Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 253 254 255 256 257 258

[ Pregleda: 1880361 | Odgovora: 5149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vedrisha
Vedran Juriša
Preduzetnik
Stack-coders
Beograd

Član broj: 340763
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji24.03.2020. u 09:38 - pre 2 meseca
Citat:
tvrdoglavi: Iskren da budem nista te nisam razumeo. Ako mozes postavi par slika da vidim na sta mislis. Pozz

Spoljna jedinica stalno radi.

Meni kao laiku je nekako logicno da posto je sistem voda/vazduh, u nekom trenutku poceti da korsti vodu, a ne samo vazduh. Ili pumpa u isto vreme radi i sa vodom i sa vazduhom?
Bilo kako objasnjenje je dobrodoslo :)

Uredjaj

Najvecu dilemu mi pravi to sto spoljna vazdusna jedinca stalno radi. Da li to tako treba, ili postoji neko podesavanje kada se koristi koji izvor (voda ili vazduh), ili sve uvek radi u isto vreme?

Hvala!

Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
87.116.176.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com

+89 Profil

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji24.03.2020. u 10:36 - pre 2 meseca
a sta imas po stanu? podno, radijatore, fan coile? kombinovano?

edit:
sistem vazduh voda znaci da objasnim plasticno, spolja uzima energiju vazduha da bi je preneo na unutrasnju energiju vode, koja posle cirkulise kroz grejna tela koja imas
FUJITSU WATERSTAGE 14KW

Odgovor na temu

vedrisha
Vedran Juriša
Preduzetnik
Stack-coders
Beograd

Član broj: 340763

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji24.03.2020. u 11:24 - pre 2 meseca
Citat:
tvrdoglavi: a sta imas po stanu? podno, radijatore, fan coile? kombinovano?

edit:
sistem vazduh voda znaci da objasnim plasticno, spolja uzima energiju vazduha da bi je preneo na unutrasnju energiju vode, koja posle cirkulise kroz grejna tela koja imas

Hodnik, kuhinja i kupatila podno, svi ostali spoljni zidovi imaju cevi u sebi. Ne znam kako se to zove.
Jasan mi je princip, veoma slicno kao obicna klima. Sistem vazduh ce da povuce vazduh spolja, ugreje ga ili ohladi i time regulise temperaturu vode u cevima.
Ali mi nije jasno, gde sistem vode dolazi u sve to? Jel se na sistem vode misli na cevi u zidovima i podovima, ili na vodu iz bunara?
Mislim da je tu moj problem, sto ne razumem kako koji sistem radi :)

Hvala puno na strpljenju!

Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
87.116.176.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com

+89 Profil

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji24.03.2020. u 11:42 - pre 2 meseca
Citat:
vedrisha: Hodnik, kuhinja i kupatila podno, svi ostali spoljni zidovi imaju cevi u sebi. Ne znam kako se to zove.
Jasan mi je princip, veoma slicno kao obicna klima. Sistem vazduh ce da povuce vazduh spolja, ugreje ga ili ohladi i time regulise temperaturu vode u cevima.
Ali mi nije jasno, gde sistem vode dolazi u sve to? Jel se na sistem vode misli na cevi u zidovima i podovima, ili na vodu iz bunara?
Mislim da je tu moj problem, sto ne razumem kako koji sistem radi :)

Hvala puno na strpljenju!

Tako je, kao obicna klima, koja je u stvari toplotna pumpa vazduh vazduh, jer iz vazduha spolja preuzme energiju koju freon prenese direktno na vazduh unutra koji izlazi iz klime. kod vazduh voda tp, ta energija se sa freona prenese na vodu u unutrasnjoj jedinici i ta voda cirkulisuci kroz podno i zidno grejanje kod tebe prenosi energiju. znaci voda u ovom delu je unutra. kod voda voda toplotnih pumpi se ta energija spolja uzima iz vode.

A toplotna pumpa posto je inverter, tebi stalno radi, jer dozira koliko joj treba. sustina i jeste da sto duze radi u kontinuitetu sa potrebnom snagom da grejanje bude ujednaceno, temperatura vode sto niza cime se dobija i njeno maksimalno iskoriscenje. stace u ovim uslovima samo da otopi napolju spoljnu.

Ne znam kako su ti podesili parametre, ali to i ne mogu ovako da ti dostelujem, ako hoces javi se na viber porukom, ima broj na linku ispod mog imena da i to podesimo maksimalno dobro sto moze....

vidim da si iz bg, moze onda i telefonom
FUJITSU WATERSTAGE 14KW

Odgovor na temu

Spacemaster
Beograd

Član broj: 270404

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji25.04.2020. u 23:41 - pre 38 dana i 10h
Pitanje za Tvrdoglavog. Koja podešavanja koristiš za 1610 i 1612 (Sanitarna topla voda)? U pitanju je WOYG112 model, četveročlana porodica, dva kupatila, jedna kuhinja.

Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
31.223.144.*

+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter29.04.2020. u 23:12 - pre 34 dana i 10h
Ma ako ideš na toplotnu pumpu , onda sve na stranu stavi i i kad kreneš kreni i sve završi pumpom , a ne nabavljaj do tada ništa , naravno gree dizalica toplote , sad jedino sistem AIR TO AIR ili još bolje jer ti si negdje u bosni gdje napada snijeg na vanjske jedinice možda je bolja opcija za izmijenjivač toplote ako imaš kakav bunar ili neko podvodno zemljiše u dubini tu je idealna sredina za razmijenu toplote radnog fluida pumpe , i air to air je dobar jedino ga hebe što snijeg napada po njemu , a najboje ko je blizu rijeke ili potoka gdje direkt razmijena u vodu e tu je ušteda i u grijanju i hlađenju tu se tek sistem brzo otplati, još ovi novi sistemi sa neoprenskim čuvarima toplote pa sa uključivanjerm pumpe u jeftinoj tarifi da puni maximalno ove akumulirane čuvare toplote e to je tek poso ima uloga ali sve se to brzo vrati.

zato kažem ne ulaži ništa više ako ideš na dizalicu topline ili ti pumpu
VERITAS VOS LIBERABIT

Odgovor na temu

EmaXX
München

Član broj: 341823
..92.074.pools.vodafone-ip.de.

+30 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 05:51 - pre 34 dana i 3h
Citat:
Trebinjac:
Ma ako ideš na toplotnu pumpu , onda sve na stranu stavi i i kad kreneš kreni i sve završi pumpom , a ne nabavljaj do tada ništa , naravno gree dizalica toplote , sad jedino sistem AIR TO AIR ili još bolje jer ti si negdje u bosni gdje napada snijeg na vanjske jedinice možda je bolja opcija za izmijenjivač toplote ako imaš kakav bunar ili neko podvodno zemljiše u dubini tu je idealna sredina za razmijenu toplote radnog fluida pumpe , i air to air je dobar jedino ga hebe što snijeg napada po njemu , a najboje ko je blizu rijeke ili potoka gdje direkt razmijena u vodu e tu je ušteda i u grijanju i hlađenju tu se tek sistem brzo otplati, još ovi novi sistemi sa neoprenskim čuvarima toplote pa sa uključivanjerm pumpe u jeftinoj tarifi da puni maximalno ove akumulirane čuvare toplote e to je tek poso ima uloga ali sve se to brzo vrati.

zato kažem ne ulaži ništa više ako ideš na dizalicu topline ili ti pumpu

Iz Zenice sam. Zna napadat snijeg a zna i ne padat :)
Nije losa od Gree Versati t.p, bas sam pitao gazdu ove firme gdje sam Lomo R uzeo, on je sebi ugradio, pokazivao mi je. Kaze 100nnjak km potrosi mjesecno, oko 6000km je (3000 eura). Al necu nju vec cu jednu drugu povuc iz Njemacke, dobra im cijena a i dobar model.
Sad na ljeto radim podove i razvucu podno, a t.p prikljucit na godinu vjerovatno.

Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
31.223.144.*

+12 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 13:44 - pre 33 dana i 20h
Odlično nemoj mnogo cijevi kroz pod samo ih odvoji od osnove poda stirodurom da ne grije ploču ispod sebe i nemoj mnogo cijevi samo minimalno da održi temperatura da nije hladno kada se hoda , jer rađena je zdravstvena studija o tome da kada se isključivo grije sa poda nije zdravo za kardiovaskularni sistem i zato ga preporučuju samo kao dogrijavanje blago.
I obavezno podne jednice za grijanje i hlađenje sa termoventilom , e to je ušteda toplotna pumpa i dobra izolacija i najčistije grijanje i hlađenje.
VERITAS VOS LIBERABIT

Odgovor na temu

EmaXX
München

+30 Profil

icon Re: GREE klima uređaji - inverter30.04.2020. u 15:47 - pre 33 dana i 18h
Vidjecemo iz prve ruke sa podnim jedinicama. Brzo cu roditeljima pazarit Gree Console pa cu povezat na aplikaciju i pratit kako radi pedstojecu zimu. Nazalost jos nisam nasao iskustva sa njom, da je neko malo detaljno opise kako radi, koja je razlika izmedju zidne i podne itd, al slabo ko uzima podne, dosta su skupe

Odgovor na temu

EmaXX
München

+30 Profil

icon Re: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji30.04.2020. u 16:35 - pre 33 dana i 17h
Pozdrav. Nisam ni znao za ovu temu, malo je kamikaza moje poruke prebacivao sa druge teme pa sam vas nasao.
Al taman da se malo informisem. Imal ko od vas panasonic t.p, malo da iskustva podijeli?

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 253 254 255 256 257 258

[ Pregleda: 1880361 | Odgovora: 5149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.