Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45224 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 00:43 - pre 215 meseci
Pogresno si shvatio, naravno, do zadnje zapete i tacke.

Hvala na zeljama, ali nisam bogat. Bar sto se novca tice.

Zar se zaboravila izreka, nisam dovoljno bogat, da bih kupovao jeftino. Ja, kada sam imao "potonuce" sa novcem, nisam ni imao auto. Kada se nema, nema se.
Ali kao sto ne nosim pocepane gace, ni trenerke po ulici, ili cu da vozim kola, bezbedna, pre svega i za mene i za okolinu, ili NECU da vozim auto. Saobracaj je treci svetski rat, najduzi i sa najvise zrtava. Zasto bih dao "doprinos" istom.

O filozofiji, da "sirotinja" mora da ima sve "aktivnosti", kao i bogati, razmisli malo. I na cemu doticna "sirotinja" stedi. Na gorivu, automobilu, da bi dosla do placa van grada, da se "odmori", ako moze usput da pobije stogod.

Nije mi, potpuno jasno, ako se neko smatra sirotinjom, zasto ima zelje da prelazi hiljade kilometara sa svojim tzv vozilom. Gde se vidi usteda? Bolje da ustedi i na autu i na plinu ili benzinu, i putuje vozom...
Ili ce se lose osecati ako, iako siroti, nisu zauzeli parking ispred zgrade, ili kuce.

Ili se lazemo, o prevelikoj sirotinji, ili se prikazujemo da smo "siroti" tamo gde je najopasnije po zivot. Ili je neko neodgovoran prema sebi a i NESEBICNO neodgovoran prema drugima.

Da probamo i tako da sagledamo stvar, a ko je u pravu, nije vazno, ionako ce svako po "svome".

A sta "vecina" radi, u nekoj mikro klimi, zvanoj komsiluk, to ipak tesko da moze da bude referenca normalnog zivota, mozemo za primer da uzmemo i neke druge komsiluke, na Dedinju, ili Marinkovoj bari...

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 08:11 - pre 215 meseci
Neka svako pogleda u svoj komsiluk, svi su veoma slicni.
Najveci broj ljudi sastavlja kraj sa krajem, pa se to odnosi i na kola. Ako velike multinacionalne kompanije rade rezove zbog isplativosti zasto ne bi i obican siromasan Srbin. Sve se na kraju svodi na isto: USHTEDA ! Ovde je cak ocigledna usteda od 50 %. Dacu nekoliko primera:
poljoprivredni proizvodjac koji nema para za skup auto a ima potrebu za prevoz ne moze svoj posao da obavlja vozeci se javnim pevozom. Naravno skupice minimalne pare i kupice neki Moskwich ili Wartburg (dvotaktni, karavan) za 100-200 evra. Kad malo pokrene biznis kupice auto tipa Golf II, Passat II za 1500-2000 evra. Vec ovde postoji mesto za racunicu. Pricao sam o (ne)isplativosti kupovine polovnog dizela od 20 godina starosti. Covek kupi benzinca i ugradi plin i moze da nastavi ekonomicno da obavlja svoj posao. U zavisnosti da li dalje bude razvijao posao, jurice i skuplja kola, vecina se zadovoljava ovim za njihove potrebe. I dosli smo do vecine. Prosecna starost naseg voznog parka je 15 godina. To je cinjenica od koje ne mozemo da pobegnemo. Da bi ovo unapredili potrebno je auto iskoristiti ekonomicno. Ko prelazi 15-20 hiljada godisnje moze da ustedi na gorivu i do vrednosti svog auta (1000-1200 evra). Da ne ponavljam ko ucitelj da "motor duze traje vozeci na plin 30-50 %, da se ulje manje prlja, da je manje aero zagadjenje od plina nego od benzina (dizela)". Za 2 godine se ustedi toliko da se obnavlja vozni park boljim kolima sam od sebe!
Koliko ljudi zivi na periferiji gradova gde je prevoz neredovit a rade u gradovima. Neki jednostavno nisu u stanju da se uklope u prigradski prevoz a da ne gube po 2 i vise sata uzalud. Takvi ljudi se voze svojim kolima do gradskih linija gde parkiraju kola a u centar idu gradskim prevozom. Ovo radi i vecina ljudi u Americi i Kanadi.
Auto je potreba, ne luksuz, a velika naftaska braca se svim snagama trude da vecinu ljudi vrati cenom benzina u 19 vek.
Stav da ako nemas para za novija kola ne treba ni da vozis je veoma opasan. Kad bi svi tako razmisljali, ova zemlja bi odavno potpuno stala. U vremenu prezivljavanja sve se vozi, svi se grcevito bore da poboljsaju svoj status a kad ga poboljsaju i da kupe bolja kola. Jeftina voznja je prioritet. Oglasi su puni krseva od 2000-3000 ccm vrhunskih marki (MB, BMW,) koji su jeftiniji od svojih vrsnjaka od 1000-2000 ccm. Ti automobili su kostali 3-4 puta skuplje od nekih gradskih malisana a sad su i 50 % jeftiniji od istog polovnog. Kako je to moguce? Pa niko nece da vozi krsa koji mnogo trosi i skupa mu je registracija. Ista je stvar i sa polovnim dizelom. Njegovo odrzavanje je skuplje nego adekvatnog benzinca (bos pumpa, priblizavanje generalne itd). Registracija 1.6D ili 1.3 B nije ista. Usteda je oko 3000-4000 din ali to je skoro 100 litara plina, sa kojim se prelazi u proseku 1000 km! Na plinu treba odrzavati (menjati, proveravati) filter za gorivo jednom godisnje i to je sve.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-1262.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 10:38 - pre 215 meseci
evo nasao sam neki golf2 dizel za 2500 maraka (oko 1200 eura)
e sad to cojk prodaje jer se seli u hrvatsku,pa prodaje auto.
rodjak ce mi pomoci to u vezi pregleda na servisu ,pa za koji dan idemo to vidjeti.
ako se na servisnom pregledu pokaze kao dobar ,nevidim razloga da neuzimam.

uostalom
sta cu ja sada uzimati dobar auto kad nisam nikad vozio.
udaricu i ogrebati sigurno negdje,pa za pocetak cu uzeti nesto cega nece biti steta kad se ogrebe ili olupi.
i naravno da su dijelovi jeftini.


 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 12:32 - pre 215 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Neka svako pogleda u svoj komsiluk, svi su veoma slicni.
Najveci broj ljudi sastavlja kraj sa krajem, pa se to odnosi i na kola. Ako velike multinacionalne kompanije rade rezove zbog isplativosti zasto ne bi i obican siromasan Srbin. Sve se na kraju svodi na isto: USHTEDA ! Ovde je cak ocigledna usteda od 50 %. Dacu nekoliko primera:
poljoprivredni proizvodjac koji nema para za skup auto a ima potrebu za prevoz ne moze svoj posao da obavlja vozeci se javnim pevozom. Naravno skupice minimalne pare i kupice neki Moskwich ili Wartburg (dvotaktni, karavan) za 100-200 evra. Kad malo pokrene biznis kupice auto tipa Golf II, Passat II za 1500-2000 evra. Vec ovde postoji mesto za racunicu. Pricao sam o (ne)isplativosti kupovine polovnog dizela od 20 godina starosti. Covek kupi benzinca i ugradi plin i moze da nastavi ekonomicno da obavlja svoj posao. U zavisnosti da li dalje bude razvijao posao, jurice i skuplja kola, vecina se zadovoljava ovim za njihove potrebe. I dosli smo do vecine. Prosecna starost naseg voznog parka je 15 godina. To je cinjenica od koje ne mozemo da pobegnemo. Da bi ovo unapredili potrebno je auto iskoristiti ekonomicno. Ko prelazi 15-20 hiljada godisnje moze da ustedi na gorivu i do vrednosti svog auta (1000-1200 evra). Da ne ponavljam ko ucitelj da "motor duze traje vozeci na plin 30-50 %, da se ulje manje prlja, da je manje aero zagadjenje od plina nego od benzina (dizela)". Za 2 godine se ustedi toliko da se obnavlja vozni park boljim kolima sam od sebe!
Koliko ljudi zivi na periferiji gradova gde je prevoz neredovit a rade u gradovima. Neki jednostavno nisu u stanju da se uklope u prigradski prevoz a da ne gube po 2 i vise sata uzalud. Takvi ljudi se voze svojim kolima do gradskih linija gde parkiraju kola a u centar idu gradskim prevozom. Ovo radi i vecina ljudi u Americi i Kanadi.
Auto je potreba, ne luksuz, a velika naftaska braca se svim snagama trude da vecinu ljudi vrati cenom benzina u 19 vek.
Stav da ako nemas para za novija kola ne treba ni da vozis je veoma opasan. Kad bi svi tako razmisljali, ova zemlja bi odavno potpuno stala. U vremenu prezivljavanja sve se vozi, svi se grcevito bore da poboljsaju svoj status a kad ga poboljsaju i da kupe bolja kola. Jeftina voznja je prioritet. Oglasi su puni krseva od 2000-3000 ccm vrhunskih marki (MB, BMW,) koji su jeftiniji od svojih vrsnjaka od 1000-2000 ccm. Ti automobili su kostali 3-4 puta skuplje od nekih gradskih malisana a sad su i 50 % jeftiniji od istog polovnog. Kako je to moguce? Pa niko nece da vozi krsa koji mnogo trosi i skupa mu je registracija. Ista je stvar i sa polovnim dizelom. Njegovo odrzavanje je skuplje nego adekvatnog benzinca (bos pumpa, priblizavanje generalne itd). Registracija 1.6D ili 1.3 B nije ista. Usteda je oko 3000-4000 din ali to je skoro 100 litara plina, sa kojim se prelazi u proseku 1000 km! Na plinu treba odrzavati (menjati, proveravati) filter za gorivo jednom godisnje i to je sve.


Uglavnom podrzavam ove tvrdnje dok se sa Vladd-om bas i ne slazem. Ono ato je on napisao vazi recimo za nekvalitetan plinski uredjaj nepoznate turske/bugarske marke nestrucno ugradjen kod nazovi majstora a u nekoj garazici. ukoliko je u pitanju original uredjaj renomiranog proizvodjaca poput BRC i Lovato i ugradjenog u ovlascenom servisu prica je sasvim drugacija. bezbednost takvog uredjaja je veca od bezbednosti instalacija za benzin u automobilima. a usteda je i preko 50 %. naravno postoji i druga strana medalje- ima automobila koji recimo imaju osetljive ventile pa lose podnose konverziju na plin, ali to je ipak prilicno mali procenat. i tacno je da motor treba da bude u dosta dobrom stanju inace nije preporucljivo ugradjivati plin...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 12:54 - pre 215 meseci
Podrazumeva se da motor mora da bude u ispravnom stanju. Ono sto ne radi na benzin, nece raditi ni na plin.
Sto se tice motora kod kojih se ne preporucuje ugradjnja plina, to vazi samo za Fordove ZETEC motore od 1999 i novije koji su osetljivi na plin, ali se i to resava posebnim aditivom iskljucivo za to, tako da ne postoji auto u koji ne moze da se ugradi plin, cak i u vazdusno hladjene motore sa dodatkom pumpe za hladjenje plina.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 12:56 - pre 215 meseci
Citat:
virtualx: sta cu ja sada uzimati dobar auto kad nisam nikad vozio.
udaricu i ogrebati sigurno negdje,pa za pocetak cu uzeti nesto cega nece biti steta kad se ogrebe ili olupi.


Super stav. Uzecu jeftin auto, pa onda mogu da krljam po parkingu do besvesti.
Jbt, zato ne smes nigde da se parkiras da te neko ne cukne, ljuljne ili odvali.

Znaci NE! To sto nemas vozackog iskustva ne znaci da moras da se zabijas u druge automobile.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

miokus
Vanja Miletic

Član broj: 11457
Poruke: 63
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.construction-tenders...


Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 15:09 - pre 215 meseci
polovnI auto
one life
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.sezampro.yu.



+12 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 15:12 - pre 215 meseci

@vladd ne razumem tvoje poglede na svet.Po tebi samo bogati imaju pravo na lep zivot,a tvoji stavovi su puni predrasuda i to netacnih.Cela Holandija i Italija voze na plin a to nisu zemlje ciji stanovnici ne mogu da priuste pun rezervoar goriva.Pritom to ne rade samo zarad ekologije(jer bi onda ugradili samo bolje katalizatore a ne bocu od 60 litara u gepeku) vec iz prostog razloga sto novac koji dodje ustedom mogu da potrose na mnoge korisnije stvari.Ako jedan Italijan moze da vozi najnoviji BMW ili Mercedes kabrio na plin zasto bi se mi gadili te tehnologije.Plin em sto produzava vek motora em sto je prilikom sudara auto sa ovim uredjajem mnogo sigurniji.Do sada nisam cuo da je u nekom vozilu prilikom sudara eksplodirala plinska boca,a slucajeva sa rezervoarom benzina ima dosta.
Ne robuj predrasudama,od takvog razmisljanja imas samo stetu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 17:43 - pre 215 meseci
Mozda me je teze shvatiti, jer ne robujem ja predrasudama, nego svi koji "gledaju" sve ostale, pa kud svi turci...

Najbolji dokaz je sto nigde nisam spomenuo ni mislio na sigurnost plinskog uredjaja, vec na sigurnost krsa koji se vozi, sa ili bez plina, sa losim trapom kocnicama, a sudar u kecu ili golfu..., nazalost pogledajte novine, tesko da neko prezivi, sa ili bez plina.

Onaj ko ugradi plin u auto od 50-70 hiljada evra, njegova stvar, ako mu treba, on je vec BEZBEDAN, ne naravno samo finansijski, vec u doticnoj limuzini.

To sto nemam plin, nije stvar predrasude, vec racunice. Sa kolicinom kilometara koju prelazim, "isplatilo" bise (sekvencijalni, naravno) tek posle preko dve godine. A dotle, mozda i ostanem bez auta. Znaci bacena para.
A ako iskrsne duzi put, poslovno, ionako je sve placeno, benzin, ruckovi, pa..

I dalje ne bih da poredim taxi, prevoznike ili da padam u trans i "dosetim" se sirotog poljoprivrednika, koji ima traktor, beneficiranu naftu, i "ode" cena dizelasa u nebo.
BTW, nisam sreo poljoprivrednika, koji ima manje para od mene. Nemam plac, kucu, zivim na spratu, mogu travnjak da obradjujem.

A u prilog mom, slabo shvacenom odnosu prema saobracaju, stize i srecni pocetnik, sa svezom limuzinom, spreman za cukanja.

Moj savet mu je da ne vezba parkuranje pored nekog skupog BMW-a ili sl, posto ce ga srecni vlasnik, za ogrebotinu, iseliti iz kuce. :) Prisustvovao sam udesu na Brankovom mostu, Lada otpozadi u E220, "srecni stedisa" je skupljao 4500 evra. STA LI JE TEK MOGAO DA VOZI, MOZDA NESTO SA BOLJIM KOCNICAMA....

Poz.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 19:59 - pre 215 meseci
Citat:
MOSLER: Plin em sto produzava vek motora em sto je prilikom sudara auto sa ovim uredjajem mnogo sigurniji.

Kako li si to zamislio?! Automobil sa ugradjenim plinom svakako ima rezervoar sa benzinom, tako da nema dobitka na bezbednosti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 20:25 - pre 215 meseci
vladd kazi mi molim te koji auto vozis?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 23:24 - pre 215 meseci
Sto je to vazno? Zar nije vazniji covek sto zeli da kupi jeftini auto i da "mlati" po parkingu, a mozda i sire
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?07.07.2006. u 23:26 - pre 215 meseci
Da ne pomislis da krijem, Mitsubishi Lancer, motor 1,8, benzinac, godiste 1991.
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
212.200.219.*



+12 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 16:24 - pre 215 meseci
Citat:
pctel: Kako li si to zamislio?! Automobil sa ugradjenim plinom svakako ima rezervoar sa benzinom, tako da nema dobitka na bezbednosti.

Ima dobitka i te kako jer ako ugradis plinski uredjaj sigurno neces tankati benzinski rezervoar.Ja ne znam nikog ko vozi na plin a da ima vise od desetak litara benzina u rezervoaru.A 10 i 60l nije ni priblizno isto.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 20:01 - pre 215 meseci
Citat:
vladd: Da ne pomislis da krijem, Mitsubishi Lancer, motor 1,8, benzinac, godiste 1991.



Pošto je benzinac ugradi plin! :)))
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 20:47 - pre 215 meseci
Citat:
Ima dobitka i te kako jer ako ugradis plinski uredjaj sigurno neces tankati benzinski rezervoar.Ja ne znam nikog ko vozi na plin a da ima vise od desetak litara benzina u rezervoaru.A 10 i 60l nije ni priblizno isto.


Iako sam apsolutno za ugradnju plina, moram ti reći da grešiš, odnosno, u pravu si samo kada kažeš da 10 i 60 litara nije ni približno isto...

Poluprazan rezervoar sa benzinom je opasniji od punog do vrha... Zašto? Da bi došlo do eksplozije (koja je daleko opasnija od običnog prolivanja i zapaljivanja benzina), potreban je i kiseonik, a njega nema (dovoljno) u punom rezervoaru, pa ne može ni doći do eksplozije. Pitaj bilo kog vatrogasca i reći će ti da je ovo potpuno tačno.
Rezervoar sa nekoliko litara benzina je prava bomba jer je pun pomešanog kiseonika i benzinskih isparenja (koja su u stvari najzapaljivija - da nije njih, mogao bi slobodno da ugasiš šibicu u benzinu)...

Nemaš pojma koliko je upravo zbog nepoznavanja ove činjenice bilo nesreća po raznim automehaničarskim radionicama. Lično znam slučaj kada su dva čoveke teško povređena jer su zavarivali (krpili) prazan rezervoar. Tačnije, mislili su da je bio prazan. Unutra je bilo dosta pomenutih benzinskih isparenja (i više nego dovoljno kiseonika) da dođe do strahovite eksplozije...



[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 08.07.2006. u 22:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-2603.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 21:50 - pre 215 meseci
neki dan sam isao vidjeti nekakav golf2 za 2500 maraka
i nista
lose,sav ishrdjo ,
trazim dalje
netreba mi masina nekakva.
prvi put uzimam auto ,da imam nakon sto polozim.

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 21:53 - pre 215 meseci
Citat:
vladd: Da ne pomislis da krijem, Mitsubishi Lancer, motor 1,8, benzinac, godiste 1991.

Ovo je relativno mator auto. Prica koju sam prica vazi i za tvoj auto.
Svaki auto, i onaj od 100 evra i onaj od 100 000 evra treba da bude tehnicki ispravan, znaci da se muljanje po tehnickim pregledima svede na minimum. Zakon je lepo propisao kakav auto moze da registruje, tako da je dovoljno samo se drzati slova zakona i procenat nesreca usled neispravnosti vozila bi bio zanemarljiv i sveo bi se na trenutne otkaze.
Naravno, treba povecati oprez u voznji. Moj pokojni otac je znao da kaze "ja znam koja budala sedi za ovim volanom, ali ne znam koja budala sedi za onim drugim".
 
Odgovor na temu

MOSLER
Nis

Član broj: 58494
Poruke: 110
*.adsl.sezampro.yu.



+12 Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 22:07 - pre 215 meseci
Citat:
Sasa_NS: Iako sam apsolutno za ugradnju plina, moram ti reći da grešiš, odnosno, u pravu si samo kada kažeš da 10 i 60 litara nije ni približno isto...

Poluprazan rezervoar sa benzinom je opasniji od punog do vrha... Zašto? Da bi došlo do eksplozije (koja je daleko opasnija od običnog prolivanja i zapaljivanja benzina), potreban je i kiseonik, a njega nema (dovoljno) u punom rezervoaru, pa ne može ni doći do eksplozije. Pitaj bilo kog vatrogasca i reći će ti da je ovo potpuno tačno.
Rezervoar sa nekoliko litara benzina je prava bomba jer je pun pomešanog kiseonika i benzinskih isparenja (koja su u stvari najzapaljivija - da nije njih, mogao bi slobodno da ugasiš šibicu u benzinu)...

Nemaš pojma koliko je upravo zbog nepoznavanja ove činjenice bilo nesreća po raznim automehaničarskim radionicama. Lično znam slučaj kada su dva čoveke teško povređena jer su zavarivali (krpili) prazan rezervoar. Tačnije, mislili su da je bio prazan. Unutra je bilo dosta pomenutih benzinskih isparenja (i više nego dovoljno kiseonika) da dođe do strahovite eksplozije...



[Ovu poruku je menjao Sasa_NS dana 08.07.2006. u 22:00 GMT+1]

Mislim da se ne razumemo,pricamo o sudaru i riziku usled izlivanja benzina.U tom smislu nije isto da se razlije 10 i 60 litra.Secam se jednog sudara pre par godina kada je auto udario u kamion destak minuta posto je napunio rezervoar na pumpi.Putnici su bili ugljenisani i neprepoznatljivi.Isto tako skoro su na tv-u prikazali paljenje auta sa 20 litara benzina u rezervoaru.Auto je mirno izgoreo bez ikakve eksplozije.
 
Odgovor na temu

Sasa_NS
Ha! Prčkam tu i tamo ponešto...
Novi Sad

Član broj: 61060
Poruke: 311
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?08.07.2006. u 22:45 - pre 215 meseci
O.K, ali opet napominjem da je izlivanje benzina manje opasno od eksplozije, jer kod ovog drugog nema uopšte vremena za reagovanje/napuštanje vozila... Putnici koje pominješ su verovatno bili zaglavljeni u automobilu, inače bi ga sigurno uspeli napustiti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje polovno auto uzeti do 1500 eura?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45224 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.