istom mestu, razlika je samo u QA-u ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.05.2006. u 09:51 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: NIKE patike, zasto su kod nas tako skupe???

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 57288 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.