Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 9424 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?11.07.2006. u 22:22 - pre 215 meseci
Pozdrav
Interesuje me sledeca stvar, kad u kabini pritisnem prekidadc sa kojim prebacim rad motora sa benzinina na plin, ventil prekida
dovod benzina od pumpe do karburatora a drugi ventil pusta plin. E sad nije mi jasno kako se ne pokvari pumpa to jest pukne membrana u njoj ili sta li vec, jer ona i dalje "pumpa" a nema gdje. Kad radi na benzin, i kad plovak u karburatoru zatvori dovod benzina, pumpa i dalje radi ali se benzin vrace preko povratnog crijeva u rezervoar, a u ovom slucaju povratno crijevo nema nikakvu funkciju, jednostavno ventil prekine dovod i to na ovom dijelu od pumpe do karburatora. Ovo me zainteresovalo
jer mi je crkla pumpa(pocelo ulje da da se pojavljuje na sastavu) posle godinu dana od ugranje plinskog uredjaja.

Pozdrav
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.40.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?12.07.2006. u 00:39 - pre 215 meseci
Pa nema gde da ide benzin, tako da pumpa radi bukvalno na prazno!!
Zato je preporucljivo da se recimo nekoliko puta mesecno prebaci na benzin, cisto zbog pumpe!!
Mada ni membrane za zastavina vozila nisu skupe tako da i ako rikne 20 minuta posla da zamenis, i teraj dalje :D
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?12.07.2006. u 07:02 - pre 215 meseci
Kod Toyote recimo postoji sistem koji vraca benzin u rezervoar iz pumpe ukoliko ne moze da isporuci gorivo u karburator... (zapuseno, preliva i sl.).
 
0

trivo
Sigurnosni uredjaji
BG

Član broj: 89377
Poruke: 173
*.ptt.yu.



+15 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?12.07.2006. u 19:15 - pre 215 meseci
Prva stvar je to da ventil koji prekida dovod goriva kad se prebaci na plin ide obavezno poslije pumpe za gorivo a nikako prije nje.Razlog za to je da pumpa nikako nesmije da radi na prazno jer ce se veoma brzo ugrijati i raspasti se.Ista stvar ce se dogoditi ako i ostanes bez benzina a vozis na plin tako da u rezervoaru uvijek treba imati koju litru goriva.
Ako imas stariju pumpu bez povratnog voda,normalno je da ces imati visok pritisak od pumpe do ventila ali ako su ti crijeva,selne i sama pumpa u ispravnom stanju nebi trebalo imati nezeljenih posljedica.
Bolja stvar je ako ti je pumpa sa povratnim vodom,tako da gorivo nonstop cirkulise i ujedno hladi pumpu.
Znaci dve najbitnije stvari su da ti je ventil za gorivo poslije pumpe i druga stvar da nikad ne ostanes bez goriva a da vozis na plin jer ces sprziti pumpu takoreci odmah.
 
0

Marko-1
CG

Član broj: 65983
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 299738593


Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?13.07.2006. u 23:03 - pre 215 meseci
Pozdrav,

Ventil se nalazi u dijelu od pumpe do karburatora, pumpa je sa dva prikljucka jedan za dovod i jedan sto ide na karburator. Ja sam mislio da moze da se ugradi jos jedan ventil pa da mu se okrene polaritet tako da kad jedan prekine dovod benzina ka karburatoru ovaj drudi otvorori, da se stavi jedna racva i da benzin ide povratnim crijevom u rezervoar. E sad ne znam da li bi ta dva ventila mogao da "izdrzi" prekidac u kabini.

pozdav
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?14.07.2006. u 08:40 - pre 215 meseci
Pa dobro si se setio, ali to majstori ne rade. Iz prostog razloga, sto je kod njih svaki detalj 50-ak evra, pa ako i rikne pumpa, to je "jeftinije". A to "jeftinije" je smisao zivota....
Inace ja ne videh mehanicku pumpu sa povratnim vodom.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?14.07.2006. u 12:26 - pre 215 meseci
Povratni vod ide iz karburatora, ne sa pumpe. Tako sva kolicina goriva ide u karburator, pa se nepotroseno vrati. Elektricne pumpe su uglavnom "potapajuće" tako da stoje potopljene u gorivu, u rezevoaru, pa nema govora o povratnom vodu sa pumpe, već, opet povratni vod ide sa karburatora, tj, ajnšprica. Jedino poneke elektruične pumpe koje nisu potapajuće imaju povradni vod, ali i kod takvih rešenja opet najčešće povratni vod ide sa karburatora, tj, ajnšprica, ako je injection.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?14.07.2006. u 13:31 - pre 215 meseci
Kod mene na Toyoti povratni vod ide sa pumpe koja je mehanicka (nije potapajuca). Totalno je drugaciji sistem od ostalih automobila. U karburator ide samo jedno crevo sa pumpe, dok povratno ide iz pumpe (na istom je mestu gde i ulazno crevo) ide u vod za rezervoar. Ustvari, kad bolje razmislim sve je totalno drugacije kod Corolle nego kod drugih automobila, barem sto se tice pumpe za benzin i kako je to reseno.
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kad motor radi na plin, gdje ide benzin?
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 9424 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.