Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129555 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.02.2014. u 03:00 - pre 124 meseci
@spegla: Poznajem nekoliko ljudi koji su dosli na NE-PR vizu i mogu ti reci samo ovo: ako bas ne mozete da sredite PR, onda idite na neke studentske ili temporary vize. Moji prijatelji iz Slovenije su dosli na 457 vizu i veruj mi da su slavili dan kada su dobili PR. Nisam siguran sta vam pruza ta viza na koju ciljate ali dobro se informisite oko svega, ne samo "lakoce" i brzine dolaska. Recimo, da li ti mozes slobodno da menjas poslodavca ili ne? Deca, drzavljanstvo, deciji dodaci,...
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.02.2014. u 03:43 - pre 124 meseci
Citat:
spegla:


sta mislite o tome ...koji je grad najbolji za to :)

mi smo mislili NSW ( wolongong ili Liverpool )

hvala :)
spegla


Ako bi zavsio od posla u Sydney-u tj uzi centar grada (City) nema te sanse da bi isao u Wollongong koji je oko 85km udaljen od City-ja. Ako zelis srpsko drustvo, kafice, prodavnice i da na svakom cosku cujes nas jezik onda je Liverpool za tebe koji je oko 32 km udaljen od City-ja. Ziveo sam u Liverpool-u 3 godine.


Ako si svarno dobar u IT-ju i dobro baratas sa engleskim jezikom (pismeno i usmeno) onda ti gore spomenuta sestocifrena plata na godisnjem nivou je lako i brzo dostizna. Gotovo svi IT contractors (98%) imaju sestocifrene plate.


Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.02.2014. u 07:02 - pre 124 meseci
Treba malo da se pojasni kada se ovde barata sa ciframa odoka.
Velika je razlika izmedju kontraktora (raditi na ugovor, to jest kako se kaze u Srbiji na odredjeno) i permanents (to jest na neodredjeno).
Tacno, lako je dobiti 100K na ugovor, medjutim ugovori se po pravilu potpisuju na 3-6 meseci. Ako si dobar i ako te trebaju ugovor ce biti produzen. Ali i ako si dobar, a ne trebaju te mogu da raskinu ugovor za dve nedelje. A to da te `ne trebaju` moze biti milion razloga, od politickih igara, promene budzeta pa do promene klime u sirem okruzenju (recesija vs balon, kurs AUD, zakoni...). Jedan tehnicki jak bivsi kolega je pre par godina odlucio da ode na duzi odmor od 6 meseci i sam je raskinuo ugovor. Kada se vratio trebalo mu je godinu dana da nadje novi ugovor.

I ja sam pre bio kontraktor i iskreno tesko je reci sta je bolje. Kada sam kontraktor onda bih hteo da budem permanent, a kada sam permanent hteo bih da budem kontraktor. Jos ako ti se dobrano agencija za zaposljavanje ugradjuje u ugovor onda to moze biti jako nezgodno. Neke agencije uzimaju i do 30-50% od bruto sume koju firma placa da ti radis kod njih. Prosek je oko 15%.

Tih 100K kao kontraktor i nisu velike pare, narocito ako ukljucuju super, to je onda bruto 400 dnevno. Ode 40 na super i nakon poreza se dobije 60-65K godisnje pod uslovom da ne uzmes ni dana odmora i bolovanja cele godine. Ako ne radis ne plati ti se. Bez prava na trening i mogucnosti unapredjenja. A mozes da izgubis posao bilo kada.

Tako da nije isto 100K kao kontraktor i 100K kao permanent. Obicno kad ljudi prelaze sa permanent na ugovor onda se trazi plata koja je 30-50% veca. Kao permanent dosta je manja verovatnoca gubitka posla, a ako se to desi dobijas minimum mesec dana plate otpremninu koja se uvecava progresivno ako si radio duze od godinu dana plus zaostali odmor. Imas 20 dana odmora, dve nedelje bolovanje, a zavisno od poslodavca ima i raznih drugih pogodnosti tipa godisnji bonus, akcije firme, treninzi, kola na lizing, teretana, hrana, jaslice za decu, popusti na proizvode firme...

Kada si permanent kao ja sada onda ti ponekad deluje glupo da radis za 30-50% manju platu nego sto bi mogao, ali kada si kontraktor onda ceznes za manje neizvesnosti kad ti dodje vreme da se obnavlja ugovor. U principu permanents zele da budu ljudi sa kreditom za kucu, koji planiraju porodicu ili imaju malu decu, buduce porodilje... dok ugovor obicno ljudi cija su deca vec odrasla, koji su isplatili hipoteku ili su mladji ljudi bez porodice. Tako je obicno, ali naravno nema pravila. I ja bih sada presao na ugovor ali samo ako bi mi se ponudila masna cifra.

Najlepse je kad si permanent kontraktor, to je nesto sto kao pravni pojam ne postoji, ali u praksi iskusni profesionalci koji jako trebaju kompanijama se uzimaju na ugovor za koji se zna da ce gotovo uvek biti produzen do u nedogled. Pa tako rade za odlican novac (+1000 dnevno) godinama. Ali to naravno ne moze svako. To je za iskusne lisice koje znaju ljude i imaju debelo iskustvo.





[Ovu poruku je menjao noskich dana 22.02.2014. u 08:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.02.2014. u 19:38 - pre 124 meseci
Rolee kako se snalazite na NZ, kolika je neka prosecna nedeljna zarada, koliko su troskovi za smestaj i hranu?
Kakav si posao uspeo da nadjes i kakve su sanse za dolazak sa zanimanjem Carpenter/Joinery sa 6 god. radnog iskustva?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.02.2014. u 04:32 - pre 124 meseci
Takodje bih preporucio svakome ko ima bilo kakve sanse da ide na PR ako je moguce. Mozda neko misli da nije vazno sto ne moze da menja poslodavca recimo radice kod jednog dok nedobije PR ali je skroz drugaciji odnos poslodavca prema zaposlenom kad si ti vezan za njega i kad nemozes tek tako da odes, po pitanju placanja, odnosa na poslu i svega ostalog.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.02.2014. u 05:07 - pre 124 meseci
Citat:
R-A-K:
Rolee kako se snalazite na NZ, kolika je neka prosecna nedeljna zarada, koliko su troskovi za smestaj i hranu?
Kakav si posao uspeo da nadjes i kakve su sanse za dolazak sa zanimanjem Carpenter/Joinery sa 6 god. radnog iskustva?


Proslo je 6 meseci otkad sam dosao i privikavamo se na sve novo i na skroz drugaciji nacin funkcionisanja u odnosu na Srbiju. Nije to bas tako lako da covek resi da ostavi sve i ode u drugu zemlju. Kad si u Srbiji ti mislis samo da odem pa cu posle lako ali taj osecaj i to iskustvo ne moze niko da ti objasni dok nedozivis sam. Normalno covek zna gde mu je bolje za njega i porodicu i razloge zbog kojih je otisao ali neke stvari na koje si navikao ti jednostavno nedostaju, neko ce to da prizna a neko nece.

Sto se tice snalazenja nije lose. Ja sam poceo da radi isto sto sam radio i kuci poliranje mermera i granita za sankove kuhilje... To ga nema ovde mnogo ali to mi je nasla neka agencija za nalazenje posla. Sto se tice tvog zanimanja Carpenter je trazeno ima ga po oglasima e sad druga je stvar sto svi traze neko lokalno iskustvo i sto je verovatno drugaciji sistem rada nego u srbiji. Konkretno moj posao imao sam 12 godina iskustva u Srbiji ali je ovde skroz drugacija proizvodnja i masine pa mi je trebalo vremena da naviknem.

Pocecu od minimalne zarade koja je $ 13,75 po satu. Neki opsti sljakerski posao kao i moj za pocetak 15-16 po satu. Neki majstorski poslovi 18-19 pa navise ali za nekog ko ima ovdasnje iskustvo. Sve je pre obijanja poreza od 18%. Neki obican posao od 40 sati nedeljno ostane ti 500-550 cisto nedeljno.

Stan zavis sta ko zeli dal si sam ili sa porodicom ja placam 270 skroman sta sa dve spavace sobe a ima i od 400-500 pa navise. Struja je oko 120-150 mesecno, voda je jeftina. Mi dajemo oko 300-350 mesecno na hranu, to ti je normalno sve se sprema kuci nema brze hrane i tako to. Na ima cetvoro.

Veci gradovi su skuplji za zivot ali ima vise posla i lakse se nalazi. U sustini kad dvoje rade jedna plata ide na troskove.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.02.2014. u 05:28 - pre 124 meseci
Citat:
xxlxx:
Svašta se može čuti i pročitati o Australiji, barata se velikim ciframa kada su plate u pitanju...

Ovo oko troškova života mi je jeka bitno jer nas je troje, i onda da mogu znati koliko bih morao novca da obezbjedim, bar za prva tri mjeseca života tamo. Po ovome što sam pročitao trebalo bi mi min. 7 000 - 8 000 AUD za život za ova tri mjeseca, pa plus za avionske karte cca 3 000 do 4 000 AUD, pa za samu aplikaciju i dokumente cca 2 000 - 3000 AUD - što nači nekih 13 000 - 15 000 AUD ukupno za sve - sreća pa ne moram sve od jednom da obezbjedim :)
Znam da još nisam ni započeo aplikaciju, ali pošto idem sa porodicom moram razmišljati i o ovim stvarima.

Još jednom hvala na savjetima, a svakako će biti još pitanja kada započnem proces apliciranja!


Nemoj ni da poredis plate tu i ovde, jesu visoke, ali su i cene nekretnina ( najveci izdatak u zivotu za vecinu ) u skladu sa tim.

Ako zelis da ustedis malo, mozes prvo sam doci, naci smestaj i posao, a zena i dete malo kasnije. Tebi ce biti teze, ali njima neuporedivo lakse.


Citat:
spegla:
pisao sam ranije da smo planirali da idemo u Australiju...viza 190 ili 189 ... sada stavljamo to u drugi plan i brze nam je da odemo tako sto:

moja zena koja je diplomirani pravnik sa 10 godisnjim iskustvom :) (33god) upisuje neku skolu u AU i nosilac je vize... ja se slepam... i radim full time pa posle predajem za imigracionu vizu ili ako mi neki poslodavac da papire posto radim kod njega u firmi ...

sta mislite o tome ...


Vrlo lose razmisljanje. Pre svega, ti kao supruznik nekog na studentskoj vizi mozes takodje da radis do 20 sati nedeljno, ne full time. Pored toga, mnogi poslodavci jednostavno ne zele da se maltretiraju sa drugim vizama sem stalne, ne zele da uopste ulaze u razmatranje. Licno znam par koji je dosao na taj nacin koji opisujes i posle godinu dana niko od njih nema stalno zaposlenje. Ako imas kod koga da budes, da ne placas smestaj, ako imas radno iskustvo u struci i upises skolu koja je direktan nastavak tvog skolovanja, onda to mozda i moze da prodje. Ako ne, zaboravi na tu ideju. Povrh svega, kao sto rekose drugi, nemas nikakve beneficije od drzave, ne mozes da uzmes kredit, niti te pokriva drzavno zdravstveno. Nemoj biti nestrpljiv, uzmi PR vizu ako imas uslova za nju.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.02.2014. u 10:15 - pre 124 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
R-A-K:
Rolee kako se snalazite na NZ, kolika je neka prosecna nedeljna zarada, koliko su troskovi za smestaj i hranu?
Kakav si posao uspeo da nadjes i kakve su sanse za dolazak sa zanimanjem Carpenter/Joinery sa 6 god. radnog iskustva?


Proslo je 6 meseci otkad sam dosao i privikavamo se na sve novo i na skroz drugaciji nacin funkcionisanja u odnosu na Srbiju. Nije to bas tako lako da covek resi da ostavi sve i ode u drugu zemlju. Kad si u Srbiji ti mislis samo da odem pa cu posle lako ali taj osecaj i to iskustvo ne moze niko da ti objasni dok nedozivis sam. Normalno covek zna gde mu je bolje za njega i porodicu i razloge zbog kojih je otisao ali neke stvari na koje si navikao ti jednostavno nedostaju, neko ce to da prizna a neko nece.

Sto se tice snalazenja nije lose. Ja sam poceo da radi isto sto sam radio i kuci poliranje mermera i granita za sankove kuhilje... To ga nema ovde mnogo ali to mi je nasla neka agencija za nalazenje posla. Sto se tice tvog zanimanja Carpenter je trazeno ima ga po oglasima e sad druga je stvar sto svi traze neko lokalno iskustvo i sto je verovatno drugaciji sistem rada nego u srbiji. Konkretno moj posao imao sam 12 godina iskustva u Srbiji ali je ovde skroz drugacija proizvodnja i masine pa mi je trebalo vremena da naviknem.

Pocecu od minimalne zarade koja je $ 13,75 po satu. Neki opsti sljakerski posao kao i moj za pocetak 15-16 po satu. Neki majstorski poslovi 18-19 pa navise ali za nekog ko ima ovdasnje iskustvo. Sve je pre obijanja poreza od 18%. Neki obican posao od 40 sati nedeljno ostane ti 500-550 cisto nedeljno.

Stan zavis sta ko zeli dal si sam ili sa porodicom ja placam 270 skroman sta sa dve spavace sobe a ima i od 400-500 pa navise. Struja je oko 120-150 mesecno, voda je jeftina. Mi dajemo oko 300-350 mesecno na hranu, to ti je normalno sve se sprema kuci nema brze hrane i tako to. Na ima cetvoro.

Veci gradovi su skuplji za zivot ali ima vise posla i lakse se nalazi. U sustini kad dvoje rade jedna plata ide na troskove.


Ja sam odlucio 99% da probam da idem sa zenom i detetom na NZ na radnu vizu, ali onaj 1% je bas taj problem oko zarade posto ne znam dali bih uspeo sa jednom platom za pocetak (prvih mesec, 2) da nas izdrzavam posto zena ne zna engleski pa ne znam kako bi se snasla upocetku.
Ako uspem da prelomim u glavi taj 1% , onda bih poceo sa pravljenjem vize za 2-3 meseca najverovatnije preko Future...
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.18.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.02.2014. u 08:11 - pre 124 meseci
ZA R-A-K. Mozda si vec nasao na internetu ako te interesuje dolazak u NZ ZIVKOVIC FAMILY BLOG Tu ima dosta informacija a mozes da postavis i pitanje pa ce ti on odgovoriti. To je nas covek koji je sa porodicom dosao u NZ 2006 i dosta bolje poznaje situaciju od mene u vezi bilo cega. Cuo sam se sa njim telefonom ali nismo se jos licno upoznali.Tvoje zanimaje je na list na nivou cele drzave a i region Kantaberi ciji je najveci grad Krastajcek ima svoju posebnu listu zbog toga sto je tu bio veliki zemljotres pre 2-3 godine i dosta se i gradi uopste, oni imaju posebnu listu na kojoj je tvoje zanimanje sigurno. Predlozio bih ti dok ne odlucis sta ces da probas preko interneta da konkurises za posao TRADEME i SEEK mada vise ima na TRADEME, budi uporan jeste da je tesko i da jedan od hiljadu nadje tako posao ali nikad se nezna. Razmisli i o soluciji da dodjes sam malo na pocetku pa posle zena i deca jeste teze kad ste razdvojeni ali dok se malo ne uklopis.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.02.2014. u 09:19 - pre 124 meseci
Nasao sam Zivkovic blog i citao bas dosta...
Vise bi da idemo svi zajedno, kad vec radna viza to dozvoljava.
Kako se snalazite sa decom (ima li nesto kao kod nas obdaniste ili nesto slicno) posto ako bi oboje radili ne znam sta sa detetom od 3 god.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.18.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.02.2014. u 17:17 - pre 124 meseci
Ima drzavni vrtic u koji mora prvo da se prijavis na listu pa se ceka da dete bude primnjeno. U njemu moze od 8 do 4 da bude ali to je problem da se uklopi sa radnim vremenom. Za dete od 3-5 godina to ti je ovde preskolsko, ko ima PR imas 20 sati nedeljno besplatno fakticki pola nedelje a na radnu vizu moras sve da platis. Imaju i privatni vrtici ali su oni dosta skupi.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.02.2014. u 17:42 - pre 124 meseci
Hvala ROLEE na odgovorima...
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2014. u 09:19 - pre 124 meseci
Zdravo svima!

Moja situacija je sledeca... Muz i ja planiram da skupljamo papire za iseljenicku vizu za Australiju. Ja imam tamo rodbinu, ali nisu "prvo koleno", pa bi zato isli na Skilled Independent visa.

Moze li neko da mi razresi sledecu dilemu vezanu za poene: imam 30 poena za godine, 15 poena za diplomu fakulteta, 10 poena za radno iskustvo. Sto dovodi do zbira od 55 poena. :) E sad, kako dobiti jos tih 5 poena... Jedna od opcija je 7 na IELTS-u (ne znam koliko je tesko za general). Za muza, tj. partenr skills ne mogu da dobijem poene jer se njegovo zanimanje ne nalazi na SOL listi. Ostaje jedino Credentialled community language. Ali, ako dobro razumem, sada mora da se polaze NAATI test kako bi dobili te poene? Da li nekom ima iskustva sa tim polaganjem? Ljudi sa kojima sam pricala i koju su se vec odselili su mi rekli da do pre 2 godine nije bilo nikakvog testa i da si te poene mogao da dobijes bukvalno uz pasos koji je dokaz da znas jedan od jezika manjina. Izgleda da je sad promenjeno?

Dakle, sta mi je najbolje u ovoj situaciji?

Hvala unapred na odgovoru!

 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2014. u 11:08 - pre 124 meseci
Citat:
Hedgehog:
Koliko platnih listica iz firmi ste slali, prva tri i poslednja tri, svaki treci ili?

I kakva je procedura za overu kopija dokumenata koji su vec na engleskom, imam reference letters i evidence of employment od kompanija u kojima sam radio vec napisane na eng. Ima li neko iskustva, gde ste ih overavali?

Hvala puno svima..


Pozdrav svima,

Hedgehog, molim te mi reci kako si overio kopiju evidence of employment napisanu na engleskom? Ja sam dobio potvrdu isto na engleskom, jedino pecat je na srpskom. U sudu i opstini kazu da ne mogu da overe kopije, nego da moram prvo da prevedem sve na srpski, pa onda da overim, pa ponovo da prevedem na engleski.

Da li si uopste overavao kopiju ili si skenirao original u boji?

Hvala
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2014. u 12:38 - pre 124 meseci
Citat:
abixi:
Zdravo svima!

Moja situacija je sledeca... Muz i ja planiram da skupljamo papire za iseljenicku vizu za Australiju. Ja imam tamo rodbinu, ali nisu "prvo koleno", pa bi zato isli na Skilled Independent visa.

Moze li neko da mi razresi sledecu dilemu vezanu za poene: imam 30 poena za godine, 15 poena za diplomu fakulteta, 10 poena za radno iskustvo. Sto dovodi do zbira od 55 poena. :) E sad, kako dobiti jos tih 5 poena... Jedna od opcija je 7 na IELTS-u (ne znam koliko je tesko za general). Za muza, tj. partenr skills ne mogu da dobijem poene jer se njegovo zanimanje ne nalazi na SOL listi. Ostaje jedino Credentialled community language. Ali, ako dobro razumem, sada mora da se polaze NAATI test kako bi dobili te poene? Da li nekom ima iskustva sa tim polaganjem? Ljudi sa kojima sam pricala i koju su se vec odselili su mi rekli da do pre 2 godine nije bilo nikakvog testa i da si te poene mogao da dobijes bukvalno uz pasos koji je dokaz da znas jedan od jezika manjina. Izgleda da je sad promenjeno?

Dakle, sta mi je najbolje u ovoj situaciji?

Hvala unapred na odgovoru!




Prvo se potrudi da dobijes sve sedmice na IELTS-u. Takvo znanje engleskog, a i sama diploma ce ti koristiti u dobijanju posla ovde. Ako to ne uspes, idi na vizu skilled sponsored 190, tj. zatrazi sponzorstvo neke od drzava i dobices tih 5 poena.
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2014. u 13:22 - pre 124 meseci
Tako sam i mislila... :) A ukoliko bi isli na Skilled Nominated (190) Visa da li to znaci da bi kao offshore applicants morali da imamo 40000$ (za neki pocetak tamo) i dostavimo im dokaz o tome?
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.02.2014. u 14:51 - pre 124 meseci
Citat:
abixi: ukoliko bi isli na Skilled Nominated (190) Visa da li to znaci da bi kao offshore applicants morali da imamo 40000$ (za neki pocetak tamo) i dostavimo im dokaz o tome?


Mi za WA nismo podnosili nikakav dokaz za 25-30000 koliko smo im obecali da cemo uneti :). Niti nam je bilo ko pri ulasku trazio potvrdu. Ne znam kako je u drugim drzavama. Negde sam na forumima procitao da je provera podataka sa bankovnih racuna povreda privatnosti.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.02.2014. u 05:18 - pre 124 meseci
Meni za NSW nisu trazili nikakav dokaz da imam bilo kakvih para. Isto sam aplicirao za 190.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2014. u 13:41 - pre 124 meseci
Citat:
basiaduki:
Citat:
Hedgehog:

I kakva je procedura za overu kopija dokumenata koji su vec na engleskom, imam reference letters i evidence of employment od kompanija u kojima sam radio vec napisane na eng. Ima li neko iskustva, gde ste ih overavali?

Hvala puno svima..


Pozdrav svima,

Hedgehog, molim te mi reci kako si overio kopiju evidence of employment napisanu na engleskom? Ja sam dobio potvrdu isto na engleskom, jedino pecat je na srpskom. U sudu i opstini kazu da ne mogu da overe kopije, nego da moram prvo da prevedem sve na srpski, pa onda da overim, pa ponovo da prevedem na engleski.

Da li si uopste overavao kopiju ili si skenirao original u boji?

Hvala


Pozdrav,

Nismo jos to uradili, samo imamo informaciju da se to radi u sudu. Ako saznam nesto, javljam, a molim te da i ti napises tvoje iskustvo na kraju.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.03.2014. u 14:08 - pre 124 meseci
@knyazs: Nema problema, evo ga primer: http://sdrv.ms/IUG9y9.

Pozdrav knyazs, vidim da si ti imao pismo od poslodavca na engleskom sa pecatom koji je na srpskom. Kako i gde si ti overavao kopiju tog dokumenta?

Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1129555 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.