Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva pitanja o kamerama

[es] :: Digitalne kamere :: Dva pitanja o kamerama

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
195.252.100.*



+1 Profil

icon Dva pitanja o kamerama10.06.2006. u 10:08 - pre 217 meseci
1. Koliko puta se sme snimati na ISTU miniDV kasetu? Zbog cega steti ako se vise puta snima preko jedne iste (ako uopste steti)?

2. Na koje se sve nacine prlja glava kamere i kako spreciti to prljanje?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Dva pitanja o kamerama11.06.2006. u 01:09 - pre 217 meseci
jel mi verujes da je ni jednu kasetu ne presnimavam, do presnimavanja jedino dolazi na nekim delovima kada snimak moram da naknadno izmontiram na kompu pa da ga vratim na isti deo kasete, e nekad mi se desava da cak i 4-5 puta nisam zadovoljam kako sam izmontirao pa da taj jedan deo kasete nekoliko puta presnimim i nasnimim istim snimkom.

Moja preporuka sve originale drzi na mini dv-u i nemoj da ih presnimavas, ipak cene mini dv kaseta su jako pale, evo ove koje ja koristim kostaju 460-480 din a vaze za bolje.
Pazi ja i kad su kostale 15 eur komad nisam ih presnimavao, a tad sam i mnogo vise snimao nego sada jel sam tek kupio digitalnu kameru (kad detetu das igracku u ruke ne moze da prestane da se igra ;))

Sto se tice prljanja glave, mislim da to nastaje vremenom od prasine, ali i losa traka uprlja glavu. Mislim da ce ti neko od clanova preciznije odgovoriti.

Meni je 2003 JVC ili Maxell ili TDK traka uprljala glavu na mojoj kameri, nisam siguran koja od njih 3 posto sam ih koristio "istovremeno".
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Dva pitanja o kamerama11.06.2006. u 10:35 - pre 217 meseci
1) Pošto se na miniDV kasetama snima u digitalnom obliku, onda nema gubljenja kvaliteta pri presnimavanju, kao kod analognih. Zapravo, ima ali u drugim oblicima kao što su drop frejmovi i sl. E sad, u zavisnosti od kvaliteta (cene) kasete, možeš slobodno par puta presnimiti "normalnu" traku.

2) Prljanje glave prouzrokuju same trake, i to se ne može baš sprečiti. Jednostavno, tako je. Može se samo čistiti glava.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
195.252.100.*



+1 Profil

icon Re: Dva pitanja o kamerama11.06.2006. u 17:09 - pre 217 meseci
Imam Sonu kameru i u USA sam kupio 10 originalnih Sony kaseta, tako da pazim da budu iskljucivo kvalitetne kasete.
 
Odgovor na temu

TamoNeko

Član broj: 82003
Poruke: 157
195.252.104.*



Profil

icon Re: Dva pitanja o kamerama15.06.2006. u 16:39 - pre 217 meseci
Pravilo br.1, a ujedno i zadnje pravilo da vam se ne zaprlja glava na mini-dv kasetama je da se ne koriste razlicite firme kaseta u kameri, znaci da obicno ko se drzi jedne iste firme nema problema te vrste.


Glavu uglavnom prlja otpadak sa trake odnosno crni otpad sa trake obicno sa trake koja je ili nekvalitetna ili je dugo stajala na suncu kada istruleo sloj prelazi na glavu.

Zainteresovalo me pitanje pa sam pregledao dv-e i ovako:
1.Sony:Nema niceg neobicnog-sve je u najboljem redu
2.Emtec:savijena traka duzinom oboda prema spolja
3.Maxell:savijena traka duzinom oboda prema unutra
4.Panasonic i ostale:Neka neko drugi pogleda, ja ne mogu da ih nadjem trenutno

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Dva pitanja o kamerama

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.