Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacin izrade zice?

elitemadzone.org :: TechZone :: Nacin izrade zice?

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 462
62.108.111.*



+1 Profil

icon Nacin izrade zice?20.07.2006. u 09:35 - pre 215 meseci
Da li neko zna gde na netu mogu da se nadju linkovi sa objasnjenjima u vezi nacina kako se prave zice od bakra, gvozdja, celika i drigih metala?
 
Odgovor na temu

konvergencija
brajovic rade
referent opstih poslova, "boka
metal" herceg novi
herceg novi

Član broj: 198889
Poruke: 1
85.94.122.*



Profil

icon Re: Nacin izrade zice?26.10.2008. u 11:36 - pre 187 meseci
Vrlo zahtevna tema. I ja sam zainteresovan za istu materiju. Doduse, imam stari prirucnik "Mala mehanicka tehnologija"
gde je, principijelno postavljena razrada proizvodnje zice. Ali, mogu ti reci, da se tu radi o komlikovanim postupcima (zavisno od tacke topljenja metala- Al (aluminijum) i Cu (bakar) su laksi za proizvodnju od gvozdja, celika pogotovo), obzi-
rom da treba dosta prostora za transmisiju materijala (pocetnog), npr. zice veceg preseka do dijamantskih profila-"rupa"
kroz koje se provlaci pocetni materijal gde se stanjuje-dovodi na tanji presek. U citavom tom postupku je potrebno obez-
bediti zagrevanje pocetnog materijala (zice) da bi se lakse provukao kroz manji presek (da bi, bez kidanja, bio sveden na
manji precnik). Takodje, treba obezbediti mazivo koje sluzi za poboljsanje klizavosti materijala. I, tako redom. Zavisi koju
dimenziju trebas i koji ti je pocetni materijal. Ukoliko si vise zainteresovan, posle ovih uvodnih napomena, mogu ti poslati i ostale podatke, koje imam u ovom starom prirucniku. Bio bih ti zahvalan da mi, u povratnoj informaciji, posaljes podatke
koje imas, kao i osnovne idejne postavke ovog posla.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Nacin izrade zice?

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.