Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!

elitemadzone.org :: AutoZone :: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!

[ Pregleda: 8816 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!27.06.2006. u 07:57 - pre 216 meseci
Kada pritisnem kočnicu upali mi se, pored regularnih svetala i pozicija i interval miganja se ubrza.Verovatno je neki spoj, ali šta?
Još jedno pitanje. Posle zamene kućišta filtera za vazduh, jer je prethodno bilo slomljeno, auto na malom broju obrtaja, najčešće kad krenem, pri većem gasu zakuca, jer nema dovoljno vazduha, kada malo popustim gas sve je ok, u vožnji je sve u redu.Dali vazduh može da se šteluje negde na usisu?
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!27.06.2006. u 08:18 - pre 216 meseci
Citat:
fenixbgd: Kada pritisnem kočnicu upali mi se, pored regularnih svetala i pozicija i interval miganja se ubrza.Verovatno je neki spoj, ali šta?


meni se na Toyoti desavalo ranije kad pritisnem kocnicu da mi se upali i pozicija. i sta je bilo u pitanju? Sijalice zadnjih stop lampi imaju po 2 vlakna, jedno je valjda bilo pregorelo ili su mi greskom stavili sijalicu sa jednim vlaknom (nisam vise siguran sta je od toga bilo) i to je dovodilo do pogresnog spoja... Moguce da je i kod tebe to u pitanju iako je drugi auto...
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!27.06.2006. u 08:21 - pre 216 meseci
Mislim da nije, jer mi se pale poziciona svetla i napred i nazad kao da sam ih namerno aktivirao.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!27.06.2006. u 09:11 - pre 216 meseci
Citat:
fenixbgd: Mislim da nije, jer mi se pale poziciona svetla i napred i nazad kao da sam ih namerno aktivirao.


hehe, e sad si me nasmejao... :) pa i meni su se palile pozicije i napred i nazad- znači bas sve 4... ma 99% da je to sto sam rekao...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!27.06.2006. u 15:05 - pre 216 meseci
pozdrav

ovo za svetla nisam shvatio sta miga (verovatno migavac :) iako ga nisi spomenuo).
a ako se tako ponasa onda je kvar 99% do mase na zadnjim stop svetlima.
dosad sam to odradio na nekoliko auta (a nisam automehanicar) kod nekih drugara.
znaci desi se da oslabi ili se izgubi skroz kontakt za masu na zadnjim stop svetlima i onda se desava isto ovo kao kod tebe.
skini stop koji te zeza pa uprati koja zica je masa (moze i vizuelno a moze i instrumentom) a ta zica inace ide na sve sijalice (zajednicka za sve sijalice).
onda probaj da spojis opet kako je bilo samo uzmi komad zice i zavrni negde na masu i onda spoji privremeno na to mesto gde si nasao da je masa,ako se sve ponasa normalno,to je to.

ps:uglavnom gde je kontakt najgori (uglavnom masa) treba da bude zelena (oksidacija) stopica ili zavisi vec kakva je veza u pitanju.

pozdrav
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!28.06.2006. u 14:44 - pre 216 meseci
Ali napominjem ne zeza me štop svetlo, nego radi regularno u paketu sa pozicijom,a migavci ubrzaju kad stisnem kočnicu!
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!28.06.2006. u 15:13 - pre 216 meseci
Ipak te zeza stop svetlo jer nekako ima kontakt na migavce, zato migavci ubrzaju kad je i stop svetlo upaljeno
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!28.06.2006. u 16:03 - pre 216 meseci
Pa nije ni mene zezalo stop svetlo, radilo je normalno ali su mi se palile i pozicije a kod tebe i migavci ubrzaju jer je drugi auto ipak... Kod mene je ta sijalica sa jednim vlaknom na mestu gde treba da bude sa 2 zapravo spajala strujni krug stop svetla i pozicije pa se zato to desavalo...
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!28.06.2006. u 16:12 - pre 216 meseci
off-topic

@fenixbgd

Posto sam se bas zagrea da uzmem FIAT-Bravu, pa me interesuje kakvo je tvoje iskustvo sto se tice tog auta.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
81.93.90.*



+122 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!28.06.2006. u 18:26 - pre 216 meseci
pozdrav

proveri prvo da li su ti stop i pozicija jedna sijalica (sa dva vlakna) ili dve odvojene sijalice.
ako je jedna sa dva vlakna onda proveri da nisu naopako stavljene.
ali u tom slucaju bi ti stop svetlo slabije svetlelo od pozicije.
inace je predvidjeno da se za stop koristi vlakno od 21w a za poziciju 5w.
razlika u snazi je primetna,tako da se primeti kada gori ovo od 21w a kada ovo od 5w.

nisi rekao da li se to desava kod levog,desnog ili sva cetiri zmigavca.(mislim kada ukljucis levi naprimer)
a kod mene se desava inace da zmigavci ubrzano rade kada ne radi jedna sijalica (i signalna brze trepce).

u krajnjem slucaju probaj da vadis jednu po jednu sijalicu pa ces videti gde je problem ako nemozes ovako da se snadjes,a u svakom slucaju postoji mogucnost da odes kod majstora za koga to ne bi trebao da bude problem.

ps:ima jedno resenje...
nemoj da kocis i resen problem!!!:):)

pozdrav
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!29.06.2006. u 12:10 - pre 216 meseci
Hvala za predlog da ne kočim.Inače migavci ubrzaju bez obzira koji je aktiviran (levi ili desni)!
@Bamboocha
Što se tiče FIAT-a solidan je auto.Naravno ako trenutno voziš AUDI-a ili mercedesa verovatno će ti biti jadan, ali za prosečan džep je korektan auto.Održavanje nije extra skupo, npr. trebao bih da promenim spone koje koštaju oko 600 din. po komadu, ili recimo homokinetički košta od 3000 din. pa naviše zavisno od proizvođača, a toliko košta i za zastavu. Ulje za redovni servis ti košta oko 20€+250 din. filter itd.
Sve u svemu udoban, mek i lepo dizajniran auto sa korektnim enterijerom.
Dve osnovne i po meni jedine bitne mane su nepreglednost (kako napred tako i pri vožnji u rikverc) i loša cirkulacija vazduha u samom autu, pa su zimi i tokom kiše stakla puno zamagljena.


P.S. Da ne zaboravim, ovaj auto imam oko 1,5 god.
 
Odgovor na temu

ilkebgd
BGD

Član broj: 73549
Poruke: 414
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!29.06.2006. u 14:22 - pre 216 meseci
To što je nepregledna joj ne treba posebno zameriti, svi savremeni automobili su vrlo nepregledni... Uglavnom se fiatima zamera da su nepouzdani, da se dosta kvare... kakvo je tvoje iskustvo što se toga tiče?
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.adsl.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!30.06.2006. u 09:59 - pre 216 meseci
Moja BRAVA je '96. god.(što znači dosta jahana, oko 220.000 km), ali do sada nisam imao neke extra kvarove.Menjao sam pumpu za gorivo (crkla kad sam ugradio plin), pokvario mi se alternator i termostat. Sve ostalo što sam menjao je potrošni (pločice, filteri, antifriz, itd.).
Ne znam oko kvarenja, ali vozači sve upređuju sa švapskim vozilima, a imam više drugova koji voze OPEL-e, AUDI-e, VW iste starosti, a popravljaju više od mene.Ja pri tome prelazim nekih 15.000 km/god.
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.static.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!17.07.2006. u 13:37 - pre 215 meseci
Evo samo da kažem da sam rešio problem sa strujom. U pitanju je bila masa.Prevezao sam novu masu na zadnjem svetlu i sad je sve OK.
Hvala!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!17.07.2006. u 16:58 - pre 215 meseci
rekoh ti ja da je do mase. :))
ej gori si od mene...
nije valjda da si tek posle 17 dana to napravio?!
:)))

pozdrav
 
Odgovor na temu

fenixbgd
Beograd

Član broj: 56649
Poruke: 122
*.static.beocity.net.



+7 Profil

icon Re: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!18.07.2006. u 07:19 - pre 215 meseci
Sad, ali sam 6 meseci vozio tako.
Ja sam ti za ono "Auto služi meni, a ne ja njemu".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: FIAT Brava 1.4 problem sa strujom!

[ Pregleda: 8816 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.