Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bootabilan xp dvd, kako??

[es] :: Windows aplikacije :: bootabilan xp dvd, kako??

[ Pregleda: 3206 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lulo

Član broj: 32422
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon bootabilan xp dvd, kako??24.07.2006. u 22:25 - pre 216 meseci
imam xp na cd-u koji je bootabilan ali bih da ga prebacim na bootabilan dvd i jos ponesto da dodam na taj dvd.. kako to da uradim? jer kad samo iskopiram fajlove onda nece da ga pokrene a ako idem na copy disc onda ne mogu da dodam ostalo sto sam htio narezati :) vidio sam da ima opcija u nero burning rom ali ne razumijem bas kako, i ne znam da li bi mi onda smetali stari boot fajlovi (oni img ili kako vec-ako su to boot fajlovi).. :(
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??24.07.2006. u 22:40 - pre 216 meseci
Prvo napravis .iso fajl od tog butabilnog CD-a, a zatim ga editujes i ubacis sta hoces.
Dosta tema ima na forumu oko .iso fajlova i programa koji prave .iso fajlove pa malo pretrazi.
 
Odgovor na temu

lulo

Član broj: 32422
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??24.07.2006. u 22:44 - pre 216 meseci
nijesam uspio nista da nadjem.. ali to ostalo sto ocu da stavim na dvd ne treba da bude bootabilno.. mene interesuje sta da izbrisem od fajlova koji nijesu potrebni i kako da napravim novim boot fajl za xp
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??24.07.2006. u 23:11 - pre 216 meseci
Citat:
lulo: nijesam uspio nista da nadjem..

http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma
http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma

Cekaj cekaj, hoces da na dvd-u bude windows xp i neki tvoji programi i slicno?
Pogledaj program nLite (takodje mozes koristiti pretragu) ali mislim da ti vise odgovara gore pomenuto resenje.
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 19:33 - pre 216 meseci
Pa napravis ISO file, tj. odaberes funkciju u odabiru przilice na Image Recorder, i onda ce ti Win XP biti u ISO file-u na disku gdje ga vec spremis...

Nakon toga isto u Neri odaberes da ti otvori ISO file, i kada ti otvori taj file, onda dodas jedan folder s njim i potrpas sva ta svoja cuda od programa ili cega vec sto ti treba i sprzis sve to zajedno na DVD bez mijenjanja boot file-a

Koliko sam shvatio, ne zelis nabaciti te programe na DVD da se bootaju (tj instaliraju zajedno kada i XP) nego da su na CD-u pa kada se zavrsi instalacija XP-a da onda ti odaberes sto ti treba da instaliras, ako je tako, onda opici kao gore...
 
Odgovor na temu

lulo

Član broj: 32422
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 20:05 - pre 216 meseci
da bas tako hocu.. ali moj xp je narezan na cd-u a kad to stavim isto na dvd vise nece da se bootuje :( da li da brisem taj iso fajl i da stavim novi. i kako da to uradim u neru? hvala
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 21:17 - pre 216 meseci
Slusaj ovako, taj iso file kada napravis je jedan file, koji sadrzi sve file-ove sa tog CD-a, tj. XP-a. E uzmes taj file iso(tj. image koji si napravio sa tog CD-a) i raspakujes(edit-ujes) ga u Neri, trebalo bi da ide da otvoris taj image file, tj. da vidis sadrzaj toga file-a(ne mogu ti tacno sada napisati sta po redu ide, jer sam ovdje s ovim njemackim Nerom),ali ako ne uspijes, uzmi ISO Buster, odlican program koji otvara ISO file-ove, ucitaj taj file u tom programu i samo dodaj jos taj folder s tim programima...

Pretpostavljam da ti kada napravis iso file, da odaberes u Neri opciju Data disk ili tako nesto i da ubacis taj iso file i taj folder s programima, i zato ne moze da se boota, jer XP ostaje zapakiran u taj iso file i tako ne moze da se boota.

Ne mogu ti tacno reci kako jer nisam na svom kompu i nemam sa sobom te programe, ali ISO Buster koji je besplatan ti odradi posao u tren oka, edit-uj u njemu da vidis file-ove koji su zapakovani u Iso i onda dodaj to i przi, i ne bi trebalo biti nikakvih problema!!!
Nero je malo kompliciran, pa eto... a ako se ne varam mislim da mozes edit-ovat i sa Alcohol 120% v.1.9.xx, ali najlakse ti je s ISO Buster, i s njim sigurno mozes.
Sorry na ovako dugoj prici!!!

I evo jos kao pomoc neki drugi programcici za edit-ovanje iso file-ova:
http://www.elitesecurity.org/t...-fajla-CD-ili-DVD-napravljenog
 
Odgovor na temu

lulo

Član broj: 32422
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 21:22 - pre 216 meseci
hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 21:36 - pre 216 meseci
Nema problema, ako ne bude islo samo javi, ali s ISO Busterom ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema!!!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??29.07.2006. u 22:16 - pre 216 meseci
Citat:
Karlo Gavric: E uzmes taj file iso(tj. image koji si napravio sa tog CD-a) i raspakujes(edit-ujes) ga u Neri, trebalo bi da ide da otvoris taj image file, tj. da vidis sadrzaj toga file-a


Meni ovo ne uspeva!

Citat:
Karlo Gavric:ISO Buster koji je besplatan


Besplatan? Nije!
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: bootabilan xp dvd, kako??30.07.2006. u 09:08 - pre 216 meseci
Ako ne ide uzmi Alcohol 120%, i taj iso file ucitaj s alkoholom u njegov virtual cd drive (kad ga instaliras dobijes u My Computer jos jednu ikonicu CD-ROMa, i ucitaj taj iso/image tu, i onda otvori Neru i odaberi Data Disc, i dodaj sve sa tog virtual CD-a i plus sta jos hoces,...

A za besplatan na PP
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: bootabilan xp dvd, kako??

[ Pregleda: 3206 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.