Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Stilo - misljenja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202786 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 09:33 - pre 197 meseci
@RS turbo

Da si citao temu od pocetka naisao bi jos na prvoj strani:
Citat:

Citat:
birodisk: Delovi za ne daj boze su mu pristupacni spram konkurencije,uglavnom su svi u full opremi...


Ovo nije tacno, cak naprotiv retki su u full opremi (pisao sam vec o tome...)

Fiat stilo u active (osnovnoj) opremi ima:
-Podizanje sedista po visini
-manualni klima uredjaj
-podesavanje volana po visini i dubini
-abs
-servo (dual drive)

Tesko je naci stila bez ovoga, a full oprema, to je vec posebna prica

A ima toga jos ne nabrojanog.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.pppoe-8346.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 09:50 - pre 197 meseci
Toliko opreme a ne kuzim onda sto su tako jeftini evo znam par stila 2002 i 2003 godiste koji se prodaju za 7000€ registrovani godinu dana i sa milion nekakvih preparata krenuvsi od CD radia, klime, esp-a,abs-a,elektricni retravizori itd. Ali nije ni cudo sto su tako jeftini ipak to je fiat to je isto kao i za alfu romeo dok je kupis izgubio si na cijeni 500€ odmah sutra a tako je i za fiata jer su bar kod nas prejeftini kad se punto 1 osnovni model moze naci za 1500-2000€ Bar kod nas.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 10:00 - pre 197 meseci
Fiat je najjeftiniji zapadnoevropski proizvodjac automobila, nije moje ni da ga hvalim ni da ga kudim.
Da je jeftina marka jeste, ali ne vidim kako to moze biti lose ako gledamo sa stanovista nekoga ko treba da kupi taj auto.

U osnovnom paketu nikada nisu skrtarili na sitnicama kao sto su servo, klima, podizaci i dr. ono na cemu stede je kvalitet tapacirunga i plastike.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 11:54 - pre 197 meseci
Nemci takodje gube i do polovine od kupovne cene primer /mercedes/za 3-4 god.starosti.I ovo da dodam-preko 50%nemackih vozila su konstruisali Italijani,i oni su broj jedan u svetu sto se tice automobila i motocikla.A voleo bih i da mi neko kaze koja je najbolja marka motocikla u svetu?
 
Odgovor na temu

babasera
pancevo

Član broj: 163789
Poruke: 44
91.143.218.*



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 12:14 - pre 197 meseci
Citat:
bakara

U osnovnom paketu nikada nisu skrtarili na sitnicama kao sto su servo, klima, podizaci i dr. ono na cemu stede je kvalitet tapacirunga i plastike.



Tacno tako, mada tapacirunzi i nisu nesto problematicni, uz odrzavanje i negu mogu da traju i lepo da izgledaju.
Ostalo je samo pitanje ko je koliko spreman na ustupke :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 12:17 - pre 197 meseci
Malo je drugacija koncepcija nemacke proizvodnje u doticnom segmentu vozla. Nisu fleksibilni u proizvodnji, imaju zastareo marketing i inertan razvoj.

Posledica je nesto skuplje vozilo, osiromasene opreme i veliko broja specificno kvalitetnih delova, sto se pokazuje, bar za evropsko trziste kao bespotrebno rasipanje.
Ili kombinacije u konforu, nazovii luksuzu-koza + plastika.

Zato su znacajno skuplja vozila od ostalih, u tom segmentu (nije bas B, ali je skoro..).


Da li drze cenu, ili ne, to slabo ima veze sa realnoscu ili kvalitetom. To je stvar mentaliteta. Da nije tako, ne bi bilo situacija da je Forda lakse prodati u selu ili predgradju, a Hondu u gradu.
I to , ponavljam, slabo ima veze sa kvalitetom kola, ili stanjem konkretnog, jednostavno, drugi su kriterijumi.

Preslikano na Fiata, to je malo pragmaticno vozilo, bez velike zelje za sepurenjem snagom ili agilnoscu. Suvi transport sa urbanim konforom (gde je oprema klima a ne kuka).

Alfa je poseban segment, izrazenije sportski, gde je odrzavanje znacajna stavka u troskovima, tako da ne moze da racuna na veliku cenu nakon nekoliko godina. Vise je vozilo imidza, nego sto je radna mazga.
U tom segmentu se niko nije proslavio sa jeftinocom, i kupovine i odrzavanja.

Poz.
 
Odgovor na temu

miki-maserati

Član broj: 172370
Poruke: 8
*.ninet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 12:51 - pre 197 meseci
Kad smo vec kod Alfe ispravio bih netacnost koja je plasirana u javnosti a sto se to i cesto radi od strane pristrasnika nemackih auta.Netacno je to da je bmw i mercedes prvi plasirao model sa euro-3 dizel motorima vec je to Alfa prva izbacila u modelu 156 1.9 i 2.4 jtd jos novembra 97.A najbolji motocikl je AGUSTA naravno Italijan.
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
89.216.104.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 13:23 - pre 197 meseci
Zaključak?

Stilo Dynamic ima ESP i ASR!

Pitanje je koliko su nužni?
Znam čemu suže, ali mog jadnog Yuga vozim već deceniju bez toga, po gradu naravno...90% predjene kilometraže. Kada krenem na put ne ludiram se, pa nisam došao u situaciju da "proklizavam" i zanosim. E sada, kada nebavim JTD MW avion, pitanje je....
Dvoumim se da li da pazarim polovnjaka sa Active paketom, platim po ceni auta sa Dynamic paketom, ali da je bolje očuvano? Naravno., odrakao bih se ESP i ASR-a.

Šta misli cenjeni auditorijum?
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.adsl.wanadoo.nl.



+3 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 13:43 - pre 197 meseci
Po meni bolje uzmi ocuvaniji od ta dva. Mada ako je jedan ekstra krs, a drugi samo krs... :-)

Sto se tice ASP / ESR, nadam se da ti nikada nece ni trebati. Medjutim, onih jedan ili dva puta u zivotu kada i ako to budu zatrebali sacuvace ti glavu.

Drugo, od tvog stila voznje zavisi 50% kako ces proci. Ako ti naidje pijana budala sa druge strane, i natera te da izletis i proklizas - tu nemas mnogo uticaja.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 14:01 - pre 197 meseci
Zavisi kolika je razlika u ocuvanosti ta dva kao i da li je cena adekvatna..
Ako vozis juga kao sto mislim, ja bih na tvom mestu razmislio jos malo o ASP i ESR, jer mislim da nisu dzabe rekli na SAT-u da je kod nas najveci problem (posle voznje krseva jer drugo nemamo) sto iz auta od cirka 50hp sednemo u kola od uglavnom 100+hp.. Ako si 100% siguran da ces ga voziti kao juga ne trebaju ti ASP i ESR...
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 14:24 - pre 197 meseci
Ne znam cemu tolika polemika oko ASP-ESR,ja imam Stila 1.9 jtd-K,koji sadrzi abs,klimu,el.podizaci/samo napred/servo-sity,bord kompjuter,CD-plejer,i,t,d.a citao sam u nekom casopisu da sve to ide fabricki kao i ASP,sto meni nista ne znaci i poslednja je stavka u spisku potrebnih stvari.Jedino sto im zameram je to sto nema piksle.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 15:07 - pre 197 meseci
Citat:
ppejic
Dvoumim se da li da pazarim polovnjaka sa Active paketom, platim po ceni auta sa Dynamic paketom, ali da je bolje očuvano? Naravno., odrakao bih se ESP i ASR-a.

Šta misli cenjeni auditorijum?

Pazi ovako nije razlika samo u ESP i ASR, vecu ociglednu razliku ces primetiti u kvalitetu materijala za tapacirunge, pa naslon za ruke, brave i retrovizori u boji, board comp. fioke ispod sedista, pepeljara (da pepeljara je dodatna oprema) i jos gomilu sitnica koje na prvi pogled neces ni primetiti...
Za neke moje kriterijume active je preskroman, a dinamik je ono kako treba da bude i to ne zbog opreme nego zbog materijala od koga su sedista u aktiv paketu opreme.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja09.02.2008. u 15:10 - pre 197 meseci
Citat:
glackop: Ne znam cemu tolika polemika oko ASP-ESR,ja imam Stila 1.9 jtd-K,koji sadrzi abs,klimu,el.podizaci/samo napred/servo-sity,bord kompjuter,CD-plejer,i,t,d.a citao sam u nekom casopisu da sve to ide fabricki kao i ASP,sto meni nista ne znaci i poslednja je stavka u spisku potrebnih stvari.Jedino sto im zameram je to sto nema piksle.

Ide fabricki, ako doplatis
Fabricki ide samo ABS


BTW:Nije ASP i ESR vec ASR i ESP (zamenio si slova)


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ppejic
Dornbirn

Član broj: 75938
Poruke: 119
89.216.104.*



+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja11.02.2008. u 19:54 - pre 196 meseci
Kakav Stilo ocekivati za 8kEUR?
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja11.02.2008. u 21:42 - pre 196 meseci
Pa idealno ocuvan ali sa nekih 170-200.ooo.km i to za samo 2-3 god.starosti,i to ne vazi samo za Stila vec sva auta koja se uvoze,ja sam moj kupio na 96.000,a kasnije utvrdio da je uvezen na 196.000.km.Falsifikovati servisnu knjuzicu-to je danas najmanji problem.
 
Odgovor na temu

logic_th
vozim,po Novom Sadu
NS

Član broj: 164627
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja12.02.2008. u 19:59 - pre 196 meseci
sve je standard,osim ASR i ESP
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja12.02.2008. u 22:10 - pre 196 meseci
Naravno tako sam i ja mislio.Italijani nisu kao Nemci da skrtare na opremi,drug mi kupio Golfa 4 Karavan-nema nista od opreme cak ni centralno...sramotaaaaa.
 
Odgovor na temu

dimi13
dimitrije atanasijevic
bia
novi sad

Član broj: 175799
Poruke: 19
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja14.03.2008. u 15:59 - pre 195 meseci
ocete da kazete da je auto sran...!!!!jaimam varijantu da ga uzmem za 5500 hilj na putu 1.8 dynamic 2003 naravno beli!jel vredi samo sto bih ja teo odma da ga udam za 6300-6500!misljenja!!!
sve u svoje vreme
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja14.03.2008. u 16:36 - pre 195 meseci
pa, tesko da ces zaraditi 800-1000e
1.8 Dynamics 2003,koliko videh na jednom oglasnom sajtu za polovnjake, kosta oko 6000e

auto nije s*****, ne znam ko je to rekao

auto k'o auto, nije neudoban a nije ni preterano udoban
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

tode
Sirig

Član broj: 161080
Poruke: 43
79.101.15.*

Sajt: https://kako-da.info


Profil

icon Re: Fiat Stilo - misljenja14.03.2008. u 16:52 - pre 195 meseci
Vidi ovako. Stilo je još jedna od italijanskih "kantica". Šta to znači? Lep dizajn, nešto malo dodatne opreme, jak motor(koji se često kvari, neosporivo). Na izgled lep auto koji nije ni malo udoban, pogotovo ako se iole duže vozi. Prvi simptomi umora i nervoze se osećaju već posle pređenih 50-60 kilometara. Potrošnja benzina nije ni malo naivna - oko 10-11 litara u gradskim uslovima(ko kaže drugačije la...). Inače dobro podnose plin, sam sam ga ugradio na bar desetak vozila, ali ora da ide sekventni uređaj (direktno ubrizgavanje) što dodatno diže troškove. Savet: beži od italijana.
Većina postavljenih pitanja počinje sa "Kako da ..." : https://kako-da.info
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Stilo - misljenja

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 202786 | Odgovora: 324 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.