Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1141925 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 19:57 - pre 131 meseci
R-A-K Ma mozes i sad da konkurises slobodno. Zaboravio sam jednu vrlo vaznu stvar a to je ponuda posla odnosno ugovor o poslu od poslodavca kod kojeg ces da radis. Jel imas to?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.static.kate-wing.si.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 20:50 - pre 131 meseci
rolee

Jesi li morao neka dokumenta da overavas APOSTILLE pecatom?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.bng1.tvc.orcon.net.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.09.2013. u 21:33 - pre 131 meseci
Da ti kazem posteno ne znam ni koji ti je to pecat. Nista nisam overavao, sva dokumenta sam poslao orginale na srpskom i prevode pa su mi sa pasosima vratili izvode iz knjige rodjenih,vencanih i diplomu. Sva dokumenta moras da posaljes i na srpskom i na engleskom a slao sam orginale da nebi slucajno ako posaljem kopije trazili ponovo orginale. Dokumenta koja nekim slucajem nemozes da posaljes orginal kopiras i overis kopije u opstini to ti se racuna kao orginal, tako smo mi uradili za radnu knjizicu posto je supruga bila u radnom odnosu. Vojnu knjizicu sam slao dodatno pa su mi dozvolili da je posaljem elektronski skenirao sam i nju i prevode pa poslao na meil.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.09.2013. u 06:55 - pre 130 meseci
Nemam jos ponudu od poslodavca,a i nemam upisano u radnu knjizicu radnog iskustva za mesara
Pa sam mislio da odradim prvo prekvalifikaciju zanimanja u stolara( carpenter) posto imam preko 5 godina radnog iskustva u tom poslu...
Koliko je to zanimanje tamo trazeno?
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.09.2013. u 18:38 - pre 130 meseci
Da li je pozitivan odgovor u "EOI-procesu" praktično odobravanje vize? Ostaje da se samo sve tvrdnje iz EOI aplikacije potvrde i potkrepe dokumentima i vza je izvesna ili postoje još neke "zamke"?
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.09.2013. u 00:09 - pre 130 meseci
@bartenderbg: nema zamki i zackoljica - ako imas sva trazena dokumenta i ako nisi lagao oko iskustva onda nema sanse da te odbiju. Naravno, pre nego sto "prijavis" staz proveri u PIO fondu da li ti se stvarno vodi da si radio (da li ti je upisan staz) posto ces to morati dokazivati.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.09.2013. u 16:06 - pre 130 meseci
Da li neko ima iskustvo sa Engineers Australia? Predpostavljam da ima...Zanima me koliko se u proseku čeka na odgovor za Assessment? I da li postoji opcija da ukoliko poslata dokumentacija po njihovom mišljenju nije potpuna da traže dopunu ili automacki odbijaju zahtev.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.09.2013. u 11:01 - pre 130 meseci
Citat:
bartenderbg:
Da li neko ima iskustvo sa Engineers Australia? Predpostavljam da ima...
Zanima me koliko se u proseku čeka na odgovor za Assessment?
Da li postoji opcija da ukoliko poslata dokumentacija po njihovom mišljenju nije potpuna da traže dopunu ili automacki odbijaju zahtev.


Ima. Pogledaj moja iskustva i komentare na http://forum.krstarica.com/sho...8D-kroz-Skill-Assessment/page6 .
Zvanično 4 meseca, ja sam čekao 5. Trenutnu brojku imaš na https://www.engineersaustralia...us/migration-skills-assessment .
Da, ali samo za zvanična dokumenta. Za ono što sam sastavljaš ne traže dopunu, već automatski odbiju.
Skini njihovu brošuru sa https://www.engineersaustralia..._skills_assessment_booklet.pdf i dobro prouči.
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.09.2013. u 19:05 - pre 130 meseci
Izvinite na neobavestenosti:kakvi su uslovi ukoliko hoce da se emigrira sa madjarskim papirima u NZ?kakva je situacija sto se tice posla srednje strucne spreme,doskolavanja(pravo ili bilo koja druga nauka),koliko se moze ostati bez vize u NZ sa madjarskim papirima?Hvala unapred na odgovoru
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2013. u 07:42 - pre 130 meseci
Citat:
MirosIav:
Ja sam za Australiju poslao potvrde iz firmi, opise posla, platne listiće, izvod PIO i izvode iz banaka. Radnu knjizicu nisam. Zvali su moju aktuelnu firmu, za prethodnu ne znam. Nisu dolazili. Za NZ ne znam.


A ko je zvao tvoju aktuelnu firmu za proveru, imigraciono ili institucija koja ti je radila skill assessment? Ako je imigraciono pretpostvaljam da je onda neko iz ambasade u BG. Jel možaš malo detaljnije da napišeš koga su zvali (tvog pretpostavljenog ili kadrovsku službu) i koje su informacije tražili.

Hvala.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2013. u 09:49 - pre 130 meseci
Citat:
banej123: A ko je zvao tvoju aktuelnu firmu za proveru, imigraciono ili institucija koja ti je radila skill assessment? Ako je imigraciono pretpostvaljam da je onda neko iz ambasade u BG. Jel možaš malo detaljnije da napišeš koga su zvali (tvog pretpostavljenog ili kadrovsku službu) i koje su informacije tražili.


Zvali su iz ovdašnje ambasade, što znači da je po nalogu DIAC-a. Assessment institucije nikad ništa ne proveravaju, samo daju mišljenje na osnovu dostavljenih podataka. Mala je firma, nas je četvorica u tehničkoj službi, uključujući i gazdu. Kadrovska služba je gazda :). Igrom slučaja su dobili mog pretpostavljenog, direktora, jer se on javio, ali lako su mogli dobiti i mene :). Razgovor je trajao 5-10 minuta i pitali su koliko dugo radim, šta radim, čime se bavi firma, koliko ima posla isl. Glavno im je bilo da zaista radim ono što je i napisano i da firma nije neka fantomska...

Inače, vize za Australiju su od 1.9. poskupele drugi put u dva meseca: http://www.immi.gov.au/fees-charges/visa-pricing-table.htm - 189 i 190 su 3520 AUD za nosioca, 1760 za ostale punoletne i 880 za maloletne.
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.09.2013. u 12:16 - pre 130 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
bartenderbg:
Da li neko ima iskustvo sa Engineers Australia? Predpostavljam da ima...
Zanima me koliko se u proseku čeka na odgovor za Assessment?
Da li postoji opcija da ukoliko poslata dokumentacija po njihovom mišljenju nije potpuna da traže dopunu ili automacki odbijaju zahtev.


Ima. Pogledaj moja iskustva i komentare na http://forum.krstarica.com/sho...8D-kroz-Skill-Assessment/page6 .
Zvanično 4 meseca, ja sam čekao 5. Trenutnu brojku imaš na https://www.engineersaustralia...us/migration-skills-assessment .
Da, ali samo za zvanična dokumenta. Za ono što sam sastavljaš ne traže dopunu, već automatski odbiju.
Skini njihovu brošuru sa https://www.engineersaustralia..._skills_assessment_booklet.pdf i dobro prouči.


Da li postoji ikakva sansa da okacis primere svojih "referata" (naravno sa izbrisanim licnim podacima) cisto da vidim formu....procitao sam njihovu brosuru ali bi voleo da vidim konkretan primer
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.09.2013. u 08:29 - pre 130 meseci
Citat:
bartenderbg: Da li postoji ikakva sansa da okacis primere svojih "referata" (naravno sa izbrisanim licnim podacima) cisto da vidim formu....procitao sam njihovu brosuru ali bi voleo da vidim konkretan primer


Evo ti jedan CDR koji sam skinuo sa interneta. Moj je manje-više sličan po strukturi. Nemoj previše razbijati glavu o čemu ćeš pisati. Jedna od mojih tema je bila nabavka i puštanje novih mašina u rad. Problem je uklopiti epizode sa summary statement-om, to uvek imaj na umu kad sastavljaš referate :), jer je bitno da kroz njih provučeš sve te nabrojane kriterijume.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.mts.telekom.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2013. u 21:17 - pre 130 meseci
Posle nekih godinu i po od početka angažovanja, danas sam dobio vizu 190 za Australiju, između ostalog i zahvaljujući ovom forumu. Hvala svima koji su pomogli.

Sve sam manje-više sam odradio, tako da vam je moj savet da ne angažujete agente. Sami ćete sebi biti najbolji agent. Potrošili smo između 3 i 4 hiljade evra, uglavnom zbog povoljnog kursa australijskog dolara i zato što sam sam prevodio dokumentaciju. Posle skorašnjih povećanja cena viza ta bi cifra bila mnogo veća...
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.09.2013. u 23:53 - pre 130 meseci
Čestitke Miroslave!
 
Odgovor na temu

bartenderbg
bartenderbg

Član broj: 296938
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.09.2013. u 06:34 - pre 130 meseci
Svaka čast! Koliko si dobio vremena da se pojaviš u Australiji?
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.09.2013. u 09:56 - pre 130 meseci
Hvala svima!

Moram da dođem do početka Jula sledeće godine. Obično je rok godinu dana od datuma izdavanja policijskih potvrda i lekarskih pregleda. Imaš ovde http://forum.krstarica.com/sho...58&viewfull=1#post26287358 kako je tekao ceo postupak.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.09.2013. u 01:28 - pre 130 meseci
Ako zelis da dobijes drzavljanstvo ja bih ti preporucio da dodjes sto pre posto su cetiri godine boravka preduslov za prijavu.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.09.2013. u 11:22 - pre 130 meseci
Citat:
noskich: Ako zelis da dobijes drzavljanstvo ja bih ti preporucio da dodjes sto pre posto su cetiri godine boravka preduslov za prijavu.


Državljanstvo bih uzimao, da, ali više iz praktičnih razloga ( koje si ti par puta ponovio ovde ). Planiram da dođem u Januaru, jer cenim da je od sredine Novembra i u Decembru, pred novu godinu, teže naći posao, a da je neki privremeni smeštaj skuplji. Kakvo je tvoje viđenje?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.09.2013. u 11:45 - pre 130 meseci
Posao je najbolje traziti u dva perioda: prvi je februar-mart, a drugi avgust-septembar.
U januaru se tek zahuktava godina, dosta ljudi je na odmoru, a planovi i budzeti moguce jos nisu kompletirani. Onda u februaru i martu bude dosta potraznje da se popuni osoblje. Avgust-septembar je isto dobro vreme jer je to pocetak nove finansijske godine i tada su budzeti odobreni i opet se trazi osoblje.
Ovo sve vazi najvise za profesionalne poslove tipa IT-ja, finansija, racunovodstva.

Za `sljakerske` poslove tipa prodaje, ciscenja, restorana vise ima potraznje leti jer tada ljudi vise vremena provode napolju i vise trose i jedu van kuce (novembar-januar). Ista stvar je i sa smestajem, najvise potraznje za smestajem ima leti, tada ima dosta turista i privremenih radnika sa strane, a zbog lepog vremena ljudima je lakse da traze novi stan i sele se. Uvek je leti skuplje iznajmiti stan ili kupiti, bilo privremen bilo na duze staze.

Tako da je po meni za pridoslicu najbolje vreme jul da se dodje. Tada su i letovi najjeftiniji jer je ovde zima pa vrlo slabo ima turista.
Naravno to je uopsteno, za posao nema striktnog pravila, ali definitivno novembar-januar su najsporiji osim ako ne radis kao sto rekoh u prodaji, ugostiteljstvu, turizmu...

[Ovu poruku je menjao noskich dana 26.09.2013. u 13:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1141925 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.