Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za kablove

[es] :: Wireless :: Pitanje za kablove

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Pitanje za kablove03.06.2006. u 12:47 - pre 217 meseci
Planiram da kupim neki kabl klase 400, pa sam gledao cenovnike. Video sam kod jednog prodavca Draka kabl za 2.21 evra/m i kod drugog CommScope za 2.12 evra/m. Posto je cena slicna, moze li neko na osnovu iskustva da mi preporuci sta od ovoga da kupim, ili ako ima neki povoljniji/bolji predlog.
Jos nesto, da li hoce tamo gde kupim kabl i konektore da mi ih ukrimpuju?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pitanje za kablove03.06.2006. u 20:52 - pre 217 meseci
Uzmi CFD ili hdf 400, dobices ukrimpovane ako su fabricki radjene ako nisu onda ce ih oni ukrimpovati. Mislim da si postavio glupo pitanje: Da li ce ih oni ukrimpovati. Ako si ikada cuo za telefon onda ga upotrebi i pitaj tog prodavca da li su ukrimpovani ili ne.
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Pitanje za kablove03.06.2006. u 21:32 - pre 217 meseci
moje misljenje je da hoce ako budu imali vremena ali ako ne budu imali onda budi zadovoljan ako ti i u kesu stave sve to :)


 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje za kablove04.06.2006. u 07:11 - pre 217 meseci
Citat:
Strale: Uzmi CFD ili hdf 400, dobices ukrimpovane ako su fabricki radjene ako nisu onda ce ih oni ukrimpovati. Mislim da si postavio glupo pitanje: Da li ce ih oni ukrimpovati. Ako si ikada cuo za telefon onda ga upotrebi i pitaj tog prodavca da li su ukrimpovani ili ne.


Nijedan od ovih nije ni CFD ni HDF. Jedan ima oznaku WBC, a drugi MRC. U cemu je razlika?

Ako mislis da je pitanje glupo, razmisli jos jednom, ali ovoga puta malo bolje...
Za telefon sam cuo pre neki dan, danas cu da procitam uputstvo da bih naucio kako se koristi, pa cu sutra, ako me ovi iz poste prikljuce, da pozovem. Medjutim, pogresan savet si mi dao i nisi odgovorio na moje pitanje. Pitao sam da li ce da ih ukrimpuju, a ne da li su ukrimpovani (negde u osnovnoj skoli se uce buduca i prosla vremena), jer sam siguran da nisu ukrimpovani iz prostog razloga sto niko ne drzi na lageru kablove sa svim mogucim kombinacijama konektora i svim mogucim duzinama (mozda, eventualno, Sport Bili, ali zbog tvog datuma proizvodnje ti ne znas ko je to).
Pitanje je bilo upuceno onima koji su vec kupovali i imaju iskustva da li su prodavci voljni da to urade. Ako pogledas tarlin odgovor - to je odgovor koji ima smisla. Ovo tvoje je sve samo ne odgovor na moje pitanje.

Bez ljutnje za ovaj mog odgovor, ali odavno me neko nije iznervirao kao ti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pitanje za kablove04.06.2006. u 10:04 - pre 217 meseci
Moras pitati prodavca. Niko ne moze da pogodi da li oni umeju da krimpuju kablove i da li to uopste rade.

Inace, mnogo ti je bolje da nadjes gotov kabal odgovarajuce duzine, mnogo je veca verovatnoca da sa njima neces imati problema.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje za kablove04.06.2006. u 10:42 - pre 217 meseci
Citat:
broker: Inace, mnogo ti je bolje da nadjes gotov kabal odgovarajuce duzine, mnogo je veca verovatnoca da sa njima neces imati problema.


U cenovniku sam video kablove odgovarajuce duzine, ali imaju N konektore na oba kraja, a meni treba RP-SMA na jednom od njih. Mogao bih ja da kupim adapter ili pigtail od N na SMA, ali bi to znacilo da N konektor treba da provucem od terase do sobe kroz dva zida, odnosno treba da napravim rupe precnika bar 20 mm kroz zidove, a RP-SMA je znatno tanji. Ipak ne bih da pravim salter na zidovima, pogotovu sto je jedan zid spoljni. Poret toga, za obicnu busilicu ne postoji toliko debela burgija, sto znaci da bi trebalo da pozajmljujem i busilicu i burgiju, a ne znam nikoga ko to ima itd.
Pretpostavljam da ovi sto oprodaju Draka kablove umeju da krimpuju, ali pitacu ih.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pitanje za kablove04.06.2006. u 12:28 - pre 217 meseci
Konektor nije mnogo deblji od samog kabla. CFD-400 kabal (ili slican ima precnik od 1 cm. RP-SMA konektor to ne moze da smanji.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje za kablove04.06.2006. u 19:55 - pre 217 meseci
Citat:
broker: Konektor nije mnogo deblji od samog kabla. CFD-400 kabal (ili slican ima precnik od 1 cm. RP-SMA konektor to ne moze da smanji.

Ne moze da smanji, ali nece ni da poveca previse. Sa druge strane, muski N konektor je skoro duplo deblji od kabla.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.195.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Pitanje za kablove05.06.2006. u 03:53 - pre 217 meseci
Dobar ti je i jedan i drugi kabel . Jeftinije ti je da kupiš posebno kabel i posebno konektore , pa se za krimpovanje sam snađeš , ali ako nisi vičan takvom poslu , onda bolje nemoj sam, jer će te na kraju koštati puno više.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje za kablove05.06.2006. u 06:25 - pre 217 meseci
Citat:
zoran: Jeftinije ti je da kupiš posebno kabel i posebno konektore


To sam i ja ocekivao, ali u cenovniku stoji: fabricki napravljen kabl duzine 20 m sa dva N konektora = 40 evra. To je manje nego samo 20 m kabla. Ne znam da li je cena ispravna, ali je najbolje da se kupi vec napravljen, pa da se odsece jedan N i zakaci RP-SMA.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pitanje za kablove

[ Pregleda: 2166 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.